انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 16 مهر1403 - 3:57am

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 260 , 261 , 262 , 263 , 264 , 265 , 266 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان تستهای مکانی که قرار هست حفاری کنم رو بشرح زیر براتون میزارم :
رهگیری با فرکانس 1331.5 وزن 1.2 تن ... آنتن تلسکوپی وسیم آنتن برنجی وصل و ولوم قدرت روی 10 که از فاصله ی 150 متری مکان رو ردیابی و نقطه کردم ...
با فرکانس 39.51 آنتن تلسکوپی وصل و آنتن برنجی بدون سیم بود و با ولوم قدرت روی نیم تا یک مکان رو نقطه کردم و وزن هم روی 1.2 تن بود و آنتن با قدرت بیشتری عمل میکرد ...
عمق گیری با روش تلسکوپی قطع و آنتن برنجی با سیم متصل و قدرت روی 8 انجام شد که عمق حدود 5 متر شد از چهار طرف بدون اختلاف...
حجم هم مانند عمق گیری انجام شد که حجمی معادل 2.2 ×2.2 متر داد ...
حفره هم با 70 گرفتم که یک تونل حدود 20×1 متر داد ولی عمق شد 3.5 متر و این حفره حدود 2 متر از نقطه فاصله داشت که با بررسی دقیق فهمیدم دوستان کاوشگر دیگری یک حفره ی 3.5 متری حدود 10 متر فاصله از نقطه حفر کرده بودند که با یک تونل از کنار نقطه رد شده بودند و عمق هم دقیقا 3.5 متر بود ...
با دقت بیشتر در حفره یابی دقیقا به اندازه ی حجم بار یک حفره در عمق 5 متری گرفتم که عدد آن روی 65 بود ...
فرکانس فلزهای دیگه بجز نقره جواب نداد که نقطه ی اون هم حدود یک متر از نقطه ی طلا فاصله داشت ... متاسفانه بعلت کمی وقت عمق گیری و حجم برای نقره هر دو شب فراموش شد ...
ذغال هم تا 500 گرم روی نقطه جواب داد ...
فرکانسهای 219.9 و 21.04 و هر 5 گلد دستگاه روی نقطه جواب دادند که اختلاف اندکی در وزن اونها بود که قابل چشم پوشی هست ...
تست فاصله هم با همین وزن 1.2 تن انجام شد که با دور شدن از نقطه فقط حرکت آنتن کمی ضعیف تر بود ولی در کل نقطه سنس میشد ...
گلد 5 و 4 با فاین -1 تا +2 گرفتن...
گلد 1و2و3 فاین از -2 تا +3 جواب داد ...
مگنت 2 تا عدد 75 گرفت...
عمق با مگنت 2 حدود 4.4 متر بود...
فرکانس 710.0 ((دندان)) هر 3متر یکبار قیچی میشد و در یک محدوده ی حدود 20 متر مربع تست انجام شد.

این تستها در 2 شب با فاصله ی 4 روز انجام شد و ماه شب اول نیم هلال و شب دوم نزدیک به قرص کامل با فاصله ی 3 شب بود و در مجموع کل تستها حدود 6 ساعت طول کشید ... همونطور که میبینید مدت زمان زیادی برای انجام تستها لازمه که بشه دستور حفاری داد ... امیدوارم باروشهای نوین اساتید محترم بشه این زمان برای آزمون خطا رو به حد اقل رسوند ... به امید اونروز ...
یا حق.

جمعه 25 بهمن1392 - 10:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hamze2000 نوشته است:
مجید عزیز با توجه به اینکه یه قبر می تونه تا بالای 10 دندان سالم بمونه فکر کنم درست باشه و چون دندان مغناطیس نداره وزن هم درست میزنه.فرکانس زمرد هم من با یه بار که خارج کرده بودن زدم و چون اون موقع زیاد ماهر نبودم نمی تونم بگم تا چه حد می تونه درست باشه.البته من یه دانه تسبیح زمردی هم خارج کردم که روی اون قیچی میشه ولی باید تو خاک جوابشو پس بده.اینجا هم هوا داره خوب میشه و ایشالله دوباره دست بکار میشیم.

ممنون استاد عزیز!
پس با این حساب اگر این فرکانس کم خطا باشه اون محل باید یک قبرستون باشه که این میتونه قیچی شدن 3 متر یکبار رو توجیه کنه ...
البته دوستان در مورد پست قبل که نتیجه ی تستها رو گذاشته بودم باید عرض کنم مکان دارای سند است که فقط عمق با تستهای انجام شده منافات داره که اونم فک کنم مربوط به فرسایش زمین و هموار کردن توسط کشاورزان باشه... عمق در سند حدود 12 متر هست...

جمعه 25 بهمن1392 - 10:09pm
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون حمزه عزیز. تحلیل شما بنظر بنده هم کاملا درست هست!
در خصوص فرکانس زمرد هم عددش تا جاییکه بنده میدونم 1247 بوده که بنظر میاد درست باشه. این فرکانس رو ما قبلا هم داشتیم ولی فکر نمیکردیم بدرد بخوره برای همین بصورت ثابت در ردیاب قرار داده نشد! :D

جمعه 25 بهمن1392 - 10:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

21.04نبایدقیچی بشه ...گلد1چطوری تونسته 5مترعمقوبزنه .....احتمالاحفره هام قبلازدتدخالی بوده ذرات و...بیخیال شدند.بازم استادان میدانندونظرشون..نقره چه فرکانسی زدی وچندکیلوزده؟؟؟

جمعه 25 بهمن1392 - 10:17pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

سلام

دوستانی که علاقه مند به تغییرات در 35 هستن بصورت زیر عمل کنند

ابتدا انتن های تلسکوپی را کلا حذف کنند ,دو سیم که از ولوم قدرت (power ) به فیشهای خروجی و سپس انتنهای تلسکوپی وصل میشوند رو از فیش خرجی و انتنهای تلسکوپی جدا کنید.
یک کلید دوحالته به شکل زیر تهیه و مطابق شکل زیر سیم کشی نمایید.

اندازه هر یک از فیبرهای مسی 2*1 سانتن یا کوچکتر هست

این دو فیبر کوچک رو در فاصله نیم تا یک سانتی متری از فیش های خروجی به یک جا محکم کنید طوری که رویه مسی فیبر مقابل فیش خروجی باشه

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

جمعه 25 بهمن1392 - 10:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

هوشی جان واضح نیست این کاواسه چیه مزایاش وحسنش؟؟؟

جمعه 25 بهمن1392 - 10:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ali7777 نوشته است:
21.04نبایدقیچی بشه ...گلد1چطوری تونسته 5مترعمقوبزنه .....احتمالاحفره هام قبلازدتدخالی بوده ذرات و...بیخیال شدند.بازم استادان میدانندونظرشون..نقره چه فرکانسی زدی وچندکیلوزده؟؟؟

سلام علی جان خوبی داداش گل ؟
21.04 فرکانس طلاست دیگه ... چرا نباید قیچی بشه ؟
گلدهای دستگاه فقط برای سنس و تائید استفاده شده و برای عمق و حجم از فرکانسهای دستی و پائین استفاده شده عزیز ...
برای نقره هم عرض کردم که با نقره 2 ردیاب و 86.15 و وزن روی 20 کیلو بود و دیگه وزن و عمق و حجم گیری رو فراموش کردم ... اونارو هم موقع حفاری میزنم و نتیجه عینا باستحضار سروران خواهد رسید.
یا حق.

جمعه 25 بهمن1392 - 11:06pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

با سپاس از مجید و مهندس حمید عزیز.
علی جان در برخورد با بار واقعی هر 5 فرکانس جواب میده.گلد یک کمترین عمق رو میده و با بالا بردن گلد ها عمق هم بیشتر میشه بشرطی که ولوم قدرت برای هر 5 گلد یکی باشه!
مجید عزیز شما با کمترین فرکانس مثل 21.04 و وزن 1 تن و با سیم و ولوم قدرت 10 عمق زنی کن تا عمق دقیق رو داشته باشه.عمق شما با حجم درست نیست و با این عمق حجم باید بالای سه در سه میشد.حجم شما نشان از عمق بیشتر هستش و شما با خطای سفال یا استخوان حجم و عمق گرفتی!!!!!!

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

جمعه 25 بهمن1392 - 11:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ببخشیددادا21.04اشتب شدش عذرمیخام م م م بله ....

جمعه 25 بهمن1392 - 11:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hamze2000 نوشته است:
با سپاس از مجید و مهندس حمید عزیز.
علی جان در برخورد با بار واقعی هر 5 فرکانس جواب میده.گلد یک کمترین عمق رو میده و با بالا بردن گلد ها عمق هم بیشتر میشه بشرطی که ولوم قدرت برای هر 5 گلد یکی باشه!
مجید عزیز شما با کمترین فرکانس مثل 21.04 و وزن 1 تن و با سیم و ولوم قدرت 10 عمق زنی کن تا عمق دقیق رو داشته باشه.عمق شما با حجم درست نیست و با این عمق حجم باید بالای سه در سه میشد.حجم شما نشان از عمق بیشتر هستش و شما با خطای سفال یا استخوان حجم و عمق گرفتی!!!!!!

حمزه جان بنده هم به این موضوع مشکوک شدم و باوزن 600 کیلو و فرکانس 21.04 و با وزن 1 تن با قدرت 8 و 9 و 10 عمق گیری کردم که در هر بار کمتر از 10 سانتیمتر اختلاف داشت که قابل چشم پوشی بود ... اگه دقت کرده باشی گفتم عمق در سند بیشتر از این بود ولی مشخص بود که با لودربخشی از تپه هموار شده بود و بخشی دیگش هم بخاطر فرسایش ... چون اختلاف زیادی بین عمق بدست آمده و عمق سند بود برای همین به خیلی چیزا دقت کردم ...
فک کنم برای همین عمق و حجم بدست آمده با ه م نمیخونه ...

جمعه 25 بهمن1392 - 11:36pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 260 , 261 , 262 , 263 , 264 , 265 , 266 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 66 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure