انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 11 تیر1403 - 10:24pm

پاسخ به موضوع  [ 6475 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 441 , 442 , 443 , 444 , 445 , 446 , 447 ... 648  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

jafar نوشته است:
milad7 نوشته است:
خیلی ممنون جعفر جان. این اسکنو هم امروز در یه مکانی که قبلا با چند ردیاب چک شده و تایید شده تهیه کردم. لطفا اساتید بررسی کنید با تشکر @};- یه سوال دیگه آیا در تصویر مثلا در این تصویر که اون نقطه کوچک قرمز رنگ که در ردیف 2 و در ستون یک قرار داره در عمق 2 متری هست؟ یا باید نصفشو حساب کنیم؟

میثم جان تو این تصویر احتمال بودن فلز هست , اعدادی که تو همین ستون که بالا رفته , از سطر اول تا سطر اخر چند بودن?

ممنون جعفر جان. بنده تنظیمات دستگاهو رو a,b و سلکتور 5 حالته رو 2 و سه حالته رو 1 قرار میدم. که در این تصویر در همه ستونها در سطر اول عدد 1 داشتم. و در ستون بعدی 25 و بعدش 10 تا 10 تا بالا میرفت و در3 سطر و 2 ستون هم عدد تغییر نکردند و در حد 4 یا 5 عدد هم نسبت به سطر قبلی عدد کمتری داشتمو دوباره در سطر های بعدی عدد بالا رفت که آخرین عددی که سیو کردم دورو بر 65 بود. جعفر جان فلزی که فرمودید در این تصویر وجود داره میشه بفرمایید تو کدوم سطر و ستون قرار داره. یکمی هم در مورد تشخیص عمقش توضیح بدید ممنون میشم. با تشکر @};-

جمعه 20 شهریور1394 - 10:43am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

jafar نوشته است:
من حتی میتونم این رو بگم که زمینی که آقا میلاد اسکن گرفتن یه شیب ملایم رو به پایی داره .البته اگه تونل باشه .!!

زمینی که اسکن گرفتم کمی شیب داره ولی اینکه تونل باشه یا نه مطمن نیستم. اما کاملا مطمنم که مسیر رودخانه قدیمی هست که فکر کنم طولش هم زیاد نباشه. چند روز دیگه هم میخوام برم از چند چهت و چند نطقه در همین منطقه اسکن بگیرم تا کاملا مطمن بشیم که مسیر رودخانه هست یا تونل وحفره.

جمعه 20 شهریور1394 - 10:51am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

میثم نوشته است:
jafar نوشته است:
میثم جان این تصویری که آقا میلاد گذاشته من دقیقا مث این رو خودم اسکن کردم از یه قنات بود که تا یک متر خاک هست بعد ماسه , قنات تو ماسه کنده شده , قنات هم خشک بود که کمی نم داشت . تصویری که من گرفتم کاملا مث تصویری هست مه جناب میلاد گرفتن . منم مث شما میگم اول باید تست کنی که سیستم داره درست کار میکنه , اما یه چیزی که هست اینه که هیچ وقت نمیتونی یه اسکن رو مبنای کارت و تحلیلی برا بقیه اسکنات بگیری . امکان داره کلا زمین که اسکن میکیری با زمین دیگه ای که برا تمرین آماده کردی فرق کنه .

جعفر جان به هر حال مگه ما نباید یه سری چیزا رو مبنا قرار بدیم؟
اگه جمله ایراد داره لطفا تصحیح کنید: (جایی که حفره یا تونل هست اعداد نسبت به شعاع دایره اطرافش کمتره و جایی که فلز بزرگ هست اعداد بیشتر میشه)؟
ما اعداد رو روی نمودار و منحنی سرفر میبریم تا یه نمای کلی از اسکنمون داشته باشیم. من صفحات قبل گفتم که اگر دوستان جایی رو اسکن میکنن و در واقع میدونن که دارن از چه چیزی اسکن میگیرن با ذکر ویژگی های خاک اعم از رطوبت، سختی، درخت و گیاه، حالت سلکتورها، عمق هدف و ... با فایل خام اسنافلر قرار بدند تا بقیه دوستان من جمله خودم از تجربشون استفاده کنیم تا نهایتا به یک جمع بندی برسیم. متاسفانه من جایی رو سراغ ندارم که تونل یا قناتی باشه تا این آزمایش رو انجام بدم. اما به محض پیدا کردن شرایط مناسب حتما اینجا قرار خواهم داد.
ممنون از دوستان خوب فلزجو

میثم جان من این نکته رو هنوز متوجه نشدم. تو همین تایپک در اویل خوندم که جایی که فلز در تماس با خاکه باید اعداد پایین بیاد و جایی که حفره هست باید بالا بره ولی شما الان بر عکس فرمودید :-? و در مورد تنظیمات هم در پست قبلی اعلام کردم. فایل اسنافلر این 3 نقطه رو هم قرار میدم تا دوستان بیشتر بررسی کنند. @};-

جمعه 20 شهریور1394 - 10:57am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

asadof نوشته است:
milad7 نوشته است:
میثم عزیز من در این 3 نقطه که اسکن کردم. با چندتا ردیاب تایید شده و همینکه با دستگاه فلزجو سنس داشتم. مخصوصا در دومین تصویر در صفحه قبل دقیقا در ستون 3 و در سطر 3.5 بوق سنس در حجم 2 در 2 دارم که در مرکز باصدای بم و عدد دورو بر 150 سنس دارم. همینجوری از جای اسکن نکردم که بگیم هیچی نیست. اگه واقعا چیزی نشون میده باید در این تصاویر باشه. خوب دوستان با تجربه بیان ونظر بدن لطفا

لوپ شما چند سانتی بوده؟

هم با لوپ 45 و هم با لوپ 1*1 منطقه رو بررسی کردم. که با 45 در نقطه اصلی بوق قوی دارم با لوپ 1*1 هم به همین صورت. مهمترین فاکتورکه در این نقطه وجود داره حجم سنسه که کاملا راضی کنندست

جمعه 20 شهریور1394 - 11:02am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

jafar نوشته است:
این اسکن یه قنات هست که تو عمق دو متری هست . همونطوری که میبینی اعداد رو قنات بالا رفته اما بعد این که از رو قنات رد شدم اعداد نیامد پایین . این مربوط به قنات میشه , اما این که برا دفینه هم اینجور باشه نمیدونم , چون احتمال این که تونلش رو طوری آب بندی کرده باشن هست , اگه تونل آب بندی شده باشه احتمال این که رو تونل اعداد بره بالا و بعد این که از رو تونل رد شدی اعداد بیاد پایین هست ..

از توضیحات شما ممنونم جعفر جان. یه سوالی که برام پیش امده اینه که چرا در تمام تصاویر در قسمت آخر رنگ آبی مشاهده میشه؟ آیا رنگ آبی فقط مربوط به تونل و حفره هست؟ و الان در این تصویر شما تونل دقیقا در کدوم نقطه قرار داره؟

جمعه 20 شهریور1394 - 11:52am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

میزان مقاومتهای خاک در چند حالت ، در شکل زیر ترسیم شده است.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

جمعه 20 شهریور1394 - 12:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اینم فایل اسنافلر 3 اسکن.
http://s3.picofile.com/file/8211476884/eeeee.sim.html
http://s3.picofile.com/file/8211477118/javad1.srd.html
http://s3.picofile.com/file/8211477050/aghoz1.sim.html

جمعه 20 شهریور1394 - 12:26pm
کاربر فعال
کاربر فعال

نقل قول:
میثم جان من این نکته رو هنوز متوجه نشدم. تو همین تایپک در اویل خوندم که جایی که فلز در تماس با خاکه باید اعداد پایین بیاد و جایی که حفره هست باید بالا بره ولی شما الان بر عکس فرمودید :-? و در مورد تنظیمات هم در پست قبلی اعلام کردم. فایل اسنافلر این 3 نقطه رو هم قرار میدم تا دوستان بیشتر بررسی کنند. @};-

ببینید دوستان این درسته که وقتی که جایی تونل یا حفره هست مقاومت الکتریکی بیشتر میشه و جایی که فلز با خاک در تماسه مقاومت کمتر میشه. نمیدونم تا حالا به گیرنده ها دست زدید یا نه. به هر کدوم از P1 یا P2 دست بزنید اعداد بالا میرند و اگه مثلا با جسم رساناتری C1 به P1 اتصال بدیم بازهم عدد بزرگتری بدست میاد(نهایتا 1023)، ولی اگه به دوتاش همزمان دست بزنید اختلاف در گیرندگی اونها نشون داده میشه معمولا وقتی به دوتاش همزمان دست میزنیم عدد صفر میشه یا عدد کوچکی نشون داده میشه. این یعنی وقتی یکی از گیرنده ها سیگنال بیشتری دریافت کنه یک اختلاف عددی بدست میاد که توی دستگاه نشون میده. بنابراین به نظر من روش پراب زنی در شکل منحنی میتونه متفاوت باشه. ولی باید یه قاعده کلی بدست بیاد بطوری که اگه مثلا از روش دو فرستنده گیرنده ثابت، دو فرستنده گیرنده متحرک استفاده کنیم وقتی به حفره برسیم یه نوع تغییر کنه و اگه به فلز رسیدیم دقیقا عکس حفره بشه (فعلا فلز درون حفره یا یک فلز توخالی درون خاک رو استثنا قایل میشیم). پس تا چندین آزمایش درست و حسابی انجام نشه نمیشه با قاطعیت گفت اون زیر چه خبره!
در رابطه با رنگ منحنی در سورفر، دوستان این رنگ ها نسبی هستند. در اعداد بالا رنگ به سمت آبی و آبی پرنگ متمایل میشه و در اعداد کمتر رنگ به سمت نارنجی و سبز متمایل خواهد شد. برا مثال من 3 تا اسکن کنار هم گذاشتم تا مقایسه بشه. یکی رنج تغییرات از 0 تا حدودا 70 هست ولی اون یکی تا 250 هست و ...

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 20 شهریور1394 - 1:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان نرم افزار اسنافلر رو کجا میتونم دانلود کنم. در آدرسهایی که دوستان آپ کرده بودند پاک شده.
ممنون میشم دوباره آپ کنید.

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

جمعه 20 شهریور1394 - 2:25pm
کاربر فعال
کاربر فعال

hoshyar191 نوشته است:
دوستان نرم افزار اسنافلر رو کجا میتونم دانلود کنم. در آدرسهایی که دوستان آپ کرده بودند پاک شده.
ممنون میشم دوباره آپ کنید.

دانلود اسنافلر (Snuffler) از سایت اصلی http://www.sussexarch.org.uk/geophys/snuffler.html

Snuffler - Freeware Geophysics Software

لینک دانلود:

http://www.sussexarch.org.uk/geophys/snuffler.zip

جمعه 20 شهریور1394 - 2:34pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6475 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 441 , 442 , 443 , 444 , 445 , 446 , 447 ... 648  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 71 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure