انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 7 مهر1403 - 3:41pm

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 203 , 204 , 205 , 206 , 207 , 208 , 209 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام

حمید نوشته است:
آرش جان از اونجایی که بنظر میاد این مشکل قطعا در ارتباط با ترانزیستور 4393 هست شما اتصالات و مقادیر مقاومتهای 21 و 22 و 23 و 24 و 29 و خازن 23 و دیود 6 رو هم بررسی کنین و در نهایت ممکنه آیسی 4011 هم ایراد داشته باشه که محض احتیاط یک نوع دیگش رو جایگزین کنین ببینین در کارکرد تفاوتی حاصل میشه یا نه.

متاسفانه هیچ تعقیری حاصل نشد
4011 یه دوه مارک فلییپس و یه دونه مارک nxp دارم هردوتا هیچ تعقیری نمیده مقاومت ها را همه را چک کردم خازن های 23 و 14 را هم الکترولیتی و هم ام کا تی استفاده کردم ولی همونه
مقاومت 22 را هم دقیق 2 کیلو گذاشتم حتی 1 کیلو و 3 کیلو هم تست کردم ولی تعقیری ندیدم
دستگاه بدون مشکل کارمیکنه عمقشم بد نیست راضیم
اما اینجوری نمیشه باهاش کار کرد
تنها زمانی بدون حرکت فلز کار میکنه که دکمه تیون را نگاه میدارم فلز را خیلی نزدیک میکنم هم بوق میزنه و هم عقربه حرکت میکنه اما قدرت خیلی کم میشه
ممنون

جمعه 18 بهمن1392 - 11:31pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام حمید جان

آقا یک سوال دیگه راجع به کویل ها :D
میگما حالا من بخوام طبق شکل ب سیم پیچ هارو بپیچم اون دو سانتی رو که و گوشه ها اضافه میکنم توی هر دور 8 سانت به سیم پیچ اضافه میشه و با این حساب باید همون 72 دور ببندم؟؟؟(سیم 0.8) یا کمتر؟؟؟؟ یا شاید هم بیشتر؟؟؟مرسی از راهنماییهاتون مهندس حمید @};-

شنبه 18 بهمن1392 - 12:19am
مدیر کل
مدیر کل

آرش جان اتفاقا میخواستم به کلید فشاری اشاره کنم! شما مطمئن هستین کلید فشاری S2 سالم هست و فقط وقتی فشارش میدین متصل میشه؟ چون بعضی کلید فشاری ها برعکس هستن و حالت عادی وصلن و وقتی فشارش میدین قطع میشه! این چیزی که شما میفرمایین بنظر میاد همچین مدلی باشه.
در عین حال با اهم متر چک کنین یک سر کلید فشاری باید به منفی باطری اتصال کوتاه داشته باشه و سر دیگش نه! سر دیگش باید فقط به یک سر مقاومت 29 و پایه های 5 و 6 ایسی 4011 اتصال داشته باشه. سر دیگر مقاومت 29 رو هم حین کار مدار چک کنین باید نسبت به منفی باطری 8 ولت ولتاژ داشته باشه.

شنبه 18 بهمن1392 - 12:24am
مدیر کل
مدیر کل

احمد جان وقتی در اون شکل عرض کردم طول و عرض رو 30 در 24 بگیرین بدلیل این بود که حساب گوشه ها رو کردم! با این حال اندکی سیم کوتاه تر میشه که مشکلی نداره و ظرفیت تغییر محسوسی نمیکنه. در ضمن اینجوری در هر دور نزدیک به 4 سانت سیم کمتر مصرف میشه! بپیچین خودتون متوجه میشین.
کلا خیلی شما روی لوپ سخت میگیرین! این 72 دور محاسبه بنده هست و بارها عرض کردم زیاد مهم نیست و حتی چند دور کمتر و بیشتر هم باشه باز مدار خوب کار میکنه بشرطی که فرکانس گیرنده رو از طریق خازن 6 و 7 با فرستنده تنظیم کنین. حالا شما اگر اینقدر وسواس دارین 1 دور بیشتر بپیچین که جبران گوشه ها هم بشه! :D

شنبه 18 بهمن1392 - 12:29am

با سلام خدمت آقا حمید گل..میگم شما ک میگین فرکانس گیرنده رو از طریق خازنهای 6و7 تنظیم کنین بهتر نیست خازنهای 6و7 رو متغیر بزاریم تا دیگه هی خازن عوض نکنیم؟

شنبه 18 بهمن1392 - 1:33am
مدیر کل
مدیر کل

عزیز من این سوال بارها و بارها مطرح شد بنده هم جواب دادم! بله اگر خازن متغیر در رنج نانو فاراد داشتیم میشد و کار خوبی هم بود. ولی خازن متغیر نهایت تا رنج چند صد پیکو فاراد بیشتر نداریم و بدرد اینجا نمیخوره.

شنبه 18 بهمن1392 - 1:50am

ببخشین من به مقدار خازن دقت نکرده بودم..شرمنده

شنبه 18 بهمن1392 - 2:04am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
احمد جان وقتی در اون شکل عرض کردم طول و عرض رو 30 در 24 بگیرین بدلیل این بود که حساب گوشه ها رو کردم! با این حال اندکی سیم کوتاه تر میشه که مشکلی نداره و ظرفیت تغییر محسوسی نمیکنه. در ضمن اینجوری در هر دور نزدیک به 4 سانت سیم کمتر مصرف میشه! بپیچین خودتون متوجه میشین.
کلا خیلی شما روی لوپ سخت میگیرین! این 72 دور محاسبه بنده هست و بارها عرض کردم زیاد مهم نیست و حتی چند دور کمتر و بیشتر هم باشه باز مدار خوب کار میکنه بشرطی که فرکانس گیرنده رو از طریق خازن 6 و 7 با فرستنده تنظیم کنین. حالا شما اگر اینقدر وسواس دارین 1 دور بیشتر بپیچین که جبران گوشه ها هم بشه! :D

تشکر مهندس جون....خدا خیرت بده

مهندس از این برد شارژر برای باطری هام استفاده میکنم اما طریقه وصل کردنشو نمیدونم فروشنده یک چیزایی گفت یک برگه هم از شماتیک مدار شارژر بهم داد که نفهمیدم چه جوریه مدارش میشه در رابطه باهاش راهنماییم کنی؟

عکس زیاد کیفیت نداره اما محل اتصالات روی برد به این صورته

P+ و P- و B2 و B+ و B3 و B-

p+ و P- میدونم اداپتور بهش وصل میشه واسه ورودی ولتاژ و اما بقیش به چه شکله و چه جوری؟

تشکر جناب مهندس حمید

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 18 بهمن1392 - 3:13am
مدیر کل
مدیر کل

احمد جان از تصویر شما که چیزی مشخص نیست! این شارژر برای چه باطری هست؟ چند ولته؟ چند تا باطری رو جدا شارژ میکنه یا کلش رو همزمان شارژ میکنه؟

شنبه 19 بهمن1392 - 3:31am
کاربر فعال
کاربر فعال

شارژر برای باطری های لیتیومی که فقط واسه باطری های سه سل کاربرد داره..البته این مدار ها آماده تو بازار موجوده که بستگی به تعداد باطری هایی که داری میتونی خریداری کنی...همه نوعش هست از یک سل گرفته تا 8 سل!!!

ولتاژ ورودیش رو نه چیزی روش نوشته نه چیزی رو این شماتیکه هست که رو برگه بهم داد...اما یک آداپتور 12 ولت بهم داد....گفت که این خوبه برا این مدار....

من فکر کنم از هر مثبت باطری به بی مثبت ها وصل میشه که به ترتیب سه سل میشه b+...b2 ... b3و منفی تمام باطری ها به b- و p+ و p- هم به خروجی آداپتور...البته فکر کنم

چون میگفت مدار اتوماتیک و قابلیت اینو داره که ولتاژ هر سلول رو چک کنه و زمانی که پر شده بود دیگه شارژرش نکنه به طوری که همزمان سه تا باطری بهش وصله

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 19 بهمن1392 - 3:45am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 203 , 204 , 205 , 206 , 207 , 208 , 209 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 2 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure