انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 11 مهر1403 - 2:03am

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 47 , 48 , 49 , 50 , 51 , 52 , 53 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام آقا حمید و دوستان عزیز
1.در مورد سیم فرستنده میشه از یک جفت سیم روکش دار استفاده کرد هر دو سیم رو کنار هم گذاشت و با ورق آلومینیومی دورش رو شیلد کرد؟ سیمی که شما تو چند پست قبل گذاشته بودین پیدا نکردم!
2.در مورد شاسی هم اندازه های x1 & x2 چند سانته چون میگین فاصله دو لوپ از هم بین 75 تا 95 سانت هست!
3.زاویه ؟ چقدر باشه مناسبه؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 13 خرداد1392 - 5:44pm
YIM
مدیر کل
مدیر کل

سلام سامی جان.
1- سیم فرستنده در واقع شیلد استریو هست که در کارهای صوتی و حتی برای میکروفن هم استفاده میشه و اگر ضخیم تر باشه بهتره و این کاری که شما گفتی هم میشه انجام داد ولی نتیجش به خوبی سیم اصلی نیست.
2- در مورد فاصله ها هنوز نتیجه قطعی مشخص نیست! در واقع جعبه باید تقریبا وسط باشه. طبق تصویر اصلی جعبه باید به گیرنده نزدیکتر باشه. طبق دستگاههای بازاری جعبه باید به فرستنده نزدیکتر باشه! عرض میکنم کسی دقیقا این مساله رو بررسی نکرده که کدوم حالتش واقعا بهتره. در واقع زیاد هم شاید فرق نداشته باشه. شما جعبه رو میتونین وسط بگیرین و موقتا پیچ نکنین. بعدا جابجا کنین اگر حس کردین نزدیک به یکی از لوپها بهتره همون نقطه قرارش بدین.
3- زاویه لوپ فرستنده باید 90 درجه باشه. اما چون تنظیم بسیار دقیق میلیمتری نیاز داره تا با لوپ گیرنده ست بشه ؛ باید توسط اون پیچ که قرار میدین تنظیم دقیق تر رو موقع تست دستگاه انجام بدین.

دوشنبه 13 خرداد1392 - 6:10pm

حمید جان سلام و عرض ارادت و احترام دارم برات و همچنین خسته نباشید ویژه به شما و آقا مجتبی
آقا عرض کنم خدمتتون که من به خوبی با راهنمایی های شما و آقا مجتبی و صبر زیاد شما بزرگوار تونستم از هر دو مدار جواب مثبت بگیرم.
البته هنوز دستگاه رو روی شاسی سوار نکردم ولی تا اینجای کار همه چیز خیلی خوب پیش رفت و مشکل خاصی نبود.
می خواستم تو این پست سوال نپرسم اما نشد :ymblushing:
حمید جان در مورد کانکتورهای لوپ به دستگاه سوال دارم من 2 تا ترمینال 3 تایی نر و ماده تهیه کردم که فلزی هستند برای اتصال لوپها به دستگاه آخه دستگاه بزرگه و حمل و نقلش یه کم با این شکل و شمایل فعلی تابلو و از نظر امنیتی کاملا خطر آفرین در نتیجه باید راهی برای جدا کردن قطعات از هم حد اقل 3 تکه پیدا کرد حالا اگر ممکنه شما و دوستان گل که دستگاه رو ساختن لطف کنن نظر بدن یا اینکه تجربیات خودشون رو در اختیار ما قرار بدن تا با هم به بهترین نتیجه ممکن برسیم
ممنونم مجددا از همه

دوشنبه 13 خرداد1392 - 6:25pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم صادق جان. خیلی ممنون. خوشحالیم که شما به نتیجه نهایی نزدیک شدین!
در مورد کانکتور اگر فکر میکنین چند تکه کردن اهمیت زیادی داره خب این کار رو بکنین! فقط همونطور که قبلا عرض کردم فیش فلزی بزرگ زیاد مناسب نیست. اگرم استفاده کردین سمت جعبه باشه خیلی بهتره تا نزدیک لوپ. این مساله دراوردن اسکلت کلی نیاز به مهارت و ابتکار خاص داره. هر چقدرم ما بگیم بازم شما هستین که باید بتونین درست و با دقت بسازین. نکات مهم رو فکر کنم تا اینجا گفتیم. دوستانی هم که ساختن خوبه تصاویر دستگاهشون رو بذارن تا هم بقیه ایده بگیرن و هم اگر ایرادی توش دیدیم متذکر بشیم.

دوشنبه 13 خرداد1392 - 7:20pm

حمید نوشته است:
خواهش میکنم صادق جان. خیلی ممنون. خوشحالیم که شما به نتیجه نهایی نزدیک شدین!
در مورد کانکتور اگر فکر میکنین چند تکه کردن اهمیت زیادی داره خب این کار رو بکنین! فقط همونطور که قبلا عرض کردم فیش فلزی بزرگ زیاد مناسب نیست. اگرم استفاده کردین سمت جعبه باشه خیلی بهتره تا نزدیک لوپ. این مساله دراوردن اسکلت کلی نیاز به مهارت و ابتکار خاص داره. هر چقدرم ما بگیم بازم شما هستین که باید بتونین درست و با دقت بسازین. نکات مهم رو فکر کنم تا اینجا گفتیم. دوستانی هم که ساختن خوبه تصاویر دستگاهشون رو بذارن تا هم بقیه ایده بگیرن و هم اگر ایرادی توش دیدیم متذکر بشیم.

خیلی ممنونم از نظر کارشناسی دادین
امیدوارم که عمیشه موفق باشید
یه عرض دیگه داشتم به نظرتون الان که من به نتیجه رسیدم برای مونتاژ بورد به نظرتون الان اقدام به تعویض قطعات جهت افزایش برد بکنم یا اینکه اول شاسی را بسازم و همینجوری سوار کنم واگر جواب گرفتم تو برد 15*15 1.30 متر اونقت دوباره بازش کنم و تغیرات رو اعمال کنم؟
در ضمن من به بیزر وقتی وصل میکنم دائم در حال بوق زدن هست دستگاه اما وقتی یه اسپیکر 5اهم 1 وات وصل میکنم فقط صدای تق تق میده البته بدون اتصال لوپ

دوشنبه 13 خرداد1392 - 8:30pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم صادق جان.
بنظر من هر چقدر مدار رو ساده تر کنین و ابتدا روی اسکلت راهش بندازین نتیجه مشخص تر میشه! یعنی اگر در همین مرحله مشکلی باشه پیداش میکنین. بازم میل خودتون هست. چون تغییرات خیلی زیاد نیست.
خروجی صوتی مدار برای بلندگو طراحی شده. بیزر سیستمش به لحاظ امپدانسی تفاوت داره. البته میشه با تغییر جزئی مدار از بیزر هم استفاده کرد. ولی فکر نمیکنم قدرت و نوع صدای بیزر چندان مناسب کار باشه! بهترین گزینه بلندگوی بسیار کوچک هست. نوع 1 وات هم جالب نیست. چون آهنربای پشتش باید تا حد امکان کوچک باشه.

دوشنبه 13 خرداد1392 - 10:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

آقا حمید الان تو عکسی که بالا گذاشتم X1 چنده؟ منظور از اینکه میگین فاصله دو لوپ از هم بین 75 تا 95 سانت هست همونه؟

سه شنبه 14 خرداد1392 - 8:40am
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام

فکر می کنم این عکس توی مونتاژ به درد دوستان تازه کار می خوره .

حمید جان این عکس رو ببینید و اشکالی اگه توش وجود داره بگید .

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 14 خرداد1392 - 9:26am
مدیر کل
مدیر کل

sami222 نوشته است:
آقا حمید الان تو عکسی که بالا گذاشتم X1 چنده؟ منظور از اینکه میگین فاصله دو لوپ از هم بین 75 تا 95 سانت هست همونه؟

خب X1 در واقع همون فاصله بین دو لوپ هست که 95 سانت بهترین اندازه براش هست.

سه شنبه 14 خرداد1392 - 10:42am
مدیر کل
مدیر کل

mrmr16 عزیز ممنون از زحمتی که کشیدین. خب عکس کلی نمای روی فیبر به همین شکل هست! ظاهرا کمی هم فیبر دستکاری شده. بهرحال از نظر قیافه همینه. :D مهم جزئیات مدار و درست بودن اتصالات و قطعات هست که ایشالا دوستان باید دقت زیادی داشته باشن.

سه شنبه 14 خرداد1392 - 10:45am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 47 , 48 , 49 , 50 , 51 , 52 , 53 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 24 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure