انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 10 مهر1403 - 2:13am

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 82 , 83 , 84 , 85 , 86 , 87 , 88 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت

دوست خوبم ، مرد که اینهمه ناله نمیکنه برادر ، کمی صبور باش ماهم مثل شما شبانه روز با این مدار سر و کله زدیم تا تونستیم به یکجاهایی برسونیمش با کمک مهندس حمید عزیز
ببین چند نکته رو بهت میگم برو چک کن و انجام بده انشاا.. درست بشه :
1 - کابل رابط بین مدار و کوئل گیرنده ، جای سیم هارو عوض کن
2- ببین فرستنده فرکانس داره و ولتاژ AC چند داری ؟ اگر فرکانس داری پس فرستنده سالمه
3- شما باید اسکلت دستگاه رو محکم درست کنید تا بتونه بصورت ایستاده بایسته ، بعد باید خوب لوپ فرستنده رو در حالت تنظیم لوپ ها طبق حرکت میتر تنظیم کنید و بعد از اینکه میتر صفر شد ، کلید رو بزنید روی حالت جستجو
4 - یک احتمال دیگه بنده میدم که خازن های 6 و 7 شما مناسب نباشن یا خازن 5 شما که یک جایی در مدارت ضعف وجود داره ، باید چک کنی ببینی کدوم خازن مقدارش ضعیفه

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 31 تیر1392 - 1:43pm
مدیر کل
مدیر کل

دوست من وقتی مدار در دو حالت تنظیم لوپ و کاوش درست کار نمیکنه ؛ یا فرستنده شما ایراد داره و یا ایسی082 معیوب شده! برای تست فرستنده شما حین کار فرکانس دو سر لوپ فرستنده رو باید بگیرین. اگر درست نباشه احتمالا ترانزیستورهای 1 یا 2 ایراد دارن.

دوشنبه 31 تیر1392 - 2:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: iran
PCB-TWO BOX

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

خداوندا چرا؟؟؟
عزت به سگان دادی و نعمت به خران ؟؟؟گويا به تماشاى جهان آمده ايم!!!!!!

دوشنبه 31 تیر1392 - 4:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید جان سلام

من یه اسیلوسکوپ گیر آوردم یعنی از دوستم امانت گرفتم . اگه برات مقدوره شکل اسکوپ از قسمتهای مختلف توباکس در حالت تنظیم دقیق رو یزار . تا از روی اونا بتونم توباکس رو تنظیم کنم .

بسیار بسیار ممنونم

دوشنبه 31 تیر1392 - 6:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

PCB

خداوندا چرا؟؟؟

دوشنبه 31 تیر1392 - 6:45pm
مدیر کل
مدیر کل

آرش جان این پی سی بی ظاهرا مربوط به همین مدار هست! ولی فکر نمیکنین پی سی بی اصلی بهتره و راحت تر هم در میاد؟! :D

دوشنبه 31 تیر1392 - 6:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درسته آقا حمید فقط خواستم بزارم که شما نظر بدید این پی سی بی رو اولین روز ثبت نام تو این انجمن این دوتا ‏PCBرو زدم با فتوشاپ هرچی شما بگید استاد

خداوندا چرا؟؟؟

دوشنبه 31 تیر1392 - 7:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان من هم یه فایل اماده کردم که به اجازه اقا حمید می زارمش تو سایت دوستان استفاده کنند

سه شنبه 1 مرداد1392 - 11:25am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهدی نوشته است:
دوست خوبم ، مرد که اینهمه ناله نمیکنه برادر ، کمی صبور باش ماهم مثل شما شبانه روز با این مدار سر و کله زدیم تا تونستیم به یکجاهایی برسونیمش با کمک مهندس حمید عزیز
ببین چند نکته رو بهت میگم برو چک کن و انجام بده انشاا.. درست بشه :
1 - کابل رابط بین مدار و کوئل گیرنده ، جای سیم هارو عوض کن
2- ببین فرستنده فرکانس داره و ولتاژ AC چند داری ؟ اگر فرکانس داری پس فرستنده سالمه
3- شما باید اسکلت دستگاه رو محکم درست کنید تا بتونه بصورت ایستاده بایسته ، بعد باید خوب لوپ فرستنده رو در حالت تنظیم لوپ ها طبق حرکت میتر تنظیم کنید و بعد از اینکه میتر صفر شد ، کلید رو بزنید روی حالت جستجو
4 - یک احتمال دیگه بنده میدم که خازن های 6 و 7 شما مناسب نباشن یا خازن 5 شما که یک جایی در مدارت ضعف وجود داره ، باید چک کنی ببینی کدوم خازن مقدارش ضعیفه

خدمت آقا مهدی و دوستان سلام عرض میکنم
باید عرض کنم که بنده تغییرات مربوط به تقویت مرار رو ایجاد کردم ولی هنوز بهش همون 12 ولت رو میدم
ولتاژ AC فرستنده 23 و نیم بود ولی گیرنده ولتاژی نداره نه مستقیم نه متناوب
حالا موندم دیگه چکار کنم

باران باش و ببار .................................... نپرس کاسه های خالی ازآن کیست

سه شنبه 1 مرداد1392 - 1:31pm
مدیر کل
مدیر کل

ilanji عزیز خود شما داری میگی گیرنده! خب گیرنده نباید ولتاژ خاصی داشته باشه! سر لوپ فرستنده وقتی ولتاژ و فرکانس دارین یعنی درسته. نکته گیرنده بیشتر در تنظیم خازن 6 و 7 هست که خیلی در موردش گفتیم! ولتاژ گیری در قسمت گیرنده به اون شکل امکان نداره.

سه شنبه 1 مرداد1392 - 2:58pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 82 , 83 , 84 , 85 , 86 , 87 , 88 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 31 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure