انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 12 مهر1403 - 12:37pm

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان

من اگر بخوام از مبدل استفاده نکنم میشه این کارو کرد؟
بیام یه باطری 12با باطری دستگاه سری کنم بعد از سر 12 ولتی یه سیم بره دستگاه و از سر 24 ولتی به اول فرستنده!
منفی هم که مشترکه.
الان من بدون افزایش ولتاژ استفاده می کنم که بردش برای 10*15 فیبر مسی حدود 120 سانت میشه.
البته لوپ با سیم 0.7 و ترانزیستورهای 2219 استفاده می کنم. فرکانس هم 11.4 کیلو هرتز.

ممنون از لطف شما

پنج شنبه 21 فروردین1392 - 1:15am
مدیر کل
مدیر کل

علیجان برد دستگاه شما با ولتاژ پایین و مشخصاتی که فرمودین خوبه.
روشی که گفتین برای اتصال باطری کاملا درست هست. هیچ مشکلی نداره. فقط 3 اشکال کوچک داره! اول اینکه شما یک باطری 12 ولتی باید اضافه کنین به دستگاهتون. دوم اینکه بدلیل اینکه باطری پر و خالی ولتاژشون یکسان نیست فرستنده شما ولتاژ متغیر خواهد داشت که کمی باعث بی ثباتی در عرض دقایق طولانی کار میشه. سوم هم اینکه باطری اولتون زودتر از دومی خالی میشه! شاید به میزان 30 درصد. که این مساله توی شارژ کردن مشکل پیش میاره. مگه اینکه باطری اول رو 30 درصد آمپر بیشتر در نظر بگیرین. کلا مشکل شارژ هم خواهید داشت چون دو تا باطری هست و باید با روش خاصی شارژ کنین.

پنج شنبه 21 فروردین1392 - 1:31am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام بر دوستان ساشو :ymhug:
آقا من یک پیشنهاد دارم، درسته که هدف افزایش برد دستگاه هست ولی به چه قیمتی ؟ :-\ من که تجربه انچنانی ندارم اما دوستانی که با دستگاههای مختلف کار کردن بگن که این ساشو در وضعیتی که ثبات و پایداری بالایی داشته باشه بتونه بدون مشکل چه ابعاد هدفی رو سنس کنه خوبه؟
من که آماتورم نظرم اینه :-B که اگر این دستگاه بتونه در یک ثبات بالا بدون هیچ اختلال در عملکرد یک جسم 20*20 سانت را در هوا 2 متر بزنه و همونو در زمین 1.5 بزنه خیلی خوبه حالا اگر جسم قدیمی باشه ممکنه بسته به عمرش که اگر زیاد باشه همین ابعاد رو در عمق دو برابر زد.
بازهم نظر اساتید ارجحیت داره

دروغ نگو! تورا نابود خواهد کرد، صداقت ارزشی بی نهایت دارد

پنج شنبه 22 فروردین1392 - 6:33am
مدیر سایت
مدیر سایت

Robin hood نوشته است:
سلام بر دوستان ساشو :ymhug:
آقا من یک پیشنهاد دارم، درسته که هدف افزایش برد دستگاه هست ولی به چه قیمتی ؟ :-\ من که تجربه انچنانی ندارم اما دوستانی که با دستگاههای مختلف کار کردن بگن که این ساشو در وضعیتی که ثبات و پایداری بالایی داشته باشه بتونه بدون مشکل چه ابعاد هدفی رو سنس کنه خوبه؟
من که آماتورم نظرم اینه :-B که اگر این دستگاه بتونه در یک ثبات بالا بدون هیچ اختلال در عملکرد یک جسم 20*20 سانت را در هوا 2 متر بزنه و همونو در زمین 1.5 بزنه خیلی خوبه حالا اگر جسم قدیمی باشه ممکنه بسته به عمرش که اگر زیاد باشه همین ابعاد رو در عمق دو برابر زد.
بازهم نظر اساتید ارجحیت داره

جناب رابین حود
با نظر شما موافقم ، چون تستی که بنده انجام دادم : روی هوا فلز 5 سانتی آهنی رو به هیچ وجهی و از هیچ فاصله ای دستگاه واکنش نشون نمیده بجز اینکه به کوئل گیرنده بچسبونیم ، ولی همین اندازه فلز آهنی 5 سانتی که حدود چند ساله در 20 سانتی زیرخاک دفن بوده رو دستگاه سنس میکنه ، چون من در یک خانه و حیاط خیلی قدیمی تست می کردم که از قدیم یک کارگاه اونجا بوده که بعضی جا هارو ساشو بوق داشت و دیدم که داره این بوق ها در نقاط مختلف افزایش پیدا میکنه و بعد به دوستان گفتم نقاطی که بوق داره رو حفر کنن که در عمق 10 تا 20 سانتی قطعات کوچک آهنی پیدا میشده که اکسید شده بوده که حتی خاک اطراف خودش رو تا چند برابر اندازه واقعی فلز آلوده کرده بوده ؛ بدینصورت این نقاط رو ساشو سنس میکرده ؛ پس در نتیجه اجسام قدیمی تر و بزرگتر هم میدان مغناطیسی به دور خودشون دارن و هم آلودگی ها و اکسید های خاص اون فلز که تا چندین سانت به دور اون فلز گسترش پیدا میکنه و اندازۀ اون جسم برای دستگاه چند برابر جلوه خواهد کرد که دستگاه بهتر اون فلز رو در عمق بیشتری سنس خواهد کرد ، @};-
دوستان از نظرات و پیشنهاداتی که می فرمائید خیلی خوشحال خواهیم شد و مورد استقبال مدیران قرار خواهد گرفت . سپاسگذارم

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

پنج شنبه 22 فروردین1392 - 8:27am
استاد
استاد

سلام
از همین فویلی که دور کویلها میپیچیم یک تیکه 15 در 15 سانتی با قیچی جدا کردم و در عمق 1.20 زیر زمین تست کردم خیلی خوب میزنه ثبات خیلی خوبی هم داره ولی با اهنه به این اندازه خوب جواب نمیده در ضمن هر چه ضخامت فلز مورد نظر کلفتر باشه و جنس فلز نرم تر باشه بهتر جواب میده تنظیم صدر درصدی دستگاهم را یاد گرفتم که هر بار که بخوام تست کنم کافی فقط کلید پاور دستگاه را روشن کنم دیگه دست به هیچ ولومی نمیخواد بزنی فقط هر 15 ثانیه یا بالاتر که عقربه بیخودی اومد بالا یکبار کلید فشاری را باید زد
نحوۀ تنظیم دستگاه به این صورت هست که ولوم گراند و ولوم تیون را روی نیمه قرار میدیم ولوم حساسیت را یه کمه به سمت راست میچرخونیم یعنی نباید یه نیمه برسه یک ربع باید باشه سپس دستگاه را روشن میکنیم و با ولوم گراند که کمی بچرخونیم روی عدد 20 سمت چپ ویومیتر میزاریم اگه با ولوم گراند نشد با ولوم تیون عقربه را روی 20 میزاریم و شروع به کار میکنیم به محضی که لوپ گیرنده روی هدف زیر خاک قرار گیرد عقربه از 20 حرکت میکنه و بسته به عمق فلز و حجم اون عقربه روی اعداد بالاتر میره و همنجا جا میگیره و قتی که لوپ را از روی هدف کنار بکشیم عقربه دوباره روی عدد 20 قرار میگیره برای عمق 80 سانتیمتری به بالا باید آهسته حرکت کنیم ولی از صفر تا 80 سانتی متری اگه تند هم حرکت کنیم جواب میده
دوستان دیگه هم بیان وسط و نتیجه تستهای زیر خاک رااعلام کنند تا یه نتیجه کلی گیرمون بیاد

پنج شنبه 22 فروردین1392 - 8:52am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
علیجان برد دستگاه شما با ولتاژ پایین و مشخصاتی که فرمودین خوبه.
روشی که گفتین برای اتصال باطری کاملا درست هست. هیچ مشکلی نداره. فقط 3 اشکال کوچک داره! اول اینکه شما یک باطری 12 ولتی باید اضافه کنین به دستگاهتون. دوم اینکه بدلیل اینکه باطری پر و خالی ولتاژشون یکسان نیست فرستنده شما ولتاژ متغیر خواهد داشت که کمی باعث بی ثباتی در عرض دقایق طولانی کار میشه. سوم هم اینکه باطری اولتون زودتر از دومی خالی میشه! شاید به میزان 30 درصد. که این مساله توی شارژ کردن مشکل پیش میاره. مگه اینکه باطری اول رو 30 درصد آمپر بیشتر در نظر بگیرین. کلا مشکل شارژ هم خواهید داشت چون دو تا باطری هست و باید با روش خاصی شارژ کنین.

سلام دوست عزیز

من دو تا شارژر اضطراری موبایل دارم. این ها یه باطری قلمی میخورن و یه ولتاژ 5.7 ولتی ثابت خروجی دارند. تا 100 میلی آمپر خروجی هم مشکلی ندارند.
طبق مقاله آقا بهنام که اگر بشه ضمیمه می کنم یک سری از مشکلاتی که شما فرمودید رفع میشن. یعنی ولتاژ ثابت می ماند و....
فقط یه سوالی! من اگر ولتاژ اضافی اعمال کنم اونوقت کدوم نقاط رو برای باید چک کنم که ببینم مدار درست کار میکنه یا نه؟!
این که باید اختلاف پتانسیل بعضی نقاط باید 150 ولت باشه اون نقاط کجا هستن؟
100 میلی امپر برای فرستنده کافیه؟
ممنون از لطف شما بزرگوار

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 22 فروردین1392 - 10:20am
مدیر سایت
مدیر سایت

آقای علیخان
بسیار مطلب مفیدی بود متشکرم

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

پنج شنبه 22 فروردین1392 - 11:14am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهدی نوشته است:
آقای علیخان
بسیار مطلب مفیدی بود متشکرم

خواهش می کنم دوست عزیز.
وظیفه است.
:x

پنج شنبه 22 فروردین1392 - 11:18am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: وطنم ایران
سلام من در سایت خارجی دیدم که این تغییراتو در قسمت ویو متر دادن مهندس یه نگاه بنداز

افتادگی آموز اگر طالب فیضی هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

پنج شنبه 22 فروردین1392 - 12:29pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: وطنم ایران
این هم عکسی دیگر

افتادگی آموز اگر طالب فیضی هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

پنج شنبه 22 فروردین1392 - 12:38pm
YIM
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 13 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure