انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 16 تیر1403 - 9:19am

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 329 , 330 , 331 , 332 , 333 , 334 , 335 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دو باره این سوال مهمو پرسیدم ولی کسی جوابی نداده اگه کسی اطلاعاتی داره لطفا به اشتراک بزاره تا همه استفاده کنن ^:)^ :YMPRAY:

گاهی وقتها باید دیدو رد شد باید با سکوت تاثیر گذاشت شاید این سکوت ما امیدی باشد برای ناامیدی :-)

دوشنبه 11 فروردین1393 - 2:21pm
استاد
استاد

iranian171 نوشته است:
دو باره این سوال مهمو پرسیدم ولی کسی جوابی نداده اگه کسی اطلاعاتی داره لطفا به اشتراک بزاره تا همه استفاده کنن ^:)^ :YMPRAY:

درود بر شما
طبق نقاشی خودتون خروجی زاویه 45 درجه را مشخص کردم البته زاویه 45 درجه بستگی به عمق هدف داره هر چی عمق بیشتر باشه فاصله دو نقطه خروجی از مرکز هدف بیشتر میشه

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 11 فروردین1393 - 2:50pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

استاد جاوید جاهایی که تو عکس ضربدر زدم قیچی شدن دقیق نیمرخ تپه و محل قیچیهاست با توجه به همون ضربدر هایی که زدم و اینکه شما قبلا گفتین باید بصورت فرضی عمق هدفو بدست بیاریم منم دو حالت کشیدم و خواستم شما یکی رو تایید یا حالت درستو روی عکس اصلاح کنید ولی شما نقاتی که من علامت زدمو توجهی بهشون نداشتین و نقاط دیگه ای رو علامت زدین و این کلیت خروج یون از زاویه ۴۵ درجه رو میدونستم فقط نمیدونم که بصورت فرضی باید دو ۴۵درجه رو به هم وصل کنم و مرکز هدفو فرضی بین این دو پایین بیارم و عمق هدف میشه فاصله ی ۴۵درجه ی شمالی تا مرکز فرضی هدف که شکل بالایی توی عکسیه که فررستادم و در حالت دوم از ۴۵درجه شمالی موازی با زمین صاف بصورت فرضی خطی کشیده و نقاط ۴۵درجه جنوبی و مرکز هدف رو پایین آورده و جاشونو روی این خط فرضی علامت میزنیم و عمق رو بدست می یاریم که میشه تصویر پایینی از تصویر فرستاده شده

گاهی وقتها باید دیدو رد شد باید با سکوت تاثیر گذاشت شاید این سکوت ما امیدی باشد برای ناامیدی :-)

دوشنبه 11 فروردین1393 - 4:09pm
استاد
استاد

iranian171 نوشته است:
استاد جاوید جاهایی که تو عکس ضربدر زدم قیچی شدن دقیق نیمرخ تپه و محل قیچیهاست با توجه به همون ضربدر هایی که زدم و اینکه شما قبلا گفتین باید بصورت فرضی عمق هدفو بدست بیاریم منم دو حالت کشیدم و خواستم شما یکی رو تایید یا حالت درستو روی عکس اصلاح کنید ولی شما نقاتی که من علامت زدمو توجهی بهشون نداشتین و نقاط دیگه ای رو علامت زدین و این کلیت خروج یون از زاویه ۴۵ درجه رو میدونستم فقط نمیدونم که بصورت فرضی باید دو ۴۵درجه رو به هم وصل کنم و مرکز هدفو فرضی بین این دو پایین بیارم و عمق هدف میشه فاصله ی ۴۵درجه ی شمالی تا مرکز فرضی هدف که شکل بالایی توی عکسیه که فررستادم و در حالت دوم از ۴۵درجه شمالی موازی با زمین صاف بصورت فرضی خطی کشیده و نقاط ۴۵درجه جنوبی و مرکز هدف رو پایین آورده و جاشونو روی این خط فرضی علامت میزنیم و عمق رو بدست می یاریم که میشه تصویر پایینی از تصویر فرستاده شده

درود بر شما
زاویه 45 درجه خروج یون نسبت به خط افقی و سطح صاف می باشد و عمق هم فاصله هر زاویه خروجی تا نقطه وسط هدف می باشد.در جایی که ناهموار هست زاویه 45 درحه همون زاویه خروجی هست منتهی چوت یکی از ضلع ها کوچکتر شده ادمی را گمراه میکنه و ما باید ضلع بزرگتر اونجایکه قیچی کرده تا نقطه هدف روی نوک تپه معیار عمق نسبت به خط افقی فرضی حساب کنیم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 11 فروردین1393 - 4:39pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

ای ول داداش خیلی دنبال این توضیحی که دادین بودم ایشاالله توی همه ی کارات موفق و سربلند بشی :ymhug: :-* :ymhug:

دوشنبه 11 فروردین1393 - 7:56pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

tehrani39111355 نوشته است:
سلام دوستان.
مسئله ای توی ردیابی برایم مبهمه .لطفا کمک کنید .
فرض بر این که هدف ما یک تل می باشد وتوسط ردیاب نیز سنس می شود .حالا برای گرفتن مگنت که نباید فاصله بیشتر از 10 متر باشد ،دراین فاصله :آنتن های خالی نیز هدف را سنس میکنند .
ایا گرفتن وزن فلز ومگنت تحت تاثیر حرکت آنتن خالی در این فاصله میباشد یا خیر؟
چون به نظرم وقتی که آنتن خالی حرکت کند،هر وزن ومگنتی به دستگاه بدهیم،باز هم حرکت خواهد کرد .ممنون

سلام.
اساتید خواهشا راهنمایی کنید.

***به اندازه ی شناختمان ازدنیا ،بهره مندیم***

سه شنبه 11 فروردین1393 - 12:41am
استاد
استاد

سلام دوستان.
مسئله ای توی ردیابی برایم مبهمه .لطفا کمک کنید .
فرض بر این که هدف ما یک تل می باشد وتوسط ردیاب نیز سنس می شود .حالا برای گرفتن مگنت که نباید فاصله بیشتر از 10 متر باشد ،دراین فاصله :آنتن های خالی نیز هدف را سنس میکنند .
ایا گرفتن وزن فلز ومگنت تحت تاثیر حرکت آنتن خالی در این فاصله میباشد یا خیر؟
چون به نظرم وقتی که آنتن خالی حرکت کند،هر وزن ومگنتی به دستگاه بدهیم،باز هم حرکت خواهد کرد .ممنون

سلام.
اساتید خواهشا راهنمایی کنید.

درود بر شما
انتنها تابع ولوم وزن و فرکانس هستند اگه فرکانسی باشه که چند کیلو را با ولوم 1 گرم رد بده با ولوم وزن میشه کاری کرد که در 1 متری هم مگنت را سنس نکنه

سه شنبه 12 فروردین1393 - 6:01am
مدیر سایت
مدیر سایت

جاوید نوشته است:
Kani نوشته است:
من این پاسخ ها و نتایج رو بسیار معقولانه تر و واقعی تر میدونم تا مگنت بدن.

من تو فکر تهیه آهنربای زیاد و آهن بسیار پوسیده و شبیه سازی مغناطیس قوی زیر زمین هستم.
تا با اون فرکانسهارو آزمایش کنم.
هر فرکانسی که این مغناطیس قوی رو رد کرد و رفت به سمت یک گرم طلای روی زمین بسیار میتونه قابل اطمینان باشه چون طلای روی زمین مغناطیس دور خودش نداره یا خیلی کم داره.

تاکید میکنم مغناطیس قوی زیر خاک ایجاد کنیم. که با گذاشتن آهنربای بزرگ و قوی و آهن پوسیده زیاد و سفال و استخوان کنار هم در زیر خاک میشه تا حد زیادی این مگنت رو شبیه سازی کرد.
جاوید جان اگه امکانشو دارید تست کنید.
@};-

در.د بر شما
کانی جان اگه مگنت بدن نباشه به هیچ عنوان انتنهای ردیاب حاضر نمیشوند یک میلی متر هم تکون بخورند البته این مگنت با قدرت ذهن فرق داره در واقع بدن ما یه پایه برای این کار ردیابی هست و پایه دیگه فلز یا ماده زیر خاک هست که یون اون توسط فرکانس ردیاب تحریک میشه و بالا میاد و انتنها نقش پل ارتباطی یا نمایشگر ازتباط را بازی میکنند

درود
جاوید جان اگر این صحبت شما درست باشه پس آنتنها زمانیکه در یکجا ثابت شوند و در دست نباشند نباید حرکت کنند ولی ما برای فرکانس گیری این کار را میکنیم و آنتنها هم حرکت میکنند
پس علت حرکت آنتنها چیز دیگری بجز مگنت است که هنوز ما متاسفانه کشفش نکردیم
L-)

نگذارید گوشهایتان گواه چیزی باشد که ندیده اید
نگذارید زبانتان چیزی را بگوید که قلبتان باور نکرده
صادقانه زندگی کنید

سه شنبه 12 فروردین1393 - 7:54am
مدیر سایت
مدیر سایت

Kani نوشته است:

من تو فکر تهیه آهنربای زیاد و آهن بسیار پوسیده و شبیه سازی مغناطیس قوی زیر زمین هستم.
هر فرکانسی که این مغناطیس قوی رو رد کرد و رفت به سمت یک گرم طلای روی زمین بسیار میتونه قابل اطمینان باشه چون طلای روی زمین مغناطیس دور خودش نداره یا خیلی کم داره.

تاکید میکنم مغناطیس قوی زیر خاک ایجاد کنیم. که با گذاشتن آهنربای بزرگ و قوی و آهن پوسیده زیاد و سفال و استخوان کنار هم در زیر خاک میشه تا حد زیادی این مگنت رو شبیه سازی کرد.
@};-

درود
کانی جان برای ایجاد خاصیت مغناطیسی در مقیاس بزرگ میشه از آهنربای الکتریکی استفاده کرد
میتونی یه میله آهنی قطور مثل یه آرماتور صاف (بدون آج) تهیه کرد و دورش رو سیم لاکی پیچید و سپس دوسر سیم رو به یه باطری وصل کرد و اینجوری یه آهنربای قوی ساخت
البته بهتره میله رو دفن کرد و فقط سر سیمها رو از خاک بیرون گذاشت تا به باطری وصل کرد
L-)

نگذارید گوشهایتان گواه چیزی باشد که ندیده اید
نگذارید زبانتان چیزی را بگوید که قلبتان باور نکرده
صادقانه زندگی کنید

سه شنبه 12 فروردین1393 - 8:04am
استاد
استاد

koohyar نوشته است:
جاوید نوشته است:
Kani نوشته است:

@};-

در.د بر شما
کانی جان اگه مگنت بدن نباشه به هیچ عنوان انتنهای ردیاب حاضر نمیشوند یک میلی متر هم تکون بخورند البته این مگنت با قدرت ذهن فرق داره در واقع بدن ما یه پایه برای این کار ردیابی هست و پایه دیگه فلز یا ماده زیر خاک هست که یون اون توسط فرکانس ردیاب تحریک میشه و بالا میاد و انتنها نقش پل ارتباطی یا نمایشگر ازتباط را بازی میکنند

درود
جاوید جان اگر این صحبت شما درست باشه پس آنتنها زمانیکه در یکجا ثابت شوند و در دست نباشند نباید حرکت کنند ولی ما برای فرکانس گیری این کار را میکنیم و آنتنها هم حرکت میکنند
پس علت حرکت آنتنها چیز دیگری بجز مگنت است که هنوز ما متاسفانه کشفش نکردیم
L-)

درود بر شما
کوهیار جان شما بدون اینکه انتن در دستتون باشه چه جوری فرکانس گیری می کنید به حسابی دیگه مگه انتنها را به یه چیز ثابت می بندین پس تعادل انتنها را چطور برقرار می کنید بعدش دستگاه را در چند متری انتنها قرار میدی.اگه روش خاصی برای ردیابی دارید اینجا بزارید ما هم استفاده کنیم

سه شنبه 12 فروردین1393 - 11:34am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 329 , 330 , 331 , 332 , 333 , 334 , 335 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 48 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure