انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 7 مهر1403 - 11:46am

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 211 , 212 , 213 , 214 , 215 , 216 , 217 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
خواهش میکنم احمد جان. من هر چی به نظرم برسه عرض میکنم ولی دیگه ظاهرا نکات داره ته میکشه و کار رسیده به تکرار چندین و چند باره مسائل! دوستانی هم که خودشون ساختن و دستگاهشون کار میکنه متاسفانه بنده رو تنها گذاشتن! این دوستان توجه داشته باشن به این صورت بخواد باشه بنده پشت دستم رو داغ میکنم حتی یک مدار معمولی دیگه بذارم توی انجمن! :D
احمد جان در مورد مشکل شما چیزی به ذهنم نمیرسه و تا الان هم یادم نمیاد کسی این مشکلو داشته. در واقع مدار آنالوگ به نسبت پیچیده ای هست که معلوم نیست با هر اشکال و اشتباه خاص در یک قسمتش دقیقا چه اتفاقی ممکنه رخ بده! شما وضعیت و جهت لوپهای خودتون رو بررسی کنین. همینطور تنظیم خازن 7 رو. اگر میتر درست کار میکنه و صدا برعکس هست شما وضعیت ترانزیستورهای 3 و 4 رو هم چک کنین. دقت کنین همیشه تعویض قطعه شاید لازم نباشه و کمک هم نکنه! شما باید سیمکشی و اتصالات مدارتون درست باشه و ترجیحا با ذره بین چک کنین. همینطور مقادیر مقاومتها و خازنها رو.

من خودم نوکرتم مهندس جون....چیزی حالیم نمیشه از فلزیاب ...اما به خدا ساخته بشه از بس توش با اشکال مواجه شدم و برای چندیمن بار مدار رو ساختم واسه خودم ساشویی شدم! :-o !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!()
شما دعا کن ساخته بشه من خودم اینجا پشتیبانی 24 ساعته توباکس رو به عهده میگیرم...اشکمو در آورده....به خدا خودت شاهدی تاریخ اولین پستم تو انجمن رو ببین کیه!!! و تاریخ امروز رو ببین کیه!!! همه ساختند و رفتند و من هنوز گیر این توباکسم...اما من از اون بدترم تا درستش نکنم ول کنش نیستم :D :D :D

بررسی میکنم نتیجه رو اعلام میکنم....دم شما هم گرم که خیلی خوب راهنمایی میکنین و واقعا بدون شما من مونده بودم چیکار کنم...مرسی داری...دمت گرم

شنبه 3 اسفند1392 - 9:36pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم عزیز من. شما لطف دارین. :ymhug: به امید خدا که موفق میشین.

شنبه 3 اسفند1392 - 9:42pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
دوستانی هم که خودشون ساختن و دستگاهشون کار میکنه متاسفانه بنده رو تنها گذاشتن! این دوستان توجه داشته باشن به این صورت بخواد باشه بنده پشت دستم رو داغ میکنم حتی یک مدار معمولی دیگه بذارم توی انجمن! :D

مهندس میدونیم خسته ت کردیم.ببخشید .ما به جز شما کسی رو نداریم.لطفا تنهامون نذارید. :YMPRAY:

مهندس حمید عزیز من مدار مبدل ولتاژ رو برای بار سوم ساختم و خوشبختانه ایندفعه جواب داد.چون همه چی رو از اول با قطعات جدید انجام دادم خودم هم متوجه نشدم اشکال کار از کجا بود.
حالا باید برم اسکلت و باکس رو درست کنم و مدار اصلی رو تست کنم.فقط دو تا سوال مهندس.
1-در حالت عادی با ولتاژ 12 ولت مقاومت R1 رو 10 اهم بذارم یا 120 ؟
2-در مورد سیم پیچ نویز گیر , من یه لامپ کم مصرف رو باز کردم و هسته سیم پیچش رو در آوذدم.یه هسته لاکیه .حالا نمیدونم فریت که میگن اینه یا نه .همین هسته رو بگیرم با سیم الکی 0.3 بپیچم ؟

ممنونم مهندس حمید گل @};- @};- @};-
بقیه رو نمیدونم ولی من یکی اگه ببینم شما نیستی روحیه ام رو از دست میدم :(
امیدوارم که با راهنمایی شما بتونیم شاگردهای خوبی براتون باشیم

the trouble is , you think you have time

شنبه 3 اسفند1392 - 10:07pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم سعید جان. بنده همچنان در صحنه هستم! ;;) :ymhug: :D
خدا رو شکر که مبدل شما هم راه افتاد. بهرحال مدار ساده ای هست ولی هر قطعه این مدار اهمیت داره!
1- بدون مبدل هم شما با کمتر گذاشتن مقاومت 1 میتونین کمی تقویت داشته باشین. ولی بهتره کمتر از 10 اهم نباشه. با مقاومت 120 اهم فرستنده نسبتا ضعیف کار خواهد کرد و من مقدار 120 اهم رو توصیه نمیکنم.
2- همونطور که عرض کردم این نویزگیر در تستهای مختلف تاثیر چندان محسوسی هم نداشته و میتونین کلا حذفش کنین. اگر هم خواستین بذارین هر نوع فریتی که بود در حد نیم متر سیم با هر ضخامتی دورش بپیچین کافی هست و نقش خودش رو ایفا میکنه.

خواهش میکنم شما لطف دارین. :ymhug: :x :-*

شنبه 3 اسفند1392 - 10:16pm
کاربر فعال
کاربر فعال

استاد حمید شرمنده به خدا
من یک چیز جدید کشف کردم تو مدارم

1.وقتی رو حالت اولش باشه عقربه میتر میچسه تا ته که با لوپ ها بازی میکنم تا نال بشه و باقیه داستان که فلز سنس میشه و صدا نداره.همچنین به فرستنده حساسه و باز بدون صدا
2.وقتی میذارم رو اون یکی حالت لوپ فرستنده به فلز حساس میشه و وقتی فلز نزدیکش بشه عقربه میتر حرکت داره و اما این بار رو این حالت با نزدیک و دور کردن فلز به فرستنده صدا هم کم و زیاد میشه..!!!!اما نسبت به گیرنده هیچ عکس العملی نداره

3.وقتی هم رو صفر باشه دقیقا مثل شماره 2میمونه

این مراحل ایراد داره یا این طبیعیه؟

شنبه 3 اسفند1392 - 11:01pm
مدیر کل
مدیر کل

بله بنظر من که ایراد داره! دوستانی که ساخته بودن به این صورت کار نمیکرد. بنظر من قسمتی از گیرنده شما اشکال داره. جایی بین آیسی های 4066 و 4011 و 324 و 3140 و البته ترانزیستور 4393.

شنبه 3 اسفند1392 - 11:08pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس جون

یادمه اولین بار که این مدار جدیده رو ساختم این مشکل رو نداشت و خوب کار میکرد....تا وقتی که به فرموده شما لوپ ها که گوشه های تیز و زاویه 90 درجه داشتند رو باز کردم و جوری که شما فرمودید پیچیدم...از اون زمان این مشکل پیش اومد...الان دقت کردم دیدم اگه فلز رو به فاصله یک سانتی متری گیرنده نزدیک کنی صدا با شدت میشه و نصب به سنس فلز صدا هم تو فاصله یک سانتی تغییر داره...
من تو پیچیدن این لوپ های جدید خیلی دقت کردم ولی چند تا فرق داره با لوپ های قبلی میتونه مشکل از این ها باشه؟
1.کلا سیم لوپ فرستنده دو جاشو اتصال دادم و وارنیش زدم..یعنی سیم سه تیکه است...که قبلا فرمودین اشکالی نداره اگه باعث اتصالی نشه....
2.اهم هر دو لوپ 4.6 هست
3.فرکانس دستگاه بعضی مواقع 10 کیلو و بعضی مواقع 11 کیلو هرتز
4.ولتاژ دو سر لوپ فرستنده بدون مدار افزایش ولتاژ 50 ولت AC هست..
5.استفاده از چسب پانسمان ضخیم و محکم در زیر فویل آلمینیوم تقریبا دور تا دور لوپ با فاصله های 2 سانتی متر
6.ایجاد سیم مارپیچ به دور فویل آلمینیوم برای کمک به شیلد
7.استفاده از خازن 8.2 نانو به جاس خازن 7 که بهترین برد و رو داشت....بهترین نتیجه ای که تا حالا بهش رسیدم سینی جنس روی به قطر 70 تو فاصله یک متر!!!!!!!که این فاصله با خازن 3.3 نانو تقریبا نصف بود 50 سانتی متر....بردش خیلی کمه.....

مهندس حمید اگه فایده نداره از این مسایل هم به جایی نمیرسیم من طاقتشو دارم...بگو تا فیبر بزنم و یکی دیگه بسازم :ymsigh:

شنبه 3 اسفند1392 - 11:44pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ماشاءالله به پشتکارت احمد خان :D :ymapplause:

شنبه 3 اسفند1392 - 11:55pm
مدیر کل
مدیر کل

خب اگر با دوباره پیچیدن لوپ این مشکلات بوجود اومده امکان داره داخل لوپ شما اتصالی وجود داشته باشه یا نیاز باشه جهت نصب لوپ برعکس بشه! چون لوپها باید نسبت به هم فاز درستی داشته باشن.
فرکانس خروجی لوپ فرستنده نباید اینقدر تغییر داشته باشه. این مساله ممکنه به علت این باشه که اون تکه سیمها رو درست عایق نکردین و گاهی اتصالی بوجود میاد و ظرفیت لوپ تغییر میکنه که منجر به تغییر زیاد فرکانس میشه.
ولتاژ خروجی لوپ فرستنده اگر از مبدل استفاده کرده باشین معمولا باید بالای 100 ولت رو نشون بده وگرنه برد پایین میاد.
بنظر من نیاز به زدن فیبر جدید نیست. بهرحال فیبر جدید که معجزه نمیکنه! اگر هم در مونتاژ اشتباهی نکرده باشین دلیلی نداره به فیبر ربط داشته باشه.

شنبه 3 اسفند1392 - 11:58pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دست رو دلم نذار خونه ارشام :D

یکشنبه 3 اسفند1392 - 12:00am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 211 , 212 , 213 , 214 , 215 , 216 , 217 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 14 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure