انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 9 تیر1403 - 6:04pm

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 336 , 337 , 338 , 339 , 340 , 341 , 342 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

jafar نوشته است:
نمیدونم چرا عکسش نمیاد کانی جان اگه لطف کنین این پیام منو حذف کنین ممنون میشم تا ببینم بعدا عکس چطوری میشه گذاشت

قدرت حذف ندارم B-)

شنبه 16 فروردین1393 - 7:16pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

ramin نوشته است:
با سلام تهرانی جان تجربه خوبی داشتی امیدوارم به هدف اصلی بزنی.بله من قبلا هم گفتم که جایی که هدف اصلی باشه انتها خیلی سنگین تر به طرف هدف میرن و این تجربه ها با تمرین و ممارست بدست میاد.

ممنون رامین جان .
نکته ضعف من اینه که :هر چی اینا میگن،من توی ذهنم تصورش میکنم .ولی با عمل خیلی فاصله داره .فقط تمرین وبعد دقت در حرکات آنتن که بستگی به هوش هر کسی داره .

***به اندازه ی شناختمان ازدنیا ،بهره مندیم***

شنبه 16 فروردین1393 - 9:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان !
این نکته رو حتما مد نظر تون داشته باشید ...
حرکت سریع آنتن و عکس العمل سریع آن نسبت به یک نقطه در اکثر موارد خطاست ... پس روی قدرت حرکت آنتن حساب چندانی باز نکنید ...
همونطور که استاد عزیزم جناب تهرانی تجربشونو فرمودند در مواجهه با فلز آنتنها حرکتی سنگین و یکنواخت دارند و هرچه مقدار این فلز بیشتر باشه حرکت آنتن هم سنگین تر هست ...
یا حق.

شنبه 16 فروردین1393 - 9:32pm

میشه بفرمایید حرکت سنگین همون حرکت آرومه؟

شنبه 16 فروردین1393 - 9:49pm
مدیر سایت
مدیر سایت

درود
دوستان نکته دیگری که برای تشخیص درست یا خطا بودن میشه ازش استفاده کرد متناسب بودن عمق و حجم هست
البته این موضوع در راطه با اهدافی هست که بصورت آزاد و در تماس مستقیم با خاک هستن و درباره بارهای پلمب داستان فرق میکنه
به این صورت هست که با توجه به زاویه 45 درجه میشه فهمید که اگر باری عمق الف رو بده باید دوبرابر عمق تقریبا حجم بده
مثلا اگر عمق شد 2 متر تقریبا یه 4در4 باید حجم بده از این جهت میگم تقریبا چون همیشه مقداری خطا در عمق زنی داریم وگرنه اگر عمق دقیقا محاسبه بشه و خطای هاله و ...نباشه و زمین هم مسطح باشه این تناسب همیشه دقیق و منطقی هست
حال شما فرض کنید جایی رو گرفتید با عمق 1متر و حجم 4در5 متر خب واضح هست که این عامل خطاست و اگر درست بود باید حجمش به اندازه حدودی 2در2 میشد و این خطا میتونه به علت ذرات و پخش اونها در سطح و حجم مورد نظر باشه
ولی اگر جایی رو گرفتید که مثلا عمق 2متر شد ولی حجم 1در1 شد اینجا باید این احتمال رو هم بررسی کرد که بار پلمب باشه و عایق شده باشه و برای تشخیص میشه تستهای بعدی مثل تست عمق و حجم مگنت و مقایسه با بار رو محاسبه کرد و فرکانسهای آزاد و... رو انجام داد و به نتیجه نهایی رسید
L-)

نگذارید گوشهایتان گواه چیزی باشد که ندیده اید
نگذارید زبانتان چیزی را بگوید که قلبتان باور نکرده
صادقانه زندگی کنید

شنبه 16 فروردین1393 - 10:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

باره پلمپ سخت تره زدنش چون هم حجم نمیده زیادهم بدقلقه من الان چندوقته یه جاروزدم ولی علامت؟ واسمه کجاروبرم پایین عمق 5متر حجم 2در2 ولی فلزیه جا ومگنت یه جایه دیگه روزده نمیشه فقط معیاروبزاری روحرکته انتن چون من یه جایه صدرصده حفاظت شده روتست زدم انتن تودستم جاش ازجاش درمیومدازسرعت وحرکت ولی واسه بارهایه کوچک تردرسته حرف تهرانی وکوهیارجان

شنبه 16 فروردین1393 - 11:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mehran15451545 نوشته است:

ببین دوست عزیز!
جائی که هدف فلزباشه آنتنها حرکتی آروم ولی یکنواخت از خودشون نشون میدن و تقریبا با یک سرعت خاص شروع به حرکت میکنن مثل اینکه تو یه سر بالائی شما بخوای با یک سرعت یکنواخت و از دنده سنگین استفاده کنی ...
یا حق

یکشنبه 16 فروردین1393 - 2:07am
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

mehran15451545 نوشته است:

سلام .
اگه مدتی آنتن توی دستت باشه وبه حرکات آن توجه کنی .دقیقا حرکات وزبان آنتن دستت میاد .مخصوصا نقاطی که داری را حفاری کن وعامل خطا یا جنس واقعی را تشخیص وبا توجه به آن ،حرکت آنتن را به ذهنت بسپار .
بعضی از تجربیات فقط با تمرین به دست می آیند گفتنی نیست .البته خود منم تازه کارم وچون تازه به مشگل شناخت حرکت آنتن غلبه کرده ام،خواستم یاد آوری باشه برای دوستان و الا تمام این تجربیات قبلا توسط اساتید برای ما باز گو شده .

***به اندازه ی شناختمان ازدنیا ،بهره مندیم***

یکشنبه 17 فروردین1393 - 10:04am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان من سال نو یک جا انتن زدم که 2 ماه پیش هم اونجا رفته بودم اولش که انتن رو تو دستم گرفتم به سمت جای اول رفت بعد از 10 ثانیه مسیرش عوض شد و 40 متر منو از جای اول دور کرد و یک جایی قیچی شد که انگار همون جا تو رفته بود و وزنش شد 200 کیلو من وزنو با انتن تلسکوپی و با سیم از وزن بالا به پایین با فرکانس 38.93 گرفتم ولی مگنتش شد 47 که خیلی شک کردم به جا

یکشنبه 17 فروردین1393 - 4:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حجم گیری رو هم با نصف وزن و بیسیم انجام دادم که شد 70 در 70
عمق گیری رو هم بیسیم با نصف وزن که شد 1.20
30 سانت که کندم انگار که خاکش نرم شده بود و رنگ خاک مشکی شد
و یک بیل که زدم 40 سانت بیلم رفت تو
انگار که خاکش دستی ریخته شده بود
بعد که از نو انتن زدم وزنش شد 250 کیلو
حجمش تغییر نکرد
دیگه 5 صبح بود که کار رو تعطیل کردیم منتظر هوای خوبیم که ترتیبشو بدیم ببینیم چی رو زده

یکشنبه 17 فروردین1393 - 4:56pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 336 , 337 , 338 , 339 , 340 , 341 , 342 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 31 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure