انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 9 مهر1403 - 8:02pm

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 126 , 127 , 128 , 129 , 130 , 131 , 132 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت

patriot نوشته است:
دوستان یک مشکلی که توباکس من موقع کار داره اینه که وقتی لوپ گیرنده یکی دو سانت بالا یا پایین میشه، بالانس دستگاه به هم میخوره:
تصویر
وقتی که تست می کردم با بالا یا پایین بردن لوپ گیرنده میتونستم دستگاه رو در آستانه بوق قرار بدم! لوپ گیرنده رو که بالا میارم صدا کم میشه و وقتی لوپ رو پایین می برم صدا زیاد میشه! آیا توباکس شما هم اینطوریه؟
من فکر می کنم به خاطر فاصله 120 سانت بین لوپها باشه؟شاید همون 95 سانت بهترینه؟دوستانی که می تونن فاصله لوپها رو به 95 سانت تغییر بدن لطفا امتحان کنن.

برادر من اين كار شما يعني همون تغيير زاويه لوپ فرستنده ، شما داري اشتباه ميكني ! بهتره بگي تغير وضعيت فرستنده ؛ يعني شما بايد لوپ گيرنده رو به چوب وسط خوب محكم كني تا هيچ حركتي نكنه البته بايد كاملا در وسط لوپ بسته بشه ، بعد دستگاه رو در حالت نشسته روي زانوهاي خودتون گذاشته كه حدود 50 سانت ميشه و بعد دستگاه روشن شده و كليد تنظيم لوپ رو زده تا با حركت عقربه ميتر به سمت صفر شاهد نال شدن لوپها باشيد و لوپ فرستنده رو به آرومي حركتي داده تا هرجايي كه عقربه رفت روي صفر سريع همونجا لوپ فرستنده رو محكم كنيد ، و بعد براي جستجو كليد رو به حالت سنس برگردونيد و بعد تنظيم ولومها ، هميشه اگر ديديد كه بعد از نال شدن دستگاه سريع از تنظيم خارج ميشه و بوق ممتد ميزنه : يا بايد ولوم تنظيم زمين رو كم كنيد تا حساسيت دستگاه كمتر بشه و يا بايد فاصله لوپهارو از 95 به 105 تا 110 برسونيد ، بستگي به قدرت دستگاه داره .. موفق باشيد

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

جمعه 29 شهریور1392 - 11:16pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

مهندس حمید و مهدی جان فکر کنم منظورمو درست نرسوندم
منظورم از بالا یا پایین کردن لوپ گیرنده، لوپ به همراه چوب وسطی بود نه اینکه وضعیت لوپ گیرنده رو تغییر بدم :D فقط سر دستگاه که لوپ گیرنده وصل هست رو 1 یا 2 سانت بالا یا پایین که می کنم این اتفاق میافته! @-)

راه در جهان یکی است و آن راه راستی است

آخرین بار توسط patriot در جمعه 29 شهریور1392 - 11:48pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

جمعه 29 شهریور1392 - 11:27pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

الان دستگاه من 19 میلی آمپر جریان میکشه که طبق گفته مهندس حمید باید 30 تا 40باشه و جناب زیکسل هم گفتن که باید 30 میلی آمپر باشه!چجوری میشه جریان مصرفی بخش فرستنده و گیرنده رو گرفت؟ آیا مشکل از آی سی هاست؟چجوری میشه فهمید که هر آی سی چقدر جریان میکشه؟؟؟
اصلا چرا فلز رو سنس میکنه؟؟؟ :|

جمعه 29 شهریور1392 - 11:41pm
مدیر کل
مدیر کل

patriot عزیز من البته حدس خودم رو گفتم چون خود فرستنده در حالت تقویت نشده حدود 20 میلی آمپر مصرف میکنه و بعید هست روی هم کمتر از 30 میلی امپر مصرفش باشه! احتمال داره شما قطعی در ولتاژ 8 ولت داشته باشین. از اونجا که همه آیسی های مدار با ولتاژ 8 کار میکنن میتونین با ولتمتر چک کنین که آیا ولتاژ درست در حین کار وجود داره؟ مواظب هم باشین موقع تست گیری ولتاژ ؛ پرابتون اتصالی نکنه وگرنه احتمال سوختن ایسی ها هست!
برای اندازه گیری مصرف فرستنده هم کافیه امپر متر رو در مسیر مقاومت 1 قرار بدین. البته با توجه به اینکه مدارتون تقویت نشدست. یعنی یک سر مقاومت 1 رو در بیارین و امپر متر رو سری کنین بین اون سر و نقطه ای که روی فیبر وصل میشده.

شنبه 29 شهریور1392 - 1:39am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
patriot عزیز من البته حدس خودم رو گفتم چون خود فرستنده در حالت تقویت نشده حدود 20 میلی آمپر مصرف میکنه و بعید هست روی هم کمتر از 30 میلی امپر مصرفش باشه! احتمال داره شما قطعی در ولتاژ 8 ولت داشته باشین. از اونجا که همه آیسی های مدار با ولتاژ 8 کار میکنن میتونین با ولتمتر چک کنین که آیا ولتاژ درست در حین کار وجود داره؟ مواظب هم باشین موقع تست گیری ولتاژ ؛ پرابتون اتصالی نکنه وگرنه احتمال سوختن ایسی ها هست!
برای اندازه گیری مصرف فرستنده هم کافیه امپر متر رو در مسیر مقاومت 1 قرار بدین. البته با توجه به اینکه مدارتون تقویت نشدست. یعنی یک سر مقاومت 1 رو در بیارین و امپر متر رو سری کنین بین اون سر و نقطه ای که روی فیبر وصل میشده.

مهندس من ولتاژ تمامی آی سی هارو طبق دیتاشیتشون گرفتم دقیقا 7.80 بود یعنی با پایه 7 آی سی 741 یکی بودن، ولی جریان مصرفی فرستنده رو که گرفتم 9.5 میلی آمپر بود! مشکل از کجای فرستنده میتونه باشه؟؟؟ :-\

شنبه 30 شهریور1392 - 6:00pm
مدیر کل
مدیر کل

خب اگر به این صورت باشه تقریبا درست هست. فقط با این مصرف جریان فرستنده کمی ضعیف خواهد بود! چیزی که تعیین کننده قدرت و مصرف فرستنده هست بیشتر لوپ و ترانزیستورهای 1 و 2 هستن و خازن 5 که بهتره 330 نانو برای مدار تقویت نشده باشه. البته شما اگر مقاومت 1 رو مطابق نقشه اصلی گذاشته باشین این مقدار مصرف درست هست! ولی اگر مقاومت 1 رو کم کنین تا یک مقدار تقویت ایجاد کنین طبیعتا مصرف مدارتون بالاتر میره و قدرتش بیشتر میشه. اگر ترانزیستور رو همون 107 اولیه گذاشتین ؛ مقاومت 1 رو میتونین تا 22 اهم بطور مطمئن پایین بیارین و فشاری به ترانزیستورهاتون نمیاد.

شنبه 30 شهریور1392 - 7:23pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خب اگر به این صورت باشه تقریبا درست هست. فقط با این مصرف جریان فرستنده کمی ضعیف خواهد بود! چیزی که تعیین کننده قدرت و مصرف فرستنده هست بیشتر لوپ و ترانزیستورهای 1 و 2 هستن و خازن 5 که بهتره 330 نانو برای مدار تقویت نشده باشه. البته شما اگر مقاومت 1 رو مطابق نقشه اصلی گذاشته باشین این مقدار مصرف درست هست! ولی اگر مقاومت 1 رو کم کنین تا یک مقدار تقویت ایجاد کنین طبیعتا مصرف مدارتون بالاتر میره و قدرتش بیشتر میشه. اگر ترانزیستور رو همون 107 اولیه گذاشتین ؛ مقاومت 1 رو میتونین تا 22 اهم بطور مطمئن پایین بیارین و فشاری به ترانزیستورهاتون نمیاد.

من مقاومت 1 رو طبق نقشه اصلی 120 اهم گذاشتم،ترانزیستور هم همون 107 اولیه گذاشتم!
الان من متوجه نشدم!دوستان دیگه ای که مثل من مدار اولیه رو ساختن هم همین مقدار جریان رو مدارشون مصرف میکنه؟

شنبه 30 شهریور1392 - 8:13pm
مدیر کل
مدیر کل

بله patriot عزیز درست هست. اکثر دوستان البته مدار اصلی دقیق رو نساختن و تقویت شده شروع کردن! :D

شنبه 30 شهریور1392 - 8:32pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

من مقاومت 1 رو از 120 اهم به 22 اهم تبدیل کردم:
ولتاژ دو سر فرستنده شد 38.5 و جریان مصرفی کل مدار شد 20 میلی آمپر!
زمانی که مقاومت 1، 120 اهم بود، ولتاژ دو سر فرستنده 33 ولت بود و جریان مصرفی کل مدار 19.5 میلی آمپر!
پس با تغییر مقاومت 1 به 22 اهم، 0.5 میلی آمپر جریان مصرفی فرستنده افزایش پیدا کرد.
درسته :D ... .

یکشنبه 31 شهریور1392 - 4:24pm
مدیر کل
مدیر کل

قاعدتا افزایش قدرت و همینطور جریانکشی فرستنده باید بیشتر از این باشه! :-?
شما بد نیست ترانزیستور 1 و 2 رو تعویض کنین. در ضمن سلامت و مقدار خازنهای 2 و 3 و 5 رو بررسی کنین.
خازنهای 2 و 3 مقدار دقیقشون هر چند مهم نیست ولی مهمه که این دو خازن ظرفیتشون خیلی نزدیک به هم باشه! اگر از نوع ام کا تی باشن طبیعتا خیلی بهتره.

یکشنبه 31 شهریور1392 - 5:39pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 126 , 127 , 128 , 129 , 130 , 131 , 132 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 25 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure