انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 8 مهر1403 - 7:57pm

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 162 , 163 , 164 , 165 , 166 , 167 , 168 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
خواهش میکنم پوریا جان. :ymhug: البته مهم نیست از این مسائل خیلی تا حالا پیش اومدن! بقول معروف پوست ما هم کلفت شده!!! :D بنده بهرحال در مسیری که از ابتدا در پیش گرفتم به یاری خدا تا آخرش خواهم رفت. :YMPEACE:

جناب مهندس حمید شما لنگه ندارین.

دوستان قدر جناب مهندس حمید رو بدونین ایشان برای ما نعمت هستن

ردیاب انجمن-Fpl35 * توباکس ساشو * چنس *کوثر

یکشنبه 26 آبان1392 - 10:28am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

مهندس حمید واقعا تا جایی که تونستن به همه دوستان کمک کردن و بیشتر از این هم انتظار نداریم.
جدیدا مشکلی که برای من و چندتا از دوستان پیش اومده کاهش برد با افزایش ولتاژ فرستنده هست که امیدوارم با کمک هم حل بشه و البته این دستگاه نیاز به یک طرح جدیدبرای اسکلت داره که خیلی خیلی سبک باشه!
بنده همینجا از تلاشهای ایشون قدردانی میکنم @};-

راه در جهان یکی است و آن راه راستی است

یکشنبه 26 آبان1392 - 11:00am
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون دوستان :ymhug:
اولین قدم در تشخیص ایراد کم شدن برد با افزایش قدرت این هست که دوستان بررسی کنن آیا فرکانس خروجی لوپ فرستنده با افزایش ولتاژ تغییر میکنه؟ طبق محاسبه و شبیه سازی من با افزایش ولتاژ و قدرت نباید تغییر محسوسی در فرکانس خروجی لوپ فرستنده وجود داشته باشه. وگرنه که طبیعی هست تنظیم خازن 7 رو هم به هم میزنه و برد میتونه خیلی افت کنه. اگر تغییر فرکانس وجود داشته باشه اشکال فقط از بخش کوچک فرستندست. با این حال میشه برای حالت تقویت حتی خازن 7 رو مطابق فرکانس جدید عوض کرد و برد هم باید درست بشه.

یکشنبه 26 آبان1392 - 11:19am

من هم به نوبه خودم از مهندس حمید که بی هیچ چشم داشتی اطلاعات ارزنده خود را در اختیار بنده و سایر دوستان قرار میدن کمال تشکر را دارم .
ولی همانطور که قبلا" هم گفتم من هم همین مشکل را دارم با افزایش ولتاژ کاهش فرکانس و ولتاژ AC دارم حتی با تعویض تمامی قطعات قسمت فرستنده به نتیجه خوبی نائل نشدم و مجبور شدم برد رو از اول بسازم با قطعات تازه و نو ولی همانند قبل مشکل همچنان پا برجاست و نتیجه گرفتم که برد اولم هم مشکلی نداشته و سالم بود .
طبق گفته دوستان خازن ها رو هم ولتاژ بالا گرفتم ولی توفیقی نداشتم حالا دارم رو اسکلت کار میکنم و مشکل مدار رو بعد از سوار کردن روی اسکلت می خوام مرتفع کنم .
مهندس حمید عزیز آخرین ولتاژ Ac که من تونستم از فرستنده بگیرم 40 الی 43 ولت بود و با افزایش ولتاژ یکباره از 43 ولت به 23 ولت و فرکانس هم روی 7 و 8 کیلو هرتز سقوط میکنه . و نیز داغ کردن ترانزیستورهای تی 1 و تی 2 که براشون هیت سینگ گذاشتم که الان زیاد گرم نمیشن .
در ضمن من یه مشکلی هم دارم اینه که اگه مدارو اولین بار روشن کنم صدا و حرکت میتر ندارم و باید یه بار دیگه خاموش و روشنش کنم که این بار بدون هیچ مشکلی هم صدا دارم هم میتر میچسبه به ته و می تونم نال و سنس هم کنم ؟ به نظرتون این مشکله یا عادیه ؟

یکشنبه 26 آبان1392 - 12:08pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم renosa900 عزیز. :ymhug:
نه مشکل روشن و خاموش شدن مدار شما هم عادی و درست نیست! ولی بنظر میاد از قسمت گیرنده باشه.
حالا شما لطف کن توضیح بده لوپ فرستنده رو چجوری وصل کردی و از چه کابلی براش استفاده کردی و شیلدش رو به کجا وصل کردی؟
خازن 5 رو هم دقیقا مقدارش رو بخون و همینطور ولتاژ کارش رو.

یکشنبه 26 آبان1392 - 12:47pm

مهندس حمید عزیز کابل دارای 2 سیم و یک شیلد که هم فویل داره و هم سیم که یارو میگفت برا دوربین های مدار بسته استفاده میشه متری 7 تومن خریدم ولی زیاد هم کلفت نیست ولی جنسش خوبه و شیلدش رو به نقطه shield و دو تا سیم هم به L1 وصلش کردم همین .
خازن C5 هم از نواع MKT 470 نانو 630 ولت گرفتم خیلی هم گنده هستش به زور جاش کردم :-s

یکشنبه 26 آبان1392 - 1:22pm
مدیر کل
مدیر کل

درسته نباید مشکلی باشه! :-?
دوستانی که قبلا مساله افزایش ولتاژ رو انجام دادن باید بگن ایا این مشکل رو داشتن یا نه و اگر داشتن و برطرف شده به چه صورت بوده؟ تا جایی که من میدونم این مشکل اخیرا چند مورد پیش اومده! :-?

یکشنبه 26 آبان1392 - 2:06pm

مهندس آخرین فکری که به ذهنم میرسه اینه که شاید از لوپ باشه
و اونم سیم مسی 0.70 به تعداد 72 دور به اندازه محیط 26 در 33 سانتی متر با هشت عدد میخ پیچیدم که بعد از فویل کاری چون سلف سنج نداشتم فقط اهمش رو میگیرم که 4 و 4.1 اهم نشون میده .
و یه سئوال مهندس بعد از فویل فرمودین به اندازه هر 2 سانت سیم لخت تلفن بپیچید و به شیلد وصل کنید (درسته ) من این کارو کردم و نیز به اندازه 1.5 سانت دو سر فویلها رو باز گذاشتم و به هم وصل نکردم حالا سئوالم اینه که این سیم تلفن که در انتها پیچیدیم باید به هم وصل بشن یعنی ابتدا و انتها با هم یکی شده به شیلد مدار وصل شه و یا نه فقط انتهای سیم رو باید به شیلد وصل کرد که البته من کار اول رو انجام دادم.

یکشنبه 26 آبان1392 - 2:15pm
مدیر کل
مدیر کل

نه از لوپ شما نیست و ظرفیتش هم تاثیری روی این مشکل نداره. اهمش هم که درسته. شیلد کردن شما هم درسته. اون سیم لخت هم از دو سمت روی فویل محکم میکنین و فقط یک سرش از یک سمت رو به شیلد وصل میکنین.

یکشنبه 26 آبان1392 - 2:25pm

مهندس حمید عزیز ممنون از جوابتون ولی معذرت می خوام از اینکه این همه سئوال می پرسم.
تو یکی از تاپیکها فرمودین روش تبدیل کارت صوتی به اسیلوسکوپ !! سئوال من اینه اگه برای این مدار برای دیدن فرکانسش از این روش استفاده کنم به کامپیوترم صدمه ای نمیرسه و مشکلی نداره با توجه به اینکه ولتاژ یکمی بالاست ؟

یکشنبه 26 آبان1392 - 2:42pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 162 , 163 , 164 , 165 , 166 , 167 , 168 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: skh , Walak369 و 23 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure