انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 10 مهر1403 - 10:25pm

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 70 , 71 , 72 , 73 , 74 , 75 , 76 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دوستان گلم سلام خدمت همگی
خداروشکرساخت ساشو رو تا قسمت هایی تموم کردم.جاداره از استاد بزرگوارمون هم آقا حمید دوباره تشکر کنم.فقط مونده ازش نتیجه بگیرم.دوستان یه سوال در مورد عملکرد ساشو دارم لطفا دوستانی که ساشو رو ساختن و تجربه کار باهاشو دارن نظرشون بگن بلکه مشکل بنده هم حل شه.من از یکی از دوستان شنیدم که ساشو طوری فلز رو سنس میکنه که فلز در حالت تست باید حتماحرکت داده بشه(از سمت لوپ گیرنده به سمت لوپ فرستنده).و وقتی تو زمین هم داریم ساشو رو تست میکنم بازم باید با دستگاه از رو فلز ردشیم تاسنس کنه.ینی اگه لوپ رو ثابت روی فلز بگیریم دستگاه واکنش نشون نمیده و باید حتما به صورت حرکتی و گذری از رو فلز رد بشیم تا فلز سنس بشه.با توجه به اینکه دستگاه بنده هم به همین صورت واکنش نشون میده و نظر یکی از دوستان دیگه انجمن هم این بود که نباید به این صورت باشه بهترین جواب نظر اکثریت دوستان کارکرده با ساشو هستش.از دوستان گلم خواهش میکنم این سوال بنده با یه جواب به پایان نرسه.لطفا هر کی نظر خودشو بیان کنه با تشکر از همه دوستان گلم .مرسی @};- @};- @};- :x

پنج شنبه 13 تیر1392 - 11:43pm

از دوستان و استادان عزیز تمنا دارم اگه کسی pcb مدار طراحی شده تو protel یا altium designer رو داره بذاره بقیه هم استفاده کنن.چون pcbداخل فایل زیپ فرمت pdf هست.دستگاههایی که تو جمهوری هستن واسه pcbزدن فقط با protelکار می کنن. ~X( ~X( ~X(

جمعه 13 تیر1392 - 1:43am
مدیر کل
مدیر کل

BBD556 نوشته است:
از دوستان و استادان عزیز تمنا دارم اگه کسی pcb مدار طراحی شده تو protel یا altium designer رو داره بذاره بقیه هم استفاده کنن.چون pcbداخل فایل زیپ فرمت pdf هست.دستگاههایی که تو جمهوری هستن واسه pcbزدن فقط با protelکار می کنن. ~X( ~X( ~X(

دوست من مگه شما میخواین چند تا ازش فیبر بزنین که رفتین جمهوری واستون بزنند . از روش اتو استفاده کنین مثل تمام دوستانی که ساختند اگر هم روش اتو کردن رو نمیدونین تو انجمن هست بگردین پیدا میشه لذتش تو اینه که حتی پی سی بی اینو خودتون تو فیبر پیاده کنین قدم به قدم . اگر هم که وقت اینکار رو ندارین و حوصله هم ندارین دنبالش نرین که وقتی به مشکلی برمیخورین اشکتون رو درمیاره این توباکس ساشو . و این اقا حمید ما رو خسته میکنین .
ضمنا دوستانی که قبلا این توباکس ساشو رو ساختند بیان به این کاربران جدید کمک کنند همش که نباید اقا حمید بیاد جواب بده هر کی که قبلا ساخت میتونه پاسخ بده چون این راه رو قبلا رفته .

جهت سفارش فلزیاب FPI (نسخه فول اصلی) و یون یاب تریشر فایندر میتوانید به بنده یا آقا حمید پیغام خصوصی دهید.

http://www.aparat.com/felezjoo
viewtopic.php?f=17&t=3526

جمعه 13 تیر1392 - 3:21am
استاد
استاد

farshad نوشته است:
دوستان گلم سلام خدمت همگی
خداروشکرساخت ساشو رو تا قسمت هایی تموم کردم.جاداره از استاد بزرگوارمون هم آقا حمید دوباره تشکر کنم.فقط مونده ازش نتیجه بگیرم.دوستان یه سوال در مورد عملکرد ساشو دارم لطفا دوستانی که ساشو رو ساختن و تجربه کار باهاشو دارن نظرشون بگن بلکه مشکل بنده هم حل شه.من از یکی از دوستان شنیدم که ساشو طوری فلز رو سنس میکنه که فلز در حالت تست باید حتماحرکت داده بشه(از سمت لوپ گیرنده به سمت لوپ فرستنده).و وقتی تو زمین هم داریم ساشو رو تست میکنم بازم باید با دستگاه از رو فلز ردشیم تاسنس کنه.ینی اگه لوپ رو ثابت روی فلز بگیریم دستگاه واکنش نشون نمیده و باید حتما به صورت حرکتی و گذری از رو فلز رد بشیم تا فلز سنس بشه.با توجه به اینکه دستگاه بنده هم به همین صورت واکنش نشون میده و نظر یکی از دوستان دیگه انجمن هم این بود که نباید به این صورت باشه بهترین جواب نظر اکثریت دوستان کارکرده با ساشو هستش.از دوستان گلم خواهش میکنم این سوال بنده با یه جواب به پایان نرسه.لطفا هر کی نظر خودشو بیان کنه با تشکر از همه دوستان گلم .مرسی @};- @};- @};- :x

سلام
فرقی نمیکنه چه از روی اون رد بشویم چه روی هدف ثابت بایستیم حتما باید فلز را بزنه و تقریبا هدف باید وسط دو لوپ برسه که عکس العمل دستگاه مشخص بشه

جمعه 14 تیر1392 - 5:37am

ممنون آقا مجتبی.ولی من تا حالا pcb نزدم خودم =((

جمعه 14 تیر1392 - 11:57am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام مجدد
دوستان من بعد کلی تحقیق بالاخره میخام این مدارو شروع کنم
ایشالا که مشکلی پیش نمییاد چون برای بار دوم همه پستهارو خوندم #:-s تاچیزی از قلم نیفته والا چشام داره سیاهی میره @-) ایشالا که دوستان کمک میکنن تا بسازمش

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

شنبه 14 تیر1392 - 1:18am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام جناب استاد حمید عزیز
یه سوال ذهنمو مشغول کرده که اگه جواب بدید سپاسگذار میشم
خیلی دقت کردم دیدم بچه ها همه واسه وصل کردن سیمها به فیبر و قطعات تنظیم کننده از سوکت استفاده کردن و مثل اینکه کلا مد شده!!؟ میخواستم بدونم اگه سیمها مستقیما به فیبر و قطعات لحیم بشه مشکلی پیش میاد؟
شایدم کلا این کار دمده شده و ما جا موندیم از تکنولوژی :)
باز هم سپاس

باران باش و ببار .................................... نپرس کاسه های خالی ازآن کیست

شنبه 14 تیر1392 - 2:01am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

یه جایی توی تاپیک یکی از دوستان گفته بود که هنگام پیچیدن نوارچسب دور سیمپیچ لوپ اینقد اینکارو محکم انجام بدن که نوارچسب نازک بشه و سفت انجامش بدن آیا این کار به این شدت لازمه؟

باران باش و ببار .................................... نپرس کاسه های خالی ازآن کیست

شنبه 14 تیر1392 - 2:08am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دوستان سلام و خسته نباشید خدمت همگی
برد دستگاهی که ساختم رو بعدا حالا روش کار می کنم ولی دوستان من یه مشکل برام پیش اومده اینه که وقتی تو حالت سرچ، فلز رو به لوپ دستگاه نزدیک میکنم دستگاه واکنش نشون میده اما فقط یه لحظه. بعدش اگه فلز به همون صورت جلوی لوپ ثابت بمونه میتر میاد پایین وبه حالت صفر بر میگرده تا وقتی که دوباره فلز حرکت کنه و دستگاه واکنش نشون بده.اما تو حالت تنظیم لوپ این مشکل رو ندارم ینی وقتی فلز رو سنس کرد چه فلز حرکت داده بشه چه ثابت باشه میتر بالا میمونه تا وقتی که فلز از کنارش برداشته شه ومیتر بیاد به حالت صفر.دوستان عزیزم با توجه به تجربه هایی که دارید به نظرتون این مشکل از کجای کار میتونه باشه؟ مرسی @};- :x

آخرین بار توسط farshad در شنبه 14 تیر1392 - 2:36am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

شنبه 14 تیر1392 - 2:28am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

ilanji نوشته است:
سلام جناب استاد حمید عزیز
یه سوال ذهنمو مشغول کرده که اگه جواب بدید سپاسگذار میشم
خیلی دقت کردم دیدم بچه ها همه واسه وصل کردن سیمها به فیبر و قطعات تنظیم کننده از سوکت استفاده کردن و مثل اینکه کلا مد شده!!؟ میخواستم بدونم اگه سیمها مستقیما به فیبر و قطعات لحیم بشه مشکلی پیش میاد؟
شایدم کلا این کار دمده شده و ما جا موندیم از تکنولوژی :)
باز هم سپاس

سلام دوست من
با اجازه مهندس حمید من جواب بدم
در مورد سوکت شما اگه راحتی سوکت برا هیچ کدوم از قطعه ها و لوپ هاهم نزار.اتفاقا از سوکت استفاده نکنی مخصوصا برا لوپ ها خیلی هم بهتره.تنها کمکی که سوکت می کنه اینه که موقه باز و بسته کردن قطعات از فیبر خیلی راحت تر از لحیم کاریه.چون شما یک بار برای همیشه که جعبه دستگاه رو نمی بندی. ;)
در مورد ساخت لوپ هم فکر کنم آقا مجتبی این توضیحات رو دادن.بله سیم ها هر چقدر به هم محکم تر باشن بهتره فقط به شرط اینکه صدمه نبینن :D
موفق باشید

آخرین بار توسط farshad در شنبه 14 تیر1392 - 2:42am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

شنبه 14 تیر1392 - 2:35am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 70 , 71 , 72 , 73 , 74 , 75 , 76 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 3 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure