انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 6 تیر1403 - 11:13pm

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 338 , 339 , 340 , 341 , 342 , 343 , 344 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

حمزه جان فلز تست که هیچ ؛ خود هدف واقعی هم با بالا بردن ولوم وزن قابل حذف هست! باز هم تاکید میکنم عدد وزن روی صفحه ال سی دی به این معنیه که اهداف سبک تر از اون عدد نباید قابل سنس باشن و اهداف سنگین تر از اون باید قابل سنس باشن. کسی غیر از این نتیجه بگیره یا درست ردیابی نمیکنه و یا تحت تاثیر ذهنیت هست.
اما اگر در بعضی فرکانسها اینطور باشه طبیعتا بستگی داره اون فرکانس دقیقا مربوط به چی هست؟ برای همین عرض من این هست در فرکانس گیری باید روی فرکانسهایی تکیه کرد که وزن هدف مورد تست شما رو هم تایید کنه.
از طرف دیگه مساله تخمین وزن تا حدی بین اپراتور های مختلف به لحاظ تفاوت بدنی و تفاوت آنتن زنی فرق میکنه. این تفاوت در حد یک درجه وزن بالاتر یا پایین تر عادی هست. اما اگر بیشتر از این باشه باید روش آنتن زنی رو جوری اصلاح کرد که بشه وزنها رو درست دراورد.
در خصوص اینکه با ولوم وزن بالا ممکن هست دیگه هدف رو نگیره و نقطه دیگری رو نشون بده کاملا طبیعی هست! ردیاب بشرطی هدف مورد نظر رو میگیره که هدف به فرکانس وزنیش هم جوابگو باشه. وگرنه هر چیز دیگه ای رو ممکنه بگیره و این همون مطلبی هست که عرض کردم ترجیحا برای شروع ردیابی ؛ ولوم وزن رو روی ارقام بالا نذارین چون این احتمال هست که هر هدف واقعی رو حذف کنین و دیگه اینکه در اون وزنهای بالا بجای هدف مورد نظر شما چه خطاهای دیگری سنس بشن با خداست!
در خصوص مقدار طلا هم که خب قطعا بیشترش طلاست! طبق استاندارد طلاسازی ؛ طلا با عیار 18 دارای 75 درصد طلای خالص ؛ طلای عیار 21.6 (سکه) دارای 90 درصد طلای خالص و طلای عیار 24 دارای 99.99 درصد طلای خالص هست که حتی اون هم باز بطور کامل خالص نیست! در واقع ما تقریبا هیچ فلزی نداریم که صد در صد خالص باشه.

دوشنبه 17 فروردین1393 - 12:23am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید جان در خیلی موارد توی تستها ولوم وزن نصف وزن هدف بوده و حتی پاینتر از وزن خود فلز تست بوده که متاسفانه به جای اینکه فلز رو سنس کنه یه مسیر دیگه رو نشون میده و این مورد خطای ذهنو تو این مورد به کلی شما بذارید کنار چون که اصلا دخیل نیستش و بارها و بارها خود من تو این چند ماهه رو قضیه کار کردم و متوجه شدم که این مورد رو داره انجام میده حتی ردیاب رو برای مجتبی فرستادم و ایشون هم زحمت کشیدن و یکی دیگه برام فرستادن چون فک میکردم ردیاب مشکل داره که مشکلی نداشت
هنوز نتونستم دلیلی برای این کار پیدا کنم ولی اینو بدوننین که نیروی ذهن به هیچ عنوان در این مورد دخیل نیست و با گذاشتن ولوم وزن روی اعداد مختلف تو بعضی اعداد این مشکل وجود داره که علتشم نمیدون

كثيف ترين ادما اونايي هستند كه اعتماد مردمو به خودشون جلب ميكنن و ازش سو استفاده ميكنن

( هر چه بگندد نمکش میزنند ____________________ وای از اون روز که نمک بگندد )

دوشنبه 17 فروردین1393 - 12:44am
مدیر کل
مدیر کل

درسته شایان عزیز. این مساله اصلا ربطی به ردیاب نداره! خیلی هم غیر طبیعی نیست. وقتی ردیاب به عنوان شعاعزن ممکنه صدها عامل خطای فرکانسی یا مگنت رو در دید خودش داشته باشه ؛ این احتمال هم که اگر وزن از حدی بالاتر یا حتی روی وزن دقیقا خاصی گذاشته بشه جذب اهداف کاذب دیگری در اون اطراف بشه ؛ وجود داره. اینم از جمله صدها مواردی هست که تجربه اپراتوری نیاز داره و در صورت لزوم در این مواقع باید با وزنهای پایین تر کار کرد و دیگه شاید نشه وزن نهایی رو هم بدرستی دراورد. طبیعتا شما تستهای نهایی خودتون از نظر عمقگیری یا حجمگیری رو باید روی تنظیم وزنی انجام بدین که هدف قابل سنس باشه.

دوشنبه 17 فروردین1393 - 12:55am
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام خدمت دوستان
لطفا اساتيد راهنمايي بفرماييد با توجه به شكل زير آيا اين ايده مي تواند كمكي از نظر حذف تاثير ذهن در رديابي بگذارد يا خير ضمنا توضيحات روي تصوير را لحاظ بفرماييد ممنون

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 18 فروردین1393 - 10:28am
کاربر فعال
کاربر فعال

توضيح اينكه من مي خوام حالتي را ايجاد كنم كه فاصله دستها حفظ شود و جلوي شيب مچها به طرفين گرفته شود وكلا يك ثبات در نگهداري آنتنها داشته باشيم

دوشنبه 18 فروردین1393 - 10:32am
کاربر فعال
کاربر فعال

اون شيب 1.5 سانتي هم به اين دليله كه يك مقدار آنتن سمت چپ بالاتر از راست قرار بگيره تا زمان قيچي كردن برخوردي با هم نداشته باشه ضمنا مثل حالت عادي جوري طراحي شده كه دستها دو دسته را كاملا در بر مي گيرند
تا نظر اساتيد خصوصا مهندس حميد عزيز چي باشه ممنون

دوشنبه 18 فروردین1393 - 10:35am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

نقل قول:
سلام
فعلا واسه این فرضیه زوده که بطور قطع گفت.
طوری نوشتی نمیتونم جداشون کنم و نمیدونم چی به چی هست. @};-

L-) :-s :-s :-s من الان موندم قیچیه فلزوبرم پایین یاقسمته جنوبه لبه یه حجمه مگنته2 رو؟؟؟؟؟/؟؟

دوشنبه 18 فروردین1393 - 1:27pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

ali7777 نوشته است:
نقل قول:
سلام
فعلا واسه این فرضیه زوده که بطور قطع گفت.
طوری نوشتی نمیتونم جداشون کنم و نمیدونم چی به چی هست. @};-

L-) :-s :-s :-s من الان موندم قیچیه فلزوبرم پایین یاقسمته جنوبه لبه یه حجمه مگنته2 رو؟؟؟؟؟/؟؟

بهتره یه ذره واسه خودتون هم شده دقت کنید.
تو عکسی که گذاشتم من نگفتم لبه جنوبی حجم مگنت!!!!
بلکه
گفتم لبه جنوبی حجم فلز!!!

در اون عکس نشون دادم که بار میفته وسط حجم مگنت!!! بهتره عکس رو دوباره ببینی.
این گفته ها تازه ترین یافته ماست ولی باید بیشتر کار بشه که بتونیم بطور قطع بگیم.
@};-

دوشنبه 18 فروردین1393 - 3:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

کانی جان لبه جنوبی فلزومگنتم الان حجمم 2مترو80سانته یعنی سره 2و80 منظرتونه دیگه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ میخام طبقه گفته های ونتایجه شمابرم جلوکه بعده کاریه نتیجه گیری باشه ه ~O)

دوشنبه 18 فروردین1393 - 10:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hoca2del نوشته است:
اون شيب 1.5 سانتي هم به اين دليله كه يك مقدار آنتن سمت چپ بالاتر از راست قرار بگيره تا زمان قيچي كردن برخوردي با هم نداشته باشه ضمنا مثل حالت عادي جوري طراحي شده كه دستها دو دسته را كاملا در بر مي گيرند
تا نظر اساتيد خصوصا مهندس حميد عزيز چي باشه ممنون

سلام دوست عزیز !
استفاده از آتل برای ابتدای کار شاید تاثیر داشته باشه ولی برای ایجاد تعادل آنتنها یکم کار سخت میشه ...
شما با این کار رسما 180 درجه از چرخش آنتن رو حذف میکنید...مگر اینکه دقیقا آنتننها در حالت 90 درجه باشند که باز ایجاد تعادل بین آنتنها کار سختی بنظر میرسه ... در کل برای افراد مبتدی بخاطر اینکه فاصله ی دستها تو دستشون جا بیفته خوبه ...
حالا دوستانیکه با شروع حرکت در آنتن زنی فاصله ی دستهاشون بهم میخوره میتونن از این آتل استفاده کنن ولی در مکان هدف برای آنتن زنی اصلی موقعی اقدام کنن که دیگه دستها دچار لرزش زیاد و تغییر فاصله نباشن ...
یا حق.

دوشنبه 18 فروردین1393 - 11:43pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 338 , 339 , 340 , 341 , 342 , 343 , 344 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 36 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure