انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 13 تیر1403 - 9:53pm

پاسخ به موضوع  [ 6475 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 ... 648  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
بالاخره دستگاه من آماده شد! چند تا کلیدش کار نمیکرد که قطعی اتصالات بود و الان رفع شدند. در کل ساختش لذت بخش بود. توصیه میکنم بسازید و استفاده کنید. مرحله بعدی میشه دستورالعمل استفاده!
یه فیلم از کارکرد دستگاه خدمت دوستان.
مهم اینکه: درود بر مهندس حمید که اینقدر با حوصله من رو راهنمایی کرد تا بتونم این مدارو راه اندازی کنم.
:x
یا حق

http://uppit.com/ocdl41dhl1l2/FUS.MPG

جمعه 31 خرداد1392 - 5:09pm
مدیر کل
مدیر کل

بسیار عالی علیجان خسته نباشی :ymapplause: خواهش میکنم شما لطف داری کار خاصی نکردم. :ymhug: :D
دستگاه خوب شده فقط شما اتصالات پورت سریال رو هم باید درست انجام داده باشی. دقت کن سمت کامپیوتر پورت 9 پینیش چند تا پینش باید طبق شکل به هم متصل بشه! برای اتصال دستگاه به کامپیوتر هم فقط یک کابل دو رشته کافی هست. بهرحال قسمت تصویری باید راه بیفته وگرنه استفاده از این دستگاه با اعداد و ارقام خالی تقریبا غیر ممکنه.
برای پورت سریال هم توصیه میکنم از مبدل سریال به یو اس بی که در بازار کامپیوتر موجود هست استفاده کنین. البته قبلش اگر از کامپیوتر قدیمی که خودش پورت سریال داره برای تست اولیه استفاده کنین خیلی بهتره.

جمعه 31 خرداد1392 - 6:03pm
مدیر کل
مدیر کل

دوستانی که ساخت مدار اصلی رو به پایان رسوندن در مورد نحوه اتصال دستگاه به پورت سریال کامپیوتر به نکات زیر دقت کنن.
همونطور که در تصویر هم میبینید برای اتصال به کامپیوتر شما یک سوکت 9 پینی پورت سریال نیاز دارین. برای انتقال اطلاعات از مدار به کامپیوتر فقط دو سیم کافیه. بهتره از کابل کواکسیال استفاده کنین. شیلد کابل از یک سمت به نقطه 0V مدار وصل میشه و از سمت دیگه به پین شماره 5 پشت سوکت 9 پینی. مغزی کابل هم از یک سمت به نقطه OUT روی مدار وصل میشه و از طرف دیگه به پین شماره 2 سوکت سریال. دقت کنین طول کابل هم بهتره زیاد بلند نباشه و حداکثرش 2 متر هست.
ولی تنها این اتصالات کافی نیست! جهت اینکه پورت سریال کامپیوتر درست کار بکنه برای این مدار لازم هست شما از پشت سوکت سریال 9 پینی خودتون ؛ چند پین رو به هم وصل کنین. به این شکل که پینهای 1 و 4 و 6 همگی به هم وصل میشن. پینهای 7 و 8 هم به هم وصل میشن. این اتصالات رو میتونین با چند تکه سیم بسیار کوتاه از پشت سوکت انجام بدین. شماره پین ها هم معمولا پشت خود سوکت نوشته میشن.
نحوه اتصال چه مستقیما دستگاه به کامپیوتر وصل بشه و چه از طریق مبدل سریال به یو اس بی انجام بشه تفاوتی نداره.
پیوست:
Serial_Output.JPG

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 31 خرداد1392 - 10:01pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان شب همه بخیر
عیخان عزیز بهتون تبریک میگم.
امیدورم همیشه موفق باشین. حالا مونده آموزش و تمرین اپراتوری.
راستی فیلمی که گذاشتی لینکش انگار مشکل داره لطفا یه بررسی بکن.
یاعلی مدد

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

جمعه 31 خرداد1392 - 10:49pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

سلام
به به ,افرین بر بچه های با غیرت انجمن

:x :x :x :x :x :x :x :x :x :x

بینا جان لینک هم مشکل نداره راحت دانلود میشه

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

شنبه 31 خرداد1392 - 12:31am
آواتار کاربر

آفرين آقاي عليخان خوشم اومد كه خيلي پشتكار داري
ضمنا از آقا حميد هم جاي تشكر داره كه ايشون رو ياري كردند دست گل هر دوتاتون درد نكنه :-*
يه سوال از مهندس حميد:
ميشه لطف كنين اين سورس اسمبلي رو به بسكام تبديل كنين اگه فلوچارتشو هم بنويسين واسم كافيه خودم ميبرمش تو بسكام
آخه ميخوام مدار رو با atmega 8 بازسازي كنم سخت افزارشو هم متناسب با اون عوضش كنم
ميشه سيگنال اعمالي به دو پروپ فرستنده رو با هسته فريت افزايش داد آخه به سرم يه فكرايي زده اوضاع
لطفا كمك كنيد :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: \:d/ \:d/

زمان زمان نيست وشايد هم هر زمان ديگري زمان نباشد (انشتين)

آخرین بار توسط matrix در شنبه 31 خرداد1392 - 1:03am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

شنبه 31 خرداد1392 - 12:42am
مدیر کل
مدیر کل

matrix جان به فلزجو خوش اومدین. :ymhug: ممنون از لطف شما.
عزیز من سورس کد این مدار به اسمبلی موجوده. اما منظور شما چیه که این سورس رو تبدیل به بسکام کنیم؟ اگر منظورتون زبان بیسیک هست خیر این کار تقریبا غیر ممکنه! حتی زبان اصلی که نوشته شده هم غیر ممکنه! بفرض هم اگر امکان پذیر بود چون کامنت وجود نداره درک نوع برنامه نویسی بسیار طول میکشه. ولی اصلا ما به همچین چیزی نیاز نداریم. در واقع فایل هگز در تمام نرم افزار های پروگرام برای این میکروی پیک و با هر پروگرامری قابل استفادست و هیچ فرقی نمیکنه.
طبیعتا تبدیل کد برای میکروی اتمگا8 اگر نگیم غیر ممکنه ؛ حداقلش بسیار سخت و کار هر کسی نیست و اگر هم بشه زمان خیلی زیادی میبره که اصلا دلیلی برای این کار هم وجود نداره چون خود این میکرو بسیار متداول هست. در واقع شما دو تا کار مد نظرتون هست که هر دو تا نزدیک به غیر ممکنه و زحمت بیخودی هم هست! :D
در مورد تقویت هم اگر دقت کنین در صفحات قبل نوشتیم که خود دستگاه ضریب تقویت 1 و 10 و 100 داره. ولی مطابق نوشته ها بنظر میرسه ضریب تقویت 1 و نهایتا 10 مناسب کار هست. وگرنه 100 هم خودش داره که زیاد بدرد نمیخوره! تقویت همیشه و همه جا مفید نیست.
بهرحال این یک مدار استاندارد و جواب پس دادست. شما اول خودشو میتونین بسازین تا بعد برای تغییرات مورد نیاز بشه فکر کرد.

شنبه 31 خرداد1392 - 1:01am
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
matrix جان به فلزجو خوش اومدین. :ymhug: ممنون از لطف شما.
عزیز من سورس کد این مدار به اسمبلی موجوده. اما منظور شما چیه که این سورس رو تبدیل به بسکام کنیم؟ اگر منظورتون زبان بیسیک هست خیر این کار تقریبا غیر ممکنه! حتی زبان اصلی که نوشته شده هم غیر ممکنه! بفرض هم اگر امکان پذیر بود چون کامنت وجود نداره درک نوع برنامه نویسی بسیار طول میکشه. ولی اصلا ما به همچین چیزی نیاز نداریم. در واقع فایل هگز در تمام نرم افزار های پروگرام برای این میکروی پیک و با هر پروگرامری قابل استفادست و هیچ فرقی نمیکنه.
طبیعتا تبدیل کد برای میکروی اتمگا8 اگر نگیم غیر ممکنه ؛ حداقلش بسیار سخت و کار هر کسی نیست و اگر هم بشه زمان خیلی زیادی میبره که اصلا دلیلی برای این کار هم وجود نداره چون خود این میکرو بسیار متداول هست. در واقع شما دو تا کار مد نظرتون هست که هر دو تا نزدیک به غیر ممکنه و زحمت بیخودی هم هست! :D
در مورد تقویت هم اگر دقت کنین در صفحات قبل نوشتیم که خود دستگاه ضریب تقویت 1 و 10 و 100 داره. ولی مطابق نوشته ها بنظر میرسه ضریب تقویت 1 و نهایتا 10 مناسب کار هست. وگرنه 100 هم خودش داره که زیاد بدرد نمیخوره! تقویت همیشه و همه جا مفید نیست.
بهرحال این یک مدار استاندارد و جواب پس دادست. شما اول خودشو میتونین بسازین تا بعد برای تغییرات مورد نیاز بشه فکر کرد.

آقا حميد من به شما يك معذرت خواهي از بابت گذشته بدهكارم اول از شما معذرت ميخوام
در مورد تبديل فايل سورس اسمبلي به فايل سورس بسكام يا كدويژن بايد خدمتتان عرض كنم كه من بايد اين راهو برم چه حالا و چه هر وقت ديگه
در ارتباط با پورت سريال و rs 232 وبرنامه نويسي براش تا حدودي كار كرده ام و همجنين طراحي نرم افزار user interface (رابط ميكرو با كامپيوتر و نوع ارسال ودريافت بسته هايdata ارسالي ودريافتي )در ويژوال بيسيك
فقط مشكل اينه كه اسمبلي كم كار كرده ام فقط نياز دارم يكي اين سورس اسمبلي رو برام ترجمه كنه بقيه حله
در مورد افزايش ولتاژ سيگنالها هم هدفم اينه كه بدون نياز به كاشت پروپ سنس كردن رو انجام بديم درست مثل gpr

شنبه 31 خرداد1392 - 1:21am
مدیر کل
مدیر کل

ماتریکس جان متوجه نشدم معذرت بابت چی؟! :D
خب شما این راه تبدیل رو به چه دلیلی میخواین برین؟ وارد بودن در برنامه نویسی شرط اصلی نیست! راه و روش و انتخاب کار درست هم خیلی مهمه تا وقت شما هم تلف نشه! حالا شما انگیزتون برای این کار چیه؟
ضمن اینکه سورس اسمبلی رو شما نمیتونین بدون اشکال تبدیل کنین! کسی بصورت دستی که نمیتونه این کار رو بکنه. هیچ نرم افزار جامعی هم براش وجود نداره. تازه بعدشم باید عینا این برنامه رو تبدیل کنین برای اتمگا. حالا اگر قابلیتی در این میکرو باشه که در اون یکی نباشه یا خیلی فرق بکنه دیگه میشه قوز بالاقوز! :D بهرحال این قضیه خودش یک پروژه متفاوتی هست که اول در حالت کلی باید بشه حلش کرد و ارتباط خاص با این تاپیک هم نداره.
در مورد طرح بعدی شما که بدون پراب میخواین کار کنین قویا تاکید میکنم بهیچ وجهی امکان نداره! یعنی 1 درصد هم شما روی این موضوع فکر نکن! علتش هم اینه که این سیستم صرفا بر اساس مقاومت الکتریکی خاک کار میکنه. اندازه گیری مقاومت هم میدونین بدون اتصال امکانپذیر نیست. در واقع هر وقت شما تونستین مقاومت دو نقطه رو بدون اتصال پراب های اهم متر و از راه دور بدست بیارین میتونین این کار رو هم انجام بدین! :D
البته این رو هم عرض کنم هر تغییری در مدار یا برنامه میکرو میتونه روی سیستم نرم افزار کامیپوتری این دستگاه هم تاثیر بذاره و نیاز باشه تا اون هم عوض بشه که دیگه کار بسیار مشکلتر هم میشه. ضمن اینکه این مدار به همین صورت مورد پشتیبانی چند نرم افزار معروف در نوع خودش هست پس نباید تغییر بی جهت در مدار داد جوریکه از سازگاری با اون نرم افزار ها خارج بشه.
من به شما در پست قبلی عرض کردم الانم واضح بگم. شما اگر میخواین روی این سیستم کار کنین حتما باید اول خودش رو بسازین! وگرنه اصلا در آینده نمیتونین تشخیص بدین اون سیستم تغییر یافته شما تا چه حد داره درست کار میکنه؟! :D

شنبه 31 خرداد1392 - 2:17am
آواتار کاربر

من اول به يك اوسيلاتور مولد فركانس ghz 3 نياز دارم البته با ولتاژ بالا بعنوان موج كرير. بعد مدولاسيون فاز رو روي اون انجام ميديم يعني خروجي دستگاه شما رو با موج كرير 3 ghz مدوله ميكنيم و توسط آنتني كه طراحي ميكنم به داخل زمين ميفرستيم و موج منعكس شده از زير زمين رو با آنتني كه بغل اونيكي هست ميگيريم بعد آشكارسازي ميكنيم ميديم به كامپيوتر

شنبه 31 خرداد1392 - 2:34am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6475 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 ... 648  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 50 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure