انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 12 مهر1403 - 2:48pm

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 30 , 31 , 32 , 33 , 34 , 35 , 36 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت

mahditala نوشته است:
micro نوشته است:
دوستان کسی میدونه که بدنه این توباکس از چیه .اگر از فلز باشه دستگاه دچار خطا نمیشه یعنی خودش .خودش رو نمیگیره و بوق علکی نمیزنه

سلام دوست عزیز من با فلز ساختم اسکلتشو ولی اصلا خوب کار نمیکنه

@};- بیشتر توضیح بدید لطفا که از چه فلزی و به چه شکلی ساختید و با چه ولتاژی کار می کنید که جواب نگرفتید ؟

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 25 اردیبهشت1392 - 12:03pm
مدیر کل
مدیر کل

mahditala نوشته است:
micro نوشته است:
دوستان کسی میدونه که بدنه این توباکس از چیه .اگر از فلز باشه دستگاه دچار خطا نمیشه یعنی خودش .خودش رو نمیگیره و بوق علکی نمیزنه

سلام دوست عزیز من با فلز ساختم اسکلتشو ولی اصلا خوب کار نمیکنه

دوست من این چه نوع توضیح دادنه؟ اگر دقت شما در ساختن فلزیاب هم مطابق توضیح دادنتون باشه که بهتره اصلا فلزیاب نسازین! :D
اولا اسکلت رو نگفتیم فلز! گفتیم آلومینیوم! یعنی فقط آلومینیوم نه فلز دیگه ای! در ثانی ضخامت لوله آلومینیوم نباید زیاد باشه. در حد 2 سانت مناسبه و در ضمن باید به شیلد مدار هم متصل باشه! در واقع حتی پیچ و مهره آهنی هم اگر حتی استفاده بشه افت کارایی بوجود میاره. من استفاده از هیچ قطعه آهنی رو توصیه نمیکنم. اگر پیچ و مهره پلاستیکی نتونستین استفاده کنین از نوع برنجی میتونین استفاده کنین.
از این گذشته خوب کار نمیکنه یعنی چی؟! بیشتر توضیح بدین مطمئنا یک جای کار اشکال داره که قابل رفع هست.

چهارشنبه 25 اردیبهشت1392 - 2:10pm

داداش عمق که میزنه کمه مدل دیگه که بردش زیاد باشه نداری

سه شنبه 31 اردیبهشت1392 - 4:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
روی این مدار طی 6 ماه گذشته صورت گرفت بردش تقریبا به 2.5 برابر رسیده و برد نهاییش هم برای فلزات خیلی بزرگ حدود 10 متر هست! من شخصا فلزیابی با این قدرت تا الان ندیدم. برای همین این جرات رو به خودم میدم که عرض کنم قویترین فلزیاب جهان!

آقا حمید شوخی میکنی نه؟ قبلا با چندتا فلزیاب که ساخته بودم دستوپنجه نرم کردم به زور تا 3 متر میزنند شما هم میگی 10 متر؟!؟!؟!؟ :(

سه شنبه 31 اردیبهشت1392 - 9:32pm
YIM
مدیر کل
مدیر کل

سامی جان به انجمن ما خوش اومدی.
دوست من لطف کنین مباحث رو از ابتدا بخونین و دنبال کنین خودتون متوجه جریان خواهید شد. این فلزیاب از نوع توباکس هست که فکر نکنم شما تا حالا ساخته باشین! اصولا توباکس یک فلزیاب انبوه یاب هست یعنی برای فلز بزرگ ساخته میشه ولی در عوض در عمق زیادی میتونه فلز بزرگ رو بزنه. این توباکس هم اگر گفتیم نهایت 10 متر میزنه ؛ برای فلز 3 در 3 متری هست که داخل هوا تست بشه و اطرافش هم هیچ فلز دیگه ای نباشه.

سه شنبه 31 اردیبهشت1392 - 10:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام
خسته نباشید میگم خدمت همه اساتید و دیگر فعلان و مدیران سایت
من سال اول هنرستان با یکی از معلمای برقمون تصمیم گرفتیم یه ف ل ز یا ب بسازیم
خلاصه کنم مدارشو از مجله الکترونیک قبل از انقلاب گرفته بود و بخش بخش به من می داد که بسازم(سر یه جریانی تمومش نکردیم)
اما تو یکی از بخش هاش که مربوط به پیچیدن فویل دور سیم پیچ(قطر 16 سانتی متر) نوشته بود اینقدر فویل می پیچیم که قطرش بشه 2.5 سانت
اون زمان هم من متوجه نشدم که قطر فویل 2.5 سانت بشه کافیه که باس این فویل رو اینقدر اضافه کنم که قطر داخلی سیم پیچ از 16 سانت بشه 2.5؟!
من از سر شب تا حالا که دارم تایپ می کنم مطالب استاتید رو خوندم
اینجا هم متوجه نشدم که دقیقا ضخامت فویل باس چقدر بشه؟ آیا یه لایه کافیه یا ..؟
و اینکه یه سوال از استاد آقامجتبی داشتم، به نظرتون منتظر ردیاب باشیم یا شروع کنیم به ساخت مدار ساشو؟
با تشکر

چهارشنبه 1 خرداد1392 - 4:21am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
Meter: 0.1mA - 0.25mA (آمپرسنج با حساسیت اندازه گیری بین 0 تا 100 میکرو آمپر یا 250 میکرو آمپر)

سلام آقا حمید خسته نباشید ممنون از استقبال گرمتون :-*
چون تعداد صفحات زیاد بود همه رو نخونده بودم ولی الان میخوام این ساشو رو بسازم و قطعاتشو بجز دوسته قلم کوچیک که ندارم که تهیه میکنم. درمورد عقربه میتر میشه از همون میتر های موجود در مولتی مترهای عقربه ای چندتومنی چینی استفاده کرد؟ نمیدونم منظورمو رسوندم یان #:-s نه ممنون :D

چهارشنبه 1 خرداد1392 - 9:25am
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

explorer نوشته است:
سلام
خلاصه کنم مدارشو از مجله الکترونیک قبل از انقلاب گرفته بود و بخش بخش به من می داد که بسازم(سر یه جریانی تمومش نکردیم)
اما تو یکی از بخش هاش که مربوط به پیچیدن فویل دور سیم پیچ(قطر 16 سانتی متر) نوشته بود اینقدر فویل می پیچیم که قطرش بشه 2.5 سانت
اون زمان هم من متوجه نشدم که قطر فویل 2.5 سانت بشه کافیه که باس این فویل رو اینقدر اضافه کنم که قطر داخلی سیم پیچ از 16 سانت بشه 2.5؟!
و اینکه یه سوال از استاد آقامجتبی داشتم، به نظرتون منتظر ردیاب باشیم یا شروع کنیم به ساخت مدار ساشو؟
با تشکر

سلام دوست عزیز خوش اومدید...برای دریافت جوابتون به این قسمت viewforum.php?f=28 برید تا دوستان جوابتون رو بدن..این قسمت مربوط به توباکس هست..

بر آنچه گذشت ، آنچه شکست ، آنچه نشد ... حسرت نخور ؛

زندگی اگر آسان بود با گریه آغاز نمیشد ...

چهارشنبه 1 خرداد1392 - 9:55am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ALI.D نوشته است:
explorer نوشته است:
سلام
با تشکر

سلام دوست عزیز خوش اومدید...برای دریافت جوابتون به این قسمت viewforum.php?f=28 برید تا دوستان جوابتون رو بدن..این قسمت مربوط به توباکس هست..

سلام
مرسی بابت جواب
سوال اولم درمورد همین توباکس بودش

چهارشنبه 1 خرداد1392 - 12:40pm
مدیر کل
مدیر کل

در مورد شیلد کردن لوپ با فویل آلومینیوم قبلا زیاد صحبت کردیم. طبیعتا 1 لایه فویل آلومینیوم کافی هست که برای هر دور پیچیدن کمی روی دور قبلی قرار بگیره. یعنی در بعضی قسمتها میشه دو لایه. دیگه اینقدر بپیچیم که قطر پیدا بکنه معنی نداره! :D
از لحاظ مقایسه با ردیاب هم خب این دو دستگاه دو کارایی مختلف دارن. نقطه زن کلا دنگ و فنگ زیادی داره و ساختنش هم مشکلتره و فقط هم نقطه زنی میکنه! تصمیم گیری در مورد ساختنش با خود شماست. اگر اطلاعات یا تجربه کافی در ساخت ندارین دنبالش نرین.
برای میتر هم قبلا زیاد توضیح دادم. اگر میکرو آمپر متر گیرتون نیومد میتونین از ویومتر (VU Meter) استفاده کنین که در دستگاهها و آمپلیفایرهای صوتی زیاد کاربرد داره و در بازار پیدا میشه.

چهارشنبه 1 خرداد1392 - 2:21pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 30 , 31 , 32 , 33 , 34 , 35 , 36 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: airjetna1 و 39 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure