انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 16 مهر1403 - 1:47am

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 230 , 231 , 232 , 233 , 234 , 235 , 236 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام و درود بر دوستان عزیز
از کسانی که نتیجه خوبی گرفتن خواهش میکنم وزنهای که توی گلد 1تا 5 برای یه بار متوسط باید بده و همچنین مس و نقره قابل قبول و فرکانس آزاد قابل اعتمتد رو بذارین
چون این پستهای مختلف ادمو گیج میکنه.....
خلاصه یه بار خوب باید wها چند باشه.

جمعه 4 بهمن1392 - 6:19pm
کاربر فعال
کاربر فعال

hamze2000 نوشته است:
az56 نوشته است:
سلام جناب حمزه تحقيقتون در مورد اثر حذف انتنهاي تلسكوپي توي رديابي به كجا رسيد ؟

دوست گلم من چند جا رو بدون انتن هاي تلسكوبي زدم ولي بخاطر شرايط اب و هواي هنوز نتونستيم حفاري كنيم.بعد حفاري حتما نتايج رو قرار ميدم
چيزي كه براي من جالب بود در اين روش چند جاي رو كه زدم حداكثر وزن براي گلدهاي ردياب در نقطه 200كيلو بوده كه اين وزن براي فركانس هاي دستي در همين محل بسيار پايين هستش.يعني گلدها 200كيلو زدن فركانس هاي دستي تا 40 كيلو ميزنن و اگه چيزي خارج بشه نشون ميده فركانس هاي دستي دارن خوب جواب ميدن و اگه خطا هم باشن نشون ميده باز فركانس هاي دستي واكنش كمتري بهش دارن
نكته بعدي هم در مورد حفاري و انتن زدن هستش بدين صورت كه وقتي جاي بار واقعي وجود داشته باشه بعد از هر نيم متر حفاري و انتن زدن وزن تا دو برابر بيشتر ميشه و حجم تا حدي كمتر ميشه كه اين نكته هم مي تونه كمكي باشه.

ممنون از زحماتتون و جوابي كه دادين استاد :-H

جمعه 4 بهمن1392 - 6:23pm
کاربر فعال
کاربر فعال

FPL- 35
از کسانی که نتیجه خوبی گرفتن خواهش میکنم وزنهای که توی گلد 1تا 5 برای یه بار متوسط باید بده و همچنین مس و نقره قابل قبول و فرکانس آزاد قابل اعتمتد رو بذارین

جمعه 4 بهمن1392 - 6:49pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

korosh نوشته است:
FPL- 35

سلام
دوست عزیز پست قبلی رو زدم که جواب این سوالات خود را در آن بیابید. متاسفانه بازم یا دقت نمیشه یا نمیخونید یا ما واضح صحبت نمیکنیم.
مشخص نیست چندین مورد دیده شده وزنهای تنی به بار رسیده و چندین مورد هم دیده شده وزنهای کم به بار رسیده است.

نکاتی که تست را تایید میکند در پست قبل ذکر کرده ام.

@};- @};- @};-

جمعه 4 بهمن1392 - 7:26pm
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون کانی عزیز. صحبت شما رو بنده هم تایید میکنم! متاسفانه بسیاری از دوستان یا دقت کافی ندارن یا مطالب رو مطالعه نمیکنن یا فراموش میکنن! شرط جوابگیری بر اساس تجربه سایر دوستان هم توجه همگی به این نکاتی هست که در این تاپیک مورد بحث قرار میگیره.
ضمن اینکه بنده از دوستان خواهش میکنم مطالب جناب کانی که در صفحات قبلی توضیح دادن رو با دقت در نظر بگیرن.
در خصوص اینکه وزن بالا و پایین هر دو منجر به کاوش موفقیت آمیز شدن ؛ مطلبی هست که مدتهاست بنده میخواستم اشاره کنم و در واقع اینجور نیست که الزاما وزنهای بسیار بالا بمعنی درست بودن هدف باشه! امیدوارم به کمک همه عزیزان بتونیم به علت دقیق این مساله دست پیدا بکنیم که علت وزنهای بسیار بالا در بعضی موارد و وزنهای درست در بعضی موارد دیگر چی هست و این مساله تا چه حد به آنتن زنی بستگی داره و تا چه حد میتونه به شرایط خود هدف بستگی داشته باشه؟

جمعه 4 بهمن1392 - 10:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود دوستان ...مهندس حمید عزیز .سوالی داشتم اینکه اگه در مکانی بار وجود داشته باشه ایا قدرت ذهن میتونه باعث منحرف کردن ردیاب بشه ؟؟ممنون

شنبه 4 بهمن1392 - 1:16am
مدیر کل
مدیر کل

معین جان در واقع بستگی به قدرت بار در برابر قدرت ذهن شما داره! :D بهرحال اگر کمی ریلکس باشین و ذهنتون رو از مسائل مثبت و منفی خالی کنین و تمرکزتون صرفا به تحلیل حرکت انتنها باشه ؛ بار واقعی اونقدر قدرت داره که در شعاع مناسب آنتنهای شما رو به سمت خودش جذب کنه و شما هدف رو بتونین تشخیص بدین.
تاثیر ذهن معمولا برعکس هست. یعنی ممکنه جایی چیزی نباشه و شما فکر کنین که هست! قسمتیش تاثیر ذهن هست و قسمتی هم که سایر خطاهاست. هدف اگر موجود باشه دیگه بستگی به قدرتش داره. هدف قوی معمولا جوری آنتنها رو به سمت خودش میکشه که گاهی حتی اگر عمدا بخواین آنتن به سمت دیگری بچرخه باز هم به سمت هدف اصلی گردش میکنه! :D

شنبه 4 بهمن1392 - 1:28am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بله مهندس جان دقیقا همینه !
بارها برام پیش اومده که وقتی انتن به طرفی میره خواستم راهمو کج کنم ولی آنتن باز بسمت هدف تست رفته و به حرکت من توجهی نکرده ... چه بسا شما در مقابل بار واقعی قرار بگیرین که مطمئنا از فلز تست قدرت بیشتری داره و آنتنها رو خیلی راحتتر بسمت خودش جذب میکنه ...
دوستان بخاطر داشته باشن اگر جائیکه برای کاوش انتخاب میکنین دارای بار واقعی باشه حتما و حکما بار آنتنها رو با قدرت بسمت خودش میکشه حتی اگر شما بخواهید بسمت دیگری حرکت کنید ... [-X
یا حق.

شنبه 4 بهمن1392 - 2:28am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خدمت دوستان و اقا حمزه و اقای کانی

من دیشب یه زمین رفتم که حدود 2 هکتار بود و طبق گفته خود صاحب خونه 7 خمره اشرفی داشت ولی مکانش مشخص نبود با نسخه بود

من اول زمین رو به دو قسمت تقسیم کردم و وسط 1 هکتار اول واستادم و با گلد 2 و وزن 2 کیلو شروع به ردیابی کردم چون نمیدونستم وزن جنس چقدره که انتن حرکت کرد و مسیر رو نشون داد که حدود 100 متر راه رفتم ولی قیچی نشد متوجه شدم که باید ب فرکانس ازاد برم و وزن بیشتر

و دستگاه رو به مدت 3 دقیقه خاموش کردم و دوباره با فرکانس ازاد 1331.5 شروع کردم و با وزن 10 کیلو ولی انتن حرکت نکرد و دوباره با فرکانس 38.93 شروع کردم به ردیابی با وزن 10 کیلو که انتن حرکت کرد و نزدیک 50 متر راه که رفتم قیچی شد و یک چیز که جای تعجب داشت قیچی شدن انتن ها تا یک متر بود بعد یک متر قیچی باز میشد

و دوباره با 10 متر فاصله از هدف واستادم و با فرکانس 38.93 از وزن بالا شروع به کار کردم که روی وزن 18 کیلو انتن سمت هدف میرفت و متوجه شدم وزن جنس با حساب کردن گاز دور و بر 12 باید باشه

دوباره با فرکانس 20.02 همون جا قیچی شد

با فرکانس 343.3 دوباره همون جا قیچی شد

با فرکانس مفرغ 501.1 جای دیگه ای رفت

بعد با مگنت 2 که پاور رو روی 5 گذاشتم و در حالت بی سیم کار کردم از شماره 5 تا 73 قیچی میشد بعد اون قیچی نمیشد

و بعد با فرکانس 38.93 و با نصف وزن بدست اومده که روی 8 کیلو شروع به عمق گیری و حجم گیری کردم که عمق شد 3 متر و 20 سانت و حجم شد 80 در 80

بدلیل سردی هوا نشد با وزن صفر عمق گیری و حجم گیری کنم

و با فرکانس مس و با وزن 5 کیلو 295.1 جای دیگه ای رفت

با حفره رفت سمت چاه که تو خونه داشتن

با فرکانس طلا 39.51 درست همون سر هدف قیچی شد

با فرکانس 30.93 سر هدف قیچی شد

با تمامی گلد ها تست کردم دوباره همون جا رو قیچی کرد

و دوباره 3 دقیقه دستگاه رو خاموش کردم و بعد روشن شدن با فرکانس 38.93 در فاصله های 10 متری و 30 متری و 50 متری و 80 متری از وزن 200 کیلو شروع به کار کردم که تو همه فاصله ها وزن روی 18 کیلو شروع به حرکت به سمت هدف میکرد این تست برام امید وار کننده بود

فقط این مدت زمان قیچی کردن که حدوذ 80 تا 1 متر طول میکشید تا قیچی باز بشه منو شگفت زده کرده

نظر شما دوستان و اساتید در مورد این تست ها چی حفاری میشه کرد یا نه؟

شنبه 5 بهمن1392 - 12:01pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ناگفته نباشه با فرکانس ریشه درخت 23.04 هم ردیابی کردم با وزن 2 کیلو و وزن 5 کیلو جای دیگه ای انتن حرکت کرد

شنبه 5 بهمن1392 - 12:06pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 230 , 231 , 232 , 233 , 234 , 235 , 236 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 37 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure