انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 11 مهر1403 - 2:07am

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 46 , 47 , 48 , 49 , 50 , 51 , 52 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم فرشاد عزیز.
1- دیود 1N755 رو مطمئنم زینر 7.5 ولت هست. اون یکی رو مطمئن نیستم. بهرحال همینکه زینر 7.5 ولتی باشه کافیه.
2- خازن در رنج پیکو نه الکترولیت داریم نه تانتالیوم! خود این دو تا هم دو نوع متفاوت خازن هستن. 47 پیکو فقط عدسی و مولتی لایر داره. طبیعتا بدترین نوع عدسی هست! مولتی لایر اگر دارین قطعا بهتره.
3- خازن 27 و 47 پیکو رو عرض کردم. البته این دو خازن چندان اهمیتی ندارن. اما خازن 470 پیکو خازن مهمی هست. هم توی مدار ساشو و هم توی مدار مبدل! این خازن غیر از عدسی نوع ام کاتی و پلیستر و مولتی لایر هم داره. اگر ام کا تیش رو گیر نیاوردین لااقل پلیستر بذارین.
4- این دو خازن که فرمودین قاعدتا باید نانو باشن! به این صورت که نوشته میشه دیگه در واقع کدی نیست. پس مساله رقم سوم تعداد صفر در موردش منتفیه.

دوشنبه 13 خرداد1392 - 4:48pm

سلام مهندس
آقا این مدار دیسی دست از سر ما بر نمیداره نمیدونم مشکلش کجست من چند بار مطالب رو دوره کردم اما متوجه نمیشم مدار به این سادگی رو نمیتونم راه بندازم مقاومت 0.22 کیلوش داغ میکنه و دود ازش بلند میشه اینم عکسش اگر ممکنه راهنماییم کنید لطفا.
نمیدونم چرا نمیتونم تو سایت عکس آپ کنم بیرون آپ کردم با عرض شرمندگی
http://upload7.ir/images/08711688476844696037.jpg

دوشنبه 13 خرداد1392 - 4:55pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

مهندس جان مرسی
فقط من الان دو تا خازنی که کم دارم 4.7 و2.2 میکرو هست فکر نمی کنید اینایی که داریم میکرو باشن؟چون تو مدار 2.2 و4.7 نانو نداریم فکر کنم. @};- @};- @};-

دوشنبه 13 خرداد1392 - 4:56pm
مدیر کل
مدیر کل

صادق جان شما چجوری مطلب رو مرور کردین که اینجور مبدل رو ساختین؟! :D
خیلی مشخص من نوشتم مقاومت Rsc که 0.22 اهم هست و واقعا مقاومته ؛ شما هم وات خیلی بالا گرفتین که البته ایراد نداره و در سمت چپ تصویر مشخصه.
اما اون چیزی که ظاهرا دود کرده L1 هست! خب شما روی چه حسابی اون همه حرفای بنده رو در مورد سیم پیچ مدار نادیده گرفتین و از سیم پیچ مقاومتی استفاده کردین؟ اگر این مدل سیم پیچ قرار بود جواب بده که من توضیح درست کردن سیم پیچ توروئیدی رو نمینوشتم! سیم پیچ مقاومتی برای این سیستم مبدل سوئیچینگ اصلا جواب نمیده و دود کردنش هم کاملا طبیعیه چون سیمی که درش استفاده شده بسیار نازکه و با جریان حتی کمی هم که ازش عبور بکنه سریع میسوزه.
گذشته از اینا لطف کنین بگین این چاپ قشنگ روی فیبر رو با چه روشی انجام دادین. :D

دوشنبه 13 خرداد1392 - 5:05pm

farshad نوشته است:
مهندس جان مرسی
فقط من الان دو تا خازنی که کم دارم 4.7 و2.2 میکرو هست فکر نمی کنید اینایی که داریم میکرو باشن؟چون تو مدار 2.2 و4.7 نانو نداریم فکر کنم. @};- @};- @};-

فرشاد جان من 4.7 میکرو و 2.2 میکرو ام کا تی تهیه کردم و بورد بزرگم رو هم ساختم و جواب گرفتم اگه تهران هستی با توجه به تعطیلی چند روزه و بسته بودن جمهوری اگه خواستی میتونم 2 تا خازن رو بهت بدم تا کارت را بیوفته

دوشنبه 13 خرداد1392 - 5:07pm
مدیر کل
مدیر کل

farshad نوشته است:
مهندس جان مرسی

شما یا باید با خازن متر ظرفیتش رو بگیری یا لااقل عکسش رو بذاری تا متوجه بشیم دقیقا چیه. اگر میکرو بوده باشه فقط نوع تانتالیوم ممکنه به این صورت نوشته بشه که البته خازن تانتالیوم هم فقط قیمت بالا داره وگرنه مزیت خاصی برای این مدار نداره.

دوشنبه 13 خرداد1392 - 5:08pm

حمید نوشته است:
صادق جان شما چجوری مطلب رو مرور کردین که اینجور مبدل رو ساختین؟! :D
خیلی مشخص من نوشتم مقاومت Rsc که 0.22 اهم هست و واقعا مقاومته ؛ شما هم وات خیلی بالا گرفتین که البته ایراد نداره و در سمت چپ تصویر مشخصه.
اما اون چیزی که ظاهرا دود کرده L1 هست! خب شما روی چه حسابی اون همه حرفای بنده رو در مورد سیم پیچ مدار نادیده گرفتین و از سیم پیچ مقاومتی استفاده کردین؟ اگر این مدل سیم پیچ قرار بود جواب بده که من توضیح درست کردن سیم پیچ توروئیدی رو نمینوشتم! سیم پیچ مقاومتی برای این سیستم مبدل سوئیچینگ اصلا جواب نمیده و دود کردنش هم کاملا طبیعیه چون سیمی که درش استفاده شده بسیار نازکه و با جریان حتی کمی هم که ازش عبور بکنه سریع میسوزه.
گذشته از اینا لطف کنین بگین این چاپ قشنگ روی فیبر رو با چه روشی انجام دادین. :D

مهندس جان خیلی مخلصیم شما دستور بدین من یه بسته ورق آ4 چاپ شده براتون میفرستم
اینارو هم پرینت گرفتم روی کاغذ و چسبوندم روی بورد
من درست متوجه نشدم یه سیم پیچ برای بورد بزرگ باید درست میکردیم و یک عدد برای افزایش دی سی من عکس این سیم پیچم رو میزارم ببینید درسته مهندس؟
ببخشید که با یه آدم خنگ دارید تبادل اطلاعات میکنید :ymhug:
http://upload7.ir/images/13869162658447998716.jpg

دوشنبه 13 خرداد1392 - 5:15pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

مهندس جان بفرمایید اینم عکساش به نظر شما می تونم ازش استفاده کنم؟(اگه میشه یه توضیح کوچیکم در مورد خازن متر بدید :ymblushing: )

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 13 خرداد1392 - 5:17pm
مدیر کل
مدیر کل

صادق جان این سیم پیچ که شما عکسشو گذاشتین بعنوان نویزگیر هست که بین خروجی مثبت مبدل و نقطه Vt روی فیبر ساشو قرار میگیره و مناسب هم هست!
سیم پیچ L1 مبدل هم به همین صورت هست ولی تعداد دور سیمش باید کمتر باشه. همونطوریکه نوشتم 30 دور براش بپیچین مناسبه.
در واقع من اطلاعات مدار مبدل رو بصورت جداگانه و عمومی نوشتم. یعنی شما این مبدل رو میتونین صرفنظر از مدار ساشو برای کار دیگه هم استفاده کنین.

دوشنبه 13 خرداد1392 - 5:20pm
مدیر کل
مدیر کل

جالبه فرشاد جان ظاهرا ام کاتی 2.2 و 4.7 میکرو هست که من از نزدیک تا حالا باهاشون کار نکردم! بزرگی خازن بنظر میاد ظرفیتش میکرو باشه و ام کا تی هم بنظر میرسن. بهرحال در این صورت بهترین خازن هستن! ولی متاسفانه جایی که استفاده میشن خیلی مهم نیست خازن تا این حد خوب باشه! ولی خازن 1 و 2 و 3 و 5 و 6 و 7 رو شما اگر از همین نوع گرفته باشین عالیه. چون هم شکل موج خیلی منظم میشه و هم ثبات فرکانسی خیلی بالا در میاد.
خازن متر هم روی بعضی مولتی مترها داره که با علامت F نوشته میشه. اگر ندارین که هیچی! :D

دوشنبه 13 خرداد1392 - 5:25pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 46 , 47 , 48 , 49 , 50 , 51 , 52 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 31 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure