انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 18 مهر1403 - 10:52am

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 188 , 189 , 190 , 191 , 192 , 193 , 194 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

جاوید نوشته است:
koohyar نوشته است:
جاوید جان از توضیحات خوبت ممنونم
دوست دارم یکم تخصصی به مد مگنت هم توجه کنیم

مد مگنت میتواند یک امتیاز برای تشخیص درست بودن هدف باشد ولی متاسفانه ما تمرکز انچنانی روی آن نداشته ایم و البته شاید علت هم تجربه نکردن حالت واقعی مگنت دفینه و نداشتن شرایط تست باشد ولی در هر صورت ممنون میشم اگر درباره مطالبی که عنوان میکنم توضیح بدید:

آیا منظور از مگنت همان حالت مغناطیسی است که در اهنربا مشاهده میشود؟
یعنی واقعا طلای مدفون و یا همان دفینه حالت آهنربایی دارد؟ یعنی مثل آهنربا قطعات اهنی را جذب میکند؟
همانطور که میدانیم طلا یک دیامغناطیس است و به هیچوجه تحت تاثیر نیروی مغناطیسی قرار نمیگیرد و مهمتر هم اینکه دارای خاصیت مغناطیسی نمیشود پس این هاله ای که در اطراف دفینه مشاهده میشود طبیعتا جدا از حالت مغناطیسی و نیروی اهنربایی است
خب تا اینجای کار برای خود بنده این مد مگنت بسیار ناشناخته بوده و دوست دارم واقعا بصورت حرفه ای دربارش تحقیق کنم و کاش شرایطی مهیا میشد که میتوانستیم روی یک دفینه واقعی مطالعه داشته باشیم
خب بهترین گزینه برای کاوش این است که ما دنبال یک ویژگی در دفینه باشیم که در مواد عادی و سنگهای معدنی و ... که عامل خطا هستند موجود نباشد در این صورت براحتی میتوانستیم متوجه واقعی بودن هدف شویم
حال اگر این ویژگی خاص همان حالت هاله موهوم و خاص باشد که ماسفانه اطلاعات چندانی درباره اش نداریم باید دنبال راهی برای تشخیص واقعی بودن آن باشیم
ممنون میشم پیشنهاد شمارو بدونم
درود

درود بر شما
نظر شخصی من در مورد مگنت این هست هر فلزی در زیر خاک اکسیده میشود منتهی اکسیده شدن یک فلز مثل اهن سریعتر اتفاق می افته تا فلزات دیگه و حتی طلا.وقتی یک طلای مدفون را از زی زمین بیرون میاورند یه لایه تقریبا سبز رنگ نازک روی طلا نقش بسته که به اون میگن پاتین و این پاتین همین اکسیده شدن طلا هست. در اکسیده شدن یونها ازاد می شوند و این عمل صورت میگره تا کلا فلز از حالت عادی خودش بیرون بیایید و اکسیده شود و پودر شود دوباره میشه این پودر را جمع کرد و ذوب کرد و باز همون اهن را بدست اورد منتهی با وزن خیلی کمتر که اگه مدت زمان زیادی بگذرد باز هوا باعث پوسیدگی اون میشه تا اینکه کاملا تبدیل به یون مثبت و منفی بشه بخاطر همین هم فلز زیر حاک یونهای جدا شده از فلز یه حلقه دایره ای دور فلز مدفون شده ایجاد میکنند که قطب شمال و جنوب این یونها را به خود جذب میکنند در ضمن قدرت یون طلا چند برابر یون فلزات دیگر هست دلیل اون هم فقط بخاطر پایدار طلا و تزریق یون و ادامه این روند در هاله یونی هست حال اونکه یون فلزی مثل اهن .چوم اهن زود از بین میرذود و منبع اون کم میشود تا نهعایت در سریعترین زمان اکسیده می شود در دراز ندت این یونها از زمین خارج می شوند و چون فلزی دیگر نیست که یون ازاد کند و یونهای ازاد شده هم از رمین خارج می شوند و قدرت ماندگاری ندارند همیشه مغناطیس اونها در دراز مدت کم و کمتر می شود

یه سوال از اساتید عزیز و زحمتکش دارم و اون اینکه دستگاههای مگنومتر و الکترومغناتیس رو از نظر عمق و کارایی چطور وبا چه روشی باید تست بگیریم تا ببینیم تو دفینه یابی میشه روش حساب کرد یا نه خواهشا راهنمایی کنید :-\

شنبه 14 دی1392 - 10:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین مادری
واقعا استاد جاوید حرفتون خیلی قشنگ بود ..ولی یه سوال استاد بنظرتون چند هزار سال طول میکشه تا طلا اکسید بشه یعنی بطور کامل

بکوش تا عظمت در نگاهت باشد،
نه در آنچه مینگری

شنبه 14 دی1392 - 10:48pm
استاد
استاد

haloo نوشته است:
واقعا استاد جاوید حرفتون خیلی قشنگ بود ..ولی یه سوال استاد بنظرتون چند هزار سال طول میکشه تا طلا اکسید بشه یعنی بطور کامل

درود بر شما
بستگی به شرایط داره که طلا از حالت فلزی خودش به یون تبدیل بشه مسلما در ازماشگاه و با مواد شیمیایی و یا همینطور حریان برق میشه فلز طلا تجزیه کرد ولی در محیط طبیعی این روند خیلی کند صورت میگره ولی به هر حال یه روزی حالا ملیون یا ملیارد سال طول بکشه طلا تحت شرایط زمان و مکان و همچنین عوامل شیمیایی تبدیل به یون میشه البته در وزن و حجم خیلی کم

یکشنبه 15 دی1392 - 5:49am
کاربر فعال
کاربر فعال

kurosh نوشته است:
دوستان فکر کنم فرکانس سرب (lead)دستگاه با نقره در یکبازه فرکانسی باشن چون من با یک لیوان نقره 237 گرمی که تست گرفتم، هر دو مد نقره2 و 86.15 آزاد نقره و سرب دستگاه با مقدار 200 گرم روی اون قیچی میکرد :-?

با سلام.اين نکته رو مد نظر داشته باشيم که کيمياگرا در قديم ابتدا قصد داشتن سرب رو تبديل طلا کنند,چون هم ساختار کريستاليش شبيه طلاست و هم جرم حجمى باليي داره,دوستانى که ميبينند فرکانس بعضى از فلزات با فلزات ديگه برابر درمياد به ساختار کريستاليشون و تعداد راديو ايزتوپ اونها و چيزاى ديگه اى هم هست که بايد مد نظر قرار بگير,
البته اين دوست عزيز تشابه فرکانسى نقره با سرب رو عنوان کردند,که بايد عرض کنم نقره هم همين شرايط رو داراست,
پيروز باشيد.

یکشنبه 15 دی1392 - 12:09pm
کاربر فعال
کاربر فعال

يک مطلب ديگه اى هم هست که دوستان خيلى عنوان ميکنند اونم کلمه يون طلاست,آقايونى که اين يون را حس کردن يا دستگاه اندازه گيريه يون دارند جواب منو بدن.
آيا يونها از خودشون فرکانس ساطع ميکنند که رديابها اونوسنس مىکنند,لطفا با دليل علمى توضيح بديد که استفاده کنيم.
آيا طلا يونيزه ميشه؟تو چه شرايطى؟منظورم شرايط آزمايشگاهى نيست,فعلا داريم تو شرايط يک طلاى مدفون بحث ميکنيم.
منتظر پاسخ از طرف اساتيد فن هستم.
پيروز باشيد.

یکشنبه 15 دی1392 - 12:20pm

با درود خدمت همه دوستان
بنده امروز ردیاب انجمن به دستم رسید .
خواستم اول از مهندس حمید به خاطر نبوغ بالاشون تشکر کنم چون طراحی الگوریتم سیستم وزن این ردیاب واقعا فوق العاده است از آقا مجتبی هم بخاطر تلاش و صداقتشون تشکر میکنم
بنده الان حدود 1 ماهی هست دارم تمام مطالب این انجمن رو دنبال میکنم بخاطر همین از آقا جاوید که واقعا بی منت تلاش میکنن تشکر میکنم همچنین از آقا حمزه ممنونم که دست خیلی از افراد مبتدی رو گرفتن از دیگر اساتید هم مانند آقا مهدی عزیز و آقا آریا که واقعا زحمت می کشن سپاسگزارم امیدوارم بنده هم در رکاب این دوستان بتونم ابتدا تجربه ای کسب کرده و در حد توانم به بالا بردن دانش و تجربه عملی این انجمن کمک کنم
با سپاس از همه دوستان

یکشنبه 15 دی1392 - 1:37pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

سلام به همه دوستان
موضوعي كه خيلي از دوستان دارن سوال مي كنن در مورد حركت انتن ها هستش كه من دليل علمي براش ندارن فقط چيزي كه دو بار با تجربه ديدم رو ميزارم
در مورد تونلي كه ما پيدا كرديم و حسابي هم ما رو اذيت كرد يادم مياد رو گوشيم برنامه اي دارم در مورد حالات مختلف ماه كه در هر زمان نوع شكل ماه رو نشون ميده.روزي كه اولين بار تونل رو زدم و ردياب از بالا با وزن 70 كيلو و 9 و 5 متر طلا رو گرفت هر دو انتن با سرعت و سريع بطرف محل تونل رفتن و محل بار رو كه در انتهاي تونل بودن رو شناسايي كردن.در اون روز دقيقا ماه يك روز مونده بود تا قرص كامل بشه.دوباره براي زدن و كار رو تونل ما به محل رفتيم و دقيقا يادمه ماه 5 روز مونده بود تا نصف روشن بشه و من ردياب زدم كه انتن ها سنگين و بصورت كند محل رو گرفتن و باز زماني كه ماه كاملا تاريك شده بود انتن زدم كه خيلي خيلي ضعيف محل رو مي گرفت و اينا نتايجي بود كه من از بالاي بار ميزدم ولي داخل تونل ردياب پر قدرت محل رو مي گرفت.متاسفانه تا الان علت علمي كه بشه اين موضوع را ثابت كنم بدست نياوردم و ايناي كه گفتم بر اساس چيزهاي بود كه ديده بودم.در كل بارهاي كه در عمق هستن انتن ها رو بصورت سنگين بطرف خودش مي گشه و از دوستان مي خوام تست هاي كه استاد اريا قرار دادن رو انجام بدن و خود بنده هم تمام مطالب ايشون رو يادداشت مي كنم و از اونا استفاده مي كنم.موفق باشيد

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

یکشنبه 15 دی1392 - 3:11pm
مدیر سایت
مدیر سایت

farbod نوشته است:
يک مطلب ديگه اى هم هست که دوستان خيلى عنوان ميکنند اونم کلمه يون طلاست,آقايونى که اين يون را حس کردن يا دستگاه اندازه گيريه يون دارند جواب منو بدن.
آيا يونها از خودشون فرکانس ساطع ميکنند که رديابها اونوسنس مىکنند,لطفا با دليل علمى توضيح بديد که استفاده کنيم.
آيا طلا يونيزه ميشه؟تو چه شرايطى؟منظورم شرايط آزمايشگاهى نيست,فعلا داريم تو شرايط يک طلاى مدفون بحث ميکنيم.
پيروز باشيد.

با سلام
دوست عزیز ابتدا میخوام در مورد فرکانس و اون چیزی که مد نظر شما هست توضیحاتی بدم امیدوارم کمک کننده باشه
فرکانس در واقع یک ویژگی هست که متعلق به امواج است در ست مثل طول موج پس وقتی میگوییم فرکانس طلا منظور فرکانس موجی است که از طلا در محیط منتشر میشود و فرکانس یا بسامد هم همونطور که میدونید تعداد نوسانهای یک موج در واحد زمان یا همان ثانیه است
در مورد اینکه ایا طلا یا یون طلا فرکانس دارد (موج منتشر میکند) پاسخ شما مثبت است :
تمام مواد از اتم ساخته شده اند و میدانیم اتمها هم از ذرات پروتون و نوترون و الکترون که در کنار هم قرار دارند تشکیل شده اند و باز میدانیم که پروتونها و نوترونها درون هسته قرار دارند و ثابت هستند ولی الکترونها در فضای اطراف هسته در حال گردش اند (از توضیحا ت تخصصی اجتناب میشود) علت این چرخش الکترونها هم نیروهایی است که از طرف هسته به آنها وارد میشود خب این حرکتها باعث ارتعاش در محیط اطراف و نهایتا ایجاد موج میشه که این امواج هم هرکدوم برای عناصر مختلف به علت ویژگیهای خاص اون فلز مانند تعداد پروتون و الکترون و نوترون و ... با هم متفاوت است پس هر اتم فرکانس خاص خود را دارد مانند اثر انگشت انسانها که با هم متفاوت است
در مورد یونهای طلا باید عرض کنم که بله طلا هم یون دارد (منظور از یون ذرات باردار است حال این ذرات میتواند اتم باشد یا مولکول و یا حتی ترکیبات مختلف) در کل علت واکنش طلا هم با اکسیژن و ترکیب اکسید همین یونها هستند البته اکسید طلا مانند اکسید آهن نیست که از ان جدا شود بلکه بصورت یک لایه روی طلا باقی میماند و از لایه های زیری در برابر اکسید شدن جلوگیری میکند همین موضوع هم باعث ماندگاری طلا و عدم تجزیه آن در طول زمانهای دراز است
ولی در کل یونهای پایدار طلا همان اکسیدهای طلای 1 و 3 بار مثبت هستند (البته در شرایط آزمایشگاهی میتوان 6 یون برای طلا ایجاد کرد حتی یونهای منفی) که بصورت لایه محافظ روی طلا را میپوشانند و از تخریب آن جلوگیری میکنند مال همینه که میگن طلا زنگ نمیزند ولی ما میدانیم که میزند ولی جدا نمیشود
در مورد ساختار کریستالی طلا هم باید عرض کنم که طلا ساختار کریستالی مشخصی ندارد درست است که فلزات مس و نقره و سرب دارای ساختار کریستالی یکسانی هستند و از نوع مکعبی ولی طلا با تمام شباهتی که به این ساختار دارد بصورت شبکه منظم است و در این ساختار جای نمیگیرد و منحصر بفرد است
امیدوارم تونسته باشم کمک کنم
درود

نگذارید گوشهایتان گواه چیزی باشد که ندیده اید
نگذارید زبانتان چیزی را بگوید که قلبتان باور نکرده
صادقانه زندگی کنید

یکشنبه 15 دی1392 - 7:51pm
کاربر فعال
کاربر فعال

koohyar نوشته است:
farbod نوشته است:
پيروز باشيد.

با سلام
دوست عزیز ابتدا میخوام در مورد فرکانس و اون چیزی که مد نظر شما هست توضیحاتی بدم امیدوارم کمک کننده باشه
فرکانس در واقع یک ویژگی هست که متعلق به امواج است در ست مثل طول موج پس وقتی میگوییم فرکانس طلا منظور فرکانس موجی است که از طلا در محیط منتشر میشود و فرکانس یا بسامد هم همونطور که میدونید تعداد نوسانهای یک موج در واحد زمان یا همان ثانیه است
در مورد اینکه ایا طلا یا یون طلا فرکانس دارد (موج منتشر میکند) پاسخ شما مثبت است :
تمام مواد از اتم ساخته شده اند و میدانیم اتمها هم از ذرات پروتون و نوترون و الکترون که در کنار هم قرار دارند تشکیل شده اند و باز میدانیم که پروتونها و نوترونها درون هسته قرار دارند و ثابت هستند ولی الکترونها در فضای اطراف هسته در حال گردش اند (از توضیحا ت تخصصی اجتناب میشود) علت این چرخش الکترونها هم نیروهایی است که از طرف هسته به آنها وارد میشود خب این حرکتها باعث ارتعاش در محیط اطراف و نهایتا ایجاد موج میشه که این امواج هم هرکدوم برای عناصر مختلف به علت ویژگیهای خاص اون فلز مانند تعداد پروتون و الکترون و نوترون و ... با هم متفاوت است پس هر اتم فرکانس خاص خود را دارد مانند اثر انگشت انسانها که با هم متفاوت است
در مورد یونهای طلا باید عرض کنم که بله طلا هم یون دارد (منظور از یون ذرات باردار است حال این ذرات میتواند اتم باشد یا مولکول و یا حتی ترکیبات مختلف) در کل علت واکنش طلا هم با اکسیژن و ترکیب اکسید همین یونها هستند البته اکسید طلا مانند اکسید آهن نیست که از ان جدا شود بلکه بصورت یک لایه روی طلا باقی میماند و از لایه های زیری در برابر اکسید شدن جلوگیری میکند همین موضوع هم باعث ماندگاری طلا و عدم تجزیه آن در طول زمانهای دراز است
ولی در کل یونهای پایدار طلا همان اکسیدهای طلای 1 و 3 بار مثبت هستند (البته در شرایط آزمایشگاهی میتوان 6 یون برای طلا ایجاد کرد حتی یونهای منفی) که بصورت لایه محافظ روی طلا را میپوشانند و از تخریب آن جلوگیری میکنند مال همینه که میگن طلا زنگ نمیزند ولی ما میدانیم که میزند ولی جدا نمیشود
در مورد ساختار کریستالی طلا هم باید عرض کنم که طلا ساختار کریستالی مشخصی ندارد درست است که فلزات مس و نقره و سرب دارای ساختار کریستالی یکسانی هستند و از نوع مکعبی ولی طلا با تمام شباهتی که به این ساختار دارد بصورت شبکه منظم است و در این ساختار جای نمیگیرد و منحصر بفرد است
امیدوارم تونسته باشم کمک کنم
درود

سلام و ممنونم از توضيحاتت,دوست عزيز تمام اينهايي که ميگيد نميتونه دليل قانع کننده اى براى چيزى به اسم يون طلا باشه,در ضمن اون مطلبى که فرمودي در خصوص گردش الکترونها و ..... که باعث توليد فرکانس ميشه رو طبق کدوم اصل و قانونى ثابت شده,لطفا اصلشو نام ببريد,چه اصلى ؟ چه منبعى؟ کتاب؟ سايت؟
پيروز باشيد.

یکشنبه 15 دی1392 - 10:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

hamze2000 نوشته است:
سلام به همه دوستان
موضوعي كه خيلي از دوستان دارن سوال مي كنن در مورد حركت انتن ها هستش كه من دليل علمي براش ندارن فقط چيزي كه دو بار با تجربه ديدم رو ميزارم
در مورد تونلي كه ما پيدا كرديم و حسابي هم ما رو اذيت كرد يادم مياد رو گوشيم برنامه اي دارم در مورد حالات مختلف ماه كه در هر زمان نوع شكل ماه رو نشون ميده.روزي كه اولين بار تونل رو زدم و ردياب از بالا با وزن 70 كيلو و 9 و 5 متر طلا رو گرفت هر دو انتن با سرعت و سريع بطرف محل تونل رفتن و محل بار رو كه در انتهاي تونل بودن رو شناسايي كردن.در اون روز دقيقا ماه يك روز مونده بود تا قرص كامل بشه.دوباره براي زدن و كار رو تونل ما به محل رفتيم و دقيقا يادمه ماه 5 روز مونده بود تا نصف روشن بشه و من ردياب زدم كه انتن ها سنگين و بصورت كند محل رو گرفتن و باز زماني كه ماه كاملا تاريك شده بود انتن زدم كه خيلي خيلي ضعيف محل رو مي گرفت و اينا نتايجي بود كه من از بالاي بار ميزدم ولي داخل تونل ردياب پر قدرت محل رو مي گرفت.متاسفانه تا الان علت علمي كه بشه اين موضوع را ثابت كنم بدست نياوردم و ايناي كه گفتم بر اساس چيزهاي بود كه ديده بودم.در كل بارهاي كه در عمق هستن انتن ها رو بصورت سنگين بطرف خودش مي گشه و از دوستان مي خوام تست هاي كه استاد اريا قرار دادن رو انجام بدن و خود بنده هم تمام مطالب ايشون رو يادداشت مي كنم و از اونا استفاده مي كنم.موفق باشيد

سلام حمزه جان خیلی ممنون از اطلاعاتتون
فقط برای من یسوالی پیش اومده در سابق اعلام کردید اگه جایی 70 کیلو وزن بزنه یعنی بار در اتاق پلپمپ می باشد و بالای 200 در فضای باز میشه توضیح بدهید

یکشنبه 15 دی1392 - 11:29pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 188 , 189 , 190 , 191 , 192 , 193 , 194 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 57 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure