انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 22 مهر1403 - 2:52am

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 21 , 22 , 23 , 24 , 25 , 26 , 27 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بچه هااين وزنوبذارين زيره خاك تست كنيدنتيجه شوبذارين لطفا.......ممنون

چهارشنبه 8 آبان1392 - 10:06pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

دوستان کلا من از گلد اول و فرکانس 55.84 بیشتر استفاده می کنم.اولی برای ردیابی که خیلی خوبه و دومی هم برای حجم گیری و وزن.دوستانی که به طلای تست دسترسی دارن برای دقت بیشتر از روشی که گفتم حتما استفاده کنن.این روش هم نقطه اصلی رو بهتون میده و هم فاین دقیق رو.

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

چهارشنبه 8 آبان1392 - 11:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: همه ايران سراي من است
جاوید نوشته است:
درود بر شما
تمام پستهای ارسالی خودم را بررسی کردم اونجا هم درست نوشته بودم مقدار فرکانسها را اما یه کاربر به اسمamir92 فقط یه پست زده بودکه من با فرکانس 50.80 یه هدف زیر زمین را زدم

کاکا همون فذکانس 5580 بوده که من اشتباه تایپی داشتم :ymblushing:

هيچ چيز نميتونه جلو اراده وپشتكار رو بگيره حتي كوه هم جلوی ارداه و پشتکار سر خم ميكنه

پنج شنبه 8 آبان1392 - 1:46am
استاد
استاد

sasa نوشته است:
با سلام خدمت دوستان واساتيد بنده هم تازه عضو اين سايت شدم ازاين ردياب يكي هم توسط دوستان به دست من رسيده كه حدودا ده روزي ميشه بنده با كمي تمرين در خونه سه روز پيش بادوستان به حفاري رفتيم يك جايي رو ردياب زد كه با پنج مود طلا هم جواب داد وزن حدود پنج كيلو وعمق هم دو متر دستگاه رو پنج دقيقه خاموش كردم دوباره روشن كردم ودر مود دستي چند تا از فركانسهاي دستي طلا رو دادم كه باز هم به اون نقطرو زد وفركانس دستي مگنت7935 راهم زدم كه اون نقطرو نگرفت با مشورت دوستان اونجارو حفاري كرديم كه در حدود1 متر و80 سانت به يك سنگ رسديم كه وزن اون حدود شش كيلويي ميشد رو از زمين در اورديم دوباره ردياب زدم ديگه اونجا رو نميزد و انتنها به سمت سنگي كه در اورده بوديم رفتند سنگ رو شكونديم ولي چيزي نبود ردياب به اندازه وزني كه ميدادي تكه هاي سنگو ميگرفت يتيكه از سنگو با خودم اوردم بافركانس 5580 كه تو سايت بودزدم ولي ديگه انتها سنگو نميزد وبه سمت طلاي واقعي ميرفت

درود بر شما
شما مد حفره یابی دستگاه را هم تست کردید قطعا نه.دوم اینکه شما خودتون با طلای واقعی فرکانس دقیق ردیاب در تست با طلا را بدست نیاوردید که چقدر هست پس تشابه فرکانسی برای شما اتفاق افتاده در ضمن مد مگنت هم برای شما جواب نداده یعنی اینکه اونجا فلزی نیست که این مد بهتون جواب نداده در ضمن در مد مگنت خود فلز مطرح نیست فقط هاله مغناطیسی اون مهمه که در این مد ردیاب برای شما وزنی نشون نداده. پس نه مواد معدنی بوده که تشابه فرکانسی بتونه داشته باشه نه اینکه اونجا یه فلز دست ساز یشر وجود داشته که مد مگنت ردیاب به اون جواب بده.الان دوست دیگمون هم که چند تیکه کوزه پبدا کرده در اونجا هم مد مگنت اون جواب نداده و بعد از حفاری به اونچه که باید برسه رسیده یعنی فرکانسهای مشابه که اون چند تیکه کوزه ساخته بودن و زیر کف اتاق سیمانی نمیتونستند بیرون بزنند که احتمالا با سلیس موجود در سیمان فرکانس اونها قاطی شده و وزن به این زیادی برای دوستمون ردیاب زده

پنج شنبه 9 آبان1392 - 5:32am
استاد
استاد

kurosh نوشته است:
با درود به همه دوستان @};-
قبلا هم عرض کردم برای اینکه وزنهای کاذب را حذف کنید، پس از اینکه ردیابی کردید(البته با گرفتن دستها بالاتر از دستگاه، حدود 25 الی 30 سانت دورتر) و جا و حجم هدف مشخص شد، برای گرفتن وزن دقیق دستها را به پهلوها چسبانده بطوریکه آنتنهای برنجی همسطح و هم راستا با سطح بالایی دستگاه قرار گیرند و فاصله آنها با یکدیگر تقریبا 30 سانتیمتر باشد و سپس با شروع کردن از وزن پایین به بالا با فرکانس دقیق از قبل تست شده برای خودتان مثلا 55.80 که برای من 55.75 میباشد، از روی هدف عبور کنید و تا جایی که دیگر آنتنها یکدیگر را قیچی نکنند ادامه دهید و به این شکل اول اینکه تقریبا وزنهای کاذب نخواهیم داشت دوم اینکه نقطه دقیق هدف در حجم بدست آمده آشکار میشود و سوم اینکه به بودن هدف واقعی بیشتر میشود امیدوار بود :ymblushing:

قبلا این موارد را تست کردم فقط دوتا موضوع میمونه که باید بررسی بشه و اثبات بشه یا رد بشه
این نقطه دقیق بستگی به دوعامل داره یکی وزن فلز و جنس فلز و دیگری عمق هدف هست که هر چی در عمق بیشتری باشه با عث میشه رو به شمال انتنها قیچی کنند حداقل من چنین تجربه ای در تستها دارم. مطمعنا وفتی ما یه هدف طلا را روی زمین قرار میدهیم و با فرکانس مد دستی روی اون رد میشویم فرکانس دقیق با توجه به ارتفاع انتن از سطح هدف روی زمین هست و اون را نمیشه برای هدف مثلا 4 متری تعمیم داد و استفاده کرد در ضمن وزن هدف در زیر زمین خیلی با وزن همون هدف روی زمین تفاوت داره چونکه تراکم خاک و خشکی و رطوبتی زمین و امواج مغناطیسی خورشید و کشش سیارات دیگه و حرارات و فشار خود خاک و یونی که خود طلا ایجاد میکنه و فلزهای احتمالی که در کنار اون وجود داره حتما باید تست در عمق بشه و این فرکانسهای دستی را روی اون تنظیم دقیق کرد.در کل برای داشتن اطمینان بالای 80 درصد از ردیاب 35 خیلی تستهای واقعی باید انجام داد که ما خودمون را باید نتیجه مثبتی که از اونها بدست میاد وفق بدهیم وگرنه ردیاب تا حالا در تستهایی که من با اون انجام دادم خطای ازش ندیدم

پنج شنبه 9 آبان1392 - 5:58am
مدیر سایت
مدیر سایت

برادران پويا و بزرگوارم به همگي سلام عرض ميكنم
يك مطلبي خواستم به عرض برسونم كه در موقع آنتن زدن بدون سيم ، كابلي كه از مدار به آنتنها وصل ميشه رو به مدار وصل كنيد ولي به آنتن وصل نكنيد و همينطور به سمت پائين آويزان باشه بجاش انتن تلسكپي رو ميتونيد به اندازه 20 سانت بيرون بكشيد يا اصلا بيرون نكشيد تا موقع نشستن و حركت كردن خيلي راحت تر باشيد و سيمهاي بلند كار ارسال فركانس رو انجام ميدن ، هر وقت هم خواستيد با سيم آنتن بزنيد ميتونيد سيم هارو به دسته ها وصل كنيد ، بنده تست كردم خيلي خوب جواب ميده ، شايد مشكل بعضي ها در بالا و پائين گرفتن آنتنها و بهتر عمل كردن آنتنها از اين طريق حل بشه @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

پنج شنبه 9 آبان1392 - 4:28pm
مدیر کل
مدیر کل

درسته مهدی جان این روش هم خوب جواب میده و حتی باعث افزایش برد ردیاب در حالت بیسیم هم میشه! :D

پنج شنبه 9 آبان1392 - 4:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حاج حميدشماخودتون تسته واقعي كه داشتين فركانسش چندشده وتواين رنجه 5580شد؟اين سيستمه وزنشم كه اقامجتبي نوشتن74شداين چي؟شمانتيجه تون توتستايه واقعي چي بودازنظرفركانس دستي ووزن؟؟؟

پنج شنبه 9 آبان1392 - 8:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان
یه توصیه دارم واسه دوستانی که می خوان از تجربیاتشون درست استفاده کنن
فهرستی از سوالاتی که ردیاب باید جوب بده رو تهیه کنید در چند نسخه که تو هر تست یه نسخه همراه داشته باشید
در محل تست، کارهایی که لازمه تا جواب هر سوال رو پیدا کنید رو انجام بدید و جواب یا جوابهای بدست آمده رو کامل همون لحظه بنویسید نه تو خونه.
ضمنا بعد ثبت جواب ها حتما اطلاعاتی در مورد محل و شب یا روز و زمان تست رو هم ثبت کنید
مطمئنا بعد از چند بار تست به تجربیاتی ارزشمند می رسین که تا حالا بهش نرسیدین
موفق باشید

جمعه 10 آبان1392 - 1:56pm
مدیر سایت
مدیر سایت

explorer نوشته است:
سلام دوستان
یه توصیه دارم واسه دوستانی که می خوان از تجربیاتشون درست استفاده کنن
فهرستی از سوالاتی که ردیاب باید جوب بده رو تهیه کنید در چند نسخه که تو هر تست یه نسخه همراه داشته باشید
در محل تست، کارهایی که لازمه تا جواب هر سوال رو پیدا کنید رو انجام بدید و جواب یا جوابهای بدست آمده رو کامل همون لحظه بنویسید نه تو خونه.
ضمنا بعد ثبت جواب ها حتما اطلاعاتی در مورد محل و شب یا روز و زمان تست رو هم ثبت کنید
مطمئنا بعد از چند بار تست به تجربیاتی ارزشمند می رسین که تا حالا بهش نرسیدین
موفق باشید

آفرين برادر عزيزم بسيار صحيح فرمايش كرديد :ymapplause: @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

جمعه 10 آبان1392 - 2:58pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 21 , 22 , 23 , 24 , 25 , 26 , 27 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 349 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure