انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 10 مهر1403 - 2:08am

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 83 , 84 , 85 , 86 , 87 , 88 , 89 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
ilanji عزیز خود شما داری میگی گیرنده! خب گیرنده نباید ولتاژ خاصی داشته باشه! سر لوپ فرستنده وقتی ولتاژ و فرکانس دارین یعنی درسته. نکته گیرنده بیشتر در تنظیم خازن 6 و 7 هست که خیلی در موردش گفتیم! ولتاژ گیری در قسمت گیرنده به اون شکل امکان نداره.

با سپاس
استاد حمید عزیز من تا اینجاشم که اومدم با کمک شما و دوستان بوده
حالا که من در قسمت گیرنده هیچ ولتاژی ندارم باید دقیقا چیکار کنم؟
این طور که من متوجه شدم از فرمایشات شما باید خازن 6 و 7 رو تغییر بدم؟
آیا این درسته؟
ممنون از لطف تمامی دوستان

باران باش و ببار .................................... نپرس کاسه های خالی ازآن کیست

سه شنبه 1 مرداد1392 - 3:34pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. برای تنظیم دقیق گیرنده و دستیابی به حداکثر حساسیت خازن 7 و گاهی هم 6 باید تنظیم بشن. شما باید ببینی مدارت اصلا علائم حیاتی درستی داره؟ :D در اون صورت برای حداکثر برد این خازنها رو تنظیم میکنی.

سه شنبه 1 مرداد1392 - 3:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
خواهش میکنم. برای تنظیم دقیق گیرنده و دستیابی به حداکثر حساسیت خازن 7 و گاهی هم 6 باید تنظیم بشن. شما باید ببینی مدارت اصلا علائم حیاتی درستی داره؟ :D در اون صورت برای حداکثر برد این خازنها رو تنظیم میکنی.

این یعنی اینکه توباکس من ناخوشه؟ :((
خب من دقیقا تمام دستورات رو مو به مو اجرا کردم حالا یه بار دیگه مرور میکنم شمام ببینید و راهنماییم کنید
1- من مدار رو تقویت کردم یعنی تغیییرات مربوط به افزایش برد رو اعمال کردم ولی هنوز بهش مبدل رو وصل نکردم و بهش همون 12 ولت رو میدم
2- فرستنده من ظاهرا سالمه چون ولتاژ داره طبق فرمایشات شما
3- زمانی که من کلید رو میزارم توی حال تنطیم لوپ میتر حرکت میکنه ولی با بالا و پایین کردن لوپ فرستنده میارمش سر نقطه صفر :D
4- وقتی کلید رو میزارم رو حالت سرچ میتر کلا از حرکت ساقط میشه :D کلا روی صفر تکون نمیخوره حالا اگه دکمه اتومات رو نگه دارم و یه بار کلید باطری رو خاموش و روشن کنم اینبار با شدت صدا میتر میره تا انتهای بالا :D
خب امیدوارم شما الان دیگه تشخیص بدین و راهنماییم کنید که گامهای بعدی رو هم ارائه بدم
سپاس :x

باران باش و ببار .................................... نپرس کاسه های خالی ازآن کیست

سه شنبه 1 مرداد1392 - 3:51pm
مدیر کل
مدیر کل

خب بیشتر قسمتهای مدار شما درست بنظر میاد! یعنی شما میتونین لوپ رو تنظیم کنین. خب فقط میمونه قابلیت سنس فلز! شما باید در حالت کاوش ببینین دستگاهتون به فلز حساسیت داره یا نه؟ تنظیم ولومها رو هم فراموش نکنین. اگر فلز رو سنس میکنه ولی قوی نیست باید روی خازن 7 کار کنین و کمتر و بیشترش کنین تا برد بیشتر بشه. با توجه به عدم استفاده از مبدل شما فلز 15 در 15 رو نهایت از 130 سانت میتونین سنس کنین.

سه شنبه 1 مرداد1392 - 4:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
خب بیشتر قسمتهای مدار شما درست بنظر میاد! یعنی شما میتونین لوپ رو تنظیم کنین. خب فقط میمونه قابلیت سنس فلز! شما باید در حالت کاوش ببینین دستگاهتون به فلز حساسیت داره یا نه؟ تنظیم ولومها رو هم فراموش نکنین. اگر فلز رو سنس میکنه ولی قوی نیست باید روی خازن 7 کار کنین و کمتر و بیشترش کنین تا برد بیشتر بشه. با توجه به عدم استفاده از مبدل شما فلز 15 در 15 رو نهایت از 130 سانت میتونین سنس کنین.

استاد من الان دوباره چک کردم
زمانی که لوپ رو تنظیم میکنم و دستگاه رو میزارم رو حالت سرچ فقط زمانی بوق میزنه و میتر حرکت داره که من دکمه اتوماتیک رو فشار بدم و نگه دارم یعنی فقط تا زمانی که دکمه رو نگه داشتم و در حال حرکتم سنس میکنه! البته اگه حرکت میتر و صدای بوق در حالت سرچ برای من معنیش سنس باشه :D
حال من باید دنبال راهی بگردم که بدون نگه داشتن دکمه هم بتونم فلز سنس کنم
چجوریشو دیگه شما باید بفرمایید :D
سپاس

سه شنبه 1 مرداد1392 - 4:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام
اقا حمید من امروز سیم پیچ نویز گیر رو ساختم همونطور که گفته بودید با هسته فریت داخل لامپ کم مصرف و سیم 0.3 به اندازه 2 متر باید طبق این مشخصات حدودا 10 میلی هانری بشه اما مال من 50 میلی هانری شده مشکل از کجاست لطفا راهنماییم کنید

ای کاش زندگی هم دنده عقب داشت

سه شنبه 1 مرداد1392 - 9:38pm
مدیر کل
مدیر کل

میکرو جان من کجا گفتم با دو متر سیم ظرفیتش 10 میلی هانری میشه؟! :D من عرض کردم بالای 10 میلی هانری باشه خوبه و کمتر از 20 میلی هم باشه بهتره. ظرفیت دقیقش بستگی به کیفیت پیچیدن شما داره و جنس هسته فریت که بعضا قوی و ضعیف هم دارن! در مجموع این سیم پیچ نویزگیر نقش حیاتی در کار مدار نداره. در حد 1 متر سیم 0.3 استفاده کنین خوب و کافیه و ظرفیتش هم بنظرم حدود 10 میلی در میاد.

سه شنبه 1 مرداد1392 - 9:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنون اقا حمید از راهنماییت

ای کاش زندگی هم دنده عقب داشت

سه شنبه 1 مرداد1392 - 9:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

استاد حمید عزیز
اینجانب خاضعانه و خاشعانه و عارفانه و عاشقانه :D از شما خواهشمندم و استدعا دارم و میطلبم :D که پاسخ پست آخر صفحه قبل بنده را نیز بدهید ;;)

سه شنبه 1 مرداد1392 - 10:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جواب شما در اول این صفحه داده شده !!!!!!!!!!!!!!!!!

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

سه شنبه 1 مرداد1392 - 11:09pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 83 , 84 , 85 , 86 , 87 , 88 , 89 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 22 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure