انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 8 مهر1403 - 6:35pm

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 160 , 161 , 162 , 163 , 164 , 165 , 166 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

من تمام قطعات فرستنده روچک کردم به نظرم موردی نداشت :
c18: 1nf 100v
c1: 47nf 400v
r3: 10k 1%
c2 : 1uf 63v
c3 : 1uf 63
r2 : 10K 1%
c4 : 470uf 50v
c5 : 470nf 63v
----------------
این خازن هاروهم این مقادیر گذاشتم البته به فرستنده مربوط نیستن فقط میخوام بدونم درستن :
c27: 1000uf 25v
c26 : 2200uf 35v
c31: 1000uf 25v

جمعه 24 آبان1392 - 12:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mrmr16 نوشته است:
من تمام قطعات فرستنده روچک کردم به نظرم موردی نداشت :
c18: 1nf 100v
c1: 47nf 400v
r3: 10k 1%
c2 : 1uf 63v
c3 : 1uf 63
r2 : 10K 1%
c4 : 470uf 50v
c5 : 470nf 63v
----------------
این خازن هاروهم این مقادیر گذاشتم البته به فرستنده مربوط نیستن فقط میخوام بدونم درستن :
c27: 1000uf 25v
c26 : 2200uf 35v
c31: 1000uf 25v

سلام دوست عزیز
به غیر از اینها باید مقدار مقاومت 5 رو 10 کیلو بزارین و ترانزیستور ای 1و2 هم 2219a باشن

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

جمعه 24 آبان1392 - 1:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام . تا حال (زمان نگارش این پست )حدود 1620 پاسخ ارسال شده است . و حدود 26200 بار مشاهده شده است ( البته بجز آمار انجمن قبل )و حدود یک سال روی این پروژه وقت صرف شده است . و تعداد زیادی از دوستان این مدارو ساخته اند و نتایج متفاوت ، گاها خوب ، و بعضا ناامید کننده گرفته اند . حال از آقا حمید درخواست میکنم به عنوان یک دستاورد و یک کارنامه برای انجمن یک مقاله ی جامع وراهنمای ساخت بنویسند تا دوستان از روی آن مقاله ، مدارو بسازند ( چیزی شبیه مقالات مهندس بهنام ). البته درسته که همه مطالب در پست های قبل گفته شده ولی من احساس میکنم با لحاظ کردن بازخورد نظرات کاربران و مشکلات آنها و اشکالات بوجود آمده و از همه مهمتر تجربیات مهندس حمید در این مدار . شاید وقت آن رسیده است که این مقاله تنظیم شود و حد مفید و مناسب تقویت مدار بیان شود .بطوری که افزایش بیش از حد و بوق زدن های بیخودی مانع دلسردی دوستان نشود اگر بتوان به یک ساشو قابل رقابت و در حد tm808 ساخت که داری ثبات باشد و اپراتوری آن آموزش داده شود . فکر میکنم که انجمن و آقا حمید کارنامه ی درخشانی را برجای خواهند گذاشت . در انتها از زحمات آقا حمید و سایر دوستان به جهت تلاش و کوشش فراوان تشکر میکنم .

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

جمعه 24 آبان1392 - 3:31pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون hoshyar191 عزیز به نکات جالبی اشاره کردین.
حقیقتش بنده خودم با اینکه این مدار رو نساختم اما در طی حداقل 6 ماه به کمک اقا مجتبی و آرش عزیز و سایر دوستان روی این مدار کار کردم تا به جایی برسه که بنظر من بتونه نیاز دوستان رو از نظر قدرت و عمق زنی براورده کنه. ولی متاسفانه با واکنشهایی از جانب دوستان مواجه شدم که در مجموع جالب نبود! عده ای از دنگ و فنگ اسکلت و مشکل حمل و نقل نالیدن که البته این مورد درباره همه سیستمهای توباکس وجود داره. عده ای هم از ثبات مدار گله داشتن در صورتیکه مطمئن هستم خودشون برخی نکات رو هم رعایت نکردن! عده ای هم بعدا از نداشتن تفکیک گله کردن و عده ای هم گفتن چرا دیجیتال نیست درحالیکه مدار دیجیتال این توباکس کلا یک مدار دیگه با طراحی متفاوتی خواهد بود. الان هم که گفته میشه پس چرا با این فلزیاب تا حالا چیزی پیدا نشده!!! انگار که با بهترین فلزیاب دنیا هم در همون دفعات اولیه حتما باید چیزی پیدا بشه! :D مجموعه این مسائل اونم در شرایطی که هیچ نفعی از حیث این مدار متوجه من نبوده ؛ باعث دلسردی بنده شد. وگرنه این مدار خیلی بیشتر از اون چیزی که فکر کنین جای کار داره. من ایده های خیلی بیشتری داشتم و دارم که نیاز به تستهای واقعی دارن و دوستی هم پیدا نشده که همکاری لازم و مناسب رو در این چند ماه اخیر با من داشته باشه تا این ایده ها تست بشن. البته فیبر مدار هم اشکالی در طراحی اولیه داره که باعث میشه کارایی پایین تر بیاد و مونتاژ هم مشکل تر بشه. بهرحال الان هم منتظر نتیجه مدار تفکیک هستم تا ببینیم میشه حداقل در تفکیک آهن از غیر آهن روش حساب کرد یا نه. در نهایت بنده باید کلا فیبر دیگری بزنم و خیلی چیزها رو عوض بکنم و خودم مدار رو بسازم که برای من خیلی سخت و وقتگیر هست ؛ تا بلکه نتیجه واقعا خوب و راضی کننده از این مدار بدست بیاد. همونطور که عرض کردم استقبال دوستان فقط ممکنه باعث بشه که من چنین کاری رو در آینده انجام بدم.
از نظر مقایسه با TM808 بارها عرض کردم قدرت این مدار قطعا در حد قابل ملاحظه ای بالای 40 درصد بیشتر هست. ولی طبیعیه که با این اوصاف ثباتش کمتر باشه. وانگهی عدم رضایت بسیاری از دوستان از همین نتیجه ای که بنظر من خیلی خوب بوده باعث شده که بنده دیگه در مورد این مدار کاری انجام ندم.

جمعه 24 آبان1392 - 4:19pm
استاد
استاد

درود بر شما
از اون جاییکه توباکس نیمهکاره هست و قدرت تفکیک نداره یا دیچیتالی نیست و دنگ و فنگ اسکلت دارد و اکثرا قادر به ساخت اون نیستند فقط یک گزینه وجود دارد. اون هم که کسانی که این مدار را به اوج رسانید ند مثل ارش اگه به تفکیک دست پیدا کردند از مدارو قطعات بکار برده شده در مدار توباکس ارش کپی برداری بشه و دقیقا عین اون مدار توسط افرادی کپی زده شوند و یا اینکه بدهند به شرکتی که به صورت سفارشی و عمده اون را بزند تا هزینه کمنری ببره و تست شود و برای فروش در سایت قرار داده شود وگرنه با این اوصاف هیچوقت هیچ کسی این توباکس را تکمیل نخواهد کرد که بتواند از اون استفاده برای حفاری کند و اکثر کسانی هم که توباکس را شروع به ساختن کردند از مرجله تست بیرون نمیره و مدام فقط باید اون را با قطعات تست کنند و به اون نتیجه دلخواه هم نخواهند رسید
پس لازمه که اگه از این توباکس برای حفاری بخواد استفاده بشه جتما باید این کار روی اون صورت بگیرد وگرنه تا اید بایدسر جای خودش درجا بزند

شنبه 25 آبان1392 - 11:04am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
منم با نظر آقا جاوید موافقم .
چراکه دوستانی مثل آقا آرش و آقا zixcel تابحال تونستن توباکسو بسازن و ازش نتیجه گرفتن.
بنابراین بهتره این دوستان بیان اینجا و مراحل کار رو شرح بدن تا بقیه دوستان براشون رفع ابهام بشه و یا اینکه طبق فرمایش جاوید عزیز اون سیستمی که بهترینه توسط یکی از همین دوستان ساخته بشه و به دوستان واگذار بشه و یا اینکه توسط یک شرکت معتبر انجام بشه.
امیدوارم دوستانی که موفق به ساخت و نتیجه از این سیستم شدن بدون هیچ منت و چشمداشتی نتایج کار رو اعلام کنن.
یاحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

شنبه 25 آبان1392 - 12:55pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

درود بر دوستان @};-
کاش کسی ما را یاری میکرد...

راه در جهان یکی است و آن راه راستی است

شنبه 25 آبان1392 - 2:38pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام خدمت دوستان گرامی

آقا حمید ببخشید یه سوال، خازن C14 اگر امکاتی باشه اشکال داره؟ توی راهنمای فیبر دیدم که علامتی که براش در نظر گرفته شده پلاریته هست، حالا من ام کاتی گرفتم ولی بجاش!!! :D

باتشکر از شما
بدرود

شنبه 25 آبان1392 - 2:48pm
مدیر کل
مدیر کل

اشکالی نداره wubian عزیز. خازن بدون پلاریته رو میشه بجای پلاریته دار استفاده کرد ولی برعکسش رو نمیشه! پس خازن 14 هم میتونه بدون پلاریته باشه. شاید حتی بهتر هم باشه!

شنبه 25 آبان1392 - 6:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

من حتی از 2n3055 هم استفاده کردم با وجود اینکه فرکانس 12 کیلو هرتز و ولتاژ سر کویل فرستنده هم تاحدود 200 ولت رسوندم ولی هیچ فرقی نکرد و برد کاهش پیدا کرد . نمیدونم دردش چیه . هیچ کدوم از قطعات هم خراب نیستن .
با 107 برد از 2219 و 3055 زیادتر هستش .

شنبه 25 آبان1392 - 6:55pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 160 , 161 , 162 , 163 , 164 , 165 , 166 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 36 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure