انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 9 مهر1403 - 6:03pm

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 129 , 130 , 131 , 132 , 133 , 134 , 135 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان جریان کشی این دستگاه با گیرنده و فرستنده چقدره

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

چهارشنبه 3 مهر1392 - 3:20pm
مدیر کل
مدیر کل

مهدی جان این سوال از شما بعید بود! اگر میشد که اینقدر ما زجر نمیکشیدیم! :D اون ترانزیستورهایی که شما فرمودین از نوع دوقطبی و بسیار معروف هستن ولی 4393 از نوع جی فت هست و کلا فرق داره.

چهارشنبه 3 مهر1392 - 4:26pm
مدیر کل
مدیر کل

مصرف کلی مدار تقویت شده باید بین 100 تا 150 میلی آمپر باشه. برای چندمین بار عرض میکنم از باطری آمپر بالا استفاده نکنین چون مشکلات جانبی براتون ایجاد میکنه. باطری در حد 1 الی 2 آمپر مناسب هست و چندین ساعت براتون کار میکنه.

چهارشنبه 3 مهر1392 - 4:27pm
مدیر سایت
مدیر سایت

حمید نوشته است:
مهدی جان این سوال از شما بعید بود! اگر میشد که اینقدر ما زجر نمیکشیدیم! :D اون ترانزیستورهایی که شما فرمودین از نوع دوقطبی و بسیار معروف هستن ولی 4393 از نوع جی فت هست و کلا فرق داره.

چرا مهندس كاملا واقف بودم ولي شيطنتي بود كه كردم ديگه :p

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 3 مهر1392 - 5:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
مصرف کلی مدار تقویت شده باید بین 100 تا 150 میلی آمپر باشه. برای چندمین بار عرض میکنم از باطری آمپر بالا استفاده نکنین چون مشکلات جانبی براتون ایجاد میکنه. باطری در حد 1 الی 2 آمپر مناسب هست و چندین ساعت براتون کار میکنه.

سلام دوست قدیمی

چرا از باطری آمپر بالا استفاده نشه؟ مشکلی به جز وزن و اندازه اونا هست؟
ممنون

چهارشنبه 3 مهر1392 - 8:19pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون علیجان خواهش میکنم.
خب بله همین حجم و وزن بالا و بخصوص فلز سرب که در این باطریها استفاده میشه کلا نه تنها کاربری و اپراتوری فلزیاب رو مشکل تر میکنه ؛ بلکه خودش باعث کاهش ثبات کاری فلزیاب میشه!
پس اصولا وقتی مصرف یک فلزیاب در حدی هست که با یک باطری بسیار کوچکتر و سبک تر 1 آمپری میتونه تا 6 ساعت بخوبی جواب بده واقعا چه اصراری هست که از باطری بزرگتر و سنگین تر با همه مشکلات ذکر شده استفاده کرد؟! مطمئن باشین این مساله در کیفیت کار با فلزیاب هم اثر میذاره.
بین باطری های مختلف هم باطریهای پلیمری به مراتب بهتر از سایر انواع هستن چون با داشتن آمپر یکسان از حجم و وزن کمتری برخوردارن و در عین حال سرعت شارژ بالا و عمر زیادی هم دارن. پس خیلی خوبه این مساله رو در مورد تمام دستگاههای پرتابل در نظر داشته باشین.

چهارشنبه 3 مهر1392 - 8:35pm
کاربر فعال
کاربر فعال

خازن شماره 1 تو این مدار اگه ولتاژش کم باشه و یا خراب باشه تو ولتاژ ac فرستنده دچار مشکل میشید و خازن 18 رو هم سعی کنید 100 ولتشو انتخاب کنیید تا به مشکل بر نخورید به کمک آقای کاوشگر عزیز این مشکل حل شد ما با هم مشورت میکنیم وقتی گیر میکنیم هم فکری بهتره تو این کار موفق باشید من دارم رو سند بانک کار میکنم یکم درگیر کار هاش هستم

چهارشنبه 3 مهر1392 - 9:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام به همه اساتید ودوستان
من عکس دستگاه خودمو براتون اینجا میزارم تا کمکی باشه برا اونایی که میخان این دستگاه رو درست کنن
وزن نهایی کل دستگاه 2.812 کیلو گرم شده بدنه از جنس آلمینیوم هستش برا راهنمایی دوستان بگم که شما میتونیین این آلمینیوم رو از پرده فروشی ها تهیه کنید قیمتش هم مناسبه (8000تومن) قطر خارجی این آلمینیوم 22 میلی متر وضخامت ورق اون 1 میلیمتر هستش به خاطر اینکه در موقع کاوش تاب بر نداره داخل لوله بزرگ یک عدد لوله سفید یک دوم اینچ جا زدم اتصالات رو هم سه چهارم اینچ گرفتم که خیلی هم با این لوله مناسبه برا بستن دستگاه روی بدنه هم از اتصالات لوله سفید استفاده کردم ( البته شیلد مدار رو به سیمی که به دور اتصالات پیچیدم وصل کرده ام که این کار باعت میشه در هنگام وصل کردن دستگاه بر روی لوله. شیلد به بدنه وصل بشه)
امیدوارم مورد قبول دوستان قراره بگیره از اساتید هم خواهش میکنم اگه اشکالی در این اسکلت هست گوش زد کنن
با تشکر از همه شما

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

چهارشنبه 3 مهر1392 - 10:40pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام من عکسها رو دیدم جالب بودطرح جدیدی به کار بردی برای این تو باکس

چهارشنبه 3 مهر1392 - 11:51pm
کاربر فعال
کاربر فعال

فقط یک چیزی مهمه که تو زمین وقتی داری باهاش راه میری تلو تلو نخوره که باعث شه نال دو تالوپ بهم بریزه اگه تست رو زمین رو هم باهاش انجام بدی عالی میشه دستگاه من که الان اماده مشکل ولتاژشو هم حل کردم معیوب بودن خازن کاردستم داده بود ترانزیستور ها سالم بودن منم تا فردا یا پس فردا میبرمش سر زمین به امید خدا که دیگه مشکل بیخود بوق زدنش هم حل شده باشه

چهارشنبه 3 مهر1392 - 11:57pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 129 , 130 , 131 , 132 , 133 , 134 , 135 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: jeran , Radvi و 30 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure