انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 6 مهر1403 - 2:16am

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 225 , 226 , 227 , 228 , 229 , 230 , 231 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

alirezaii21 نوشته است:
سلام مهندس ارادتمندم یه مشکلی دارم ولتاژ8و 4 درسته ولی ولتاژسره لوپ فرستنده ندارم همه قطغاتم نو هستند ایراد از کجا میتونه باشه؟

خب فرستنده شما حتما مشکلی داره! بارها اشاره کردیم. ترانزیستور 1 و 2 و خازنهای 1 و 2 و 3 و 5 و اتصالاتشون و لوپ فرستنده رو چک کنین. از جای دیگه نمیتونه باشه.

سه شنبه 20 اسفند1392 - 4:03pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: digger land
اقارضا کولاک کردی دمت گرم....

توماس ادیسون : نود و هشت درصد موفقیتها عرق روی پیشانی است و تنها دو درصد الهام از درون است.

سه شنبه 20 اسفند1392 - 4:48pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
رضا جان خسته نباشین. :ymapplause:

مرسی مهندس
خیلی لطف دارین

سه شنبه 20 اسفند1392 - 4:48pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

taghy نوشته است:
اقارضا کولاک کردی دمت گرم....

مرسی تقی جان ببخشید دیر شد.

سه شنبه 20 اسفند1392 - 4:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
حمید نوشته است:
alirezaii21 نوشته است:
سلام مهندس ارادتمندم یه مشکلی دارم ولتاژ8و 4 درسته ولی ولتاژسره لوپ فرستنده ندارم همه قطغاتم نو هستند ایراد از کجا میتونه باشه؟

خب فرستنده شما حتما مشکلی داره! بارها اشاره کردیم. ترانزیستور 1 و 2 و خازنهای 1 و 2 و 3 و 5 و اتصالاتشون و لوپ فرستنده رو چک کنین. از جای دیگه نمیتونه باشه.

مرسی مهندس جان برسی کنم خبرشو میدم :x

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

سه شنبه 20 اسفند1392 - 6:37pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس حمید عزیز خسته نباشی

حمید جان فعلا که میتر ندارم نمیتونم نال کنم.اما یه مساله هست. قبلا بچه ها گفته بودن که وقتی دستگاه رو روشن میکنن اگه بوق ممتد داشته باشی درسته اما وقتی کلید فشاری رو بزنی صدا قطع میشه .دستگاه من روشن میکنی بوق نداره وقتی کلید فشاری رو میزنی صداش در میاد.البته شاید به خاطر نال نبودن و .. باشه ..
مهندس وقتی دستگاه بوق ممتد داره اگه ولوم p1 رو لمس کنم یا حتی یکی از دو سیم (فقط یکیش) رو حتی از روی عایق سیم لمس میکنم بوق قطع میشه همینکه دستم رو ورمیدارم بوق وصل میشه.جریان چیه ؟! دقیقا قسمتی از ولوم p1 که به بهR15 متصله.اون نقطه رو هم لمس کنم قطع میشه

همچنان در حالت عادی بوق دارم و با سنس بوقش قطع میشه.حالا کاری نداریم به مشکل من . در حالت عادی دستگاه در آستانه صدا قرار میگیره و با سنس باید صدا بده درسته ؟

حمید جان هوامون رو داشته باش.تا اینجای راه کمکمون کردی این آخراش هم کمک کن نتیجه نهایی رو بگیریم.ممنون :ymhug:

the trouble is , you think you have time

سه شنبه 20 اسفند1392 - 7:04pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهدی نوشته است:
چون ظرفیت هانری کوئل من خیلی کم بود یعنی 4.90میلی هانری بود که با این حساب فرستنده قوی عمل نمیکرد ، و دوباره به دور سیمها اضافه کردم و به 5.50 میلی هانری رسوندم و حالا قدرت فرستنده بیشتر شده

مهندس حمید ظرفیت کویل من حدود 4.5 هست .این یعنی فرستنده من قوی نیست . یعنی دوباره باید کویل با ظرفیت 5.5 درست کنم ؟

سه شنبه 20 اسفند1392 - 7:55pm
مدیر کل
مدیر کل

سعید عزیز بدون میتر و نال شدن دستگاه کارایی درستی نداره! در مورد مطالبی که دوستان گفتن هم خودشون باید بیان نظر بدن که من نمیدونم ماشالا چرا همگی غیب شدن در این بحث! داستان چیه خدا میدونه! :D
در مورد دست زدن به سیمها و واکنش تقریبا همینطوره و تاثیر داره و بارها دوستان ذکر کردن.
ظرفیت لوپ حدود 5 میلی هانری خوبه و خیلی هم حساس نیست و ربطی به قدرت هم نداره! با این ظرفیت شما کمی فرکانس بالاتر میره ولی کار میکنه.

سه شنبه 20 اسفند1392 - 11:08pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس حمید خیلی ممنون. یه عکس از مدارم میذارم اگه مساله خاصی داشت بفرمایید.تا ما هم برویم دنبال تهیه میتر.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 20 اسفند1392 - 11:38pm
کاربر فعال
کاربر فعال

چندتا تجربه که امیدوارم به درد دوستان بخوره 1- اگر دستگاه فقط با حرکت دادن هدف اون را سنس میکنه احتمال زیاید مشکل از خازن c1 است که ولتاژ پاینتر از حد استفاده شده
2- اگر در هنگام روشن شدن صدا داشته باشیم و میتر به ته بچسبد و با تغیر زاویه فرستند هیچ تغیری ایجاد نشوط مشکل از مدار فرستنده است
3- اگر فلز را عمود بر لوپ گیرند و یااین که با نزدیک کردن فلز به لوپ صدا قطع شود شما طرف بالای دستگاه را تست میکنید و طرف دیگر قسمت زیر دستگاه وقسمت اصلی است
4- با نزدیک تر شدن به خازن طزشت برای قسمت سی ۷ لوپ فرستنده با لوپ گیرنده کاملا عمود می شوند
5- بعضی وقتها با تعویض مقداره سی ۷ جهت زیرین دستگاه عوض میشود

سه شنبه 20 اسفند1392 - 11:39pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 225 , 226 , 227 , 228 , 229 , 230 , 231 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 5 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure