انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 7 مهر1403 - 4:52pm

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 666 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 32 , 33 , 34 , 35 , 36 , 37 , 38 ... 67  بعدی
 سوال در مورد ردیاب حرفه ای FPL-22 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hamid80 نوشته است:
آقا منم اين رديابو ميخوام سفارش بدم ولى گزينه پيام خصوصى ندارم :-\ جريان از چه قراره؟؟؟ چكار بايد انجام بدم؟؟؟

بخاطر اینکه این اولین پستته و حالا پیغام خصوصیت فعاله :D

بهترین زندگی برای کسانی است که نیک بیاندیشند وپارسایی را سرلوحه زندگی خود کنند

اشوزرتشت

جمعه 3 خرداد1392 - 8:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان ردیاب منم رسید ممنون از آقا مجتبی :ymhug:
تو خونه روی چند فلز تست کردم که بخوبی جواب داد مونده ببرم بیابون برای تست

خداوندا .... دوستانی دارم آیینه تمام نمای عشق . رسمشان معرفت . کردارشان جلای روح و یادشان صفای دلارای من است .
پس آنگاه که دست نیاز به سوی تو میاورند پر کن از آنچه در مرام خدایی توست

جمعه 3 خرداد1392 - 8:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: شيراز
مجتبی نوشته است:
: :ymparty: :ymparty: :D
دوستان من امروز رفتم برای تست تو بیابون یعنی داخل یه باغ بزرگ زیر دکل فشار قوی خوشبختانه این دستگاه زیر دکل فشار قوی هم بخوبی کار کرد . :D
تست هایی که انجام شده یک گرم طلای 24 عیار شمش سوئیس که دویست هزار تومان خریده بودم قبلا, این یک گرم طلا رو وقتی دو انتن در وسط بود در دومتر زد و وقتی انتن کاملا باز بود در چهار متری زد درهمون حالت انتها کاملا باز بودند و ولوم در وسط قرار داشت در دومتر زد اما انتنها وقتی تا وسط باز بودند و ولوم هم تا نصف باز بود تا یک متر زد دقت کنین برای فلز طلا یک گرم حساب کنین برای مثلا پنج گرم این رو در انتن نصف باز و ولوم اخر در ده متر میزنه همینجور به بالا حالا من طلای بیشتر نداشتم که تست کنم اقا اریا داره به احتمال زیاد تست میکنه
خوب یه تست دیگه هم کردم لوله مسی به طول 11 سانت و قطر 12 میلیمتر رو با انتنهای کاملا باز تو 12 متری زد با ولوم زیاد همین رو وقتی انتنها تا نصف باز میشد تو 6 متری میزد
من به این نتیجه رسیدم این دستگاه اصلا ردیاب نقطه زنه لامصب خیلی حال کردم خوشم اومد بیخودی جای رو نزد تازه اونجا پر از مواد معدنی هم بود دستگاه قبلی ردیاب داشتیم که با ژنراتور بود همه جای اونجا رو میگفت بار هست و کلی قبلا اونجا کار کرده بودیم :D بیشتر از این خوشحالم که برد بیش از حد نداره یعنی کارش درسته مثل نقطه زنها عمل میکنه با این ولوم راحت میتونین حجم رو کم یا زیاد کنین و دنبال همان چیز میره بیخودی هم سرچ نمیکنه هرکی میخواد اول جای بره اول بیاد یک تیکه طلا رو یا مس رو اونجا بذاره و اول بالانس کنه خوب یاد بگیره که امار دستش بیاد این دستگاه برای چه اندازه ای برد داره پس طبق محاسبه ای که کردیم شعاع 500 متر برای دفینه درست بوده حالا این متراژ عمق هم به احتمال زیاد تاثیر داره برخلاف ردیابهای دیگه بیخودی بردشو میبرن بالا و به همه چی حساس میشه این کاملا متفاوته .
حفره رو هم تست کردم زد البته یه جا رو زد که صاحب زمین میگفت اره زیر این یه تونله که قبلا جلوتر از این یه اتاقک بود که با ساروچ درست شده بود و توش خالی بوده البته من زیاد روی حفره مطمئن نیستم باید کنده بشه معلوم بشه حفره هست یانه .تا اونجاییکه تو فلزات دیگه من تست کردم دقیقا همان چیز بوده که گفتم
ضمنا برای ردیابی این دستگاه حتما دستها باید بیاد جلو یعنی دستها برای ردیابهای دیگه تا 90 درجه بوده اما این بیشتر باز میشه یعنی انتنهای برنجی باید جلوتر قرار بگیرند نه اینکه دستها کاملا باز باشند نه دستها جلوتر قرار میگیرند نمیدونم این امواج چه طوری میفرسته که تو اون حالت خوب ردیابی میکنه انتنها البته واسه من اینطور بوده شاید برای دیگران جور دیگه باشه .
یه چیز دیگه که وقت نشد تست کنم تازه یادم اومد این بود که ایا حجم برای این ردیاب نقطه زن مهمه یا وزن که برد تا چقدر میزنه
حالا با فرصت تست های دیگه هم انجام میدم باز هم اعلام میکنم تا اینجاش که خیلی عالی بوده وقتی نزدیک میشین ولوم رو کم میکنین خیلی باحاله همانطور که گفتم شبیه فاینر تنظیم ماهواره :D

البته براي تست حفره يابي كه در پيدا كردن تونلها و اتاقكها امر بسيار مهمي هست ميتوان از تونلهاي قنات كه آب ازونا درحال جريان هست بهره برد مخصوصا بعضي از اونا كه تا عمق 10تا 15متري از سطح زمين هستند ميتونن براي تست خوب باشند

جمعه 3 خرداد1392 - 9:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hoshi نوشته است:
تقویت بیشتر خطای بیشتر رو به همراه داره ,به نظر من هم شعاع پوشش اگه 200 تا 300 متر باشه خوبه اگه 100 متر هم باشه بد نیست ,چون همونطور که عزیزان میدونند ردیابها همیشه حجم بیشتر رو میگیرند حالا ما فرض میکنیم که در فاصله 50 متری یه کوزه پر از سکه زیره زمین و در فاصله 300 متری سه کوزه زیر خاک داریم اگر شعاع عملکرد ردیاب 100 متر تا 200 متر باشه همون کوزه نزدیک رو میگیره ولی اگه شعاع عملکرد ردیاب مثلا 500 متر باشه انتنها به طرف همون سه کوزه میرن.

البته تا اونجايي كه من با ردياب كار كردم براحتي ميشه از حركات آنتن تشخيص داد كه ردياب ميل به 2 يا 3تا جنس يا امواجهايي كه از سمتهاي مختلف دريافت ميكنه داره

جمعه 3 خرداد1392 - 9:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

لطفا براي پستها ويرايش بذاريد كه اگه مطلبي به ذهن رسيد در يك پست جا بگيره
الان سوالي به ذهنم رسيد كه آيا حذف كننده همزمان با رديابي مد فلز انتخاب شده كار ميكنه؟
درمورد حفره يابي هم تجربه خودم بگم كه ابعاد حفره براحتي ميشه تعيين كرد يعني زمانيكه رو سر حفره هستيم آنتنها همينجور در حال قيچي باقي ميمونند تا زمانيكه از محدوده حفره خارج بشيم پس براحتي ميشه طول و عرض حفره پيدا كرد اما پيداكردن حفره كه تو چه عمقي هست هنوز براي خودم سواله!!

شنبه 3 خرداد1392 - 1:52am
مدیر کل
مدیر کل

مهران عزیز سیستم موج حذف کننده همزمان دقیقا بسته به انتخاب فرکانس عمل میکنه و مشکلی نداره.
در مورد حفره هم دوستان باید بیشتر تست کنن بخصوص استاد آریا و نتایج رو اعلام کنن. اون چیزی که بنظر من میرسه اینه که کلا در زمینه حفره یابی با ردیاب هنوز تجربه زیادی وجود نداره!

شنبه 3 خرداد1392 - 3:12am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام و خسته نباشید به آقا مجتبی و کلیه اساتید محترم
دستگاه به دستم رسید واقعا ممنونم

شنبه 4 خرداد1392 - 10:13am
مدیر سایت
مدیر سایت

mahditala نوشته است:
سلام و خسته نباشید به آقا مجتبی و کلیه اساتید محترم
دستگاه به دستم رسید واقعا ممنونم

مبارک باشه بر همه دوستانی که سعادت بدست آوردن این ابر ردیاب رو داشتن ، خوب مراقبش باشید تا به راحتی از دستش ندید دوستان

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

شنبه 4 خرداد1392 - 10:42am

محل اقامت: zanjan
درود بر دوستان و همه مردان ایرانی. روزتان با کمی تأخیر مبارک باد
آقا مجتبی عزیز دست گلت درد نکنه. واقعا خیییییییییییییییییلی مردی. همچنین از همه دوستان انجمن(آقا حمید و آقا آریا و آقا مهدی عزیز) تشکر میکنم تو این یک ماهی که عضو شدم یک دنیا مطلب یاد گرفتم. میشه گفت ره چند ساله رو تو یک ماه طی کردم.همین الان ردیاب رو تحویل گرفتم. البته تست نکردم هنوز. هیجان زده شدم.ولی حیفم میاد اینجوری این شاهکار رو دست بگیرم اینو باید با وضو استفاده کرد :ymblushing: :) آخه خدا میدونه چقدر زحمت براش کشیده شده. ایشاالله بتونیم از شرمندگیتون در بیایم. عزیز باشید دوستان خوبم

شنبه 4 خرداد1392 - 12:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام مجتبی جون
عرض ادب حمیدخان
اقا مال ما هم رسید
خدایی عین کارخونه ای هاست ظاهرش.
ولی همش به کنار آقا مجتبی دست پیکاسورو از پشت بستین :D
دست شما درد نکنه

شنبه 4 خرداد1392 - 12:37pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 666 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 32 , 33 , 34 , 35 , 36 , 37 , 38 ... 67  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 1 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure