انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 8 مهر1403 - 8:51am

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 666 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 ... 67  بعدی
 سوال در مورد ردیاب حرفه ای FPL-22 
نویسنده پیغام
استاد - مدیر
استاد - مدیر

بسیار عالی خسته نباشید

mantera

دوشنبه 26 فروردین1392 - 9:34pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
آقا مجتبی و حمید آقا و آریای عزیز همگی خسته نباشین.
واقعا کار ارزشمندی شروع شده و داره به نقطه اوج خودش نزدیک میشه امیدواریم نتیجه دلخواه رو بگیریم ان شاا...
راستی آقا حمید یه سوال به ذهنم رسید :
آیا نمیشه سیستمی طراحی کرد که همه فرکانسهای 10 گانه رو یکی یکی بصورت اتوماتیک تست کنه و هرکدوم رو شناسایی کرد اعلام کنه؟
اینجوری کار اپراتور خیلی راحتر میشه و لازم نیست دنبال تک تک فرکانسها بگرده%
موفق باشین

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

دوشنبه 26 فروردین1392 - 10:09pm
مدیر کل
مدیر کل

بسیار عالی آقا مجتبی خسته نباشی :ymapplause:
نتیجه که خوب بوده و ظاهرا همه چیز درسته و قابلیت نقطه زنی هم در حد عالی هست.
تنها نکته ای که وجود داره مساله برد و میزان شعاع زنیه. سکه یک گرمی طلا بنظر من باید از 10 متر قابل ردیابی باشه. در غیر این صورت بنظر من برد یه مقدار پایینه.
حالا تست های بیشتری باید انجام بشه و آریای عزیز هم نظر بدن.
برای افزایش برد مشکلی نیست میشه از تقویت کننده ای استفاده کرد اما چون هر نوع تقویت کننده ای هم که استفاده بشه بیشتر حالت آنالوگ داره دیگه خروجی دستگاه کمی از حالت دقیق دیجیتال خودش فاصله میگیره و ممکنه خطا بیشتر بشه. دیگه باید ببینیم نظر دوستان چی هست.

دوشنبه 26 فروردین1392 - 11:10pm
مدیر کل
مدیر کل

بینا جان اتفاقا من همچین فکری رو داشتم! ولی این کار تقریبا شدنی نیست. چون اولا خود دستگاه نمیتونه تشخیص دقیق رو انجام بده و این مساله به عهده میله های آنتنی هست که در دست شماست. در ثانی برای هر شیء مورد ردیابی حداقل چند ثانیه زمان لازمه تا مشخص بشه چیزی هست با نه و با توجه به روش های اپراتوری کلا زمان زیادی طول میکشه تا همچین کاری انجام بشه و اخرش هم احتمال خطا زیاده!
پس بهترین و ساده ترین راه همینه که خود اپراتور دستگاه رو روی فرکانس شیء مورد نظر بذاره و ببینه اون شیء توی محدوده وجود داره یا نه. بهرحال از اینها گذشته معمولا همه این فرکانسها مورد نیاز همه نیست و دنیال تعداد کمتری از این موارد هستن.

دوشنبه 26 فروردین1392 - 11:18pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
ممنون آقا حمید بخاطر توضیحات کاملی که فرمودین.
راستش منظور من چیزی شبیه به رادار هستش که مثلا توی زیر دریایی یا هواپیما و ... استفاده میشه.
بهرحال این فقط یک نظریه هستش و تصمیم و نظر کارشناسی اساتید مهمه .
اما من معتقدم که هیچ چیز غیر ممکن نیست%
موفق باشین

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

دوشنبه 26 فروردین1392 - 11:50pm
مدیر کل
مدیر کل

خب یک مقدار مشخص شد چرا بردی که اقا مجتبی بهش رسیده از مال من کمتر بوده! آقا مجتی طول میله آنتن رو 45 سانت گرفتن که برای ردیابی اشیاء کوچک مناسب نیست. در صورتیکه طول آنتن من 42 سانت هست. البته طول میله آنتن کلا بین 40 تا 45 سانت جواب میده. ولی برای ردیابی اهداف بزرگتر و واقعی حدود 45 سانت بهتر و بسیار کم خطا تر هست. آنتن آقا مجتبی هم برای اهداف واقعی در نظر گرفته شده. :D

سه شنبه 26 فروردین1392 - 2:56am
استادیار
استادیار

محل اقامت: آذربایجان دیاری
آقا دستگاه این تصویرش تو کدوم قسمته؟؟؟ :-B
بابا....این دستگاه آماده نشداز خماری مردیما.... ^:)^

الم یعلم بان الله یری

سه شنبه 27 فروردین1392 - 5:45pm
استاد - مدیر
استاد - مدیر

اقای سالار برو به صفحه 7

mantera

سه شنبه 27 فروردین1392 - 6:27pm
مدیر سایت
مدیر سایت

دوستان سلام
یک سوال برای من پیش اومده گفتم خدمت دوستان هم عرض کنم
سوال : کسانی که چاق بوده و شکم دارن و شکمشون بیاد روی کمربند ، اونوقت چطور باید این ردیاب درحالت ایده آل روی کمربند قرار بگیره ؟

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 27 فروردین1392 - 9:25pm
مدیر کل
مدیر کل

مهدی جان خودتو لو دادی :D چاقی کلا خوب نیست عزیز من بهترین راهکار گرفتن رژیم هست که هم برای سلامتی خوبه و هم آماده میشین برای اپراتوری این ردیاب! =))
ولی خارج از شوخی چندان هم مهم نیست؛ همین که تلسکوپی ها رو به زمین قرار بگیره و ارتفاعش زیر دست ها باشه کافیه و خوب جواب میده. حالا مثل لباس وقتی شرایط فیزیکی شخصی خاص باشه باید یه فکری به حال این قضیه بکنه! بنظر من هم میشه از این سیستم روی کمربند استفاده کرد و هم حالت آویز از گردن. در هر صورت درست کار میکنه.

سه شنبه 27 فروردین1392 - 9:35pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 666 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 ... 67  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 3 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure