انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 9 مهر1403 - 3:45pm

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 131 , 132 , 133 , 134 , 135 , 136 , 137 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

آقا توروخدا جواب منو یکی بده . صاحب مکان اصرار داره واسه حفاری . نمیخوام اشتباه کنم و فقط درد کمر نصیبم بشه
لطفا اگه کسی چیزی میدونه بگه در مورد مشکل من
:YMPRAY:

پنج شنبه 4 مهر1392 - 3:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام آقای hamedkk عزیز
اگه فکر میکنی که دستگاه شما رو نقطۀآبی خوب بالانس نمیشه، خوب کمی اونورتر که فکر میکنی فلز زیرش نیست و زمین پاکه بالانسش کن. و اگه باز هم روی ستارۀ سیاه بوق نمیزنه و یا خفیف میزنه، خوب مشخصه ردیاب زاویۀ 45 درجه رو گرفته و بطرف اون نقطه ای حرکت کن که بوق حداکثری وجود داره و جایی را که نقطه زن بوق میزنه ، بکن. البته در صورتی باید اقدام به کندن کنی که نقطه ای که بوق زیاد دارد در جنوبِ قسمتی قرار داشته باشد که ردیاب اونجا را گرفته.(یعنی نقطۀ دارای بوق زیاد باید در جنوب نقطۀ بوق خفیف باشد). به این نکته دقت کن. وگرنه خودت بررسی دقیق کن و بعد اقدام به حفاری کن. اگه بالانس دستگاه را در یه زمین خالی و عاری از فلزات انجام بدی، بالانست درسته و به بوقش میشه اعتماد کرد. برای رفع نگرانی ، هر 40 یا پنجاه سانت که حفاری کردی یه بار اونجا رو تست کن، اگه همچنان دستگاه بوق زد، به کارت ادامه تا به هدف برسی.
خدا یار و نگهدارت و موفق باشی

خواهی که خدا کار نکو با تو کند --------- ارواح ملائـک همـه رو بـا تو کـند
یا آنچه رضـای او در آنست بـکن --------- یا راضی شو هرآنچه او با تو کند

« شیخ ابوسعید ابوالخیر (ره) »

پنج شنبه 4 مهر1392 - 5:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

HAMID.P نوشته است:
کاوشگر عزیز ... این بدنه که ساختی شما موقع حرکت روی زمین تلوتلو که نمیخوره انشاالله؟/؟؟؟؟؟؟/؟

سلام دوست عزیز
من به خاطر اینکه موقع حرکت تلوتلو نخوره داخل لوله بزرگ یه لوله سفید یک ذوم اینچ به زور جا زدم و دیگه موقع حرکت تلوتلو نمیخوره فیکس ثابته

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

پنج شنبه 4 مهر1392 - 5:34pm
مدیر سایت
مدیر سایت

delavarlak نوشته است:
ممنون استاد ترانزیسنر از نوع ژاپنیش گرفتم فکر کنم طرف داره قیمتار بالا بهم میده دونی ده هزارتومان حال بگزیم با تعویض تی 1و تی 2 نیاز هست چیز دیگری را عوض کنم با سپاس فراوان

ترانزيستور اورژينال من هم دونه اي 10 تومن خريدم ، بايد موقع نسب حدود 6 تا 7 سانت براي هر پايه سيم بكشي ؛ اول بايد پايه هاي ترانزيستورها رو خوب بشناسي و بعد روي مدار نسب كني و بعد از اينكه مطمئن شدي پايه ها درست نسب شدن و به بدنه لحيم شد سپس دورتادور ترازيستورهارو هركدام جداگانه با كاغذ مقداري زخيم پوشيده شده تا در موقع حركت و جابجايي به قطعات ديگر مدار اتصال نكنه ! L-) حتماً ترتيب پايه هاي ترانزيستور 2219 رو بشناس و بعد پايه هاي 3055 رو درست ليحم كن ؛ دقت كن از قسمت زير ترانزيستور3055 پايه ها از قسمتي به سمت يكي از سوراخهاي بدنه نزديك تر هستن ، شما ميتونيد از همينطرف پايه ها رو طبق عكس فوق مدنظر قرار بديد .. موفق باشيد

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

جمعه 5 مهر1392 - 9:52am
کاربر فعال
کاربر فعال

دست @};- درد نکنه من ترانزیسترهارا قراردادم ولی فکنم مشکل داشتند چون ولتاز تقویت کننده از 21 ولت بالاتر نمی رفت یعنی حتی اگر ولوم را تا اخر زیاد یا کم میکردم ولتاژ خروجی 21 ولت بود من فکر کردم مشکل از مدار تقویت کننده است ولی وقتی بدون برد دستگاه از مدار افزایش ولتاژ تست گرفتم ولتاژ خروجیش درست شد و مجبور شدم دوباره همون ترانزیستر های قبلی روش بندازم که دوباره درست شد یعنی خروجی تقویت کننده درست شد فردا که دوباره بازار باز بشه میرم می خرم ودوباره تست مکنم یه سوال ولتاژ فرستنده باید چقدر باشه و چطور مشه زیادش کرد باتشکر فراوان از لطف شما

جمعه 5 مهر1392 - 12:27pm
کاربر فعال
کاربر فعال

یه پیشنها واسه دسته گیرنده دستگاه اونم اینه که به جای اینی که دستگیری دستگاه وسط باشه از چیزی شبیه بند کوله استفاده کنیم و اونار نزدیک به دو لوپ وصل کنیم به این شکل دیگه دو سر لوپ خم نمیشه وتعادلشم بهتره

جمعه 5 مهر1392 - 1:23pm
مدیر سایت
مدیر سایت

delavarlak نوشته است:
یه پیشنها واسه دسته گیرنده دستگاه اونم اینه که به جای اینی که دستگیری دستگاه وسط باشه از چیزی شبیه بند کوله استفاده کنیم و اونار نزدیک به دو لوپ وصل کنیم به این شکل دیگه دو سر لوپ خم نمیشه وتعادلشم بهتره

آفرين بسيار عاليه @};-

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

جمعه 5 مهر1392 - 7:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

delavarlak نوشته است:

آفرین به نکته خوبی اشاره کردید.اگر مدل های معروف و عکس های اون رو هم ببینید متوجه میشوید که اپراتور از همین روش استفاده کرده.

جمعه 5 مهر1392 - 10:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهدی جان قبل از تعویض ترانزیستور ها چه مقدار برد داشتی روی همین فلز چند درصد بهتر شده؟

جمعه 5 مهر1392 - 10:43pm
مدیر سایت
مدیر سایت

پوریا نوشته است:
مهدی جان قبل از تعویض ترانزیستور ها چه مقدار برد داشتی روی همین فلز چند درصد بهتر شده؟

لوپها روي خاك بهتر نال ميشن و حدود يكمتر افزايش برد روي هوا داشته و ميشه ولتا‍ژ رو تا 40 ولت هم رسوند ولي درخاك تست نكردم ولي به نظر بنده دستگاه خيلي بهتر عمل ميكنه وقتي 2n3055 رو گذاشتم @};-

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

جمعه 5 مهر1392 - 10:54pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 131 , 132 , 133 , 134 , 135 , 136 , 137 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 9 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure