انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 12 مهر1403 - 2:49pm

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

مهدی جان من فکر میکنم روش تنظیم ولوم شما برای خاک زیاد درست نبوده!
چیزی که من میدونم اینه که ولوم گراند برای بالانس با جنس خاک قرار داده شده. یعنی شما به نسبت محیط و جنس خاک منطقه باید ولوم گراند رو تنظیم کنین. همینجوری شانسی که نیست :D
اما ولوم حساسیت طبیعتا برای میزان حساسیت گیرنده هست که هم روی برد تاثیر مستقیم داره و هم میزان بزرگ و کوچکی فلز.
فلزی هم که شما تست کردین اگر از حدود 2 متر بتونین بزنین نتیجه عالی و در حد ایده آل هست.
حالا شما بعد از تستهای زیاد داخل هوا نیاز دارین روی خاک هم کلی تست کنین تا مشخص بشه تنظیم ولومها دقیقا به چه صورتی هست.
متاسفانه تست خاک چون کم انجام شده کسی درست نگفته که چطور باید ولومها تنظیم بشن. اگر یکی از دوستان مثل آرش عزیز که تست خاک خوبی گرفتن لطف کنن نحوه تنظیم 3 ولوم رو دقیق توضیح بدن خیلی ممنون میشیم.

شنبه 17 فروردین1392 - 3:19pm
استاد
استاد

سلام
نحوه تنظیم برای زیر خاک برای من اینطوری هست که ولوم حساسیت را روی نیمه میزاریم ولوم گراند و تیون را از نیمه یه کمه بیشتر باز میکنیم سپس دستگاه را روشن میکنیم و کلید فشاری را میزنیم اگه عقربه دستگاه روی عدد 20 بود ولوم حساسیت را کاملا میبندیم تا دستگاه جیک نزنه انوقت میریم روی هدف و عقربه از صفر حرکت میکنه و تا 30 یا 40 بالا میره و چنانکه از روی هدف کنار بریم مجددا عقربه روی صفر میاد و اگر کلید فشاری را زدیم وعقربه روی عدد بیست نبود و بیشتر بود ولوم گراند را یه کمه میبندیم تا عقربه روی 20 قرار بگیره بعد ولوم حساسیت را میبندیم و با دستگاه کار میکنیم البته اگه یک صدای حیلی ضعیف دستگاه بده بهتر فلز را میزنه
و اگر بخوا هیم قدرت دستگاه بیشتر بشه بعد از اینکه ولوم حساسیت را کاملا بستید مجددا ولوم بالانس را روی عدد 20 میگذارید و خیلی اهسته با دستگاه حرکت میکنید البته با این حالت دستگاه یک صدای ممند داره و وقتی روی هدف میرید به هدف که برسید عقربه حرکت میکنه و دیگه بر نمیگرده و این فقط برای فلز توی عمق پایین انجام میشه که مجددا باید دستگاه را تنظیم کنید
اگه دوستان نتیجه تستهای خود را لطف بکردند و بیان بکردند از جمع نظرات بهترین طرز استفاده از توباکس را میشه پیدا کرد

شنبه 17 فروردین1392 - 3:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: وطنم ایران
سلام حمید جان این لوپه من دوره اخر سیمش کم اومد و دو سره سیم ها به هم نرسیدن یعنی اگه شما مستطیلو فرض کنی یه سره سیم وسط یه ضلعشه یه سره سیم وسط یه ضلع دیگه حالا چون من نمیدونستم باید بین شیلد 2 س فاصله باشه چسبو پیچیده بودم.حالا اگه بیام سیمو ادامه بدم و از روی چسبو فویل ردش کنم و نزدیک اون سیمه دیگه کنم این فاصله 2س شیلدو چیکار کنم؟از همونجا ببرم.ممنون

افتادگی آموز اگر طالب فیضی هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

شنبه 17 فروردین1392 - 8:59pm
YIM
استادیار
استادیار

حمید نوشته است:
مهدی جان من فکر میکنم روش تنظیم ولوم شما برای خاک زیاد درست نبوده!
چیزی که من میدونم اینه که ولوم گراند برای بالانس با جنس خاک قرار داده شده. یعنی شما به نسبت محیط و جنس خاک منطقه باید ولوم گراند رو تنظیم کنین. همینجوری شانسی که نیست :D
اما ولوم حساسیت طبیعتا برای میزان حساسیت گیرنده هست که هم روی برد تاثیر مستقیم داره و هم میزان بزرگ و کوچکی فلز.
فلزی هم که شما تست کردین اگر از حدود 2 متر بتونین بزنین نتیجه عالی و در حد ایده آل هست.
حالا شما بعد از تستهای زیاد داخل هوا نیاز دارین روی خاک هم کلی تست کنین تا مشخص بشه تنظیم ولومها دقیقا به چه صورتی هست.
متاسفانه تست خاک چون کم انجام شده کسی درست نگفته که چطور باید ولومها تنظیم بشن. اگر یکی از دوستان مثل آرش عزیز که تست خاک خوبی گرفتن لطف کنن نحوه تنظیم 3 ولوم رو دقیق توضیح بدن خیلی ممنون میشیم.

سلام
ببینید ولومها رو من اینجور تنظیم کردم ولوم گراند وسط، حساسیت وسط، ولوم تیون کم باشه،البته برای تست در هوا ولوم گراند باید وسط باشه اما برای تست زیر خاک چون جنس خاک در مناطق مختلف فرق میکنه باید با ولوم گراند دستگاه رو نسبت به خاک منطقه بالانس کنیم یعنی دستگاه در فاصله نیم متری زمین مورد نظر قرار بگیره و بعد با ولوم گراند بین سکوت و صدا باید تنظیم بشه، اما برای ثبات بیشتر و اینکه حساسیت به زمین کمتر بشه باید داخل جعبه با فویل نازک آلومینیوم پوشیده بشه من اینکارو انجام دادم و ثبات فوق العاده ای داره.

شنبه 17 فروردین1392 - 9:25pm
مدیر سایت
مدیر سایت

سلام دوستان
من طبق فرمایشات دوست خوبمون آقا آرش ولوم گراند وسط و حساسیت وسط ولی تیون رو آخر گذاشتم که در این صورت فلزات کوچیک اکسید شده در سطح خاک به اندازه های 5 الی 6 سانتی رو دستگاه بخوبی میزد که من فکرش رو نمیکردم قطعات کوچیک رو هم بزنه ! چون در یک خانۀ قدیمی که تمام آهن الات قدیمی در حیاط بود تست میکردم ؛ حتی یک جا در حیاط رو خیلی قوی بوق زد که وقتی سوال کردم گفتند که دقیقاً روی چاه خیلی قدیمی هستش و این احتمال رو دادم که امکان داره حفره های قدیمی رو هم دستگاه پیدا کنه

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

شنبه 17 فروردین1392 - 11:15pm
مدیر کل
مدیر کل

محمد نوشته است:
سلام حمید جان این لوپه من دوره اخر سیمش کم اومد و دو سره سیم ها به هم نرسیدن یعنی اگه شما مستطیلو فرض کنی یه سره سیم وسط یه ضلعشه یه سره سیم وسط یه ضلع دیگه حالا چون من نمیدونستم باید بین شیلد 2 س فاصله باشه چسبو پیچیده بودم.حالا اگه بیام سیمو ادامه بدم و از روی چسبو فویل ردش کنم و نزدیک اون سیمه دیگه کنم این فاصله 2س شیلدو چیکار کنم؟از همونجا ببرم.ممنون

محمد جان من دقیق متوجه نشدم چکار کردی! خب استاندارد درست میکردی این چه کاری بود :D
در مورد فویل مهم نیست کجاش باز باشه ولی یک جای فویل فقط باید 1-2 سانت باز باشه.

یکشنبه 17 فروردین1392 - 12:55am
مدیر کل
مدیر کل

درسته مهدی جان. دستگاه قاعدتا باید به حفره های نسبتا بزرگ هم واکنش داشته باشه! حالا اگر حفره بسته و قدیمی تر باشه واکنش هم قویتر میشه.

یکشنبه 17 فروردین1392 - 12:57am
استادیار
استادیار

مهدی نوشته است:
سلام دوستان
من طبق فرمایشات دوست خوبمون آقا آرش ولوم گراند وسط و حساسیت وسط ولی تیون رو آخر گذاشتم که در این صورت فلزات کوچیک اکسید شده در سطح خاک به اندازه های 5 الی 6 سانتی رو دستگاه بخوبی میزد که من فکرش رو نمیکردم قطعات کوچیک رو هم بزنه ! چون در یک خانۀ قدیمی که تمام آهن الات قدیمی در حیاط بود تست میکردم ؛ حتی یک جا در حیاط رو خیلی قوی بوق زد که وقتی سوال کردم گفتند که دقیقاً روی چاه خیلی قدیمی هستش و این احتمال رو دادم که امکان داره حفره های قدیمی رو هم دستگاه پیدا کنه

درسته آقا مهدی اینو منم تست کردم ولوم تیون اگه کم باشه فلزات کوچک و سطحی رو نمیزنه اما فلزات بزرگتر در عمق بیشتر میزنه واسه همین گفتم تیون کم باشه البته برای زیر خاک.

یکشنبه 18 فروردین1392 - 3:03pm
مدیر سایت
مدیر سایت

سلام به همۀ عزیزان
برادران و دوستانی که از امکانات مناسب جهت تست در زیر خاک بهره مند هستن و یا وقت کافی برای تست دارن برای تست در خاک ؛ خواهشمندم بزرگی کنن و زحمت بکشن تستهای مختلف رو آزمایش کنن و دراین بخش به اطلاع همه برسونن تا درنهایت برای اپراتوری و رسیدن به تنظیم دقیق برای بهره برداری از نهایت قدرت دستگاه در خاک بتونیم یک جمع بندی کامل داشته باشیم ؛ سپاسگذارم @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 18 فروردین1392 - 7:58pm
استاد
استاد

سلام
با تستهای زیادی که کردم یک فلز 20 در 20 را در عمق 120 سانتی به راحتی میزنه و در 150 سانتی هم اگه دقت کنی میتونه بزنه

دوشنبه 19 فروردین1392 - 4:44am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: airjetna1 و 47 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure