انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 7 مهر1403 - 1:52am

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 188 , 189 , 190 , 191 , 192 , 193 , 194 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

Reza Fallah نوشته است:
saeednew نوشته است:
مهندس حمید عزیز ممنون از حوصله و وقتی که برای سوالهای ناشیانه و بعضا تکراری مون میذاری
من چون سابقه مونتاژ ندارم و تو اول راه هستم خیلی سوالها واسم پیش میاد .شاید اینجا جای مطرح کردن بعضی سوالها نباشه اما چه کنیم که گیریم دیگه.
واقعا که تحصیلات آکادمیک تو ایران هیچ ربطی به کار عملی نداره . من شرمندم ولی یاد میگیرم مهندس
.
باز هم ازتون ممنونم مهندس @};- @};- @};- @};- @};-
برم بگردم یه چند تا سوال ناشیانه دیگه پیدا کنم !!!!! :D

دوست عزیز و گرامی سلام
بنده خدای نکرده قصد جسارت نداشتم، هیچ کس زمان تولد چیزی بلد نیست. همه به مرور یاد میگیرن و انسانهای بزرگ وقتی یاد گرفتن به دیگران هم یاد میدن.
ارزش کار شما هم کمتر از مهندس حمید نیست، همینکه جرأت پرسیدن سوال رو دارین. خیلی ها حتما باید سوالشون خیلی فنی باشه تا بپرسن وگرنه پرسیدنش رو کسر شأن میدونن.
به هر حال بازم عذر میخوام. نیت تقدیر از مهندس حمید بود نه خدای نکرده تخریب شما.
پیروز باشید.

ممنون از حمایتت دوست عزیز @};-
درسته که بعضی از دوستان یه جورایی مسخره میکنن سوالهای منو ولی به نظر من ندونستن عیب نیست نپرسیدن اشتباهه که باعث میشه آدم چیز جدیدی یاد نگیره .مهندس حمید که با صبر و متانت مثال زدنی شون دارن جواب میدن و من ازشون ممنونم.هیچ طلبی هم از کسی ندارم اینجا و کسی هم بهم بدهکار نیست که حتما جواب منو بده.اما من که دارم اینجا یاد می گیرم بدهکار بچه های این انجمن می شم و حتما اگه یاد بگیرم کمک هم می کنم.از مهندس حمید عزیز هم خواهش میکنم اگه سوالات من باعث پایین اومدن کیفیت مطالب انجمن میشه بهم تذکر بدن تا مراعات کنم.
فعلا که یه چند تا خازن و البته چندتا سوکت آی سی کسری دارم و مجبورم برم تهران برای خرید.این چند تا قطعه رو هم مونتاژ کنم کار مونتاژ برد اصلی تموم میشه و یه عکس ازش میذارم تا اگه اشکالی داره دوستان راهنمایی کنند.
با آرزوی موفقیت برای همه بچه های انجمن

the trouble is , you think you have time

سه شنبه 23 دی1392 - 1:48am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم سعید جان. بهرحال انجمن برای همین چیزاست و شما هم نباید ناراحت بشین! :ymhug: حالا عوض این حرفا تاپیک رو از اول مرور کنین و نت برداری کنین. :-w :D
قطعات این مدار تقریبا همگی همه جا پیدا میشن و خیلی چیز خاصی نیاز نداره و اکثر فروشگاههای اینترنتی هم این قطعات رو دارن. فقط طبق تجربه یک مقدار گیر اوردن ترانزیستور 4393 مشکل هست و همینطور شاید میتر رو کمتر گیر بیارین که میشه از VU متر ضبط صوت های اوراقی هم بجاش استفاده کرد.

سه شنبه 23 دی1392 - 2:05am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
moein نوشته است:
مهندس حمید
این مبدل ولتاژ رو از کجا میتونم بگیرم؟

معین عزیز این مساله در صفحات ابتدایی تاپیک توضیح داده شده. بهتر هست مرور کنین چون نمیشه همه جزئیات رو چند باره توضیح داد! بهرحال برای اتصال مبدل شما مقاومت 1 رو کلا حذف میکنین و فقط کافی هست سیم مثبت خروجی مبدل ولتاژ رو به نقطه Vt که روی فیبر مشخص شده وصل کنین.

ممنون استاد حمید
منظورم خود مدار مبدل بود.خود مدارش توی کدوم قسمته که دانلودش کنم؟

سه شنبه 24 دی1392 - 9:22am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام خدمت همه عزیزان.بنده این توباکس رو ساختم. بدون تغییرات سنس میکنه ولی بردش خیلی کمه نیم متر واسه سینس مسی قطر 30 سانت! با لوپ ۷۵ دور سیم صفر سی.میتر بالا میاد(هنگام سنس)ولی صدایی نمیده گاهی ضرضر میکنه.میخواستم بدونم هنگام سنس فلز چه صدایی میده؟؟ ~X( ولتاژ ۴ ولت شیلد رو هم دارم.

سه شنبه 24 دی1392 - 12:43pm
مدیر کل
مدیر کل

معین عزیز از تاپیک زیر میتونین استفاده کنین:
viewtopic.php?f=19&t=8

فقط فراموش نکنین از سلف بشکه ای باید استفاده کنین.

سه شنبه 24 دی1392 - 7:15pm
مدیر کل
مدیر کل

سهیل عزیز به فلزجو خوش اومدین!
خب بهرحال خسته نباشین! از اطلاعاتی که دادین نمیشه فهمید کجای کار شما اشکال داره. فقط میتونم بگم سینی 30 سانتی با مدار تقویت نشده باید تا حدود 1.5 متری هم قابل سنس باشه. صدای موقع سنس هم بقول دوستان صدایی شبیه به اردک هست! :D سعی کنین بمرور تاپیک رو مطالعه کنین و نکات احتمالی رو بیشتر در نظر بگیرین.

سه شنبه 24 دی1392 - 7:19pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس خسته نباشی
1-خازن 14 حتما باید پلاریته داشته باشه یا میشه از خازن mkt استفاده کرد ؟

2-در مورد سیم هایی که از برد وصل میشن به ولوم ها و میتر .. طول این سیمها مهمه ؟ یعنی زیاد بلند باشن مشکل ایجاد میکنه ؟
3-نوع سیمها از چی باشن ؟ یعنی مفتولیه یا رشته ای ؟ اصلن فرقی هم در کیفیت داره ( یا من بیخودی پرسیدم ؟!! )
4-واسه اتصال این سیمها به برد سوکت بذاریم بهتره یا نذاریم ؟
5-در مورد اسکلت تاکید داشتین آلومینیوم ثبات بهتری میده . حالا اگه ما بخوایم اسکلت رو کشویی و 3 تکه بسازیم آیا تو هم رفتن اسکلت بر اثر حرکت کشویی باعث قطور شدن بیشتر حجم آلومینیوم در نقاط مشترک نمیشه و اثر منفی رو ثبات نداره ؟(چون گفته بودین قطر آلومینیوم حدودا 2*2 باشه و زیاد بیشتر نشه).اگه مشکل داره دو قطعه متحرک رو از چوب بگیریم بهتره یا چیزی مثل پلاستیک ؟
6-فروشگاه اینترنتی که رنج خازنهای mkt اون کامل باشه سراغ دارین ؟ رنج نانو و اگه پیکو هم داشته باشه بهتر( 470p-270p)

ممنونم

the trouble is , you think you have time

سه شنبه 24 دی1392 - 8:44pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
معین عزیز از تاپیک زیر میتونین استفاده کنین:
viewtopic.php?f=19&t=8

فقط فراموش نکنین از سلف بشکه ای باید استفاده کنین.

خیلی خیلی ممنون استاد حمید.
حمید آقا روی 24ولت تا چند میلی آمپر میتونم ازش جریان بکشم.من باطری 12 ولت 7 آمپر دارم با این مداری که شما گذاشتید روی 24 ولت و مصرف حدود 180 میلی آمپر باطری سیلید اسید تا چند ساعت جواب میده؟
ایا این مدار توی عمر باتری هم تاثیر داره؟
فقط لطفا بگید روی 24 ولت تا چند میلی میتونم ازش جریان بکشم؟
ممنونم

سه شنبه 24 دی1392 - 9:28pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم سعید عزیز.
1- اینو همین صفحه قبل عرض کردم! خیر خازن 14 میتونه هر نوعی باشه. اعم از الکترولیت یا ام کا تی.
2- طبیعتا سیمهای اتصال هر چه بلندتر باشن بیشتر احتمال بی ثباتی وجود داره! طولش رو در همون حدی در نظر بگیرین که برای نصب ولوم یا کلید مورد نظر روی جعبه لازم و کافی باشه.
3- سیم اتصال ولومها بهتره از نوع شیلد باشه. ولی معمولی هم میتونین استفاده کنین که در اون صورت افشان بهتر هست. برای لوپ فرستنده هم سیم شیلد استریو (با دو مغزی) و برای لوپ گیرنده هم باید سیم شیلد معمولی(تک مغزی) استفاده کنین.
4- گذاشتن سوکت دیگه سلیقه ای هست. بنظر من مستقیم وصل بشه ساده تر و مطمئن تر هست.
5- بله اسکلت الومینیومی بهتر جواب میده. اشکالی نداره میتونه 3 در 3 سانت هم باشه. ولی دیگه ضخیم تر کمی اشکال ایجاد میکنه. کشویی بودن هم تنها در صورتی خوبه که حتی ذره ای لقی در این اسکلت پیش نیاد! وگرنه جواب نمیده. اگر هم از الومینیوم گرفتین بهتره کلش الومینیوم باشه.
6- فروشگاه زیاد هست میتونین توی سرچ "فروشگاه قطعات الکترونیک" تعدادیشون رو پیدا کنین! متاسفانه بنده تجربه ای در خرید ازشون ندارم. در مورد خازن ام کا تی هم مجدد عرض کنم زیر 100 پیکو ام کا تی نداره و فقط عدسی و مولتی لایر داره. ضمن اینکه پلیستر هم فقط کمی پایین تر از ام کا تی کیفیت داره و بخوبی جواب میده.

سه شنبه 24 دی1392 - 11:25pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم معین جان. خوبه من پست اول اون تاپیک نوشتم اون مبدل تا 200 میلی آمپر خروجی رو بخوبی جواب میده! روی 24 ولت هم همین مقدار هست. ولی برای فرستنده مدار ساشو این مصرف بیشتر از 40-50 میلی آمپر نیست و مشکلی پیش نمیاد. مدار مبدل بین 10 تا 20 درصد تلفات انرژی هم داره ولی اشکال خاصی نیست. شما این رو به همراه خود مدار ساشو به باطری 12 ولت وصل کنین باید در مجموع حدود 150 میلی آمپر از باطری جریان کشیده بشه که در صورت کامل شارژ بودن یک باطری 7 آمپری حدود 40 ساعت جواب میده!!! خودتون میتونین ببینین چقدر باطریتون برای این کار قوی هست. نظر من بیشتر روی باطری 2 امپر هست که خیلی کوچکتر و سبک تر هم هست و براحتی تا 12 ساعت جواب میده که بنظرم برای یک فلزیاب زمان زیادی هم هست.

سه شنبه 24 دی1392 - 11:32pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 188 , 189 , 190 , 191 , 192 , 193 , 194 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 24 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure