انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 14 مهر1403 - 6:59pm

پاسخ به موضوع  [ 6478 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 32 , 33 , 34 , 35 , 36 , 37 , 38 ... 648  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت

alikhan نوشته است:
سلام آرتین عزیز

من با این نرم افزار پروگرام کردم شما هم استفاده کنید شاید مشکل دستگاهتون رفع بشه.
داخل فولدر فایل اجرایی EPICWIN.EXE
رو اجرا کنید. بعد میکرو رو پاک و بعد پروگرام کنید. ان شاا.. مفید باشه

تشکر علیخان ،تست میکنم ببینم چی میشه

پنج شنبه 26 تیر1392 - 1:09am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ارتین نوشته است:
alikhan نوشته است:
سلام آرتین عزیز

من با این نرم افزار پروگرام کردم شما هم استفاده کنید شاید مشکل دستگاهتون رفع بشه.

آرتين جان من هر چقدر تو سايتهاي ديگه آپلود كردم از 60% به بالا آپ نشد مجبور شدم اينجا آپ كنم
پیوست:
Software.rar

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 26 تیر1392 - 2:05am
مدیر سایت
مدیر سایت

naser1 نوشته است:
ارتین نوشته است:
alikhan نوشته است:
سلام آرتین عزیز

آرتين جان من هر چقدر تو سايتهاي ديگه آپلود كردم از 60% به بالا آپ نشد مجبور شدم اينجا آپ كنم
پیوست:
Software.rar

تشکر ناصر جان ، نرم افزاری که شما و اقا علیخان زحمتشو کشیدن روی سیستم کامپیوتر با پرگرمر config نمیشه ، هم روی win 8 و win xp تست کردم هیچکدوم جواب نداد ، مجبور شدم با همون برنامه همراه پرگرمر که همون PICkit 2 v2.61 هست میکرو رو پرگرام کنم ، بعد از رایت، گزینه read رو میزنم همچی ok هست ، ولی بازم مشکل فونت دارم ، کل مدار قطعاتشو چک کردم همشون درست بود و حتی یه فیبر دیگه هم زدم که تمام قطعات رو روی اون سوار کردم ، بازم مشکل همچنان هست ،
حمید جان بغیر از lcd ، ای سی ها بغیر از میکرو کدومشون احتمال داره تو این مورد دخیل باشن ، ولتاژ IC1 رو هم گرفتم دقیقا 5 ولت ، جای دیگه مدار هم لازم ولتاژ بگیرم؟
این هم عکس پرگرام با فایل هگز 450 اصلی

پیوست:
HEX450.jpg

جمعه 28 تیر1392 - 12:15pm
مدیر کل
مدیر کل

ارتین جان اگر قرار باشه ما 2 روز پیش این همه صحبت کنیم و شما بری کاری که گفتم رو بکنی ولی الان معلوم میشه کار دیگه کردی خب فایده نداره من نظر ندم واقعا بهتره! شما چرا فیبر مجدد زدی؟ مگه من به شما نگفتم مشکل بطور قطعی بین میکرو و کریستال و ال سی دی هست! فیبر دیگه ای زدن نمیخواست. شما ال سی دی رو قرار شد عوض کنین. این کار رو کردین یا نه؟ عرض کردم بعضی ال سی دی ها همچین مشکلی دارن. در زمینه کریستال هم عرض کردم خازنهای 10 پیکو رو کمی بیشتر بذارین و بدنه کریستال رو هم زمین کنین. بعد شما فرمودی در حین فرکانس گیری به هم ریختگی فونت کمتر اتفاق میفته! من هم به شما عرض کردم مسیر خروجی پایه 4 میکرو رو بطور موقت قطع کنین ببینین مشکل درست میشه؟ که البته این خیلی بعید بنظر میاد. ولی بهرحال شما هیچ کدوم این کار ها رو که من به شما گفتم اشاره نمیکنی که نتیجش چی بود و اصلا انجام دادی یا نه! من اگر به روند کار شما خیلی اوقات انتقاد میکنم بخاطر همین مسایل هست! چون واقعا من هم دارم وقت و انرژی میذارم. امیدوارم ناراحت نشین. :D

جمعه 28 تیر1392 - 1:35pm
مدیر سایت
مدیر سایت

حمید نوشته است:
ارتین جان اگر قرار باشه ما 2 روز پیش این همه صحبت کنیم و شما بری کاری که گفتم رو بکنی ولی الان معلوم میشه کار دیگه کردی خب فایده نداره من نظر ندم واقعا بهتره! شما چرا فیبر مجدد زدی؟ مگه من به شما نگفتم مشکل بطور قطعی بین میکرو و کریستال و ال سی دی هست! فیبر دیگه ای زدن نمیخواست. شما ال سی دی رو قرار شد عوض کنین. این کار رو کردین یا نه؟ عرض کردم بعضی ال سی دی ها همچین مشکلی دارن. در زمینه کریستال هم عرض کردم خازنهای 10 پیکو رو کمی بیشتر بذارین و بدنه کریستال رو هم زمین کنین. بعد شما فرمودی در حین فرکانس گیری به هم ریختگی فونت کمتر اتفاق میفته! من هم به شما عرض کردم مسیر خروجی پایه 4 میکرو رو بطور موقت قطع کنین ببینین مشکل درست میشه؟ که البته این خیلی بعید بنظر میاد. ولی بهرحال شما هیچ کدوم این کار ها رو که من به شما گفتم اشاره نمیکنی که نتیجش چی بود و اصلا انجام دادی یا نه! من اگر به روند کار شما خیلی اوقات انتقاد میکنم بخاطر همین مسایل هست! چون واقعا من هم دارم وقت و انرژی میذارم. امیدوارم ناراحت نشین. :D

حمید جان شرمنده ، چون روی مدار زیاد کار کردم بعضی از پایه ها مسی خراب شد که مجبور شدم یکی دسگه بزنم ، حسب فرمایشات جنابعالی ، من بجای خازن 10 پیکو ، خازن 18 پیکو نداشتم و از 27 پیکو استفاده کردم و همچنین کریستال هم 3.6864 هست که اتفاقا دوتا خریده بودم ، هر دوتا رو امتحان کردم و به بدنه کریستال هم منفی باطری رو وصل کردم و مسیر پایه 4 میکرو رو هم قطع کردم همچنان مشکل حل نشد ، من با نرافزارهای که اقا ناصر و علیخان گذاشتم نتونستم میکرو رو پرگرام کنم ، lcd هم نرسیدم بخرم ، ایشاله فردا ،گفتم سوال کنم از تمام زحمتات ممنونم مهندس ، شرمنده

جمعه 28 تیر1392 - 1:47pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم ارتین جان. خب پس شما اون خازنها رو همون 10 پیکو بذارین و مشکل نمیتونه از کریستال باشه و میمونه بین میکرو و ال سی دی که احتمال اشکال داشتن ال سی دی بیشتره!
در مورد پروگرام میکرو هم فقط یک نکته هست که شاید در کانفیگ برای بعضی برنامه ها لازم باشه کانفیگ بیت هم تنظیم بشه. کد کانفیگ برای این فایلهای هگز همگی طبق چیزی که در خود کد هست باید 3F31 باشه. البته معمولا تنظیم دستی نیاز نداره.

جمعه 28 تیر1392 - 2:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ارتین نوشته است:
حمید نوشته است:

حمید جان شرمنده ، چون روی مدار زیاد کار کردم بعضی از پایه ها مسی خراب شد که مجبور شدم یکی دسگه بزنم ، حسب فرمایشات جنابعالی ، من بجای خازن 10 پیکو ، خازن 18 پیکو نداشتم و از 27 پیکو استفاده کردم و همچنین کریستال هم 3.6864 هست که اتفاقا دوتا خریده بودم ، هر دوتا رو امتحان کردم و به بدنه کریستال هم منفی باطری رو وصل کردم و مسیر پایه 4 میکرو رو هم قطع کردم همچنان مشکل حل نشد ، من با نرافزارهای که اقا ناصر و علیخان گذاشتم نتونستم میکرو رو پرگرام کنم ، lcd هم نرسیدم بخرم ، ایشاله فردا ،گفتم سوال کنم از تمام زحمتات ممنونم مهندس ، شرمنده

دوست عزيز آقاي آرتين وقتي lcd قاطي ميكنه يعني شما در مسير خط data مشكل دارين يعني يا از ميكرو همون پروگرم كردن برنامه يا از مسير data همون سيم فلت رابط ميكرو به lcd و يا از خود lcd يه پيشنهاد دارم امتحان كنين ببينين درست ميشه
روي 16 پين lcd شما از4 پين خط داده استفاده كرده اين و 4 پين ديگه ازاد هستند منظورم d0,d1,d2,d3 هست شما اين 4پين رو به هم وصل كنين واز اونجا به منفي مدار وصل كنين انشاء الله كه مشكل برطرف شه

جمعه 28 تیر1392 - 4:29pm
مدیر سایت
مدیر سایت

naser1 نوشته است:
ارتین نوشته است:
حمید نوشته است:

دوست عزيز آقاي آرتين وقتي lcd قاطي ميكنه يعني شما در مسير خط data مشكل دارين يعني يا از ميكرو همون پروگرم كردن برنامه يا از مسير data همون سيم فلت رابط ميكرو به lcd و يا از خود lcd يه پيشنهاد دارم امتحان كنين ببينين درست ميشه
روي 16 پين lcd شما از4 پين خط داده استفاده كرده اين و 4 پين ديگه ازاد هستند منظورم d0,d1,d2,d3 هست شما اين 4پين رو به هم وصل كنين واز اونجا به منفي مدار وصل كنين انشاء الله كه مشكل برطرف شه

ناصر جان ، تشكر از كمكت ، انجام دادم بازم مشكل حل نشد، تو برنامه اي كه جنابعالي و اقاي عليخان زحمت كشيدن گذاشتين ، برنامه باز ميشه ولي ميزنه programmer not found ، راهي نيست كه اين برنامه ها پرگرمر كه دارم رو بشناسه
اين هم عكس پرگرمر

پیوست:
pic_usb_eca.gif

جمعه 28 تیر1392 - 9:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نه آرتين جان مشكل از پروگرمرت هست اون برنامه اي كه من به شما دادم مال پروگرم هاي پورت parallel هست پروگرمر من كه 30 تومان خريدم درسته روش كابل usb داره منتها از طريق پورت usb فقط ولتاژ 5 ولت ومنفي رو ميگيره جهت ولتاژ تغذيه خود پروگرمر تبادل اطلاعات به صورت isb هست فكر كنم بايد يه دونه از اينا بخري يا آيسي رو بده بيرون واست پروگرم كنن ويا اينكه دوباره درايور پروگرمر خودت رو روي ويندوزت نصب كن

شنبه 28 تیر1392 - 12:39am
مدیر سایت
مدیر سایت

naser1 نوشته است:
نه آرتين جان مشكل از پروگرمرت هست اون برنامه اي كه من به شما دادم مال پروگرم هاي پورت parallel هست پروگرمر من كه 30 تومان خريدم درسته روش كابل usb داره منتها از طريق پورت usb فقط ولتاژ 5 ولت ومنفي رو ميگيره جهت ولتاژ تغذيه خود پروگرمر تبادل اطلاعات به صورت isb هست فكر كنم بايد يه دونه از اينا بخري يا آيسي رو بده بيرون واست پروگرم كنن ويا اينكه دوباره درايور پروگرمر خودت رو روي ويندوزت نصب كن

ناصر جان دیگه زحمت شما رو مثل اقا حمید زیاد کردم ، شرمنده ، میشه لطف کنی یه اسکوپ از c1 با منفی باطری بگیری فرکانسشو ببینی چند درمیاد ؟ مال من مربعی کامل ولی فرکانی میشه 139، تشکر

شنبه 28 تیر1392 - 1:53am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6478 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 32 , 33 , 34 , 35 , 36 , 37 , 38 ... 648  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 50 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure