انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 10 مهر1403 - 3:09pm

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 99 , 100 , 101 , 102 , 103 , 104 , 105 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نقل قول:
دوست عزيز من از اول تا صفحه 26 اومدم ديدم نيست رفتم از صفحه آخر تا صفحه 77 اومدم فايل كه پي سي بي و ليست قطعات در او باشه رو نديدم شما شماره صفحه رو داري بزار ضمنا من راهنمايي ساخت نساختم كه از اول بشينم بخونم اول فايل ها و قطعات رو ما ميبينيم بعد دل به دريا ميزنم.

نقل قول:
دوست عزیز شاید خوب نخوندی... صفحه اول... پست اول از جناب حمید...
تو اون فایل Sascho_TR_Hamid_v1.2.zip همه چی هست... 2 خط پایین تر .... فقط 2 خط ... لینک فیبر جدید هست.
اما این نکته رو یادت باشه.... چون دیدم دارم میگم.... حتما حتما حتما مطالب رو بخون چون مطالبی هست که خیلی تو ساختش کمکت میکنه

سلام صفحه اول فقط يه شماتيك ديدم و چند تا عكس بود از ساخت بدنه اين فلزياب ليست قطعات و پشت و رو فيبرو نديدم.

اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد. پیامبر (ص)

پنج شنبه 17 مرداد1392 - 7:44am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

amir1377 نوشته است:
نقل قول:
دوست عزيز من از اول تا صفحه 26 اومدم ديدم نيست رفتم از صفحه آخر تا صفحه 77 اومدم فايل كه پي سي بي و ليست قطعات در او باشه رو نديدم شما شماره صفحه رو داري بزار ضمنا من راهنمايي ساخت نساختم كه از اول بشينم بخونم اول فايل ها و قطعات رو ما ميبينيم بعد دل به دريا ميزنم.

دوست عزیز شاید خوب نخوندی... صفحه اول... پست اول از جناب حمید...
تو اون فایل Sascho_TR_Hamid_v1.2.zip همه چی هست... 2 خط پایین تر .... فقط 2 خط ... لینک فیبر جدید هست.
اما این نکته رو یادت باشه.... چون دیدم دارم میگم.... حتما حتما حتما مطالب رو بخون چون مطالبی هست که خیلی تو ساختش کمکت میکنه

سلام صفحه اول فقط يه شماتيك ديدم و چند تا عكس بود از ساخت بدنه اين فلزياب ليست قطعات و پشت و رو فيبرو نديدم.

اگه ساختن این دستگاهتون هم مثل چک کردن صفحاتتون باشه من پیشنهادمی کنم اصلا نسازید . :D :D :D
مومن پس این فایل فشرده که اقا حمید تمام مشخصات ،و لیست قطعات رو توی پست اول گذاشتن ، چیه :D :D :D
یه مقدار توی خوندن مطالب دقت کنید . الان چندتا پست فقط برای راهنمایی شما جهت دریافت اون فایل فشرده زده شده . ~X( ~X(

تاکید می کنم فایل زیپ ( فایل فشرده ) در پست اول . ~X( ~X(

پنج شنبه 17 مرداد1392 - 9:58am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خدمت دوستان و استاد بزرگ آقا حمید من چند مدتی نبودم بخاطر بیماریم من که دیگه بی خیال تو باکس ساشو شدم فقط بار اولی که ساختمش کار کرد اونم رضایت بخش نبود نه کیفیت pcb خوبه نه کیفیت طراحی البته ببخشید ها این شکلی گفتم خودم یه فیبر جدید زدم خیلی هم عالی در اومده بود ولی باز جواب نداد نتیجه گیری من این بود که دیگه بی خیالش بشم و خیلی هم هزینه برام برداشت اگه آقا حمید خودتون یکی بسازید و به نتیجه صد در صد برسید که کار میکنه من دوباره حاضرم بسازم این تو باکس رو اگه شما یه فیبر خودتون بزنید وقطعات رو روش سوار کنید متوجه میشید که چقدر جای پایه ها کوچیک طراحی شده من تو این مدتی که نبودم رد یاب صوتی ساختم با یه مدار vlf که داره جواب هم میده خیلی هم پیچیده تر از تو باکس ما بود ولی چون pcb درست داشت و جای قطعات خوب بود به مشکلی بر نخوردم به نظر من تو باکس خیلی ساده و راحته ولی فیبرش مشکل داره و اینکه آقا حمید باید یه زحمت بکشن خودشون هم بسازن تا درد ما رو متوجه شن چی البته این درد و دل بود آقا حمید من جسارت نمیکنم شما هم زحمت میکشید ولی یکبار شده بسازید این تو باکس رو تا بچه ها هم دلگرم بشن ممنون میشم چون توباکس خیلی تو زمین خوب جواب میده من که تا الان حدود 700تومن هزینه کردم برا تو باکس و ب اندازه ده تا تو باکس قطعات دارم ولی دست نگه داشتم تا ببینم کسی به نتیجه مطلوب میرسه که رضایت بخش باشه نه با حرف و شماتیک و عکس با فیلم و مدرک خوب که ما هم دلگرم بشیم و بسازیمش

پنج شنبه 17 مرداد1392 - 12:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mojtaba gold نوشته است:
سلام خدمت دوستان و استاد بزرگ آقا حمید من چند مدتی نبودم بخاطر بیماریم من که دیگه بی خیال تو باکس ساشو شدم فقط بار اولی که ساختمش کار کرد اونم رضایت بخش نبود نه کیفیت pcb خوبه نه کیفیت طراحی البته ببخشید ها این شکلی گفتم خودم یه فیبر جدید زدم خیلی هم عالی در اومده بود ولی باز جواب نداد نتیجه گیری من این بود که دیگه بی خیالش بشم و خیلی هم هزینه برام برداشت اگه آقا حمید خودتون یکی بسازید و به نتیجه صد در صد برسید که کار میکنه من دوباره حاضرم بسازم این تو باکس رو اگه شما یه فیبر خودتون بزنید وقطعات رو روش سوار کنید متوجه میشید که چقدر جای پایه ها کوچیک طراحی شده من تو این مدتی که نبودم رد یاب صوتی ساختم با یه مدار vlf که داره جواب هم میده خیلی هم پیچیده تر از تو باکس ما بود ولی چون pcb درست داشت و جای قطعات خوب بود به مشکلی بر نخوردم به نظر من تو باکس خیلی ساده و راحته ولی فیبرش مشکل داره و اینکه آقا حمید باید یه زحمت بکشن خودشون هم بسازن تا درد ما رو متوجه شن چی البته این درد و دل بود آقا حمید من جسارت نمیکنم شما هم زحمت میکشید ولی یکبار شده بسازید این تو باکس رو تا بچه ها هم دلگرم بشن ممنون میشم چون توباکس خیلی تو زمین خوب جواب میده من که تا الان حدود 700تومن هزینه کردم برا تو باکس و ب اندازه ده تا تو باکس قطعات دارم ولی دست نگه داشتم تا ببینم کسی به نتیجه مطلوب میرسه که رضایت بخش باشه نه با حرف و شماتیک و عکس با فیلم و مدرک خوب که ما هم دلگرم بشیم و بسازیمش

سلام دوست عزیز
کار نکرد یعنی اصلا فرکانس و تشخیص در کار نبود؟
پی سی اولی درسته من هم ساختم خیلی ظریف بود و اصلا مس های پشت مدار من مثل جگر زلیخا بود! :D
اما به هر حال همونم کار میکرد ولی نه عالی. ایراداتی داشت مثلا بعدا فهمیدم به جای چند تا از خازن های 100 نانو 150 زدم! :-\
فیبر جدید رو من دو سه هفته پیش زدم. هم ضخامت خطوط لحاظ شده هم اطراف فرستنده جاش باز شده و بدون هیچ مشکلی سیستم من کار کرد.
البته زدم اسکلتشو داغون کردم و حوصله ساخت اونم ندارم :D
شما این فیبر جدید رو بزن. قبل از مونتاژ کلیه خطوط رو از لحاظ اتصالی و قطعی چک کن. این مهمه چون من چند بار تو فیبرهای مختلف موقع چک اولیه دیدم قطعی داره. خوب این مدار ساخته هم بشه معلومه کار نمیکنه و درست کردنشم سخته. بعد شما لطف کن به جز ای سی ها همه قطعات رو تست کن بعد جا بزن. از روغن لحیم هم استفاده نکن. ان شاا.. همون دفعه اول که روشن کنی جواب میده.
یا حق

آخرین بار توسط alikhan در پنج شنبه 17 مرداد1392 - 12:49pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

پنج شنبه 17 مرداد1392 - 12:35pm
مدیر سایت
مدیر سایت

mojtaba gold نوشته است:

مجتبی خوشحالم که دوباره سالم و سلامت میبینمت ، توباکس در ساختن یخورده مشکله و بنظر بنده تنها راه خالص شدن از این مشکلات ، اینکه اساتید که الکترونیک و برنامه نویسی واردن ، این توباکس رو تبدیل به دیجیتال کنن ، فکر کنم کلی از مشکلات حل میشه ، حالا تا نظر اساتید چی باشه ، اما درباره ردیاب صوتی vlf که گفتی بهت تبریک میگم ، و ازتون میخام اگه واستون مقدوره یه مبحث جدید در باره این ردیاب vif باز کنید ، و مدیرت اونجا رو برای کمک به دوستان به عهده بگیرید ؛ کمال تشکر رو از شما دوست عزیز دارم ، در ضمن جهت اطلاعتون دوستان هم روی sx500 متمرکز شدن و قصد ساخت اون رو دارن ، موفق باشید ، راستی ایا این ردیاب همونیکه که محمد اقا شماتیکشو گذاشته تو سایته ؟
viewtopic.php?f=21&t=774

پنج شنبه 17 مرداد1392 - 12:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام یه سوال برای این توباکس نمیشه ازلوپ های گرد استفاده کرد؟

اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد. پیامبر (ص)

پنج شنبه 17 مرداد1392 - 1:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

alikhan نوشته است:
mojtaba gold نوشته است:

سلام دوست عزیز
کار نکرد یعنی اصلا فرکانس و تشخیص در کار نبود؟
پی سی اولی درسته من هم ساختم خیلی ظریف بود و اصلا مس های پشت مدار من مثل جگر زلیخا بود! :D
اما به هر حال همونم کار میکرد ولی نه عالی. ایراداتی داشت مثلا بعدا فهمیدم به جای چند تا از خازن های 100 نانو 150 زدم! :-\
فیبر جدید رو من دو سه هفته پیش زدم. هم ضخامت خطوط لحاظ شده هم اطراف فرستنده جاش باز شده و بدون هیچ مشکلی سیستم من کار کرد.
البته زدم اسکلتشو داغون کردم و حوصله ساخت اونم ندارم :D
شما این فیبر جدید رو بزن. قبل از مونتاژ کلیه خطوط رو از لحاظ اتصالی و قطعی چک کن. این مهمه چون من چند بار تو فیبرهای مختلف موقع چک اولیه دیدم قطعی داره. خوب این مدار ساخته هم بشه معلومه کار نمیکنه و درست کردنشم سخته. بعد شما لطف کن به جز ای سی ها همه قطعات رو تست کن بعد جا بزن. از روغن لحیم هم استفاده نکن. ان شاا.. همون دفعه اول که روشن کنی جواب میده.
یا حق

سلام دوست عزیز آقای علی خان
ولا من هم با آقای مجتبی موافقم
به مولا من هم تا حالا بالای 600 هزار تومن صرف نظر از وقتی که براش گزاشتم هزینه کردم
حالا شما اگه مدارت به درستی کار میکنه و تغییراتی که فرمودین دادین و مثبت بوده رو توی سایت بزارین تا بچه ها استفاده کنند
به خدا ثواب داره آخه اینهمه بچه ها زحمت کشیدن و هیچکدوم هم به نتیجه مورد نظر نرسیدن این نشون میده که یه جای کار ایراد داره بنابراین اگر دوستانی مثل شما تونستن با تلاش نتیجه بگیرن جای تبریک داره و باز هم تاکید میکنم هرجور که میتونید خواهش میکنم به بچه ها کمک کنید که همه بتنیم بسازیم
سپاسگذار میشم اگه تمام اطلاعاتی که دارید به همراه طرح پی سی بی و تغییرات رو بزارید
ممنون

باران باش و ببار .................................... نپرس کاسه های خالی ازآن کیست

جمعه 18 مرداد1392 - 6:29am

سلام دوستان و اساتید محترم.من لوپ رو ساختم شد 4.5 میلی هانری.میخواستم بدونم میشه سیم رو بهش لهیم کنم و تعداد دور رو بیشتر کنم؟تا بشه 5.5 میلی هانری.یا باید یکی دیگه بسازم

جمعه 18 مرداد1392 - 12:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان

چشم من سعی کی کنم امروز یه فیلم یا عکس تهیه کنم.

جمعه 18 مرداد1392 - 1:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

bloody2012 نوشته است:
سلام دوستان و اساتید محترم.من لوپ رو ساختم شد 4.5 میلی هانری.میخواستم بدونم میشه سیم رو بهش لهیم کنم و تعداد دور رو بیشتر کنم؟تا بشه 5.5 میلی هانری.یا باید یکی دیگه بسازم

می تونی لحیم کنی .فقط عایقش کن

جمعه 18 مرداد1392 - 6:46pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 99 , 100 , 101 , 102 , 103 , 104 , 105 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 30 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure