انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 6 مهر1403 - 2:28am

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 340 , 341 , 342 , 343 , 344 , 345 , 346 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

سلام
علی جان خسته نباشی
تا الان وزنهای تن طلا اصلا جواب نداده و قسمت اعظم اثبات این مسئله رو شما به دوش کشیدید. خداقوت.
ولی وزنهای تن رو برای نقره دوستان بنده جواب گرفته اند.که تستهارو هم گذاشتم. یه جا با دو تن نقره سکه نقره دراومد. یه جا هم با یک تن باز سکه نقره دراومد.
تا الان طلاهایی که بیرون اومدن رو وزنهای کم بوده تا جایی که حمزه عزیز تجربه شو داشتن نمونه بارزش لوح 3 جوش که طلا توش به کار رفته و کار جدیدشون که انشالله به نتیجه میرسن همه وزن های کم بودند.
به نظر من ردیاب نقره رو خوب نقطه میزنه ولی برای طلا مشکل داریم که انشالله حلش میکنیم. @};-

چهارشنبه 20 فروردین1393 - 9:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ali7777 نوشته است:
bardia نوشته است:
ali7777 نوشته است:
سلام تسته ديگه؛مگنت٢٣٣٢:وزن٦٣٠كيلو تا٦١. فركانس هاي؛٢٠،١٢و١٩٩٧.٥و٢٥،٩٠و٢٤،٣٧همه با٣٥٠كيلوگرفتاوحجمه فلزومگنت دقيق شد٢مترو٨٠ وانتنه خالي ام به سمته شمال ميره عمقم 4متر. طبقه گفته استادان الان بايدوسط حجمه مگنت روبربم پايين ديگه؟لبه يه جنوب ترش؟؟؟؟؟؟؟

نتیجه یه اولیه حفاری لبه جنوبی حفاری شد:1ونیم مترتاالان :زغال وکوزه درمیادبصورته لایه لایه بعده 1ونیم متربازم مگنت گرفتم مگنته 61الان شده 71 و10 عددافزایش افتاده وضمنا:عمقم 4متربودوعمقه مگنتم نزدیکه 3متر ازبالا بااین تستا دیگه همه چی بوده وهمه چی هم روشن میشهبعده 4مترحفاری وزنه مگنت هم 600کیلوشده نتایج هرچی بشه اعلام میکنم ......یاعلی

نتیجه نهایی :دقیق تو4متری خاکه ذرات داره شدیدکه میدرخشید همه یه فرکانس هایه جدیدومگنت و..روهم شکست دادذرات این سومین کاره منه که 300کیلووزن میزنم وهمشم خطاست به نظرم رووزنه تنی کارکنیدفقط :::اگه کسی وزنه تنی کارکرده تجربشوبگه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
هرچی تکنیکه من زدم ولی بازم نمیشه ذراتوردداد حرکته انتنم ضعیف وبعدهچندثانیه حرکت میکردن #:-s #:-s

علی جان خسته نباشید
بنظر من بهترین راه حل پیدا کردن قانون بین وزن و مگنت هستش.
منم تا 10 روز دیگه میرم حفاری اون مورد 4 تنی که مگنت 90 داده بود.1.5 متره به تجربه اش میارزه.
بازم تشکر میکنم که نتایج رو اعلام کردید دوست خوبم

این مملکت بیشتر از دشمن،خائن وطن فروش داره

چهارشنبه 20 فروردین1393 - 9:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

خواهش میکنم امیدوارم بتونیم راهی قانونی قلقی پیداکنیم ....ایشالاموفق باشی بردیاجان پیشاپیش واسه حمزه یه عزیزهم ارزویه موفقیت میکنم ... تستاروادامه میدم منم....

چهارشنبه 20 فروردین1393 - 11:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Kani نوشته است:

سلام
علی جان خسته نباشی
تا الان وزنهای تن طلا اصلا جواب نداده و قسمت اعظم اثبات این مسئله رو شما به دوش کشیدید. خداقوت.
ولی وزنهای تن رو برای نقره دوستان بنده جواب گرفته اند.که تستهارو هم گذاشتم. یه جا با دو تن نقره سکه نقره دراومد. یه جا هم با یک تن باز سکه نقره دراومد.
تا الان طلاهایی که بیرون اومدن رو وزنهای کم بوده تا جایی که حمزه عزیز تجربه شو داشتن نمونه بارزش لوح 3 جوش که طلا توش به کار رفته و کار جدیدشون که انشالله به نتیجه میرسن همه وزن های کم بودند.
به نظر من ردیاب نقره رو خوب نقطه میزنه ولی برای طلا مشکل داریم که انشالله حلش میکنیم. @};-

سلام استاد گرامی
خاطرم هستش که خبر موفقیت دوستتون رو دادید
یادتون هستش مگنت برای وزن 2 تن چقدر بود؟

چهارشنبه 20 فروردین1393 - 11:32pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

bardia نوشته است:
Kani نوشته است:

سلام
علی جان خسته نباشی

سلام استاد گرامی

سلام
80 @};-

چهارشنبه 20 فروردین1393 - 11:37pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

سلام به همه.
یکی از اشتباهاتی که دوستان تو استارت ردیابی انجام میدن اینکه با بالا اوردن انتن ها همین که ردیاب یه مسیر رو میده انتن ها رو پایین میارن که این اشتباه هستش.تو شروع ردیابی انتن ها اول خطا یا بار نزدیک رو میگیرن و بعد میرن فاصله دور تر رو میگیرن.پس با اولین مسیر زدن نباید انتن ها رو پایین اورد بلکه باید تا 50 ثانیه انتن ها بدون دخالت ذهن بالا بمونن که اگه رو یه مسیر قفل کرد مسیر و هدفمون درسته ولی اگه مسیر رو ول کرد یعنی خطا.
موضوع بعدی تشابه اهن با طلا هستش که قبلا هم گفتم مگنت اهن بقدری زیر خاک بالا هستش که ردیاب رو مد گلد مجبور به قیچی می کنه که تشخیص اون خیلی هم راحته.ردیاب رومیزارم رو مد اهن و اگه باز قیچی بشه هدف اهنه نه طلا.
موضوع بعدی واکنش انتن به زاویه 45 درجه هستش که این ردیاب اونو نمی گیره.موضوع کمی پیچیده هستش که سعی میکنم با یه مثال توضیح بدم.تصور کنید ما دو تا اهن ربا یکی بزرگ و دیگری کوچیک رو داریم که اگه بهم نزدیک کنیم اهن ربای کوچیک میره بطرف بزرگ تر و بهش میچسبه.حالا اگه ما اهن ربا ها رو در نزدیکی هم ثابت نگه داریم میدان مغناطیسی قوی تر میره بطرف اهن ربای کوچک تر!
حالا ما در یه محل بار داریم و در نزدیکی محل بار هم مثلا زیر خاک یه تیکه سفال قدیمی با میدان مغناطیسی ضعیف تر هم داریم.حالا مغناطیس قوی تر بار میره بطرف این تیکه سفال کوچک تر و این سفال میشه شمال مغناطیسی ما!!!!البته این نکات نیاز به بررسی ها علمی بیشتری داره که باید روشون کار بشه.علت اینه یه تیکه سفال چند گرمی وزن بالای 40 کیلو به ما میده اینکه تمام مغناطیس ذرات و عوامل خطاهای اطراف خودش رو بطرف خودش میکشه چون مگنت سفال در مقابل مگنت ذرات و خطاهای دیگه کمتر هستش و این موضوع برای استخوان هم صدق می کنه...

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

پنج شنبه 20 فروردین1393 - 12:01am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Kani نوشته است:
bardia نوشته است:
Kani نوشته است:

سلام
علی جان خسته نباشی

سلام استاد گرامی

سلام
80 @};-

بسیار سپاسگزارم @};-
:x
نکته خوبی بود و منو خیلی خوشحال کرد

پنج شنبه 20 فروردین1393 - 12:08am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hamze2000 نوشته است:
سلام به همه.
یکی از اشتباهاتی که دوستان تو استارت ردیابی انجام میدن اینکه با بالا اوردن انتن ها همین که ردیاب یه مسیر رو میده انتن ها رو پایین میارن که این اشتباه هستش.تو شروع ردیابی انتن ها اول خطا یا بار نزدیک رو میگیرن و بعد میرن فاصله دور تر رو میگیرن.پس با اولین مسیر زدن نباید انتن ها رو پایین اورد بلکه باید تا 50 ثانیه انتن ها بدون دخالت ذهن بالا بمونن که اگه رو یه مسیر قفل کرد مسیر و هدفمون درسته ولی اگه مسیر رو ول کرد یعنی خطا.
موضوع بعدی تشابه اهن با طلا هستش که قبلا هم گفتم مگنت اهن بقدری زیر خاک بالا هستش که ردیاب رو مد گلد مجبور به قیچی می کنه که تشخیص اون خیلی هم راحته.ردیاب رومیزارم رو مد اهن و اگه باز قیچی بشه هدف اهنه نه طلا.
موضوع بعدی واکنش انتن به زاویه 45 درجه هستش که این ردیاب اونو نمی گیره.موضوع کمی پیچیده هستش که سعی میکنم با یه مثال توضیح بدم.تصور کنید ما دو تا اهن ربا یکی بزرگ و دیگری کوچیک رو داریم که اگه بهم نزدیک کنیم اهن ربای کوچیک میره بطرف بزرگ تر و بهش میچسبه.حالا اگه ما اهن ربا ها رو در نزدیکی هم ثابت نگه داریم میدان مغناطیسی قوی تر میره بطرف اهن ربای کوچک تر!
حالا ما در یه محل بار داریم و در نزدیکی محل بار هم مثلا زیر خاک یه تیکه سفال قدیمی با میدان مغناطیسی ضعیف تر هم داریم.حالا مغناطیس قوی تر بار میره بطرف این تیکه سفال کوچک تر و این سفال میشه شمال مغناطیسی ما!!!!البته این نکات نیاز به بررسی ها علمی بیشتری داره که باید روشون کار بشه.علت اینه یه تیکه سفال چند گرمی وزن بالای 40 کیلو به ما میده اینکه تمام مغناطیس ذرات و عوامل خطاهای اطراف خودش رو بطرف خودش میکشه چون مگنت سفال در مقابل مگنت ذرات و خطاهای دیگه کمتر هستش و این موضوع برای استخوان هم صدق می کنه...

سلام بر استاد عزیز
چقدر جالب !!!همین الان داشتم به این موضوع که در اول فرمایشاتتون اشاره کردید فکر میکردم.
بنظر من بهترین راه برای ردیابی و نقطه زنی همین نگه داشتن آنتنها و چرخش بدن و بقول شما قفل بودن روی هدف هستش

پنج شنبه 20 فروردین1393 - 12:10am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: خراسان شمالی
حمزه عزیز در باره موضوع دوم که گفتین .اون تپه که جوغن داره از جهت جنوب که به طرفش میرم تو 15متریش آنتنها قیچی میشد .بعد برسی متوجه شدیم یک خط لوله آب ازش عبور میکنه اما وقتی از خط لوله رد شدم , وبه طرف تپه رفتم تا دو,سه متری آنتنها رو به طرف خودش میکشید. اما تو سه متری تپه آنتنها به طرف تپه میره,و رو لبه تپه قیچی میشه ,در صورتی که من موقع حجمگیری و نقطه زنی حدودا 8متر آنطرفتر ,را به عنوان نقطه اصلی گرفتم.اگه بهتر بخام بگم ,,محل هدف تا خط لوله 25متر فاصله داره من سه تا قیچی داشتم یکی رو هدف یکی هشت متری هدف واخری 25متری هدف روی خط لوله.

خداوندا ارامشی ده تا بپذیرم انچه را نمیتوانم تغییر دهم

پنج شنبه 21 فروردین1393 - 9:04am
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

اولا که صحبت از همه چیز میشه جز این نکته تو اپراتوری.الان انتن زدن به چن قسمت تقسیم شده اول باسیم و بدون تلسکوپی دوم بیسیم با تلسکوپی سوم با هردو که بیسیم جدیدا برای من با نیم کیلو مس دفن شده از فاصله های50.40.30تا نقطه کردن هدف انتنهاخیلی سنگین و اروم حرکت میکنن. انتها با سیم حرکت انتها تیزتره به سمت هدف با این که دورو برهدف فلز زیاده از سیم خاردار گرفته تا اهنهای زنگ زده اطراف هدف باز انتنها میره سر هدف زمینهای کاووش هم فرق میکنه جاهای خشک فرق میکنه با زمینهای شمال هر کسی باید با توجه به خاک منطقه خودشو وقف بده با نحوه عملکرد ردیاب.پس خواهشا برای حفاری که زحمت میکشید میرید بگید با سیم؟بدون سیم؟یا با هر دو این خودش خیلی فرق میکنه سر انتن زدن و نحوه سرچ کردن هدف

درکوی نیک نامان...ماراگذر ندادند

پنج شنبه 21 فروردین1393 - 10:53am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 340 , 341 , 342 , 343 , 344 , 345 , 346 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 9 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure