انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 7 مهر1403 - 1:55am

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 190 , 191 , 192 , 193 , 194 , 195 , 196 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

در خصوص TM808 هر اون چیزی که در تصویر میبینین برای ساشو هم قابل استفادست! بله کل اسکلت و جعبه هم میتونه آلومینیوم باشه. حتی اون لوله ای که سیم پیچ لوپ داخلش هست الومینیوم هست! ولی خب ما بخوایم اینجوری درست کنیم فکر نکنم به این راحتیا بشه. در مورد جعبه هم چون توباکس سیستمش فرق میکنه بله میتونه آلومینیوم باشه و حتی ممکنه بهتر هم جواب بده! البته توجه کنین بین فلزات فقط آلومینیوم مناسب هست.
جنس باکس میتونه پلاستیکی هم باشه ولی از داخل بهتره فویل آلومینیوم چسبونده بشه و به زمین یا نقطه شیلد اتصال داده بشه تا ثبات بهتری پیدا کنه.

1- برای چند دهمین بار! خازن 5 در صورت استفاده از سیم 0.7 یعنی ضخیم باید 470 نانو باشد!!!
2- خازن 14 یک میکرو از هر نوعی که عشقتون کشید! هر کسی هم گفته باید عوض بشه پستش رو بمن نشون بدین تا ببینم حرف حسابش چی بوده! :D
3- خازن 4 هم 470 میکرو 35 ولت یا بالاتر.

خازن خاصی هم دیگه با سیم تغییر نمیکنه. اینقدر خودتونو اذیت نکنین! این تغییرات هم اعمال نشه باز هم مدار کار میکنه! بحث توی کیفیت کار و قدرت بوده که اینا تغییر کردن. شما تمرکزتون رو بیشتر روی ساخت اسکلت باید بذارین که کوچکترین اشکالی داشته باشه کل زحمتتون بر باد میره و از ما هم کمکی ساخته نیست!

پنج شنبه 26 دی1392 - 4:36am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس حمید خسته نباشی . واسم در مورد اتصال شیلد ها سوال پیش اومده .با اینکه میدونم تکراریه اما من به درک جامعی از مطالب بیان شده نرسیدم و واسه همین با یه عکس سوالم رو مطرح میکنم .
سیم های یک تا شش در تصویر دقیقا باید به کدام نقطه مدار متصل بشن
یه سوال دیگه هم این که فویل آلو مینیومی که روی لوپ کشیده میشه باید یکسره باشه یا میتونه بریده بریده روی هم قرار بگیره ؟

با تشکر فراوان

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

the trouble is , you think you have time

پنج شنبه 26 دی1392 - 9:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست عزیز چیز خاصی نداره
شما دوتا سیم داری که مال خود لوپ هستش . که در هر لوپ بسته به اینکه لوپ فرستنده هست یا گیرنده به L1 , L2 وصل میشه .
حالا می مونه اینکه سیم شیلد رو باید چکار کنی . سیم شیلد در هر دو لوپ از یک طرف به خود لوپ محکم میشه و طرف دیگه رو بعد از پیچیدن دور لوپ با چند سانت اضافه از لوپ خارج کن . این خروجی رو به سیمی که مال خود لوپ هست و به شیلد مدار نصب شده وصل کن .
درهر صورت شما باید سه تا خروجی داشته باشی . دوتا که مال خود سیم پیچ اصلی هستش و سومی هم که مال سیم شیلد هست .این سیم سوم رو باید به یکی از دو خروجی سیم های اصلی سیم پیچ اصلی وصل کنی که روی مدار به با خطوط ظخیم مشخص شده . البته در مورد لوپ فرستده دقت کن که این سیم سوم نباید با سیم های اصلی سیم پیچ اتصال داشته باشه . اونو به شیلد لوپ گیرنده وصل کن .
در کل شما برای سیم پیچ فرستده سه تا سیم داری و برای سیم پیچ گیرنه دوتا که به مدار وصل میشه . در سیم پیچ گیرنده سیم شیلد در همون خروجی لوپ به یکی از دو سر سیم پیچ که به شیلد مدار (خطوط ضخیم روی مدار) وصل میشه ، وصل بشه .
و سیم شیلد لوپ فرستنده هم به شیلد لوپ گیرنده (خطوط ضخیم روی مدار) وصل بشه

پنج شنبه 26 دی1392 - 9:33pm
کاربر فعال
کاربر فعال

یعنی در لوپ گیرنده سیم شیلد و یک سر سیم لوپ به هم وصل بشن برن به محل شیلد L2 ؟

و در لوپ فرستنده سیم شید مستقیم وصل بشه به محل شیلد L1 ؟

البته شیلد که یکیه کلا .. اگه داخل باکس رو با فویل عایق کنیم و ازش سیم بکشیم برای وصل کردن به شیلد , یا واسه شیلد کردن بدنه آلومینیومی , به کدوم قسمت شیلد مدار وصل کنیم ؟ خودمون یه قسمت از شیلد رو همینجوری انتخاب کنیم سیم رو بهش لحیم کنیم ؟

جمعه 27 دی1392 - 3:58am
مدیر کل
مدیر کل

بله سعید جان اتصال به همین صورت هست.
برا شیلد بدنه جعبه هم از همون نقطه شیلد میتونین سیم بگیرین یا یک مقدار اینور اونورش فرق نمیکنه بقول شما شیلد یکیه!

جمعه 27 دی1392 - 4:45am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس خسته نباشی . من نباشم کسی هیچی نمیپرسه ! البته فکر کنم یه سالی دیر رسیدم !! همه ساختن رفتن دنبال زندگی شون ..آدم اینجا از تنهایی دلش میگیره =((
چند تا سوال داشتم مهندس .همشون قبلا مطرح شده و من همه جوابها رو خوندم اما به بیان خودم می پرسم تا مطمین بشم درست متوجه شدم

1-اگه اشتباه نکنم تو یکی از پستها خوندم که گفته شد سلف بشکه ای با فویل پوشونده و شیلد بشه .همچین چیزی درسته ؟

2-واسه هر دو مدار ( مبدل و اصلی ) از سلف بشکه ای یک میلی هانری استفاده بشه ؟

3-اعمال تمامی تغیرات قبل از اعمال افزایش ولتاژ , برای ولتاژ عادی مشکلی ایجاد نمیکنه ؟ یعنی ما همه تغیرات رو اعمال کنیم اما افزایش ولتاژ ندیم

4-استفاده از روغن لحیم تو کارکرد مدار مشکل ایجاد میکنه ؟ اگه فیبر روغنی باشه باید با الکل بشوریم ؟

5-منظور از ضخامت 2 سانیمتر برای اسکلت آلومینیومی برای آلومینیوم تو خالی هست یا تو پر ؟ یعنی ججم یا ضخامت هر طرف بدنه توخالی؟

6-دسته متصل به اسکلت آلومینیوم عایق باشه یا از پلاستیک (مثلا لوله پولیکا) باشه ؟

7-در مورد نحوه اتصال مدار مبدل چند بار بجه ها سوال کردن اما من هنوز از اتصال صحیح مطمین نیستم.واسه همین عکس میذارم لطفا بگین که آیا طبق این شکل درسته یا نه .اون سیم سبز باید باشه یا نباشه ؟

ممنون و معذرت به خاطر سوالهای تکراری

شنبه 27 دی1392 - 12:29am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام به دوستان و مهندس حمید عزیز.
سعید جان سعی کن حتما کتاب مبانی الکترونیک و الکترونیک کاربردی رو یه مطالعه داشته باشی و راجع به قطعات و المانها سرچی تو وب انجام بدی و مطالب بیشتری رو یاد بگیری.
راجع به فویل پیچی سلف من فکر نمیکنم نیازی باشه چون کل مدار بعدا توسط جعبه و فویل الومنیومی شیلد میشه.
برای مبدل از سلف بشکه ای و برای ورودی ولتاژ به قسمت فرستنده از سلف توروئیدی استفاده کن.
بحث افزایش ولتاژ هنوز برات جا نیافتاده.شما نیمی از مدارت با ولتاژ 12 کار میکنه و نیمی دیگر با ولتاژ بین حداقل 14 تا 24 ولت.اصلا وجود مبدل برای همین هست شما تمام تغیرات رو از ابتدا در پارت لیست قرار بده و قطعات تغیر یافته رو مونتاژ کن سپس قسمت اول مدار که همون محل وصل باتری هست رو با ولتاژ 12 ولت که مستقیم از باتری هست تغذیه کن وبرای قسمت فرستنده فقط از سر مثبت خروجی مبدل یک رشته سیم به سلف و سر مقاومت 1 وصل کن و بعد از سوار کردن اسکلت و برای تنظیمات نهایی کم کم ولتاژ رو افزایش میدی تا به نتیجه مطلوب برسی.
روغن لحیم مشکلی نداره ولی بهتره از سیم مرغوب استفاده کنی تا روغن نخواهی.بعد از مونتاژ و کف چینی قطعات با اسپری خشک برد رو شستشو بده. تینر هم خوبه.
برای اسکلت تو خالی استفاده کنی بهتره به لحاظ وزن ولی توپر هم جواب میده.دسته هم لوله پلیکا باشه .برای مبدل هم شما دوسر باتری رو هم به ورودی مبدل میدی هم به اون قسمت از مدار که با 12 ولت کار میکنه.از خروجی مبدل هم برای تغذیه قسمت فرستنده که همون سر مقاومت 1 هست استفاده میکنی .والسلام.

شنبه 27 دی1392 - 1:45am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بله نحوه اتصال طبق شکل درست هست فقط کلید روشن خاموش دستگاه و ورودی شارژ باتری یادت نره.

شنبه 27 دی1392 - 1:49am
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنونم ، لطف کردی

شنبه 28 دی1392 - 4:16am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان عزیزی که میخوان توباکس ساشو رو بسازن یا ساختن !
نکته ای رو میخوام یادآوری کنم که شما هرچقدر هم این وسیله رو خوب و ایده آل بسازین ، به خاطر ماهیت وجودی سیستم های توباکس ، نیاز به تمرین زیاد و به مراتب بیش از سیستم های پالسی برای گرفتن نتیجه و به قول معروف برقراری ارتباط با دستگاه داره . بنده دفترچه راهنمای سیستم توباکس garret GTI 2500 رو که مهندس حمید زحمت کشیدن و توی تاپیک مربوطه گذاشته بودن کامل خوندم و نکته ای که توجه منو جلب کرد این بود که دستگاه شرکتی مثل GARRET که جزو پیشکسوتان صنعت فلزیاب هستش هم از این قاعده مستثنی نیست و توی قسمت راهنمای اپراتوری دستگاه ، روی حرکت آرام و جلوگیری از حرکت الاکلنگی اسکلت تاکید داشته که و این نشون میده که این ایراد و یا به قولی سختی کار مربوط به تمامی سیستم های توباکس میشه و باید با تمرین و البته ابتکار باهاش کنار اومد .
برای جلوگیری از حرکت الاکلنگی سیستم حتما با یک بند پهن ( از انواعی که تو کوله پشتی ها و ... استفاده میشه) دو سر دستگاه رو از شونه خودتون آویزون کنین به طوری که وقتی دسته رو دست میگیرین اکثر وزن دستگاه رو شونه شما باشه نه دستتون . لازمه که بند دستگاه با شونه شما اصطکاک کافی رو ایجاد کنه تا حرکت رو به جلو و عقب نداشته باشه . اینطوری تا 80 درصد از بوق های اضافی دستگاهتون گرفته میشه . من خودم اینو انجام دادم و کاملا نتیجه بخش بوده . متاسفانه تو این فصل سرما امکان گرفتن تست های عملی برای من با توجه به مشغله ای هم که دارم وجود نداره . اما قول میدم تو اولین فرصت تست کامل رو هم قرار بدم .
عکسی که در زیر گذاشتم مربوط به یکی از سیستم های توباکسه که از همین روش استفاده کرده . البته شما میتونین بند دستگاه رو بلند تر بگیرین که ارتفاع دستگاه از زمین کمتر و در نتیجه قدرت سنس دستگاه بیشتر بشه .
ممنونم از توجه شما عزیزان @};- @};-

شنبه 28 دی1392 - 7:30pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 190 , 191 , 192 , 193 , 194 , 195 , 196 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 39 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure