انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 7 مهر1403 - 1:55am

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 189 , 190 , 191 , 192 , 193 , 194 , 195 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
خواهش میکنم معین جان. خوبه من پست اول اون تاپیک نوشتم اون مبدل تا 200 میلی آمپر خروجی رو بخوبی جواب میده! روی 24 ولت هم همین مقدار هست. ولی برای فرستنده مدار ساشو این مصرف بیشتر از 40-50 میلی آمپر نیست و مشکلی پیش نمیاد. مدار مبدل بین 10 تا 20 درصد تلفات انرژی هم داره ولی اشکال خاصی نیست. شما این رو به همراه خود مدار ساشو به باطری 12 ولت وصل کنین باید در مجموع حدود 150 میلی آمپر از باطری جریان کشیده بشه که در صورت کامل شارژ بودن یک باطری 7 آمپری حدود 40 ساعت جواب میده!!! خودتون میتونین ببینین چقدر باطریتون برای این کار قوی هست. نظر من بیشتر روی باطری 2 امپر هست که خیلی کوچکتر و سبک تر هم هست و براحتی تا 12 ساعت جواب میده که بنظرم برای یک فلزیاب زمان زیادی هم هست.

ممنونم حمید آقا.بوس بوس

چهارشنبه 24 دی1392 - 12:30am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام.مهندس حمید عزیز خسته نباشی
چند تا سوال دیگه
منظور از مقاومت RSC که تو مدار مبدل ولتاژ فرمودین یه مقاومت 0.22 اهم نیم وات به بالاست ؟ مثل عکسی که گذاشتم ؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

the trouble is , you think you have time

آخرین بار توسط saeednew در چهارشنبه 25 دی1392 - 5:04pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

چهارشنبه 25 دی1392 - 4:57pm
کاربر فعال
کاربر فعال

در مورد سلف بشکه ای این سلفی که من گرفتم مناسبه ؟ اون دو تا پایه ای که سیم بهش وصل نیست فقط واسه استحکام نصبه و بود و نبودش فرقی نمیکنه ؟

چهارشنبه 25 دی1392 - 5:00pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ببخشید که من قطعه شناسیم خوب نیست .به بزرگواری خودتون تحمل کنید.
پتانسیومتر 100 کیلویی که گرفتم برای مدار مبدل ولتاژ مناسبه ؟
ممنون از لطفتون مهندس

چهارشنبه 25 دی1392 - 5:03pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم سعید جان.
1- بله اون مقاومت به همین شکل هست.
2- سلف بشکه ای شما هم بنظر میاد خوب باشه. پایه های اضافی هم برای استحکام هستن. دو پایه ای که سیم بهش وصل شده رو استفاده کنین.
3- این پتانسیومتر هم مشکلی نداره. ولی اگر نوع مولتی ترن بود بهتر بود چون دقیق تر تنظیم میشه. بهرحال مشکل خاصی نداره.

چهارشنبه 25 دی1392 - 5:38pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
خواهش میکنم سعید جان.
1- بله اون مقاومت به همین شکل هست.
2- سلف بشکه ای شما هم بنظر میاد خوب باشه. پایه های اضافی هم برای استحکام هستن. دو پایه ای که سیم بهش وصل شده رو استفاده کنین.
3- این پتانسیومتر هم مشکلی نداره. ولی اگر نوع مولتی ترن بود بهتر بود چون دقیق تر تنظیم میشه. بهرحال مشکل خاصی نداره.

خیلی ممنونم مهندس

اون پتانسیومتری که قبلا عکسش رو گذاشته بودم و الان هم دوباره گذاشتم .پتانسیومتر مولتی ترن هست دیگه ؟

نوشته روش :
101
6V1 92

فک کنم منظورش از 101 همون 100 اهم باشه.چون با اهم متر که تست کردم 100 اهم داد.در هر صورت به درد کارمون نمیخوره.باید 100 کیلوش رو پیدا کنم.

در هر صورت هدف از این پست تشکر از شما بود مهندس عزیز.امیدوارم همیشه شاد و موفق باشی :YMPEACE:

چهارشنبه 25 دی1392 - 6:14pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم سعید جان.
این پتانسیومتر که شما الان تصویرشو گذاشتین به نظر نمیرسه مولتی ترن باشه! حداقل من اینجوریشو ندیدم. چون مولتی ترن معمولا یک پیچ کوچک فلزی داره که تعداد زیادی دور میچرخه تا از اول به اخر برسه! اما این ظاهرا نوع معمولی هست که بصورت کمتر از یک دور باشه.

چهارشنبه 25 دی1392 - 6:21pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس ببخشید که زیاد سوال می کنم . خلاصه یه جوری باید تاپیک رو داغ نگه داشت دیگه !!

تو این عکس ظاهرا نزدیک لوپها هم از فلز استفاده شده و حتی دور لوپها .. حالا چی هست نمیدونم .

حالا سوالی که من ازتون دارم اینه که اسکللت بهتره از آلومینیوم باشه تا مرکز لوپ ؟ (جایی که بدنه اصلی به لوپ متصل میشه) .نزدیکیش به لوپ مشکلی ایجاد نمیکنه ؟
جنس باکس هم از پلاستیک باشه بهتره ؟
قالب لوپها از چی باشه ؟ پلاستیک یا چوب ؟

خیلی ممنونم از توجهتون مهندس حمید گل :)

چهارشنبه 25 دی1392 - 6:53pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
حميد جان توي فيلمهاي توباكس tm808 به نظر جعبه فلزي مياد و همينطور اسكلت و محفظه لوپها.
آيا براي ساشو هم ميشه از اين طرح الگو گرفت؟
و آيا جعبه فلزي اشكالي نداره؟
ياحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

چهارشنبه 25 دی1392 - 11:36pm
کاربر فعال
کاربر فعال

بجه ها مقدار خازن C5 چند باید باشه ؟ تو فایل اولیه که 270 نانو بود . بعدش تو تغیرات گفتن که 330 نانو . حالا تو یکی از پستها شده 470 نانو بخاطر سیم 0.7 .. گیج شدیم آخه چند باید باشه ؟؟!!

C14 رو هم من 1 میکرو گرفتم . اما یه جا گفته شده باید تغیر کنه .. ~X( چند باید باشه ؟

C4 هم همینطور .. اول بود 100 میکرو 16 ولت . بعدش شد 1000 میکرو 16 ولت .. حالا گفته شده 470 نانو بهتره(واسه سیم 0.7 ؟؟ ) .. ~X( ~X( ~X(

جان هر کی دوست دارین بگین با سیم لوپ نمره 0.71 یا 0.7 کدوم خازنها باید تغیر کنند !
تغیرات اولیه که تو فایل تغیرات مدار توباکس ساشو در پست اول اومده رو اعمال کردم اما ظاهرا باز هم تغیر کرده ما بی خبریم ! :(

التماس دعا

پنج شنبه 25 دی1392 - 12:36am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 189 , 190 , 191 , 192 , 193 , 194 , 195 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 35 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure