انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 13 تیر1403 - 12:25am

پاسخ به موضوع  [ 6475 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 439 , 440 , 441 , 442 , 443 , 444 , 445 ... 648  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

hoshyar191 نوشته است:
ganbari نوشته است:
hoshyar191 نوشته است:
مهندس حمید و مهندس کاوشگر و سایر اساتید بنظر شما میتوان یک زمین مجازی با شبکه ای از مقاومتها ساخت و با تغییر مقاومتها یک اتاقک و یا تونل ایجاد نمود؟
من در شکل زیر این طرح رو مصور کشیدم مزیتهاش اینه که میتوان دستگاه رو باهاش تست نمود و تمریناتی برای انتقال تصاویر انجام داد . و همچنین روشهای مختلف پراب زنی رو باهاش تمرین نمود.
فقط چون مدار من آماده نیست و هیچ تجربه ای با این مدار ندارم از اساتید میخوام که حدود مقاومتهای قهو ه ای و قرمز را مشخص فرمایید . البته باید مقدار مقاومتهای قرمز مساوی هم و از مقدار مقاومتهای قهو ه ای بیشتر باشد. مقدار مقاومتهای قهو های هم مساوی هم باشند.

هوشیار جان نمیدونم با این دستگاه تا حالا کار کردید یا نه ولی اینطور نیست که بشه با شبکه مقاومت شبیه سازی زمین انجام داد. چون تمام پراب ها با یکدیگر اثر می زارند ولی میشه در مقیاس کوچیک با الک کردن خاک ودرست کردن گل و قالب ریزی اون در یک صفحه مثلا 2در 2 متر میشه ازمایش های مختلفی رو انجام داد.به یک شرط که اندازه پروب هاتو و قطرشون بیاری پایین مثلا 10 سانت و قطر 3 میلی کلا مقیاس بیاری پایین و اندازه پروب ها با یکدیگر متلا 20 سانت بگیری و تو قالب میتونی فلز یا حفره یا هر چیز دیگری درست و ازمایش کنی.این کار یکم سخته ولی مطمینن نتیجه بخش خواهد بود
یا حق

مرسی جناب قنبری، نه متاسفانه تا حالا کار نکردم.
ممنون از نظر شما . بله قطعا با این راهکار شما میشه یک آزمایشگاه کوچیک ساخت .
خواستم بپرسم آیا شما همچین زمینی ساختید یا نه ؟
متشکرم

با سلام.
بنده یک گودال 1 در 1 به عمق 1 متر کندم و روش به اندازه نیم متر پر خاک کردمو نیم متر دیگه خالی موند. وپروب زنی 1 در 1 متر گرفتم .یه پروب زنی 5 در 6 انجام دادم و دقیقا اون حفره رو نشون داد.
هنوز ازمایش های زیادی انجام ندادم.ولی اونی که مطمینن جواب میده حفره هست.
یا حق

چهارشنبه 18 شهریور1394 - 8:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جناب قنبری تبریک میگم کار پسندیده و آزمایش خوبی انجام دادید.
فقط بفرمایید که اگر شما حفره رو در مرکز اسکن قرار دادید آیا تصویر خروجی حفره در وسط تصویر افتاده یا شیفت پیدا کرده ؟
اگر تصویر بدست اومده رو در سایت قرار بدید خیلی ممنون میشیم.

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

چهارشنبه 18 شهریور1394 - 10:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

hoshyar191 نوشته است:
میلاد جان خسته نباشید.
کارشناسای ما برای اینکه نظری قطعی در مورد اسکنهای خوب شما بدن ، جنابعالی باید بفرمایید.
محل شیب دار بوده یا تخت
زمین نمناک هست ، خشک یا سنگلاخی
دارو درخت و یا ریشه احتمالی در محل اسکن شما هست یا نه
ردیاب در محل اسکن شما چی میگه؟
خودت در مورد احتمال وجود آبهای زیر زمینی چی فکر میکنید ؟ با یک ردیاب ترکه ی چوب درخت آلبالو میشه فهمید محل ما آب زیر زمینی داره یا نه
اگه بتونی عکسی واضح از محل اسکن بیگیری خیلی خوب میشه؟

با سلام خدمت هوشیار عزیز ممنون از شما
منطقه رطوبتی و گلی هست ولی در حال حاضر چون در فصل تابستان هستیم به اونصورت نمناک نیست.
دارو درخت نداره. ردیاب هم جواب داد. ضمنا با توجه به کاوش های انجام شده مسیر رودخانه قدیمی در عمق رو نشون میده همانطور که جعفر جان هم فرمودند خاک ماسه ای وجود داره

آخرین بار توسط milad7 در پنج شنبه 19 شهریور1394 - 10:31am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

پنج شنبه 19 شهریور1394 - 10:28am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

jafar نوشته است:
milad7 نوشته است:
این اسکنو هم امروز از یه نقطه دیگه گرفتم. کاوشگر عزیز لطفا نظر خودتونو اعلام بفرمایید @};-

سلام , احتمال این که یه حفره تونل مانند داشته باشی زیاد هست که این تونل یا داخلش نمداره یا تو لایه ماسه قرار داره .

ممنون جعفر جان. آیا امکان داره که فقط ماسه باشه و تونلی وجود نداشته باشه؟ چون از وجود ماسه کاملا مطمنم. و ضمنا هردو تصویر از یک منطقه و در یک مسیر با فاصله 100 متری گرفته شده

پنج شنبه 19 شهریور1394 - 10:30am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

این هم نقشه سیم کشی مدار خدمت دوستانیکه نیاز دارند. نقشه را save کنید و بعد هر جایی را نیاز داشتید روش زوم کنید.
اساتید عزیز هم لطفا چک کنند اشتباهی نشده باشد

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 19 شهریور1394 - 5:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

madrek نوشته است:
سلام کاوشگر جان شرمنده اگه امکانش هست محل نصب پراپ ها وسلکتورها را در طرح ttl برام مشخص کنید من مدارم رو با طرح ttl که شما گذاشتید درست کردم این طرح دوتا سلکتور میخوره یا یکی؟ اگه امکانش هست در راه اندازی مدارم بهم کمک کنید ممنون

سلام دوست عزیز : با اجازه دوستان و اساتید محترم نقشه سیم کشی کامل در پست بالا قرار گرفت.
این هم همان تصویر ولی با کیفیت بهتر

پنج شنبه 19 شهریور1394 - 7:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: خراسان شمالی
milad7 نوشته است:
jafar نوشته است:
milad7 نوشته است:
این اسکنو هم امروز از یه نقطه دیگه گرفتم. کاوشگر عزیز لطفا نظر خودتونو اعلام بفرمایید @};-

سلام , احتمال این که یه حفره تونل مانند داشته باشی زیاد هست که این تونل یا داخلش نمداره یا تو لایه ماسه قرار داره .

ممنون جعفر جان. آیا امکان داره که فقط ماسه باشه و تونلی وجود نداشته باشه؟ چون از وجود ماسه کاملا مطمنم. و ضمنا هردو تصویر از یک منطقه و در یک مسیر با فاصله 100 متری گرفته شده

احتمال هم داره که تونل نباشه , من اسکنی مث شما داشتم هر چی گشتم پیدا نکردم که برات بزارم . اگه تونل تو لایه ماسه باشه اعداد بعد این که رو تونل بالا رفت بعد تونل همینطور بالا میره و اعداد کم نمیشه .

خداوندا ارامشی ده تا بپذیرم انچه را نمیتوانم تغییر دهم

پنج شنبه 19 شهریور1394 - 8:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

خیلی ممنون جعفر جان. این اسکنو هم امروز در یه مکانی که قبلا با چند ردیاب چک شده و تایید شده تهیه کردم. لطفا اساتید بررسی کنید با تشکر @};- یه سوال دیگه آیا در تصویر مثلا در این تصویر که اون نقطه کوچک قرمز رنگ که در ردیف 2 و در ستون یک قرار داره در عمق 2 متری هست؟ یا باید نصفشو حساب کنیم؟

پنج شنبه 19 شهریور1394 - 10:04pm
کاربر فعال
کاربر فعال

jafar نوشته است:
milad7 نوشته است:

دوستای عزیز اگه اینجور باشه همه اسکن ها توش تونل و حفره در میاد. من نه رد میکنم نه تایید میکنم وجود تونلو توی این اسکن ولی وقتی با اسکن هایی که توشون تونل بوده مثل اسکن آقای کانی هیچ گونه شباهتی بین این ها نیست! چیز خاص یا مشکوکی نمیبینم. ببینید باید جوری باشه که وجود تونل حتمی بنظر بیاد تا قطعا بشه گفت چیزی اون زیر هست! بنظرم بهتره از یجایی که مطمینیم حفره یا تونل هست اول آزمایش کنیم تا قلق و روال کار دستمون بیاد بعد بریم برا کاوش. از نظر خود من روش C1,P1 ثابت ، C2,P2 متحرک روش درستی برای کار ما نیست. یه سر به پراب زنی اگزاماینر بزنید فکر کنم اون روش درستتره و معقولانه است.

پنج شنبه 19 شهریور1394 - 11:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

میثم عزیز من در این 3 نقطه که اسکن کردم. با چندتا ردیاب تایید شده و همینکه با دستگاه فلزجو سنس داشتم. مخصوصا در دومین تصویر در صفحه قبل دقیقا در ستون 3 و در سطر 3.5 بوق سنس در حجم 2 در 2 دارم که در مرکز باصدای بم و عدد دورو بر 150 سنس دارم. همینجوری از جای اسکن نکردم که بگیم هیچی نیست. اگه واقعا چیزی نشون میده باید در این تصاویر باشه. خوب دوستان با تجربه بیان ونظر بدن لطفا

پنج شنبه 19 شهریور1394 - 11:53pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6475 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 439 , 440 , 441 , 442 , 443 , 444 , 445 ... 648  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 99 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure