انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 9 مهر1403 - 1:55am

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 116 , 117 , 118 , 119 , 120 , 121 , 122 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دوستان ترانزیستور 2n4292 رو چطوری باید جا بزنم , ترتیب پایه ها مثل همون عکسیه که از j111 هست یا نه ؟

یکشنبه 10 شهریور1392 - 10:02am
مدیر کل
مدیر کل

سعید جان من قبلا فکر کردم منظور شما 4392 هست! اگر واقعا شماره ترانزیستور شما 2N4292 باشه ؛ این ترانزیستور از نوع NPN هست و قابلیت جایگزینی برای ترانزیستور فت رو اصلا نمیتونه داشته باشه! شما باید زحمت بکشین یکی از شماره های ذکر شده رو پیدا کنین.

یکشنبه 10 شهریور1392 - 11:58am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

تشکر حمید جان بابت راهنماییتون . والا حقیقتش 2 هفته هست میخوام این مدارو بسازم ولی
امان از این قطعات که پیدا کردنشون سخته . بیشتر مقامتها رو از نوع یک درصد خطا و خازنها رو از همون
mkt گرفتم البته دادم یکی از بچه ها از تهران پاساژ امجد که گفته بودین برام گرفت ولی قیمت خازنها
خیلی زیاد شده بود , یه تعداد دیگه هم مونده بود که بخاطرشون مجبور شدم 3 دفعه برم بازارو بگردم
ولی شیراز دریغ از حتی یک دونه مقاومت یک درصد و خازن mkt :( .مدارم الان کامله و فقط لنگ همین ترانزیستورم
حالا بازم برم ببینم میتونم این ترانزیستور رو پیدا کنم , خدا کنه که گیرم بیاد .

دوشنبه 11 شهریور1392 - 8:50am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید جان داخل فروشگاه جوان الکترونیک قسمت محصولات مشابه این ترانزیسورو 2N3819 زده بود
آیا از اینم میشه استفاده کرد , و اگر نمیشه , اگر فروشگاه آنلاینی میشناسید که این ترانزیستورو داشته
باشه لطفا معرفی کنید که اگر شیراز گیرم نیومد حداقل آنلاین سفارش بدم .

دوشنبه 11 شهریور1392 - 10:44am
مدیر کل
مدیر کل

اون ترانزیستور نوعش درسته مشابهت داره ولی کاربردش کمی تفاوت داره! من حدس میزنم کار بکنه ولی مطمئن نیستم.
دوستانی هستن که از طریق نت ترانزیستور اصلی یا مشابهاتش رو خریدن. امیدوارم به شما راهنمایی بدن.

دوشنبه 11 شهریور1392 - 11:08am
مدیر سایت
مدیر سایت

دوستان کابل کواکسیال گیرنده رو بیشتر از 30 سانت نگیرید ! اگر جعبه مدار به لوپ گیرنده نزدیک باشه خیلی بهتره و قدرت گیرندگی دستگاه بیشتر میشه

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 11 شهریور1392 - 1:23pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

ممنون حمید جان , بالاخره ترانزیستورو پیدا کردم .
یه سوال , قسمت لوپ گیرنده چطوری باید وصل بشه ؟ یه شیلد داریم که به شیلد مدار متصل میشه
که مشخصه ولی دوتا سیم سیم پیچ باید در انتها به هم وصل بشن و بعد به مغزی متصل بشه ؟
چون در لوپ فرستنده که دو تا مغزی داشت که هر کدام به یک سر سیمهای بیرون آمده از لوپ وصل میشد
ولی در گیرنده رو متوجه نمیشم چطوری باید وصل شه .

چهارشنبه 13 شهریور1392 - 10:12pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

متاسفانه مدارم کار نمیکنه و دیود d9 داغ میکنه , شمارشم که گذاشتم 1N4137a هست .

چهارشنبه 13 شهریور1392 - 10:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

saeedzz21 نوشته است:
ممنون حمید جان , بالاخره ترانزیستورو پیدا کردم .
یه سوال , قسمت لوپ گیرنده چطوری باید وصل بشه ؟ یه شیلد داریم که به شیلد مدار متصل میشه
که مشخصه ولی دوتا سیم سیم پیچ باید در انتها به هم وصل بشن و بعد به مغزی متصل بشه ؟
چون در لوپ فرستنده که دو تا مغزی داشت که هر کدام به یک سر سیمهای بیرون آمده از لوپ وصل میشد
ولی در گیرنده رو متوجه نمیشم چطوری باید وصل شه .

سلام دوست عزیز
وصل کردن قسمت لوپ گیرنده به این شکل هست که شما باید شیلد کابل روبه شیلد مدار وصل کنی مغزی روهم به اون یکی
حالا میمونه سیم پیچش که سه تا سیم داره با کابل که دوتا درسته؟
مغزی کابل رو با شیلد به لوپ میبندی ومیمونه سیم شیلد لوپ که خودتون رو سیم پیچتون پیچیدین
اون سیم رو هم همونجا به شیلد کابل میبندی
پس در واقع باید شیلد لوپ با یه طرف لوپ به هم وصل میشه

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

پنج شنبه 14 شهریور1392 - 7:24am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

مرسی دوست عزیز , حواسم نبوده ترانزیستور u2 و u7 رو برعکس زده بودم و به همین خاطر r41 داغ میکرد
برعکسشون کردم و عوضشون کردم ولی بازم جواب نمیده یه لحظه که وصل میکنم مدارو یه صدایی شبیه
اردک میده و سریع قطع میشه زمانی هم که مدارو قطع میکنم بازم همین اتفاق میفته , لطفا راهنمایی کنید

پنج شنبه 14 شهریور1392 - 7:54am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 116 , 117 , 118 , 119 , 120 , 121 , 122 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 16 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure