انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 14 مهر1403 - 3:15pm

پاسخ به موضوع  [ 6478 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 35 , 36 , 37 , 38 , 39 , 40 , 41 ... 648  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
ممنون دوست عزیز .
یاعلی مدد

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

یکشنبه 30 تیر1392 - 8:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ارتین نوشته است:
naser1 نوشته است:
آرتين جان مشكل از باتريته با اون نميتوني تست بگيري هر چه جريانت زياد باشه بهتر نتيجه ميگيري

چون دستكاه رابطي بين پروپ منف باتري كه به زمين وصل ميشه وپروپ سيگنال كه به زمين وصل ميشه وفركانس ودر نتيجه ميدان الكتريكي ومغناطيسي رو به زمين پخش ميكنه كه ميدان الكتريكي به صورت افقي وميدان مغناطيسي هم به صورت عمودي در زمين منتشر ميشند هر چه فاصله بين اين دوپروپ بيشتر باشه عمقزني زياد ميشه البته كليد سلكتوري 3 حالته كه همون gain (بهره) هست رو اگه در حالت ماگزيمم بزاري دامنه موج ارسالي زياد ودر نتيجه عمق زني افزايش پيدا ميكنه دو پروپ گيرنده هم بين دو پروپ فرستنده قرار ميگيرند و ماكزيمم قدرت رو اوني كه نزديك پروپ فرستنده هست نمونه گيري ميكنه ومينيمم قدرت رو اوني كه نزديك پروپ منفي باتري هست نمونه برداري ميكند بعد ميانگين ايندو بدست مياد ودر برنامه با مقدار تعريف شده براي فلز وغير فلز وخلا مقايسه ميشه وبه صورت رنگ نمايش داده ميشه @};- :D

ناصر جان ، بنده فکر نمیکنم این مشکلاتی که عرض کردم ربطی به پائین بودن امپر باطری باشه ، مگه جریان مصرف مدار 250 میلی امپر نیست ؟ خوب باطری 12 ولت 1 امپر به دستگاه وصله ، در ضمن طبق فرمایشات جنابعالی میکرو رو با هگز 411 پرگرم کردم و پراپ ها رو هم بهش وصل کردم البته میله ها هم به زمین وصل بودن ، بازم اعداد شروع به کم و زیاد میکنن و ثابت نیستن ، ~X( X( دیگه راهی بنظرم نمیرسه

داداش جاي خازن c3 خازن از نوع مولتي لاير بزن و جاي خازن c7 هم خازن پلي استر بزن ضمنا از مدارت يه عكس با كيفيت بزار ببينم چيكار كردي؟ :-w

یکشنبه 30 تیر1392 - 9:51pm
مدیر کل
مدیر کل

فکر نمیکنم مشکل ایشون ربطی به این چیزا داشته باشه. خازن 7 که اصلا ربطی نداره و میتونه ام کا تی یا پلیستر باشه اصلا فرق نداره.
خازن 3 هم میتونه از تمام انواع استفاده بشه. شما روی چه حسابی میگین مولتی لایر باشه؟
اگر هدف نویزگیری ولتاژ میکرو باشه میشه بین پایه 19 و 20 میکرو یک خازن 100 نانو قرار داد.
برای نویزگیری ال سی دی هم یک خازن 100 نانو بین پایه 1 و 2 روی خود ال سی دی میشه قرار داد.

یکشنبه 30 تیر1392 - 10:29pm
مدیر سایت
مدیر سایت

ناصر جان اين هم شکل مدار

پیوست:
عکس۰۰۸۸.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 30 تیر1392 - 12:05am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ارتین نوشته است:
ناصر جان اين هم شکل مدار

پیوست:
عکس۰۰۸۸.jpg

آرتين جان فهميدم از چيست !!!!!!!!!!!!!!!!!!
مطمئنم از جامپرهايي است كه زده اي در مدارهاي فركانسي چون احتمال نويز پذيري زياده وچون شما از جامپرهاي بدون روكش استفاده كرده اي روي سيستم نويز ميفته همه جامپر ها رو عوض كن وجاشون از سيمهاي تلفن يا آيفون كه تك رشته اي هستند استفاده كن مدارت درست ميشه
موفق باشي :-BD #:-s

سه شنبه 31 تیر1392 - 3:17am
مدیر کل
مدیر کل

نه از جامپر نمیتونه باشه. ضمن اینکه روکش پلاستیکی تاثیر چندانی به نویز نداره! ولی از نظر احتمال اتصالی ناخواسته بهتره برای جامپرهایی که بخصوص بلند تر هستن از سیم روکشدار استفاده بشه.

سه شنبه 1 مرداد1392 - 3:46am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: وطنم ایران
سلام به همه
تعدادی از دوستان از من سوالی کردند مبتنی بر اینکه چرا فلزیاب انها گاهی هنگ می کند و پس از ری استارت مشکل حل می شود .
بهتر دیدم که رفع این مشکل را به عنوان نکته ساده ولی بسیار مهم ارائه کنم .
دوستان عزیز هر دستگاه الکترونیکی که با میکرو کار می کنه حتما در ان از کریستال استفاده شده است . کریستال ها قطعه بسیار مهم هستند که دارای نویز پزیری بالا می باشند . حتما دیده اید که در خلال کار دستگاه اگر به کریستال دست بزنید فورا دستگاه هنگ می کند دلیل ان این است که نویز های ناخواسته بروی کریستال اثر می کند و باعث عوجاج لحظه ای با پیک بالا می شود که این سبب بهم ریختن فرکانس کاری میکرو در یک لحظه می شود و میکرو هنگ می کند و با ری استارت مجدد مشکل برطرف می شود .
دوستان عزیز برای رفع این مشکل کافیست که فقط بدنه کریستال را به شاسی وصل کنید .
این کار را حتما در کلیه دستگاه های الکترونیکی دیده اید . این کارا انجام دهید تا اوسیلاتور میکرو از اماج حملات نویز های لحظه ای در امان باشد .

منبع : http://www.irantk.ir/showthread.php?t=3 ... z2Zx0AIJwb
اینو گفتم دستگاتو ن هنگ نکنه

افتادگی آموز اگر طالب فیضی هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

چهارشنبه 2 مرداد1392 - 12:14pm
YIM

سلام. من تازه عضو شدم و فعالیتهای خوبتونو دیدم... خیلی خوب و آموزنده هستن
در سایت زیر که سایت شرکت خودم هستش چند نمونه از دستگاههای Earth Resistivity meter را که خودم ساختم را گذاشتم.
امیدوارم بدردتون بخوره...
لینک تبلیغاتی مجاز نیست!

چهارشنبه 2 مرداد1392 - 10:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محمد نوشته است:
سلام به همه
تعدادی از دوستان از من سوالی کردند مبتنی بر اینکه چرا فلزیاب انها گاهی هنگ می کند و پس از ری استارت مشکل حل می شود .
بهتر دیدم که رفع این مشکل را به عنوان نکته ساده ولی بسیار مهم ارائه کنم .
دوستان عزیز هر دستگاه الکترونیکی که با میکرو کار می کنه حتما در ان از کریستال استفاده شده است . کریستال ها قطعه بسیار مهم هستند که دارای نویز پزیری بالا می باشند . حتما دیده اید که در خلال کار دستگاه اگر به کریستال دست بزنید فورا دستگاه هنگ می کند دلیل ان این است که نویز های ناخواسته بروی کریستال اثر می کند و باعث عوجاج لحظه ای با پیک بالا می شود که این سبب بهم ریختن فرکانس کاری میکرو در یک لحظه می شود و میکرو هنگ می کند و با ری استارت مجدد مشکل برطرف می شود .
دوستان عزیز برای رفع این مشکل کافیست که فقط بدنه کریستال را به شاسی وصل کنید .
این کار را حتما در کلیه دستگاه های الکترونیکی دیده اید . این کارا انجام دهید تا اوسیلاتور میکرو از اماج حملات نویز های لحظه ای در امان باشد .

منبع : http://www.irantk.ir/showthread.php?t=3 ... z2Zx0AIJwb
اینو گفتم دستگاتو ن هنگ نکنه

محمد جان اين راه حل رو به صورت پيغام به آقا آرتين گفتم وكلي راه حلهاي ديگه............................... اما مثل اينكه مدار ايشون لج افتاده نميخواد درست بشه =)) =)) =)) :)) :))

پنج شنبه 2 مرداد1392 - 2:44am
مدیر سایت
مدیر سایت

دوستان عزیزم آقا آرتین فرد بسیار زحمتکش و محترمی بوده خواهشاً همکاری لازم رو با ایشون داشته باشید . سپاس

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

پنج شنبه 3 مرداد1392 - 12:13pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6478 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 35 , 36 , 37 , 38 , 39 , 40 , 41 ... 648  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 72 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure