انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 7 مهر1403 - 2:54am

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 666 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 ... 67  بعدی
 سوال در مورد ردیاب حرفه ای FPL-22 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان
حمید جون مخلصم.میگم اگه مشکلی تو طراحی ویا مونتاز هر دستگاهی داشتید من در خدمتم. :D
آقا مجتبی عزیزم عذر میخوام این سوال رو میپرسم از جهت اینکه شاید تکراری باشه.میگم ردیاب شما فضای خالی و حفره رو هم میزنه؟

یکشنبه 8 اردیبهشت1392 - 11:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

lrl نوشته است:
سلام دوستان
حمید جون مخلصم.میگم اگه مشکلی تو طراحی ویا مونتاز هر دستگاهی داشتید من در خدمتم. :D
آقا مجتبی عزیزم عذر میخوام این سوال رو میپرسم از جهت اینکه شاید تکراری باشه.میگم ردیاب شما فضای خالی و حفره رو هم میزنه؟

با اجازه اقا مجتبی
اره lrl عزیز...حفره هم میگیره.. ;)

بر آنچه گذشت ، آنچه شکست ، آنچه نشد ... حسرت نخور ؛

زندگی اگر آسان بود با گریه آغاز نمیشد ...

یکشنبه 8 اردیبهشت1392 - 11:30pm
مدیر کل
مدیر کل

lrl نوشته است:
سلام دوستان

سلام هادی جان :ymhug:
بله یه گزینه داره که بربوط به حفره و فضای خالیه . نه اینکه مثل بعضی ردیابها رو طلا میذارین میره دنبال حفره :D با اینکه فرکانس طلا با حفره نزدیک بهمه اما این دستگاه تفاوت قائل میشه

جهت سفارش فلزیاب FPI (نسخه فول اصلی) و یون یاب تریشر فایندر میتوانید به بنده یا آقا حمید پیغام خصوصی دهید.

http://www.aparat.com/felezjoo
viewtopic.php?f=17&t=3526

یکشنبه 8 اردیبهشت1392 - 11:47pm
مدیر سایت
مدیر سایت

مجتبی نوشته است:
:ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymhug: :D
قابل توجه دوستان عزیز خبر خوشی دارم از این ردیاب حرفه ای
این دستگاه رو من دیروز دادم به دوستم رفت تو یه روستا که بهش ییلاق میگن همه میدونن که اونجا خیلی بار داره
یه رفیقی داره این دوستم که قبلا بار گرفته بود نزدیک به چندین سال پیش فکر کنم دوران قبل از انقلاب بود اینطور که ایشون تعریف میکرد . تقریبا 360 تا سکه بود که دراورده بودند و یکی از دوستاش لو داده بود اونو و اون بدبخت رو اینقدر شکنجه داده بودند که حتی این همه سال میگه این ناخن انگشتام مشکل داره این تا حالا خیلی جاها سراغ داشت و رو نمیکرد همه هم با نسخه اصلی زیرخاکی که حتی یه کتاب هم دراورده بود داخل قبر که کلی نسخه های دیگه توش بود و نگو زیر اون کتاب هم یه دفینه خوابیده بود و اون اونجا رو دیگه نگشته بود کتاب که دراومد رفت جاهایی که این نسخه نشون میداد رو میگشت و قبلا هم کتاب رو خونده بود که زیر این کتاب هم دفینه داشت و چون جاهای دیگه هم داشت فعلا اون رو بیخیال شده بود .
اتفاقا بار رو هم دراورده بود که گرفتنش و اومدن خونه اونو هم گشتند و کتاب رو پیدا کردند و اینقدر زدنش نگفت کتاب رو از کجا اورده بود بهرحال الان این مکانی که کتاب در اونجا بوده تقریبا در صد متری این یه پاسگاه وجود داره تو روستا که نمیشه رو اون قسمت کار کرد خطرناکه و یه جای دیگه هم سراغ داره که داخل اون قبرستون محل هست تا اینجا رو داشته باشین
این دوستم از طریق پسر این اقا رفیق شده بود و بقول این سعی کردم برم روی مخ این اقا که جاهایی که داره رو بهم نشون بده اتفاقا این دوست من هم مهندس کامپیوتره چون براش مشکل مالی بوجود اومده بود و به همه قسطی کامپیوتر میداده و اونها هم سرموقع پرداخت نمیکردند تقریبا ورشکست شده هست و همیشه با من درتماسه که مجتبی یه دستگاه بهم بده مشکل من حل بشه منم این ردیاب و یه نقطه زن قوی هم داشتم که بهش دادم که مشکلشو حل کنه و بعدا چیزی هم پیدا کرده یه درصدی هم بهم بده :D بهرحال این اقا راضی شد که با این مهندس ما دست رفاقت بده و ازش قول گرفت که براش دردسر درست نکنه و گفت من تاحالا با هیچ کس دست رفاقت ندادم چون میترسیدم اما شما رو دیدم خوشم اومد انگار ادم صادقی هستین شانس اینها روستا شلوغ بود و نتونستند بیان بیرون از همون داخل خونه طرف دوستم دستگاه رو روشن کرد و با همان انتن تلسکوپی که باز بود سرچ کرد تقریبا در 200 متری اون قسمت که کتاب بود رو دستگاه هدف قرار داد و یه مدرسه ای هم بود در 400 متری که این اونجا رو هم نشون داد البته با ولوم قدرت زیاد میگفت انگار این انتن داره با ادم حرف میزنه قشنگ اول سرچ میکنه هرجایی که باشه یه مکث میکنه بعد روی بار اصلی که نزدیک تره قفل میکنه میگفت خیلی جالبه بعد ولوم رو که کم کرد یعنی برد رو کم کرد دستگاه رفت روی همون جای کتاب که نزدیک پاسگاست . یعنی با کمتر کردن این ولوم عجیب برد هم میشه کم و زیاد کرد همانجور که قبلا گفتیم . حالا برای حذف ذرات نه مواد معدنی اشتباه نگیرین این دستگاه چون حذف کننده داره مواد معدنی رو حذف میکنه کاملا فقط میمونه ذرات بار یعنی رگه طلا یا باری که قبلا اونجا بوده و حالا رفته و ذرات اون بار اونجا هنوز هم وجود داره این موضوع رو هم میشه با کمتر کردن ولوم حذف کرد و نقطه زنی کرد یعنی چی اول ولوم رو زیاد میکنیم میبینین که چند جا رو نشون میده یعنی درواقع همه رو میزنه همراه با ذرات و بار اصلی بعد همونجا که هستین ولوم رو کم میکنین روی 3 یا 4 میذارین میبینین چندین جا رو باز حذف کردین حالا میرین روی هدف اصلی برای اطمینان بیشتر دقیقا روی هدف واستادین که حالت قیچی داره ولوم رو روی تقریبا صفر قرار میدین حالا اگه قیچی کرد یعنی بار حفاری کنین حالشو ببرین . اگه قیچی نکرد یعنی ذرات بودند یا رگه طلا که جمع شده بودند مثلا مثل یه کلوخ که با این حرکت ولوم راحت میتونین دستور کندن رو ندین و خیالتون رو راحت میکنه البته دوستم چند جا دیگه هم رفت و تست کرد و وقتی که نقطه کرد اون اقا بهش گفت همه ردیابها اومدن دومتر و نیم اونطرف رو زدن چرا این اینجا رو زده مگه نقطه زنه گفت اره بابا این نقطه زنه دقیقا هدف میزنه .من که میگم اگه این نقطه زنه پس دیگه نقطه زن دیگه ای احتیاج نیست بریم درستش کنیم چون هم ردیابی میکنه و هم نقطه زنی میکنه تو عمق و هم تفکیک صد درصدی داره با این ولوم هم که میشه ذرات رو حذف کرد و با حذف کننده ای که داره میشه مواد معدنی و امواج مزاحم رو حذف کرد .
بخدا اون خدایی که میپرستین بنده اینها رو نگفتم که تبلیغ بشه که بیاین بخرین نه بجان بچه هام فقط اینقدر خوشحال بودم این خبر روشنیدم گفتم برای شما هم درمیان بذارم و استفاده کنین ایشاالله همه ما به هدفمون برسیم و مشکلات حل بشه به امید ان روز
اینم عکس جدید ردیاب نقطه زن که قراره فردا برای اقای اریا بفرستم ببینین حالشو ببرین . :D

:ymapplause: :ymapplause: @};- سپاس و مرحبا به سازندگان و طراحان این ردیاب که بدین زیبایی ساخته شده ، از زحمات شما عزیزان و برادران مخلص و با شعور که چنین سیستم با کیفیت رو با قیمتی انسان دوستانه و با وجدانی پاک برای همنوعان خودتون ساختید ، امیدوارم خداوند کمال معرفت و مردانگی رو در شما برادران ( آقا مجتبی و مهندس حمید ) روز بروز افزایش داده و حفظ کنه تا کمکی برای پیشرفت مردم و برادرانمون باشه ، امید که دست کلاهبرداران را از این طریق کوتاه کنیم ...مولاعلی نگهدار شما @};- [/color]

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 10 اردیبهشت1392 - 7:18am
مدیر کل
مدیر کل

قابل توجه دوستان عزیز یه خبر خوش دیگه از تست این دستگاه ردیاب نقطه زن :D :ymparty: :ymparty:
بنده چون وقت نداشتم و مشغول مونتاژ این دستگاه هستم برای همین دو دستگاه از این رو دادم به دو نفر از دوستان نزدیکم که برن تست بکنن و خبر ها رو برام توضیح بدند .
دیروز یکی از اونها رفته یه جایی که یکی خیلی تعریف مکان اون قسمت رو میکرد و میگفت چندین نفر اومدن تو این زمین و انواع ردیابهای مختلف زدن و گفتند اینجا بار داره و طرف مقابل رو خوشحال کرده بودند و اتفاقا کلی هم برای این زمیش مشتری پیدا شده بود :D اونم با قیمت بالا چون اون زمین دیگه تابلو شده بود تو اون روستا .
دوستم ردیاب ما رو روشن کرد تو اون محدوده و اصلا تو ولوم زیاد و چه کم اصلا هیچ جا رو نگرفت فقط یه جا رو گرفت ردیاب و تو ی قسمت نقطه کرد و عمق که گرفت دید تو بیست سانتی زمینه پیش خودش گفت خب بیست سانت چیزی نیست ببینیم این چیه خیالم راحت بشه با دست کنار زد خاک رو دید ردیاب دیگه اونجا رو نمیزنه دقت کرد دید ردیاب حالا داره میره روی خاکریز کم اونجا رو با دست قشنگ مثل غربال دونه به دونه اون خاک رو گشت و دید یه طلای بسیار کوچیک اندازه یک سانتی تیکه کوچک پیدا شد و به این صاحب زمین گفت این اینجا بوده بعد صاحب زمین گفت احسن افرین این فکر کنم مال اون اقاهه بود که اومده بود با ردیابش اینجا بگرده جاگذاشته و اینو میذاشت داخت دستگاهش و ردیابی میکرد :D نگو اون خوراک اون دستگاه ردیاب بوده که اون ردیاب زن حتی نتونست این خوراک طلای ردیاب خودشو پیدا کنه که خوشبختانه این ردیاب ما تو این زمین بزرگی تونست حتی نقطه کنه برای این تیکه کوچک طلا . حالا فکرشو بکنین اگه اونجا دفینه ای بود بنظر شما این دستگاه پیدا نمیکرد :D
خوشبختانه این ردیاب نقطه زن ما نه یون بار رو میزنه و نه مواد معدنی رو فقط به جسم فلز میزنه و اونم هدف یعنی دیگه چی میخواین از یه دستگاه تو این مملکت ما که باید سریع بزنی در بری :D
خوصیصیات یه دستگاه خوب که اگه میخواین به هدف واقعی برسین:
1-دستگاه باید شعاع بزنه که محدوده رو جمع کنه
2- دستگاه باید تفکیک صد درصدی داشته باشه یعنی وقتی گفت طلا یعنی طلا
3- دستگاه باید عمق بالا بزنه
4- دستگاه باید حذف کننده و فیلتر داشته باشه
5- دستگاه باید نقطه بزنه اونم دقیق یعنی بتونین یه سکه رو پیدا کنین راحت
6- دستگاه باید مواد معدنی رو نزنه
7- دستگاه باید درصد خطاش کم باشه و بشه حذفش کرد
این خصوصیاتی رو که گفتم وجدانا این دستگاه ما داراست . مخصوصا حالت نقطه زنیش که عالیه البته یه مقدار باید تمرین کنین که مطمئنن بزودی قلقشو بدست میارین این دوستم که باهاش تمرین کرد فقط دوهفته هست که تونست به این هدف برسه که قبلا گفتم مهندس کامپیوتر هم هست اگه یادتون باشه اینقدر حالا خوشحاله که حتی حاضر نیست نقطه زن پالسی منو همراش ببره میگه لازم نیست :D
البته ناگفته نماند که جمعی دستگاهای ردیاب قبلا هم گفتم مواد معدنی رو هم میزند و یون اون بار رو و بعلاوه ذرات فلز که همون رگه طلا هم میباشد خب این دستگاه ما جوری طراحی شده که مواد معدنی و یون یا گاز یا هرچیزی که فکر میکنین دستگاه دیگه میزنند رو دیگه نمیزنه و از این خبرا نیست از دست 45 درجه هم خلاص شدین فقط میمونه ذرات فلز یا همون رگه طلا که اگه اینو نزنه دیگه نمیشه گفت این ردیابه البته مشکل این رو هم حل کردیم که تقریبا با این حرکت خطا به 10 درصد رسید شایدم صفر اما بازم باید تست های بیشتری انجام داد برای حل این موضوع باید اولا ولوم رو تا ابتدا یعنی ی مقدار نزدیک صفر یعنی بین صفر و یک قرار میدیم و دوباره سرچ میکنیم اگه قیچی کرد یعنی بار هست حالا امکان داره این یه ذراتی باشه که خیلی قوی باشه و میلیونها سال مونده باشه برای این موضوع هم حتما قبل از حفاری یه تیکه طلای مثلا 10 گرمی که الان تمام خونه ها هست همراتون باشه مثلا این طلای 10 گرمی رو با انتن تلسکوپی درحالت قدرت زیاد تو ده متری میگیره شما بیاین برای اطمینان بیشتر تو 5 متر این طلا قرار بگیرین و طلا رو هم تو سه الی چهار متری این هدف مذکور قرار بدین حالا با این حرکت اگه به طرف طلا رفت یعنی اونجا رو بیخیال بشین یعنی صد درصد حذف خطا با این حالت خیلی هم راحت کار سختی هم نیست پس اگه میخواین درصد خطای شما به صفر درصد برسه حتما باید یه طلای مثلا 10 گرمی همراتون باشه . با این حرکت اصلا احتیاج نیست که شما نقطه زن دیگه هم همراتون باشه . :D بشرطی که تمرین زیاد کرده باشین و ردیاب زدن وارد باشین اونم با دوهفته تمرین به این هدف میرسین .
برای چی گفتم موضوع ذرات رو حذف کردن بوسیله تست با طلا چون همین دوستم یه جا رو هم تست کرد که ولوم رو هم کم کرده بود و قیچی کرده بود غافل از اینکه تست طلا رو انجام نداده بود البته این موضوع مثلا برای ده جای مختلف اتفاق نیافتاد و با این ولوم کم تا تونست خیلی جا ها رو بیخیال شد اما یه جا اینطوری بوده و اون رگه طلا خیلی قوی بوده و ولوم دیگه نتونست اونو حذف کنه و اونم چون اپراتور کم تجربه بوده و نمیدونسته که اینجور موقع ها حتما باید یه طلا همراتون باشه برای تست نهایی دستور کندن و حفاری رو داده دقیقا عمق گرفت تو یک متر و نیم , و یک مترو نیم کاوش کردن دو تا کلوخ دراوردن که توش رگه طلا بوده حالا جالب اینجاست و خیلی هم خوشحالم که همچین حرکتی رو انجام دادن و حفاری انجام شده و فکر اینجاشم میکردم کاشکی با من تلفنی تماس میگرفت براش توضیح میدادم تست نهایی رو اما بهتر شد و به اصل قضیه که حالت نقطه زنی داره و مطمئن شدم دست پیدا کردم . اینها وقتی حفاری کردن بعد از یک متر و نیم دیدن دیگه اونجا رو نمیزنه و حالا انتن میره طرف خاکریز یعنی عالی اونهایی که ردیاب زن هستند و استادند متوجه میشن من چی میگم یعنی این دستگاه تونست حتی اون چیزی که تولید کرد فرکانس طلا رو همون رگه طلا پیدا بشه دیگه ازمحو شدن خبری نیست یا بکنی ببینی گازی بود دیگه خبری نیست :D بعد دوستم به وسیله انتن دقیقا روی خاکریز این رو پیدا کرد و گذاشت داخل نایلن و برد صد متر اونطرفتر باز هم این ردیاب اونو زد بعد بهم زنگ زد اقا داستان از این قراره بهش گفتم یه طلا پیدا کن سریع تست کن درکنار این رگه اونم به اون صاحب زمین گفت طلا ندارین گفت الان میرم از خانومم النگوشو میارم النگو رو که تو سه متری این رگه گذاشت دید انتن حالا داره میره طرف النگو و این رگه رو بیخیال شد . و دیگه هم هیچ جا نزد قفل شد روش . این تجربه رو مخصوصا توضیح دادم براتون تا یادتون باشه شاید بعضی جاها برین انتن اصلا واکنش نداشته باشه و بیخیال بشه به وسیله اون ولوم اما بعضی موقع خیلی کم اتفاق میافته که این ولوم دیگه نمیتونه اون حجم رو کنترل کنه که بوسیله یه تیکه طلا خطا میشه صفر . یعنی عالی حالا من مطمئن هستم این هم ردیابه و هم نقطه زن

جهت سفارش فلزیاب FPI (نسخه فول اصلی) و یون یاب تریشر فایندر میتوانید به بنده یا آقا حمید پیغام خصوصی دهید.

سه شنبه 10 اردیبهشت1392 - 8:25pm
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون اقا مجتبی :ymapplause:
واقعا نتایج جالب و عالی بود که شما فرمودین و این تستها نشون میده که دستگاه در چه حد کارایی داره و حتی چطور میشه وجود ذرات یا رگه ها رو هم به راحتی تشخیص داد و این خطا رو هم حذف کرد!
از طرف دیگه دقت نقطه زنی در حد 10 سانت هم بنظر من دیگه کاملا ثابت شده هست و این خودش یکی از مهمترین فاکتورهای این ردیابه.
همینطور حساسیت بالا نسبت به خود فلز و نه یونها و آثار اطراف فلز که فکر کنم ما رو از شر محاسبات زوایای 45 درجه و مسائل شمال و جنوب دیگه خلاص کرده باشه! :ymsmug:
تا جاییکه من از آریا هم خبر دارم ظاهرا نتایج تست ایشون هم از حد توقع خودشون فراتر بوده و فکر کنم ایشون دیگه عازم کاوش های وسیع شدن! :D امیدوارم تشریف بیارن و نتایج تستشون رو خودشون توضیح بدن.

سه شنبه 10 اردیبهشت1392 - 8:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اقا مجتبی و حمید بازم تبریک میگم :D چقدر تبریک گفتیم این مدت به خاطر این دستگاه...هر دفعه یه خبر خوش در مورد این دستگاه و کاراییهای فوق العادش میبینیم ...واقعا من یکی که خیلی خوشحالم:ymhug: خدارو شکر میکنم که دیگه این ردیاب زاویه 45 رو نمیگیره و فقط خود فلز رو مگیره و محاسبات واسه نقاط فرعی و اصلی دیگه دردسر ساز نیمشه...بازم از زحمات و وقتی که روی طراحی ساخت و تست این دستگاه گذاشتید تشکر میکنم و امیدوارم که دوستان همه به کمک این دستگاه نتیجه بگیرن و از شر دستگاه های تقلبی و ناکارامد راحت بشن...به امید موفقیت همه ی دوستان @};- @};-

بر آنچه گذشت ، آنچه شکست ، آنچه نشد ... حسرت نخور ؛

زندگی اگر آسان بود با گریه آغاز نمیشد ...

سه شنبه 10 اردیبهشت1392 - 9:17pm
مدیر سایت
مدیر سایت

آقا مجتبی قبل از اینکه اقا اریا تشریف بیارن و نتیجه تستها رو بگن ، سوالی داشتم ، ما تو بحث ردیاب های قبلی اولین نقطه ای پیدا میکردیم اونو علامت میزدیم و برای پیدا کردن نقطه اصلی و فرعی شمال ، جنوب ، شرق و غرب رو هم تست میکردیم تا این نقاط هم مشخص بشه ، ولی شما تو پست بالا فرمایش کردین که دیگه احتیاج به شمال و جنوب دیگه نیست ، سوالم اینکه پس چجوری ما نقطه اصلی رو با این ردیاب که ساختین پیدا کنیم

سه شنبه 10 اردیبهشت1392 - 10:36pm
استاد - مدیر
استاد - مدیر

سلام
ظمن تشکروخسته نباشیدبه سازندگان محترم این ردیاب
در ابتدا باید بگم مقوله ردیاب هنوز ناگفته های زیادی برای کشف شدن وتجربه, اندوختن دارد ,اما خوشبختانه تا جایی که من مشاهده میکنم دوستان وبجه های ایرانی هم ,کنجکاو وهم هوشمندانه, به نکات ریز ودرست این حرفه میپردازند وپله ,پله ,نقاط ضعف وقوت این حرفه رو کشف میکنند همانطور که همگی میدونند ما هنوز باید راههای زیادی رو در مورد حفاری ها ی گوناگون ,از بابت انواع فلز, وعمق رو طی کنیم یک مورد در باره هدف جدید اینه که
همانطور که میدانید هدف جدید,نمیتونه زاویه های 45درجه یا مرکزی قوی داشته باشه ,جون هنوز به مرحله یونیزه شدن والودگی ,وهمجنین به مرحله ایجاد یون نرسیده, از این رو با یک جفت انتن نمیشه بدرستی مرکز ویا زاویه های 45درجه ,ان رو تشخیص داد اما تا جایی که تست شده بوسیله ژنراتور روشن میشه هم, مرکز وهم زاویه های 45 درجه ,اون رو قیجی وتشخیص دادا,اما اگر این هدف به مدتهای طولانی تر مثلا یک سال ودوسال طول بکشه, از لحاط میدانی, قوی و قابل تشخیص, توسط انتنهای خالی میشود از انجا که این ردیاب توسط سازندگان محترم به دستم رسیده ,من هم برای تست اولیه ,اون رو بروی اهدافی تقریبا جدید یعنی 2ساله بردم
موضوع از این قراره ,من در یک محوطه بزرگ وعاری از فلزات مزاحم وتقریبا پاک قرار گرفتم ویک قطعه طلای 7گرمی رو روی زمین قرار دادم, وبا دستگاه بدون سیم 3دقیقه بدون اینکه انتنی در دست بگیرم صبر کردم تا زمین در حد خوب ,وکاملا بار داربشه شما باید حتما این موضوع رو در ارجحیت قرار بدید جون زمانی که 3دقیقه صبر کنید, اول اینکه, هدفهای واقعی هم ,در دور وهم, در نزدیکی, به مقدار لازم باردار وسیگنال جذب میکنند وانتنها زودتر وقدرتمندتر ,اونهارو تشخیص میدن ,وهم اینکه اگر هدفی وجود نداشته باشه ,ویک میدان ذرات قوی ,وجود داشته باشه ,اون تست طلا, تا حد ممکن سیگنال جذب میکنه وبا نیروی بیشتر, میتونه بر اون میدان ,غلبه کنه, این نکته خیلی مهمه وشما حتما رعایت کنید,خلاصه بدون سیم این قطعه طلا رو تا 8متری, انتنها خیلی خوب سنس کردند ووقتی سیمها رو وصل کردم, 10متری تا 20متری تا35متری بسیار خوب وعالی جواب مبداد, وتا 50متر هم بازم جواب میداد, اما برای اجسام جدید, هرجه دورتر میشوی ,مدت زمانی که باید بایستی, تا انتنها حرکت کنند,یک مقدا ر بیشتر میشود, از ان طرف هرجه ژنراتور, مدت زمان کار کردش, بیشتر شود, قوی تر وزودتر میتونه این اجسام جدید رو سنس کنه, یعنی رابطه کار کرد ردیاب ,با فاصله
, باهم, در ارتباط هستند میشه گفت, کارکرد وقدرت ردیاب ,در20دقیقه, یک طلای 7گرمی رو ,در 35متری, خیلی زودتر از ,زمانی که کارکرد ان,5دقیقه بوده , هستش, اما برای هدف قدیمی خیلی بهتر وزودتر انتها واکنش نشون میدن
در قسمت دوم برای تست, روی اهداف 2ساله ,شروع به کار کردم, یک لوله مسی 15در 10بصورت تاشده,در عمق 1/20رودقیقا رو خودش نقطه کرد, ویک صفحه اهن ,30در30رو در عمق 2/20بازم نقطه کن, بدون اینکه خطایی داشته باشه ,واین در مورد اهداف 2ساله بوده ومن بیشتر از این عمقها رو تست نکردم, ونمیتونم نتیجه ای رو به شما اعلام کنم ,ممکنه ,برای اعماق بیشتر ,بازم دقیقا, نقطه کنه, ممکنه خطا داشته باشه, که در این مورد حقیقتا به نظر من خیلی خوب ورضایت بخش بوده ,جون من اصلا جای اهداف رو نمیدونسم به علت اینکه هم منطقه بزرگه,هم مدت زیادی گذشته بود, وجای دقیق پاک و نمیشد, تشخیص داد ,البته بصورت تقریبی میدونستم ولی از نقطه زن استفاده کردم, ازلحاظ من ,که بدون هیج اغراقی ,میگم, رضایتمو براورده کرد,جون وقتی دقیقا, جای هدف رونشون میدی, یک احساس بسیار عالی به شخص دست میده , ونکته دیگه ,اینکه ,هم زمان, از 3ردیاب دیگه ,هم,خارجی وهم ایرانی استفاده کردم, که اون 3ردیاب , برای هدف مس,در عمق 1/20سانتی دوتای ان, هفتادسانت, ویکی از انها50سانت خطا,داشتند, البته بایداینو اضاف کنم, که روش کار کرد من,دقیق هستش, وبرای پیدا کردن نقطه هدف ,حتما باید قلق اون ردیاب دستتون بیاد ,در بار اول که قلق ردیاب دستم نبود, برای هدف مس حداقل30 سانت خطا داشت ,اما وقتی فلق اون دستم اومد دقیقا روی خود اهداف نقطه میکرد ,من به این صورت عمل میکنم ,وفتی نقطه هدف پیدا شد؛ یک دایره 1/5متری به دور اون فرض میکنم ,ویک متر ,به یکمتر, درزمانی که سمت جپ من ,به طرف هدف هستش, میاستم ,تا انتنها هدف رو نشون بدن ,نکته مهم اینه ,که باید کاملا صبر کنید تا انتنها از لی لی خودشون,خارخ بشن یعنی لی لی انها تمام بشود وقتی تمام شد, انتنها, دقیقا مرکز هدف رو نشون میدن, شما هم میتونید از این دایره استفاده کنید ,ویا در جهار جهت اصلی بایستید, تا انتها, بعد ازتمام شدن لی لی,واایستادن, نقطه مرکز رو نشون بدن, این روش به عقیده من کاملترین ودقیق ترین روش برای پیدا کردن مرکز هستش, ومورد بعدی که باید به اون پرداخته بشه ,مسیله ذرات هستش, که باید بدونبم تمام ردیابهای دنیا ,بحث ذرات رو دارندکه برای رد کردن ذرات هم میشه از یک قطعه طلای 5تا 10گرمی استفاده کرد ,وهم میشه با کم کردن ولوم در حد صفر ,اون ذرات رو رد کرد اما اینو بدونید که هیج موقع دفع ذرات به 100درصد نمیرسه خوب تا اینجا کار که من تا عمق 2/20رو تونستم هم بصورت بسیار عالی ردیابی وهم نقطه زنی کرد ومیمونه اهداف قدیمی وحفره که سعی میکنم در فرصتهای دیگه به مرحله تست برسونم وتجارب رو در اختیار دوستان قرار دهم
نکته اخر:ذوستان گرامی این مورد یعنی نظر دادن در باره این ردیاب ,واقعا مسولیت سنگینی هستش که من فقط برای شما دوستان به عهده گرفتم وتمام جوانب وتستهایی که بصورت کاملا حقیقی بوده رو دراختیارتان گذاشتم,وهیج گونه بزرگ نمایی از این ردیاب ننمودم ,وهمجنین من هیج توصیه ای به کسی برای خرید این ردیاب ندارم هر کسی باید خودش تصمیم اخر رو بگیره ,ومن تاحد امکان سعی کردم طوری بنویسم که هیج کس با گفته های من وسوسه نشه ,حتی ممکنه موردی توی این ردیاب باشه که من درحد تجربه خودم پسندیدم ,اما برای اینکه کسی رو وسوسه نکنم ,از گفتن ان خودداری کردم, نظر به اینکه هم باید ,مدت زمان بیشتری رو ,با این ردیاب کار وتجربه کنم وهم اینکه ناخواسته دوستان دجار وسوسه نشوند درکل اگر این وظیفه روانجام دادم فقط بخاطر اصرارهای دو.ستان بوده, باورکنید من قبلش فکر میکردم درابتدا,تست این ردیاب توسط من در حد یک شوخی بوده که بعد فراموش میشه ,وحتی باخودم گفتم یکطوری اقا مجتبی واقاحمید رو راضی میکنم که این مورد رو حذف کنند اما تماسها واصرارهای شما دوستان باعث شد که مجبورانه این کار رو انجام بدم ,ومطمین باشید نه بخاطر فروشندگان بلکه شمادوستان که تعدادتان هم کم نیست این کار رو انجام دادم واینو بدونیدکه هر ردیابی, قلق خودشو داره وشما اگر این ردیاب رو میخواهید تهیه کنیدحتما باید هم صبر وهم حوصله وهم علاقه نشون بدین تا ریزه کاری های این ردیاب دستتون بیاددر کل تا این لحظه واین نتایج تستی من مشکل خاصی ندیدم یعنی از لحاط فرمولی وکارکرد ,جوانب لازم برای یک اپراتور مبتدی وحرفه ای رو داره وهر کسی میتونه جواب خودشو بصورت درست و با تمرین کردن از این ردیاب بگیره در اخر برای ردیاب کار کردن حتما باید بری توی محل بازیا کاوش,جایی که ردیاب عاشق مانور دادن ,در اونجاست, نه توی اپارتمان ویا خونه , این جور مکانها مثل این میمونه که یک نقطه زن رو ببری توی یک کانتینر اهنی وازش انتظار درست کار کردن رو بخوای

mantera

سه شنبه 10 اردیبهشت1392 - 10:39pm
مدیر کل
مدیر کل

ارتین نوشته است:
آقا مجتبی قبل از اینکه اقا اریا تشریف بیارن و نتیجه تستها رو بگن ، سوالی داشتم ، ما تو بحث ردیاب های قبلی اولین نقطه ای پیدا میکردیم اونو علامت میزدیم و برای پیدا کردن نقطه اصلی و فرعی شمال ، جنوب ، شرق و غرب رو هم تست میکردیم تا این نقاط هم مشخص بشه ، ولی شما تو پست بالا فرمایش کردین که دیگه احتیاج به شمال و جنوب دیگه نیست ، سوالم اینکه پس چجوری ما نقطه اصلی رو با این ردیاب که ساختین پیدا کنیم

:D خیلی راحت هرجا که قیچی کرد و تست طلا انجام شد دستور حفاری بدین

سه شنبه 10 اردیبهشت1392 - 11:07pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 666 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 ... 67  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 3 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure