انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 6 مهر1403 - 2:18am

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 224 , 225 , 226 , 227 , 228 , 229 , 230 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خب مشخصاتی که فرمودین درست هست. بجز اینکه با ولتاژ 20 ترانزیستورهای 1 و 2 نباید زیاد داغ بکنن. ولتاژ خروجی لوپ فرستنده رو هم نمیشه با ولتمتر معمولی درست متوجه شد و بستگی به مولتی متر شما داره. با این حال ولتاژی که فرمودین خیلی پایین بنظر میرسه که در این صورت برد کم هم منطقی هست. شما وضعیت لوپ فرستنده و سلامت خازن 1 و 2 و 3 و 5 رو بررسی کنین.

سلام مهندس چک کردم مشکلی ندارن
توروخدا کمک کنید خیلی واسش وقت گذاشتم اگه جواب نده خیلی حالم گرفته میشه
راستی تو هر دو حالت coil و search دستگاه سنس داره مشکل میتونه ربطی به این داشته باشه ؟
ممنون

سه شنبه 19 اسفند1392 - 2:05am
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس حمید مدار جدید رو راه انداختم و به یه سری مشکل برخوردم

1-در هر دو حالت سرچ/کویل ادجاست تغیر ولوم ها روی صدای مدار تاثیر داره و دستکاه سنس داره .در صورتی که فک کنم در حالت کویل ادجاست ولوم ها باید از مدار خارج بشن.ممکنه اشکال از کلید باشه ؟ یا مدار اتصالی چیزی داره ؟

2-مدار در حالت عادی صدا داره و وقتی فلز رو سنس میکنه صداش قطع میشه .راستش من اصلا مدار رو با تغیر زاویه فرستنده یا تغیر فاصله بین دو لوپ نال نکردم.همینطوری مدار رو روشن کردم دیدم فلز سنس میکنه .این عادیه ؟. با تغیرات ولوم ها بردش کم و زیاد میشه و گاهی هم باید کلید فشاری رو بزنم تا دوباره شرایطش عادی بشه.

3-میتر کلا کار نمیکنه.حالا نمیدونم به خاطر گرمای لحیم کردن سوخته یا نه.قبلا که دو سر مولتی متر رو بهش میزدم یه عکس العملی نشون میداد الان هیچ.

4-هر دو لوپ گیرنده و فرستنده فلز رو سنس میکنند.

ولتاژ T1 و T2
7.79 & 3.88

ولتاژ شیلد 3.94

ولتاژ دو سر لوپ فرستنده حدود 45

فرکانس 11.6

the trouble is , you think you have time

آخرین بار توسط saeednew در سه شنبه 19 اسفند1392 - 3:18am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

سه شنبه 19 اسفند1392 - 2:46am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان الان چند وقته افتادم به جون توباکسم تا صداش در بیاد ولی به نتیجه ای نرسیدم.بعد اومدم از اول دوباره مطالبو خوندم دیدم به جز من چندین نفر دیگه ام مدارشون مشکل من داره حالا مشکل چی میتونه باشه؟من وقتی فیبرو زدم تمامه فیبرو با مولتی متر بررسی کردم تا قطعی نداشته باشه که نداشت وخازن و دیودها و ترانزیستورها و مقاومتهارو چک کردم بعد گذاشتم و از هر ای سی ۳تا گرفتم خلاصه خیلی با دقت و حوصله مدارو ساختم ولی صدا نداره که واقعا عجیبه !!!
البته صدا از بلند گو میاد بیرون خزخز میکنه و با ۲ تاولوم کنارش میشه صداشو کم زیاد کرد ولی با سنس فلز هیچ چیزی تغییر نمیکنه.و یسره خزخز میکنه

سه شنبه 19 اسفند1392 - 3:16am
مدیر کل
مدیر کل

رضا جان متاسفانه وقتی چیزی از مشکل احتمالی مدار شما ندونم چه کمکی میتونم بکنم؟ مدار که بخودی خود ایرادی نداره که مثلا بنده مقصر باشم! هر چه هست از ساخت خود شماست. امیدوارم همه دوستان به خوبی درک بکنن.

سه شنبه 20 اسفند1392 - 10:29am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم سعید عزیز.
1- بارها گفتیم در حالت تنظیم کوئل شما فقط به عقربه توجه کنین! بوق برای خودش هر مدل بود مهم نیست! بله ولومها در هر صورت روی بوق تاثیر میذارن و عادی هست.
2- غیر از نکاتی که قبلا عرض کردم چیزی به ذهنم نمیرسه!
3- بله اینطور که فرمودین بنظر میاد متاسفانه میتر شما سوخته و باید تعویض بشه.
4- تقریبا به همین صورت هست.
ولتاژ ها و فرکانس هم مشکل خاصی ندارن.

سه شنبه 20 اسفند1392 - 10:34am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
رضا جان متاسفانه وقتی چیزی از مشکل احتمالی مدار شما ندونم چه کمکی میتونم بکنم؟ مدار که بخودی خود ایرادی نداره که مثلا بنده مقصر باشم! هر چه هست از ساخت خود شماست. امیدوارم همه دوستان به خوبی درک بکنن.

سلام مهندس من جسارت نکردم. چرا تقصیر شما باشه ؟ مدار کاملا درسته چون خیلی ها جواب گرفتن. قطعا اشکال از ساخت خودم بوده. ممنون از کمکتون.
یه کاریش میکنم.
مرسی

سه شنبه 20 اسفند1392 - 12:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
سلام مهندس ارادتمندم یه مشکلی دارم ولتاژ8و 4 درسته ولی ولتاژسره لوپ فرستنده ندارم همه قطغاتم نو هستند ایراد از کجا میتونه باشه؟

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

سه شنبه 20 اسفند1392 - 1:56pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

با سلام خدمت همه دوستان
به درخواست Taghy عزیز و استفاده همه دوستان (اگه قابل استفاده باشه) و البته انجام وظیفه.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 20 اسفند1392 - 3:33pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

بقیه عکس ها . . .

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 20 اسفند1392 - 3:38pm
مدیر کل
مدیر کل

رضا جان خسته نباشین. :ymapplause:

سه شنبه 20 اسفند1392 - 4:01pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 224 , 225 , 226 , 227 , 228 , 229 , 230 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 7 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure