انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 16 مهر1403 - 8:05pm

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 238 , 239 , 240 , 241 , 242 , 243 , 244 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

merajx5 نوشته است:
خدا از دهنتون بشنوه.راستی یه سوال.اولویت ردیاب با چیه؟ مثلا توی یه قبرستونیم.اول جنس نزدیک رو میگیره یا جنس توی سطح یا جنس با وزن بیشتر.معمولا توی قبرستونی با مساحت 1000 متر مربع برای مفرغ یا نقره ولوم قدرت رو چند باشه بهتره؟ و با سیم کار شه یا بی سیم؟

ببین این موردی که فرمودین بسته به مقدار وزنی که استفاده میکنید متغیره ...
مثلا اگه با وزن کم شروع کنین مطمئنا ردیاب اول بارهای بالاتر و با وزن کمتر رو میگیره و هر چی وزن رو بیشتر کنید ردیاب هم به بارهای قویتر واکنش نشون میده ...
شما همیشه بر ای شروع ردیابی از حد اکثر قدرت و با سیم استفاده کن و وقتی هدف ردیابی شد با یک فرکانس پائین و دقیق و روش بی سیم و قدرت 1 یا نیم استفاده کن ... البته برای یک قبرستون 1000 متری نیازی نیست حتما قدرت روی 10 باشه ولی برای اینکه بتونی اهداف کوچک رو بزنی هر چه قدرت دستگاه بیشتر و وزن کمتری انتخاب کرده باشین راحتتر ردیاب اونو سنس میکنه ...
یا حق.

سه شنبه 8 بهمن1392 - 11:29pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

mojtaba gold نوشته است:
سلام اقای محترم شما منظورت من هستم واضح تر حرف میزدی بهتر بود من نه تو زیر زمین خونه رفتم حفاری کردم نه تو حیاط کسی چرا نمیخواهیم واقعیت ها رو قبول کنییم شما جای خشک داری کار میکنی نفس شما از جای گرم بالا میاد اگه راس میگی خوب یه روز با ردیاب 35 بیا سمت ما جای ما سند و نسخه و مدرک داره من حاضرم سویچ ماشینمو در اختیارت بزارم و اگه مالی با این ردیاب تو گیلان زمین و تو این اب و هوا پیدا کردی همون لحظه سند ماشینمو به نامت میزنم چند تا عکس هم میزارم از حفاری های که ما کردیم تا ببینید که تو زیر زمین نبوده حفاری من نمیخواستم این حرف رو بزنم ولی ناچار شدم بگم من نگفتم دستگاه بدی پست قبی من رو بخونی و با دقت بخونی متوجه میشین که من منظورم این بود که یکم به فکر ما باشید که بتونییم تو این رطوبت گیلان زمین بتونییم جواب بگیریم از این دستگاه من تعرف بد نکردم از این دستگاه از نظر کار کردن با ردیاب من به خودم و کار کردن و اپراتوری شکی به خودم ندارم چون همه کار ها و حذف خطا هاشو میدونم ولی مشکل ما تو گیلان زمین فقط رطوبته اینم چند تا عکس از حفاری های که شده و همه چیز هم تو اپراتوری دقیق بوده

http://upload7.ir/imgs/2014-01/65307006595056918314.jpg

http://upload7.ir/imgs/2014-01/23194447130352001439.jpg

http://upload7.ir/imgs/2014-01/57102511110268744875.jpg

سلام به همه
مثل اینکه دیر رسیدم
سایت برای من تا امروز ظهر باز نبود ولی گویا از دیروز برای شما باز بوده.

مجتبی عزیز خواهشا خونسردی خودتون رو حفظ کنید و نزارید این تایپک هم مثل تایپکهای دیگه شود.
اینجا کنار هم هستیم مشکلات رو مرتفع کنیم و حرفاهای مجید عزیز هم خیلی درست بودن و فکر نمیکنم بی احترامی به شما کرده باشند.

اگر این حفاریتون مربوط به همون جائیست که در تست ها عرض کردید و فکر کنم 18 کیلو بود اولا بهتون خسته نباشید میگم ولی خوب ما بارها گفتیم که این تست
زیاد نمیتونه درست باشه و بارها عرض کردم که وزن خیلی کمه.
مطمئن باشید در زمین های مرطوب شمال هم میشه ردیاب زد ولی خوب به نسبت زمین های خشک سخت تر است
اما دلیلی نمی بینم که ردیاب کلا غیر قابل استفاده شود در شمال!!!

یکی از دوستان بنده تو شمال هستند و تا الان هم تست های بسیار خوبی در همین فصل زمستان داشته اند و تست رو تایید کرده ام.
انشالله که خبر موفقیتشو خواهیم شنید.

لطفا دلسرد نشید.
در پناه خالق یکتا موفق و پیروز باشید.

@};- @};- @};-

چهارشنبه 9 بهمن1392 - 3:31pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام .شب همگی به خیر.امروز ردیاب منم رسید.جا داره از اقا مجتبی تشکر کنم.تا امشب قبل از اینکه ردیابو دست بگیرم و با توجه به این همه خوندن مطالب سایت فکر میکردم الان ردیابو میگیرم دستم و هرچی بخوام تو خونه پیدا میکنم. :D .اما اینطور نبود.چیزی به اسم کشش انتن ها ندیدم.انتن چپ به هیچ وجه مثل انتن راست عمل نمیکرد.رو مد مس و برنز انتن ها هیچ عکس العملی نداشتن.فقط رو طلا ردیابی کرد خیلی خیلی خیلی ضعیف.اما باز قیچی نشد.فکر میکنین کجای کار مشکل داره؟ شماها وقتی انتن هارو دست میگیرین چقدر طول میکشه انتن ها بخوان حرکت کنن؟ ممنون @};-

چهارشنبه 9 بهمن1392 - 9:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین مادری
اولا مبارکت باشه ...
عزیزم هر بار میخوای انتن بزنی اصول رو کاملا رعایت کن و بعد از اون حدود 2دقیقه به ردیاب اجازه بده و بعد انتن ها رو بالا بیار

بکوش تا عظمت در نگاهت باشد،
نه در آنچه مینگری

پنج شنبه 9 بهمن1392 - 12:07am
کاربر فعال
کاربر فعال

ممکنه چون تو خونه مس زیاده، مثلا تمام سیم کشی ها لوازم برقی توشون مس داره انتن ها به سمت سینی مسی که واسه تست گزاشتم نمیرن؟ با اینکه ولوم وزن رو پایین گزاشتم اما حرکت انتنها وحشتناک اروم و الکی بودن.خلاصه اگه کسی میتونه حدس بزنه مشکل چیه ممنون میشم.اخه چشم امیدم به بچه های همین سایته.از اشناهام هم کسی با ردیاب کار نکرده که بتونم ازش سوال کنم.بازم ممنون

پنج شنبه 9 بهمن1392 - 12:16am
مدیر کل
مدیر کل

merajx5 عزیز ایشالا ردیاب 35 مبارکتون باشه. احتمالا شما از اون دسته افرادی هستین که آنتنها برای بدن شما چندان قوی جواب نمیده! با این حال مشکلی نیست. بنده مراحلی رو عرض میکنم که اگر در نظر بگیرین فکر میکنم بسیار کمک کننده باشه. در واقع بنده روش خودم رو عرض میکنم. اما طرز آنتن زنی هر کسی میتونه فرق داشته باشه.
اولین و مهمترین مساله بخصوص برای شروع تست و تمرین داخل منزل انتخاب هدف مناسب هست. توصیه من این هست از نقره استفاده کنین. چون در اطراف شما احتمالا نقره کمتر وجود داره. وزن این نقره رو هم بالای 10 گرم انتخاب کنین. طلا یا بخصوص مس بدلیل اینکه در اطراف وجود دارن برای تست داخل منزل مناسب نیستن. دیگه بستگی به محیط و موقعیت منزل شما داره.
آرنجها رو به پهلو یا در واقع کمر تکیه بدین و دو ساعد دست موازی هم و همینطور موازی زمین باشن. دسته آنتنها رو نه خیلی شل و نه خیلی سفت دست بگیرین. میزان محکم دست گرفتن دسته ها برای شما ممکنه فرق بکنه و باید امتحان کنین در چه حالتی واکنش میله ها برای شما بهتر هست. فاصله دو مچ دست شما از هم بین 30 تا 35 سانت باشه مناسب هست. نوک آنتنها رو نسبت به هم نزدیک تر بگیرین مثلا 10 الی 15 سانت. در واقع وضعیت دو میله برنجی شما شبیه به یک مثلث نصفه خواهد بود! نوک آنتنها به سمت زمین هم بصورت خیلی جزئی متمایل باشه بهتر هست. سعی کنین با همین شرایطی که عرض کردم بدون قصد ردیابی قدم بزنین و تعادل آنتنها رو حفظ کنین. در واقع دست شما باید در حدی روی انتن کنترل داشته باشه که به کج و راست متمایل نشه. از طرفی اگر میله ها به سمتی متمایل بشن شما نباید هیچ نیروی مثبت و منفی به دستتون وارد کنین!
برای ردیابی هدف الزاما نیاز به قیچی روی هدف نیست. اگر آنتن برای شما قوی جواب نده شاید برای اهداف کوچک اصلا مساله قیچی رو نداشته باشین! پس به همون صورتی که عرض کردم اگر آنتن رو دست بگیرین ؛ هدف هر سمت شما باشه آنتن سمت مخالف به طرفش حرکت میکنه. مثلا اگر هدف راست شما باشه نوک آنتن چپ به سمت راست متمایل میشه و شما همین رو میتونین به عنوان جهت هدف در نظر بگیرین. از چند نقطه و چند زاویه که این کار رو انجام بدین نقطه هدف براحتی برای شما مشخص خواهد شد.

پنج شنبه 9 بهمن1392 - 12:52am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

merajx5 نوشته است:
ممکنه چون تو خونه مس زیاده، مثلا تمام سیم کشی ها لوازم برقی توشون مس داره انتن ها به سمت سینی مسی که واسه تست گزاشتم نمیرن؟ با اینکه ولوم وزن رو پایین گزاشتم اما حرکت انتنها وحشتناک اروم و الکی بودن.خلاصه اگه کسی میتونه حدس بزنه مشکل چیه ممنون میشم.اخه چشم امیدم به بچه های همین سایته.از اشناهام هم کسی با ردیاب کار نکرده که بتونم ازش سوال کنم.بازم ممنون

آقا معراج عزیز سلام !
خسته نباشی انشااله تعالی...
اولا بابت ردیاب بهت تبریک میگم ...درثانی همونطور که جناب مهندس فرمودن شروع بکار بکن و بعد از یمدت که آنتن ها توی دستات راحت حرکت کردن یواش یواش برو و روی اهداف پنهان خارج خانه تست کن و وقتی که واقعا خبره شدی وتونستی یک هدف پنهان رو کمتر از یک دقیقه پیدا کنی اونوقت برو روی اهداف واقعی و مطمئن باش که هر چی بیشتر تمرین و تست داشته باشی راحت تر میتونی تو کاوش واقعی نتیجه بگیری ولی حتما باید اونقد ماهر بشی که بتونی یک هدف پنهان رو همونطور که گفتم کمتر از یک دقیقه پیدا کنی و بتونی راحت عمق و حجم رو هم بدست بیاری ... مطمئنا تو این کار هیچ کس نمیتونه دفعه ی اول بر ه و یک هدف واقعی رو بدون هیچ تمرینی بزنه ...
دوستانیکه از نتیجه نگرفتن شون ناراضی هستن و بعضا با اظهاراتشون ناخواسته موجبات دلسردی سایرین رو پدید میارن با خودشون مرور کنن که واقعا چقدر با این وسیله تمرین کردن و تا چه حد تونستن قلقهای دستگاه رو بگیرن ... مطمئنا اگه همه از اول شروع کنن به تست و تمرین و آزمون خطای زیاد و به اندازه ی کافی و وافی این کارو انجام بدن دیگه نیازی نیست که جاهای خطا رو حفاری کنن و دلسرد بشن چون با تمرین زیاد خیلی راحت میتونن خطارو تشخیص بدن و از حفاریهای بیمورد جلوگیری کنن .
به امید موفقیت تمام عزیزان و حصول نتیجه ی دلخواه ...
یا حق.

پنج شنبه 9 بهمن1392 - 1:42am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: شيراز
با سلام
هنگام تست یا کاوش با 35 بعضا دیده میشه یکی از آنتنها بسمت هدف حرکت میکنه و آنتن دیگه هیچ عکس العملی نشون نمیده این حالت گاهی برای آنتن راست و گاهی برای چپ بوجود میاد بنظر شما اساتید علت چی میتونه باشه؟

پنج شنبه 9 بهمن1392 - 2:07am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود به شما معراج عزیز ..مبارک باشه دوست عزیز ..داداش این مشکل رو تقریبا همه دوستان در روزهای اول دارند .یکیش خود من ..اولین روز که ردیاب رو دستم گرفتم و باهاش شروع به ردیابی کردم به علت نداشتن تعادل و استرس زیاد همش گیج میزدن میله ها و شدیدا حالم گرفت و فکر میکردم که دستگاه خرابه اما وقتی برای دوستان پیام فرستادم بهم توصیه تمرین زیاد کردن ..تازه بعد از دو هفته تقریبا قلق کار دستم اومد ...وحالا خیلی بهتر شده .باور داشته باش ردیاب عالیه .فقط تمرین زیاد داشته باش..موفق باشی دوست عزیز :-H

پنج شنبه 9 بهمن1392 - 2:18am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mehran1545 نوشته است:
با سلام
هنگام تست یا کاوش با 35 بعضا دیده میشه یکی از آنتنها بسمت هدف حرکت میکنه و آنتن دیگه هیچ عکس العملی نشون نمیده این حالت گاهی برای آنتن راست و گاهی برای چپ بوجود میاد بنظر شما اساتید علت چی میتونه باشه؟

آره این مورد پیش میاد ولی باید کمی منتظر موند مطمئنا اگه هدفی رو تشخیص داده باشه بعد از چند ثانیه آروم آروم بسمت هدف حرکت میکنه ولی گاهی اوقات این موضوع تا 20 ثانیه هم احتمال داره طول بکشه ولی بالاخره حرکت میکنه و ثابت نمیمونه .
من فک میکنم به بدن اپراتور بستگی داره البته یک احتماله و توجیه قابل قبولی براش ندارم ولی چون گاهی اوقات سمت چپ این مشکلو داره و گاهی اوقات سمت راست احساس میکنم باید مربوط به احوال اپراتور باشه ....
یا حق.

پنج شنبه 9 بهمن1392 - 2:24am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 238 , 239 , 240 , 241 , 242 , 243 , 244 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 83 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure