انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 10 مهر1403 - 11:04am

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 104 , 105 , 106 , 107 , 108 , 109 , 110 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

مجتبا جان ایشون فیبر رو برعکس زده بودن! برای همین مجبور شدن ایسی ها رو از طرف دیگه مونتاژ کنن! ولی برای بعضی از قطعات دیگه فرق نمیکنه و همین طرف مونتاژ شده.
مشکل مدار به فیبرش نیست خیالتون راحت باشه.

دوشنبه 20 مرداد1392 - 1:33am
استاد
استاد

مهدی نوشته است:
برادران محقق و فلزياب جو ، بالاخره كسي تونست جايگزين قوي تري براي ترانزيستور 2219 پيدا كنه يا نه ؟

درود بر شما
این تراتزیستورها برای ولتاز بالا خوب هستند ولی باید یکی پیداشون کنه
2n3054
2n6532
اگه پیدا کردی ما را هم بی خبر نزارید

دوشنبه 21 مرداد1392 - 5:07am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام به همه دوستان
بعد از چند روز دنبال عیب وایراد گشتن فقط تونستم 2 تا قطعی تو مدارم پیدا کنم که مال پایه های آیسی بود حالا بعد از وصل کردن مدار به این مرحله رسیدم
کلید سرچ رو میزنم دستگاه و نال میکنم میتر که چسبیده به آخر تا یک چهارم برمیگرده به سمت راست حالا دراین شرایط هر چی نزدیک لوپ میکنم سنس میکنه میتر باز هم دیر جواب میده جای سیمهای لوپ رو عوض کردم هیچ تغییری نکرد در این شرایط دکمه سرچ رو بر میگردونم سر جاش تا از حالت نال کردن در بیاد میتر صفر میشه حالا بازم هر جنسی رو نزدیک میکنم بوق دارم ولی میتر اصلا تکان نمیخوره همه آیسی ها رو عوض کردم بازم نشد سر لوپم ولتاژ ac 39 رو دارم تی 1 وتی 2 نصف هم یعنی 6.88و3.44 ولت رونشون میدن شیلدم 4+ولت داره ولتاژ کارم هم 12 هستش فرکانسم 11.4 شده دیگه نمیدونم باید چکار کنم کسی اگه به چیزی شک داره لطفا بگه اونم امتحان کنم دیگه موندم به خدا مثل اینکه دیگه آخر خطه باید پیدا بشم :ymsigh:

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

دوشنبه 21 مرداد1392 - 5:52am
استاد
استاد

kavoshgar نوشته است:
سلام به همه دوستان
بعد از چند روز دنبال عیب وایراد گشتن فقط تونستم 2 تا قطعی تو مدارم پیدا کنم که مال پایه های آیسی بود حالا بعد از وصل کردن مدار به این مرحله رسیدم
کلید سرچ رو میزنم دستگاه و نال میکنم میتر که چسبیده به آخر تا یک چهارم برمیگرده به سمت راست حالا دراین شرایط هر چی نزدیک لوپ میکنم سنس میکنه میتر باز هم دیر جواب میده جای سیمهای لوپ رو عوض کردم هیچ تغییری نکرد در این شرایط دکمه سرچ رو بر میگردونم سر جاش تا از حالت نال کردن در بیاد میتر صفر میشه حالا بازم هر جنسی رو نزدیک میکنم بوق دارم ولی میتر اصلا تکان نمیخوره همه آیسی ها رو عوض کردم بازم نشد سر لوپم ولتاژ ac 39 رو دارم تی 1 وتی 2 نصف هم یعنی 6.88و3.44 ولت رونشون میدن شیلدم 4+ولت داره ولتاژ کارم هم 12 هستش فرکانسم 11.4 شده دیگه نمیدونم باید چکار کنم کسی اگه به چیزی شک داره لطفا بگه اونم امتحان کنم دیگه موندم به خدا مثل اینکه دیگه آخر خطه باید پیدا بشم :ymsigh:

دوست عزیز وقتی میتر را تال کردی یا به قول معروف به صفر رسوندی و ثابت شد انوقت سه ولوم را روی نیمه بزار و بعد کلید الاکلنگی را از حالت تنظیم میتر خارج کن و روی حالت سرچ قرار بده بعد با کم یا زیاد کردن ولوم گراند صدا در استانه قرار بده یعنی اینکه صدا قطع کامل نشه بعد یه فلز به گیرنده نزدیک کن اگه صدای بوق دستگاه بالا رفت خوب تا اینجا مدار و دستگاه درست هست و تبعا باید میتر هم از صفر حرکت کنه و به ارقام بالاتر مدرج در میتر خودش را برسونه

در ضمن وقتی میتر را میخواهی صفر یا نال کنی باید صدای دستگاه هم هیچ بالا نیاد انوقت میتر نال شده هست
و اگه میتر را تنظیم کردی و کارهایی را که گفتم انجام دادی و جواب مثبت گرفتی عقربه میتر فقط در حالت سرچ یک فلز به اون نزدیک کردی حرکت میکنه اما اگه در این حالت تنظیم دستگاه مجدد کلیدرا روی تنظیم میتر گذاشتی و فلزی به گیرنده نزدیک کردی فقط بوق دستگاه درمیاد و میتر به هیچ عنوان حرکت نمیکنه و اگر هم حرکت کنه مطمعن باش در حالت تنظیم میتر و نال کردن صدای دستگاه را کاملا قطع نکردی

دوشنبه 21 مرداد1392 - 6:25am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

استاد جاوید
الهی خدا هرچی تو دلت هست به اون برسوندت با این روش شما دستگاهم جواب داد ایشالا دارم میرم برا افزایش برد یا همون ولتاژ24
خیلی خیلی خیلی ممنونتم خیلی آقایی @};-
دوستان فیبر سالمه مشکل من یکی قطعی مدار بود که با ذره بین به زور پیدا کردم یکی هم ندانستن شرایط کار دستگاه بود که با کمک اساتیدی همچون آقا جاوید راه افتاد
این روهم بگم شاید خیلی ها میدونن ولی شاید دوباره گفتنش خالی از لطف نباشه این دستگاه مثل پالسی نیست که روش فلزو نگه داری تا برات بوق بزنه فلز رو باید روش حرکت داد تا بوقش در بیاد
تا بوقش دربیاد جونم در اومد :D

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

دوشنبه 21 مرداد1392 - 7:26am

mobarake dadasham kavoshgar.kheyli khoshal shodam

دوشنبه 21 مرداد1392 - 7:22pm
مدیر سایت
مدیر سایت

نوشتن فينگليش ممنوع بوده برادرم ، فارسي بنويسيد

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 21 مرداد1392 - 9:11pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان
خدمت اساتید عرض کنم که بنده یه مدار مونتاژ کردم با تمام قطعات مرغوب و بدون اعمال تغییرات افزایش ولتاژ
حال وقتی که روشن میکنم و میخوام به اصطلاح نال کنم میتر میچسبه به ته و خیلی جزیی با تغییرات ارتفاع و کج کردن لوپ فرستنده در حد چند میل کم میشه و دیگه نمیاد صفر بشه و وقتی هم میزنم حالت سرچ میتر اصلا حرکت نداره
آیا این درسته که اگه نال نشده باشه میتر حرکت نمیکنه و کلا سنس نمیکنه؟
نمیدونم چیکار کنم
داشتم مشغول ور رفتن با لوپ فرستنده و نال کردن بودم که یهو صدای هدفون نزدیک بود کرم کنه ایندفعه میتر بهتر حرکت میکرد ولی توی حالت سرچ هم که میزدم باز حرکت میکرد و همراه اون صداش هم کم و زیاد میشد
وقتی بیشتر چک کردم دید سیم ولوم شماره 2 یعنی حساسیت قطع شده بود که بعد از وصل باز همون آشو همون کاسه
یعنی باز نه نال میشه ( میتر صفر نمیشه) ونه صدا دارم
خواهش میکنم دوستان دارم دیوونه میشم بابا دوماه تو یه اطاق چپیدم هی خازن و مقاومت جوش میدم به هم تورو قرآن یکی به من کمک کنه این سوهان روح رو راش بندازم ~X(
البته آقا حمید بنده خازن 12 رو 330 نانو گذاشتم این مشکل میتونه دلیلش باشه؟
و همچنین فاصله دو لوپ رو هم 90 سانت گذاشتم و طبیعتا نباید مشکل ثبات داشته باشه ولی وقتی که به زحمت میتر رو هم صفر میکنم باز با تغییر ارتفاع و زا ویه دست هم تعادلش به هم میخوره
چکار کنم که این مشکل حل شه؟
سپاس

باران باش و ببار .................................... نپرس کاسه های خالی ازآن کیست

سه شنبه 22 مرداد1392 - 3:34pm
مدیر سایت
مدیر سایت

خوب شما حالا مدارت كامل شده ، بايد روي تنظيمات بيروني و ولومها كاركني ، به نظر من براي مدار شما 90 سانت فاصله كم بوده بايد 110 حداقل بگذاري و بعد ببيني چطور ميشه ، بنده 115 گذاشتم كه مدارم بهتر هم جواب ميده

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 22 مرداد1392 - 5:07pm
مدیر کل
مدیر کل

ilanji عزیز خسته نباشی. نمیدونم چی میتونم به شما بگم که بتونه کمک کننده باشه! خب ساخت این مدار ظرایف کاری زیادی داره. من از اول هم عرض کرده بودم. مشکل شما هم کماکان میتونه از مدارتون باشه و یا از اسکلت شما که استحکام لازم رو نداره. خازن 12 هم هیچ تاثیری نداره. اگر نال نشه سنس تقریبا ندارین! خازن 7 هم خیلی نامیزون باشه باز هم همینطور!

سه شنبه 22 مرداد1392 - 5:54pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 104 , 105 , 106 , 107 , 108 , 109 , 110 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 12 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure