انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 16 تیر1403 - 4:41am

پاسخ به موضوع  [ 6475 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 ... 648  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت

قابل توجه دوستانیکه تو ساخت پراپ مشکل دارن عرض کنم که ، محل فروش میله های استیل رو از تراشکاریهای شهرتون و یا کسانیکه جوشکار ارگون هستن و برای شرکتهای مواد غذایی کار میکنن سوال کنید بهتون میگن ، اما در مورد پراپ ، یه میله استیل به قطر 1 سانت و بطول 30 سانت و یه میله استیل به همین قطر به اندازه 10 سانت رو تهیه کنید و این دو قطعه رو بحالت T بهم جوش بدین و در فاصله 20 تا 23 سانتی از نوک میله استیل بزرگ میتونید یه واشر جوش بدین بعنوان شاخص برای فرو کردن در خاک و میله بزرگ رو هم نوک تیز کنید ، و برای اتصال سیم ها به این پراپ ها هم از گیرهای سوسماری بزرگ که مثل انبر کابل اتصال باطری ماشین هست میتونید استفاده کنید ، موفق باشید

یکشنبه 2 تیر1392 - 4:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
نویسنده مقاله گفته که برای گرافیک میشه از این مقاله استفاده کرد. من اینجا آپلودش میکنم امیدواره مفید باشه و بتونیم یه نمایشگر گرافیکی رو دستگاه داشته باشیم.
یا حق
http://www.taxmania.talktalk.net/pic2.html

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 2 تیر1392 - 1:31am
مدیر کل
مدیر کل

ممنون علیجان.
ال سی دی گرافیکی که در این دو مطلب بهشون اشاره شده از نوع معمولی هستن! یعنی پیکسل هاشون یا روشن هست یا خاموش. طبیعتا این نوع ال سی دی گرافیکی بهیچ وجه برای چنین کاری نمیتونه استفاده بشه. از سیستم سیاه و سفید میشه استفاده کرد ولی شرطش اینه که ال سی دی سایه های خاکستری رو پشتیبانی کنه و اینترفیسش هم مطابق همین مساله درست بشه. چون ما برای نمایش نقاط روی صفحه نیاز داریم که نقاط تاریک تر و روشن تر رو تشخیص بدیم و خاموش یا روشن بودن نقاط کمک چندانی نمیکنه!
بهرحال ابتدا باید دستگاه اصلی با کمک کامپیوتر در عمل تست بشه و کاراییش مشخص بشه ببینیم اصلا تا چه حدی ارزش داره. به امید خدا اگر نتیجه رضایت بخش بود شاید بشه روی صفحه گرافیکی مستقل فکری کرد.

دوشنبه 2 تیر1392 - 1:43am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنون مهندس عزیز. درورد بر شما.
آدرس ایمیل جان بکر john becker یا سایتش رو کسی میدونه؟
ممنون

دوشنبه 2 تیر1392 - 2:02am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام و صبح همگی بخیر دوستان
ضمن تقدیر و تشکر ویژه از کلیه اساتید انجمن بخصوص آقا حمید و مهندس مجتبی و دوست گرامی علیخان که در ساخت این سیستم منو یاری کردن.
دوستان به امید خدا این دستگاه رو تموم کردم و کار کرد و فقط مونده جعبه و اتصال کلیدها و تست.
ضمنا باید عرض کنم که این سیستم و brn اولین تجربه من توی کار الکترونیک بود که به لطف دوستان پروگرام میکروها رو هم خودم انجام دادم.
با آرزوی توفیق برای همه
یاعلی مدد

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

دوشنبه 2 تیر1392 - 3:07am
مدیر کل
مدیر کل

alikhan نوشته است:
ممنون

نه علیجان متاسفانه برای تماس گرفتن خیلی دیر شده! :ymsigh:
جان بکر پس از 30 سال کار در مجله EPE در سال 2006 بازنشست شد و در نهایت در 2009 در سن 61 سالگی و در پی یک حمله قلبی درگذشت! :(( :(( :(( :((
http://www.chatzones.co.uk/discus/messa ... /9062.html

جان بکر از اسطوره های دنیای الکترونیک بود و حق زیادی به گردن جامعه الکترونیک داشت. ایشون مطالب زیادی در الکترونیک و بخصوص درباره میکروکنترلرهای پیک داشتن و مدارات زیادی از ایشون من دیدم که ایشالا در آینده توی انجمن هم مطرح میکنیم. مرگ ایشون واقعا ضایعه بزرگی برای علاقه مندان به الکترونیک بود.
امیدوارم کسانی که روی این مدار یا مدارات مشابه کار میکنن و از مطالب و دسترنج عمر این اساتید بطور رایگان بهره مند میشن قدردان باشن و لااقل براشون دعا کنن. :YMPRAY: :ymsigh: :((

دوشنبه 3 تیر1392 - 3:59am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
alikhan نوشته است:
ممنون

نه علیجان متاسفانه برای تماس گرفتن خیلی دیر شده! :ymsigh:
جان بکر پس از 30 سال کار در مجله EPE در سال 2006 بازنشست شد و در نهایت در 2009 در سن 61 سالگی و در پی یک حمله قلبی درگذشت! :(( :(( :(( :((
http://www.chatzones.co.uk/discus/messa ... /9062.html

جان بکر از اسطوره های دنیای الکترونیک بود و حق زیادی به گردن جامعه الکترونیک داشت. ایشون مطالب زیادی در الکترونیک و بخصوص درباره میکروکنترلرهای پیک داشتن و مدارات زیادی از ایشون من دیدم که ایشالا در آینده توی انجمن هم مطرح میکنیم. مرگ ایشون واقعا ضایعه بزرگی برای علاقه مندان به الکترونیک بود.
امیدوارم کسانی که روی این مدار یا مدارات مشابه کار میکنن و از مطالب و دسترنج عمر این اساتید بطور رایگان بهره مند میشن قدردان باشن و لااقل براشون دعا کنن. :YMPRAY: :ymsigh: :((

خدا رحمت کنه رفتگان همه رو. دستت درد نکنه مهندس. ماشا.. تو سرچ کردن ید طولایی دارید :)

دوشنبه 3 تیر1392 - 11:29am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

bina نوشته است:
سلام و صبح همگی بخیر دوستان
ضمن تقدیر و تشکر ویژه از کلیه اساتید انجمن بخصوص آقا حمید و مهندس مجتبی و دوست گرامی علیخان که در ساخت این سیستم منو یاری کردن.
دوستان به امید خدا این دستگاه رو تموم کردم و کار کرد و فقط مونده جعبه و اتصال کلیدها و تست.
ضمنا باید عرض کنم که این سیستم و brn اولین تجربه من توی کار الکترونیک بود که به لطف دوستان پروگرام میکروها رو هم خودم انجام دادم.
با آرزوی توفیق برای همه
یاعلی مدد

سلام
تبریک میگم دوست عزیز. عالی شد :ymhug:

دوشنبه 3 تیر1392 - 11:31am
آواتار کاربر

alikhan نوشته است:
سلام
نویسنده مقاله گفته که برای گرافیک میشه از این مقاله استفاده کرد. من اینجا آپلودش میکنم امیدواره مفید باشه و بتونیم یه نمایشگر گرافیکی رو دستگاه داشته باشیم.
یا حق
http://www.taxmania.talktalk.net/pic2.html

با عرض سلام خدمت دوست عزيز آقاي عليخان
لازمه خدمتتان عرض كنم كه تنها راه ارتقاء اين سيستم اينه كه خودمون برنامه اصليشو بنويسيم ومدارشو متناسب با برنامه طراحي كنيم
ضمنا براي نمايش ال سي دي گرافيكي رنگي مثلا ال سي دي موبايل بايد روي برنامه نويسي سيستم RGB كار كنيم يا روي avr ويا اگه روي arm باشه بهتر جواب ميگيريم فقط كافيه كه روي برنامه اصلي كه به زبان اسمبلي است فوكوس كنيم اگه الگوريتم برنامه بدست بياد بقيه مراحل با كمي كار كردن قابل حله
ضمنا بايد از كامنتهاي برنامه هاي 3d مانند snuffler مطلع باشيم تا از اين كامنتها در برنامه نويسي براي نمايش اطلاعات در lcdرنگي استفاده كنيم
اگه از دوستان كسي بتونه اين متن اسمبلي رو ترجمه كنه خيلي خوب ميشه :-BD

راه سختي در پيش است شايد يك پروژه يك ساله يا... ولي اگه موفق شويم ارزششو داره

(مردان بزرگ از كلبه هاي گلي برميخيزند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

زمان زمان نيست وشايد هم هر زمان ديگري زمان نباشد (انشتين)

آخرین بار توسط matrix در دوشنبه 3 تیر1392 - 7:06pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

دوشنبه 3 تیر1392 - 6:53pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
ماتریگس عزیز ممنون بخاطر وقتی که برای بهبود این سیستم میزاری٪
امیدوارم همیشه موفق باشی.
هرچند من خودم زیاد از این مسائل سردرنمیارم ولی مشتاقانه منتظر اعلام اخذ نتیجه مثبت توسط شماها هستم.
یاعلی مدد

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

دوشنبه 3 تیر1392 - 7:06pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6475 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 ... 648  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 26 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure