انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 23 مهر1403 - 4:52am

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
استاد
استاد
آواتار کاربر

دوستان من بعد از 5 شب حفاري اومدم.
در اين 5شب ردياب جاي رو كه نشان داشت رو يه تپه تك گرفت.دقيقا روي تپه.ردياب اطراف نقطه حساسيت داشت كه تشخيص بنده استخوان و سفال بود.شب اول دقيقا از جاي كه ردياب 10 كيلو طلا زده بود شروع به حفاري كرديم.عمق هدف دو متر بود.بعد از يك متر حفاري به رگيه اصلي كوه رسيديم و تا حدي همه نااميد شديم.جاي كه استخوان تشخيص داده بودم حفاري كرديم كه بعد از نيم متر به سنگ هاي كه يه مكعب كوچيك رو درست مي كردن رسيديم.با دقت سنگ ها رو برداشتيم كه يه قبر از غرب به شرق با يه جسد كه تيكه تيكه شده بود و سر هم نداشت برحورد كرديم.داخل اين قبر كوچيك يه كيسه از پشم خرگوش و دانه هاي تسبيح كه از يشم بود پيدا شد.از اين يشم ها چندتاش تو خاك گم شد ولي يكي رو خارج كرديم.اطراف قبر رو كه حفاري كرديم در مسير غرب يه كوزه خالي كه به محل بار اشاره مي كرد پيدا شد بعد از ان هم يه كوزه خالي ديگه كه زير ضربه بيل دوستان از بين رفت هم رويت شد.بعد از پاك سازي و حفاري اطراف محل بار در عين حيرت يه سنگ صاف كه داراي زواياي نود درجه بود رو ديديم كه به وجود بار و يه ارامگاه بزرگ ايمان پيدا كرديم.دوباره ردياب زدم كه با همون وزن در همون محل قيچي شد و اين بار بعد از يك متر حفاري عمق هم شد يك متر.با ردياب چند بار رو حفره رديابي كردم كه هر بار زير خوده رگه رو گرفت.اين 5 شب جاي ما رو حسابي تابلو كرد تا اينكه ديشب يه دسته ادم اومدن سر جاي ما و ما در اطراف محل قايم شديم.اونا يه نقطه زن xpكه فكر كنم بود اونجا زدن كه از صداش دقيقا محل ما رو تاييد كردن.اونا هم نمي تونستن مسير رو پيدا كنن.بخاطر مسلح بودن اونا ما محل رو ترك كرديم و مونديم كه چيكار كنيم.الان هم اومدم و احتمالا بي خيال اين محل ميشيم.

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

چهارشنبه 8 آبان1392 - 12:43pm
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

با سلام خدمت دوستان.دست اقا حمزه درد نکنه که واقعا نشون داده از کاربرای فعال و زحمت کش این انجمن هستن چون واقعا خالصانه زحمت میکشن و نتایج تست کار و زحمتشونو اینجا بیان میکنن به امید موفقیت اقا حمزه و بعقیه دوستان :ymapplause:

درکوی نیک نامان...ماراگذر ندادند

چهارشنبه 8 آبان1392 - 1:24pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

ramin نوشته است:
با سلام خدمت دوستان.دست اقا حمزه درد نکنه که واقعا نشون داده از کاربرای فعال و زحمت کش این انجمن هستن چون واقعا خالصانه زحمت میکشن و نتایج تست کار و زحمتشونو اینجا بیان میکنن به امید موفقیت اقا حمزه و بعقیه دوستان :ymapplause:

رامين جان مرسي از لطف شما.هدف كمك به دوستان هستش.
فقط لازمه يه بار با اين ردياب بار خارج بشه اون وقت تا حد زيادي ميشه به يه فرمول در رابطه با وزن مگنت عمق و فاين رسيد.موفق باشيد

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

چهارشنبه 8 آبان1392 - 1:27pm
مدیر سایت
مدیر سایت

حمزه جان تمام مراحلهایی که تست میکنی اومدی خونه همه رو یاداشت کن بعد نتیجه گیری کنیم .. مرسی

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 8 آبان1392 - 1:54pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

چشم مهدي عزيز

چهارشنبه 8 آبان1392 - 1:58pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
حمزه جان بهرحال کارتون تحسین برانگیزه .
فقط مهم اینه که به مشکلی بر نخورین و سلامتیتون به خطر نیافته.
امیدوارم هرچی حکمت خدایی باشه همون بشه.
یاحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

چهارشنبه 8 آبان1392 - 2:18pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

بيناي عزيز مرسي از لطف شما.
اينم عكس اون زمرد كه اگه كامل بود قيمتي خوبي داشت.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 8 آبان1392 - 3:16pm
مدیر کل
مدیر کل

علی جان فاین بر اساس تغییرات درصدی از هر فرکانس تقسیم بندی شده و بر اساس تستهای بنده و اقا مجتبی هست. خب مشخصه که تست کردیم! :D ولی رنج جوابدهی فاین برای همه مودهای فرکانسی یکسان نیست و در همه شرایط هم دقیقا یکی نیست. چون تغییرات جزئی فرکانسی بر اساس شرایط محیطی و هدف رخ میدن که ممکنه یک درجه بازه فاین رو عوض بکنه. چیزی که بیشتر برای ما مهم بود این بوده که که تحت همه شرایط نقطه OK همیشه اون هدف رو سنس بکنه.

چهارشنبه 8 آبان1392 - 3:30pm
آواتار کاربر

با عرض سلام و وقت بخیر خدمت همه دوستان
دوستان من در این مدت که دستگاه دستم رسید چند نقطه را برسی کردم و یک مورد را هم حفاری کردم که خواستم
نتایج را به دوستان اعلام کنم تا همه با کمک هم بتوانیم بیشتر خطا ها را حذف کنیم.
یکی از موارد جایی بود که نزدیک چشمه ای بود که در نزدیکی چشمه که برای ایجاد استخر خاکبرداری کرده بودند که
در هنگام کار 2 تا کوزه سفالی که پر بوده از خاک سفید رنگ مانند نمک بوده که ماشین آنها را شکسته بود و خاک هم
پخش شده بود .من هم رفتم و دستگاه را روی این منطقه آزمایش کردم .در یک نقطه که دستگاه جواب داد تمام موارد را
برسی کردم که خجم در حدود 1*1 متر بود وزن هم تا 500 کیلو برای طلا جواب داد ولی هیچ کدام از فلزات دیگه را ردیابی
نمیکرد. عمق هم 1 متر بدست امد. بعد شروع کردیم به حفاری . بعداز حفاری چندین تکه سفال و تنور را پیدا کردیم تا رسیدیم
به یک متر از همان خاک سفید به اندازه 3-4 سانت ارتفاع را مشاهده کردیم که دقیقا به اندازه همان حجمی بود که بدست آورده
بودیم . بعد دستگاه فقط توی یک نقطه قیچی میکرد. هرچه به سمت پایین میرفتیم خاک نم دار تر میشد تا اینکه به گل تبدیل شد.
در این موارد من فکر میکنم که وزن بالا به احتمال زیاد خطا هستند. چون احتمال اینکه رگه ای از خاک را گرفته باشه خیلی فراوانه ، یکی
از علائم این رگه هاو مواد معدنی که دستگاه را میگیره اینه که آنتنها را در حالت دستگاه خاموش به سوی خودش جذب میکنه.

و در نهایت بهترین کار برای کمتر به پوچی برسیم این هست که هر جایی نروید و اگر رفتید جایی برید که علائم و نشانه های درست و صحیحی داشته باشه.
تجربه های بعدی هم در اولین فرصت در اختیارتان میگذارم.

مخلص دوستان رحمان

انسان کار می کند ، کار انسان را می سازد.

چهارشنبه 8 آبان1392 - 4:42pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

با اون حجم و وزن مشخص بود كه خطا هستش و معلومه از فركانس هاي دستي هم استفاده نكردي

چهارشنبه 8 آبان1392 - 4:47pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 16 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure