انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 23 مهر1403 - 8:48am

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت

دوستان محترم باسلام
اگر مثلاً فرکانس 22.00 یا 47.00 برای فرکانس آزاد طلا از طرف کسی اعلام شد ، شما در منطقه خودتون سعی کنید این فرکانسهارو هم چندتایی پائین تر بیارید و هم چندتایی بالاتر ببرید تا نسبت به بدن شما و موقعیت مکانی منطقه شما ، بهترین فرکانس رو بدست بیارید ، مثلا اگر آقای جاوید با فرکانس 22.00 طلا رو عالی پیدا میکنه دیرگان باید در منطقه خودشون از 22.00 شروع کنن در فاصله های مختلف و تا 22.10 یا 21.87 چندتا فرکانس پس و پیشتر کنید تا دقیقترین فرکانس نسبت به خودتون و منطقه شما رو پیدا کنید .. حتماً و صد در صد مقداری کم و زیاد داره دوستان .. موفق باشید

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

شنبه 4 آبان1392 - 11:57am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

من اشتباه تايپي نوشتم حجم ووزن روعذرميخام .خب پس وزنم داره بصورت هاله ميزنه يعني سنگم ميزنه مثلا10كيلوروبيادروفلزفقط قفل كنه ووزن بزنه درسته؟

شنبه 4 آبان1392 - 12:22pm
استاد
استاد

Kani نوشته است:
سلام خدمت دوستان گرامی
امیدوارم در همه حال خوب و سرحال و سلامت باشید

دیشب تستهایی انجام دادم که خدمتتون عرض میکنم امیدوارم مفید واقع بشه.
ابتدا عرض کنم که قیل از بنده یه نفر رو برده بودند مکانی که دیشب رفتم.با سوالاتی که از صاحب مکان پرسیدم فهمیدم دستگاهی که آورده بودند اسپکترا بوده.

دستگاه رو به زمین وصل کرده بودند و انجام تنظیمات و بعدشم آنتن زدن. بعد از کلی کار یه نقطه رو با طلا براشون مشخص میکنه وو عمق میده 4متر.
اون شب تموم میشه و با من تماس گرفتند برم سر جاشون.

منم همونجارو گرفتم با تمام گولدها و از چهار جهت البته با w0. صاحب مکان خیلی خوشحال شد ولی گفتم فعلا صبر کنه.
دوستان همونجارو با این تستها مشخص کردم که ذراته.
1.با 1گرم آنتنها اونجارو حذف کردند.
2. با فاین +-7 جواب میداد. که مشخصه خطاست.
3. عمق اومد 20 سانت که بازم مشخصه خطاست.
4. حجم اومد حدود 40سانت شاید کمی کمتر. بازم مشخصه خطاست.

رفتیم یه جای دیگه رو گرفتم که نتایج تستها به این شکله(صاحب مکان گفت که قبلا اینجا رو با شاقول جیوه ای اصل آلمان گرفته ام):
1.با تمام گولدها و با فرکانس 55.80 از چهار جهت نقطه مشخص شد.
2. با گولد 1و2و3 ، تا فاین +-3 جواب میداد. بیشتر رد میشد.
3. با گولد 4و5 ، تا فاین +-2 جواب میداد. بیشتر رد میشد.
4. با هر دو مود مگنت 1و 2 تا w14 جواب میداد و بیشتر نمیگرفت.
5. مودهای دیگر فرصت نشد تست کنم وقت کمی داشتم و ایکاش با مس هم میگرفتم.
6.در تمام موارد بالا عمق اومد 2متر.
7.در تمام موارد بالا حجم اومد 1 در 1 متر.
8. اینم ذکر کنم که وزن داد ا کیلو.

اعلام قطعی نتایج بماند بعد از حفاری.

@};- @};- @};-

درود بر شما
لازمه که مجددا یه بار دیگه تست کنی و ار همون ابتدا با مد فرکانس دستی تست کنی اگه در فرکانس دستی وزن بالای صد گرم بود میشه امیدی به اون داشت در ضمن اگه مجددا وزن یک کیلو زد مس را هم اندازه گیری کن ببین چند گرم میزنه اگه فلز اون زیر طلای 24 باشه نباید مس یزنه اما اگه با عیار پایین تر هست حتما باید 100 گرم به بالا مس بزنه. در ضمن تست حفره هم بگیر که ایا اون زیر حفره هست یا نه مس را هم با فرکانس دستی 27.57 و هم با مس روی خود ردیاب تست کن و وزن اون را اندازه گیری کن. و سرانجام نتیجه حفاری چه خوب و چه بد باشه را اعلام کن و اگه سنگی از نتیجه حفاری بیرون اومد یکی یکی فرکانسهای دستی را روی اون تست کن البته وزن را بالای 100 گرم بزار و ببین باز اون سنگ را میزنه یا نه

شنبه 4 آبان1392 - 1:04pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

فرکانس مس اقا جاوید دقیق میزنه.برای ردیابی اولیه سعی کنید در جای بلندی قرار بگیرید و انتن بزنید.همه تست ها رو با حوصله انجام بدید.در عمق گیری نمیدونم چرا دقیق نمیزنه ولی ولوم وزن رو صفر کنید و عمق گیری کنید.این فرکانس 7900هم خیلی خوبه و تا الان برای من یکی چند جا رو رد کرده که با نقطه زن هم زدم دیدم چیزی نبوده.از دوستان می خوام فعالیت شون رو زیاد کنن تا سریع تر به نتیجه برسیم..........

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

شنبه 4 آبان1392 - 6:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جاوید نوشته است:
Kani نوشته است:
سلام خدمت دوستان گرامی

ابتدا عرض کنم که قیل از بنده یه نفر رو برده بودند مکانی که دیشب رفتم.با سوالاتی که از صاحب مکان پرسیدم فهمیدم دستگاهی که آورده بودند اسپکترا بوده.

دستگاه رو به زمین وصل کرده بودند و انجام تنظیمات و بعدشم آنتن زدن. بعد از کلی کار یه نقطه رو با طلا براشون مشخص میکنه وو عمق میده 4متر.

منم همونجارو گرفتم با تمام گولدها و از چهار جهت البته با w0. صاحب مکان خیلی خوشحال شد ولی گفتم فعلا صبر کنه.

رفتیم یه جای دیگه رو گرفتم که نتایج تستها به این شکله(صاحب مکان گفت که قبلا اینجا رو با شاقول جیوه ای اصل آلمان گرفته ام):

@};- @};- @};-

درود بر شما
لازمه که مجددا یه بار دیگه تست کنی و ار همون ابتدا با مد فرکانس دستی تست کنی اگه در فرکانس دستی وزن بالای صد گرم بود میشه امیدی به اون داشت در ضمن اگه مجددا وزن یک کیلو زد مس را هم اندازه گیری کن ببین چند گرم میزنه اگه فلز اون زیر طلای 24 باشه نباید مس یزنه اما اگه با عیار پایین تر هست حتما باید 100 گرم به بالا مس بزنه. در ضمن تست حفره هم بگیر که ایا اون زیر حفره هست یا نه مس را هم با فرکانس دستی 27.57 و هم با مس روی خود ردیاب تست کن و وزن اون را اندازه گیری کن. و سرانجام نتیجه حفاری چه خوب و چه بد باشه را اعلام کن و اگه سنگی از نتیجه حفاری بیرون اومد یکی یکی فرکانسهای دستی را روی اون تست کن البته وزن را بالای 100 گرم بزار و ببین باز اون سنگ را میزنه یا نه

استاد این که گفتید اینجا حفره هم تست کنید به چه دلیل بود؟ یعنی اگر جای بار داشته باشه یعنی باید حفره هم جواب بده یا نه؟

شنبه 4 آبان1392 - 9:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

fabienmartinجان اره ديگه بايدحفره هم بزنه علاوه برفركانس هايه ديگه .ازدوستاني كه رديابه 35روگرفتاخواهشمندم يه تكوني به خودشون بدن وهمه يه باره تستارورويه دوش 4نفرنندازن .هرچي بيشترفعاليت كنيدزودتربه يه راهكاروبه هدف نزديك ميشين وبياين تجارب بذارين همتون ممنون .

شنبه 4 آبان1392 - 10:02pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

سلام
چشم استاد جاوید عزیز
ممنون از راهنماییهای ارزنده تون

متاسفانه وقت کم اوردم و گرنه تستهای زیادی بود انجام بدم.

یه نکته رو فراموش کردم عرض کنم و اون اینکه حتما حتما گوشی تلفن رو از خودتون دور کنید. آنتنهارو بطرف خودش میکشه و خلل ایجاد میکنه.
میتونید به این شکل تست کنید حتما متوجه میشید. موقعی که دارید آنتن میزنید به یکی بگید گوشی رو به آنتنها نزدیک کنه. مخصوصا در مود مگنت.

@};- @};- @};-

شنبه 4 آبان1392 - 10:20pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

سلام به همه.دوستان نتیجه روز دوم حفاری یه جا رو که دو شبه داریم کار می کنیم رو قرار میدم.
ردیاب یه جا رو گرفت.هر دو انتن رفتن طرف اون محل.
شروع به انجام تست ها کردم.
وزن زد ده کیلو و همه فرکانس های ازاد هم جواب دادن.دو متر پایین تر از اون محل هم ردیاب حساسیت نشون داد ولی ضعیف بود.من استخوان و سفال تو اون محل رو حدس زدم.عمق شد دو متر
از محل بار شروع به حفاری کردیم که بعد از برداشتن یه دو لایه سنگ که دستی بود رسیدیم به رگه کوه!دوستان این رگه تابلو صاف و صیقلی بود و مشکوک.
شروع به حفاری اطراف برای پیدا کردن درب شدیم.
گفتم از جای که تشخیص استخوان دادم حفاری کنن.
بعد از یک متر حفاری یه قبر کوچیک با استخوان بدون سر خارج شد.یک کیسه که از پشم خرگوش هم بود داخلش بود که اقا موشه اورده بود.بعد از دقت تو قبر یه دانه تسبیح هم پیدا کردیم.یه هفته کار داریم و منتظر باشید....یک متر هم بالای قبر حین حفاری یه چیزی زیر ضربه کلنگ صدای ترکیدن داد که بعد از وارسی یه کوزه خالی بود که خورد شد و نفهمیدم کجا رو اشاره می کرد.موفق باشید

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

شنبه 4 آبان1392 - 11:53pm
استاد
استاد

fabienmartin نوشته است:
جاوید نوشته است:
Kani نوشته است:
سلام خدمت دوستان گرامی

@};- @};- @};-

درود بر شما

استاد این که گفتید اینجا حفره هم تست کنید به چه دلیل بود؟ یعنی اگر جای بار داشته باشه یعنی باید حفره هم جواب بده یا نه؟

درود بر شما
حفره همش نباید تو خالی باشه تا ردیاب بتونه بگیردش. تا نتونن حفره ایجاد کنند که نمیتونن بار را توی زمین قرار بدهند درسته که بعد از حفاری اونجا را پر میکنند اماهوای موجود در خاک دست ریز باعث میشه حفره به راحتی شناخته بشه وقتی در مد حفره ردیاب را قرار میدهیم

یکشنبه 5 آبان1392 - 6:10am
استاد
استاد

hamze2000 نوشته است:
سلام به همه.دوستان نتیجه روز دوم حفاری یه جا رو که دو شبه داریم کار می کنیم رو قرار میدم.
ردیاب یه جا رو گرفت.هر دو انتن رفتن طرف اون محل.
شروع به انجام تست ها کردم.
وزن زد ده کیلو و همه فرکانس های ازاد هم جواب دادن.دو متر پایین تر از اون محل هم ردیاب حساسیت نشون داد ولی ضعیف بود.من استخوان و سفال تو اون محل رو حدس زدم.عمق شد دو متر
از محل بار شروع به حفاری کردیم که بعد از برداشتن یه دو لایه سنگ که دستی بود رسیدیم به رگه کوه!دوستان این رگه تابلو صاف و صیقلی بود و مشکوک.
شروع به حفاری اطراف برای پیدا کردن درب شدیم.
گفتم از جای که تشخیص استخوان دادم حفاری کنن.
بعد از یک متر حفاری یه قبر کوچیک با استخوان بدون سر خارج شد.یک کیسه که از پشم خرگوش هم بود داخلش بود که اقا موشه اورده بود.بعد از دقت تو قبر یه دانه تسبیح هم پیدا کردیم.یه هفته کار داریم و منتظر باشید....یک متر هم بالای قبر حین حفاری یه چیزی زیر ضربه کلنگ صدای ترکیدن داد که بعد از وارسی یه کوزه خالی بود که خورد شد و نفهمیدم کجا رو اشاره می کرد.موفق باشید

درود بر شما
این وزن 10کیلو برای فرکانس دستی مگنت که 79.35 یا 79.40 هست یا برای طلا
در ضمن با فرکانس دستی وزن چند کیلو شده با فرکانس گلد 1تا 5 ردیاب چقدر شده
در تست با مگنت اگه وزن 10 کیلو زده بشه در تست با فرکانس گلد های روی ردیاب باید یک سوم بزنه یعنی حدود 3 کیلو یا یه کمی بیشتر

یکشنبه 5 آبان1392 - 6:37am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 19 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure