انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 14 مهر1403 - 1:30am

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 300 , 301 , 302 , 303 , 304 , 305 , 306 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: فلزجو
حمید نوشته است:
خسته نباشین اریانای عزیز. از نوشته شما اینطور بر میاد که شما اصلا ملاکتون برای تشخیص بار در اون مکان دستگاه و ردیاب هم نبوده! چون فرمودین بعدا از ردیاب استفاده کردین و چیزی رو مشخص نکرده و شما هم که حفاری کرده بودین و چیزی هم پیدا نشد. پس اینجا خطای شما بجای اینکه به دستگاه خاصی مربوط باشه به ذهنیت و اطلاعات شما در مورد اون مکان بستگی داشته که احتمالا اشتباه میکردین.
ردیابی در غار همونطور که دوستان اشاره کردن کار راحتی نیست و بستگی به فضای موجود و در اختیار شما و جنس دیواره ها و میزان رطوبت و مغناطیس داره.
در خصوص عمق 11 متری هم مطمئن باشین اگر هدف مناسبی حتی تا عمق خیلی بیشتر از این هم وجود داشته باشه شما با این ردیاب و بخصوص با فرکانسهای پایین میتونین تشخیصش بدین.
اینکه برای اهداف پلمپ ولوم وزن پایین تر باشه بهتره مساله درستی هست. اما لازم نیست ولوم وزن از وزن واقعی هدف خیلی پایین تر باشه. چون اگر هدف سنس بشه حداقل به اندازه وزن واقعی از اون مقدار فلز خالص میتونه روی سیستم کنترل وزن تاثیر بذاره که موجب سنس خواهد شد.

سلام

بله حمید جان اتفاقا ردیاب تو این زمینه همونطور که گفتم اب پاکی رو ریخت رو دستمون هر چند نمیشه گفت 100 درصد ولی تا حدودی جلوی وقت و هزینه و خیلی مسائل دیگه رو گرفت حداقلش فعلا بیخیال شدیم تا ببینیم ادامه این تاپیک به کجا ختم میشه بلکه فرجی شد و در اینده نتایج فرکانس گیری به اوج خودش برسه و در همه زمینه ها حتی تو غار نو اوریهای به وجود بیاد و همه رو به مراد دلشون برسه البته اگه اوس کریم هم بخاد!!

حاصلضرب توان در ادعا مقداری ثابت است هرچه توان انسان بیشتر باشد ادعایش کمتر است و هرچه توانش کمتر باشد ادعایش بیشتر است.

دکتر حسابی.

یکشنبه 18 اسفند1392 - 2:11pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

hamze2000 نوشته است:
من و استاد جاوید رو فرکانس گیری خیلی کار کردیم.چیزی که فرکانس های خود ردیاب رو شاخص کرده اینکه واکنش قوی نسبت به سفال خیس دارن و در واقع سفال رو بهتر از هر چیزی می گیرن.اگه بار هم داخل سفال باشه و بار هم پلمپ نباشه ردیاب اول سفال رو میگره و بعد بار اون رو.حالا باری که پلمپ هستش رو شما حساب کنید فرکانس های ردیاب بقدری بهش ضعیف واکنش میدن که واقعا مهارت می خواد برای تشخیص اون.خود بنده هم سندی رو دارم که بارش پلمپه و هنوز هم فکر نمی کنم بتونم پیداش کنم.برای بار پلمپ ده متر هم برای سنس زیاده و این رو بنده تجربه کردم.البته دوستان این رو بدونن که اخر سال بخاطر برخی تغییرات ردیاب واکنش ضعیفی داره و با رسیدن بهار مخصوصا روزای اول ردیاب بهترین شرایط برای سنس رو داره.
موضوع بعدی هم رابطه مگنت با وزن هستش که بنده همون اوایل هم گفتم کلید این ردیاب مد مگنت هستش.مثل جای شما 800 گرم نقره با مگنت 40 رو نقطه کردید.این مگنت 40 نشون میده مغناطیس محل وزن رو تا ده برابر بالا برده پس در نتیجه نقره ما یا ذرات هستش و یا خطای 80 تا 8 گرمی....

دقیقافقط مگنت مونده وحجمه مگنت وعمقش بیش ازفلزباشه وتسته اونم انجام بدیم باحفاری هاکه من واسم خیلی مهم ان شااله این حرکت جواب بده ه ه ه ه ه

یکشنبه 18 اسفند1392 - 2:15pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

ali7777 نوشته است:
hamze2000 نوشته است:
من و استاد جاوید رو فرکانس گیری خیلی کار کردیم.چیزی که فرکانس های خود ردیاب رو شاخص کرده اینکه واکنش قوی نسبت به سفال خیس دارن و در واقع سفال رو بهتر از هر چیزی می گیرن.اگه بار هم داخل سفال باشه و بار هم پلمپ نباشه ردیاب اول سفال رو میگره و بعد بار اون رو.حالا باری که پلمپ هستش رو شما حساب کنید فرکانس های ردیاب بقدری بهش ضعیف واکنش میدن که واقعا مهارت می خواد برای تشخیص اون.خود بنده هم سندی رو دارم که بارش پلمپه و هنوز هم فکر نمی کنم بتونم پیداش کنم.برای بار پلمپ ده متر هم برای سنس زیاده و این رو بنده تجربه کردم.البته دوستان این رو بدونن که اخر سال بخاطر برخی تغییرات ردیاب واکنش ضعیفی داره و با رسیدن بهار مخصوصا روزای اول ردیاب بهترین شرایط برای سنس رو داره.
موضوع بعدی هم رابطه مگنت با وزن هستش که بنده همون اوایل هم گفتم کلید این ردیاب مد مگنت هستش.مثل جای شما 800 گرم نقره با مگنت 40 رو نقطه کردید.این مگنت 40 نشون میده مغناطیس محل وزن رو تا ده برابر بالا برده پس در نتیجه نقره ما یا ذرات هستش و یا خطای 80 تا 8 گرمی....

دقیقافقط مگنت مونده وحجمه مگنت وعمقش بیش ازفلزباشه وتسته اونم انجام بدیم باحفاری هاکه من واسم خیلی مهم ان شااله این حرکت جواب بده ه ه ه ه ه

علی جان یه کم با آرامش پست بزن تا مطالب نادرست تایپ نکنی و موجب سر در گمی نشه. برعکس نوشتی!!!!

عمق مگنت باید کمتر از عمق فلز باشه و همچنین حجم مگنت باید بیشتر از حجم فلز بدست بیاد!!!

یکشنبه 18 اسفند1392 - 2:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بله عذرمیخام .....حالاهمون ن ن ن ن که شماقبلافرمودین بله .دستم بنده کارمم بودببخشید X_X

یکشنبه 18 اسفند1392 - 2:30pm
مدیر کل
مدیر کل

دوستانی که اشاره میکنن ما مطمئنیم جایی چیزی هست ولی ردیاب چیزی نشون نمیده ؛ در نظر داشته باشن اولا اطلاعات شما باید درست و موثق باشه! به حساب هر حرف یا دیده و شنیده ای نمیشه گفت واقعا اونجا چیزی هست یا نه. چون تجربه ثابت کرده بخصوص در این زمینه ها مردم ما بیشتر متکی به شایعات هستن تا واقعیات! و اگر واقعیتی هم در کار باشه یک کلاغ چهل کلاغ میکنن! در ثانی این مساله به آنتن زنی شخص و شرایط مساعد برای ردیابی هم بستگی داره. در همون ابتدا اشاره کردیم مساله کنترل وزن بسیار حساسه. شما اگر از وزنهای بالاتر استفاده کنین به همون نسبت واکنش آنتنها هم میتونه ضعیف تر بشه و اگر شما از اون دسته اپراتورهایی نباشین که سنس رو راحت و سریع متوجه میشن ؛ خیلی بهتره از وزنهای خیلی پایین استفاده کنین تا واکنش میله ها محسوستر باشه. بخصوص وقتی شما از وجود هدف اطلاع ندارین یا فاصله شما تا هدف زیاد هست این مساله بیشتر اهمیت پیدا میکنه. در واقع خیلی بهتره که شما نقاطی رو هر چند خطا و کاذب مشخص کنین و بعد خطاش رو تشخیص بدین تا اینکه از همون ابتدا بخواین خطای ذرات رو حذف کنین ولی هدف اصلی هم حذف بشه! شما اگر حتی کنترل وزن رو روی 1 گرم هم بذارین برخی موارد خطای ذرات براحتی حذف میشن اما در عین حال قدرت واکنش برای اهداف واقعی هم در حدی مشخص و قوی خواهد بود که شما احیانا هدف رو از دست ندین.
از نظر سیستم فرکانسی هم که همه جور فرکانسی توسط ردیاب 35 قابل استفاده هست و دیگه هیچ دلیلی نداره که بگیم این ردیاب قابلیت سنس اون هدف رو نداره!

یکشنبه 18 اسفند1392 - 2:43pm
استاد
استاد

درود بر شما
نتیجه انواع و ارقام زوشهای فرکانس گیری به اینجا رسیدم که اگه یک فر کانس تونست روی خاک با ولوم صفر 2 تا 3 کیلو از یک فلز را رد بده اونوقت میشه وزن تقریبا دقیق هدف زیر خاک و همینطوز مگنت و هاله یونی را رد داد به حساب دیگه هر چی فر کانسه مربوطه وزن یا لاتر از 3 کیلو را رد بده موج دقت بیشتری برای نفوذ به هاله داره البته هدفی که به زمین چسبیده فقط اینقده مگنت و هاله ایجاد میکنه و هدف های پلمپ تقریبا زاویه 45 درجه ندارند و دقیق ردیاب فقط روی اون قیچی میکنه و عمق زنی اون هم خیلی سخته چون خروجی 45 درجه ضعیف داره مخصوصا اگه بالای 5 متر زیر خاک باشه که دیگه هیهات هست. همچنین فرکانس دیگه هیچوفت هاله یونی نمیتونه حریفش بمیشه و بادهای مغناطیسی یا کشش قطب شمال و جنوب تقریبا در حد زیر 5 یا 10 درصد میشه و مطمعنا همچنین فرکانس هیچوقت زاویه 45 درجه را نخواهد گرفت.این نتایج را با تست واقعی یه تومولوس بدست اوردم و دیگه مطمعن شدم هدف های بسیار قوی فرکانسهایی که قبلا فقط روی یه نقطه قیچی میکردن اینبار توسط تومولوس زاویه 45 درحه بر اونها غلبه کرد
پس با این حساب 35 هنوز به اخرش نرسیده و باید فرکانسهای پیدا کرد که زاویه 45 درجه را رد بده

یکشنبه 18 اسفند1392 - 4:25pm
مدیر کل
مدیر کل

جاوید جان بعضی نکات شما قطعا درست نیست! مثلا همین بحث ارتباط زاویه 45 درجه یونی و اون 45 درجه ای که عمق توسطش اندازه گیری میشه! بارها من اشاره کردم نمیدونم دوستان چرا دقت کافی نمیکنن. سوال من این هست ؛ آیا مگر یک فلز جدید چه روی خاک چه زیر خاک ؛ یون داره که شما میتونین براحتی عمقش رو اندازه بگیرین؟! مساله عمقگیری از طریق عقب امدن و باز شدن آنتن در راس نقاط 45 درجه ای یک مساله ریاضی و هندسی بسیار سادست که بارها بهش اشاره کردیم و اصلا ارتباطی به جدید یا قدیمی بودن و خروج یون نداره! در واقع درست از جایی که آنتنها شروع به بسته شدن بکنن شما وارد ناحیه شعاع 45 درجه ای میشن و وقتی درست روی هدف قرار بگیرین قیچی کامل میشه. عدم توجه به این مساله ساده نه تنها عمقگیری رو با خطا مواجه میکنه بلکه در حجم گیری هم تاثیر داره.

یکشنبه 18 اسفند1392 - 5:56pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

خدمت آندسته از دوستانی که تازگی ردیاب رو گرفتند و گلایه هم داشتن که ردیاب هیچ واکنشی نداره و مثل چوب خشکه در دستانشون!!!
عرض کنم که این یه نکته خیلی ریز داشت و بنده که آنتنهام خراب شده بود و از مهندس مجتبی یه دسته و آنتن جدید گرفتم باهاش مواجه شدم.
خیلی به سختی تکون میخورد.
این مشکل چیزی نبود جز روان نبودن کافی بلبرینگها!!!
که با کمی ور رفتن با آنتن و بلبرینگ این مشکل برطرف شد.
بهتره یه ذره ریزبین باشیم.
@};-

یکشنبه 18 اسفند1392 - 6:12pm
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

من که سرو ته انتهای برنجی رو نوکاشونو یه کوچولو سمباده کشیدم .امروز رفته بودم تست تو باغ از فاصله های 40متری 20متری 5 متری مس 500گرمی رو قبلا تو نیم متری دفن کرده بودم زمین خیس ..گلی.. هوا تمام ابری میتونستم هدف رو سنس کنم تو 3متری نمیتونستم نقطه کنم انتنها نزدیک هدف دور میزدن امروز خیلی سخت بود تو این شرایط سنس کردن هدف ولی با طرفند رد میزدم واقعا بعضی از روزها راحت سنس میشه بعضی موقعها نه.ولی روی هدف که قیچی میشد جلو میرفتم و قتی رد میشدم از هدف انتها از هم باز میشدن از همونجایی که انتها از هم باز میشدن و یه کوچولو که عقب میومدم دوباره انتها قیچی میشدن در همون حالت دقیقا تو همون وضعیتی که پاهام بودن یعنی پشت پاهای من همون نقطه محل دقیق هدفه چندین بار تست کردم این مساله رو.دوستان تست کنن این مساله رو اونایی که وقتی هدفی رو پیدا کردن و قیچی کردن هدف رو... و شک دارن نقطه نیم یا 1متر این ور تر یا اون ورتر نیست انجام بدن

درکوی نیک نامان...ماراگذر ندادند

یکشنبه 18 اسفند1392 - 7:27pm
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

باز برای اینکه مطمعا بشم از این تستهایی که انجام دادم میخوام بزارم هوا افتابی بشه همین شرایطو همین تستارو دوباره انجام بدم ببینم تاثیر گذار هست یا نه.ولی قبلا راحت سنس میشد ونقطه میشد امروز خیلی سخت بود سنس کردن مخصوصا تو 2و 3متری دیگه نقطه نمیشد انتها دور میزدن

درکوی نیک نامان...ماراگذر ندادند

یکشنبه 18 اسفند1392 - 7:37pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 300 , 301 , 302 , 303 , 304 , 305 , 306 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 87 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure