انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 15 مهر1403 - 8:40am

پاسخ به موضوع  [ 6478 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 61 , 62 , 63 , 64 , 65 , 66 , 67 ... 648  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جناب کاوشگرممنون ازاموزش های مفیدشما
فرمودین اگه پراب گیرنده باگیرنده وهمچنین فرستنده بافرستنده یکمترباشه عمق کاوش تا3الی4متره
1) حالااگه عمق بیشترمدنظرباشه چه بایدکرد(حدس من اینه که اگه روشی باشه دقت عملکردوپایین میاره)
2)یابالعکس اگه جنس سطحی باشه ونیازنباشه که عمق 3تا4مترروجستجوکنیم ایادراین حالت روشی برای بالابردن دقت ویاسرعت کار وجودداره

پنج شنبه 25 مهر1392 - 11:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نقل قول:
سلام

راجع به سلکتورها میتونید توضیح بدید؟ ممنون

با سلام
درباره کلید سلاکتور ها باید بگم به من اینجوری گفتن که اگر دنبال اهداف کوچیک باشیم باید کلید سلکتور s3روی حالت 1 باشه و اندازه مربع های شطرنجمان باید 1*1 باشه ولی اگه از این دستگاه برای اهداف دیگه مثل نمونه برداری از لایه های خاک باشه باید کلید سلکتور روی اعداد 2 یا 3 باشه که نسبت به اون خانه های شطرنج نیز باید بزرگتر باشه
درباره کلید سلکتور sk2هم باید بگم درباره اون اطلاعات دقیقی ندارم من در هنگام نمونه برداری اونو رو عداد مختلف میزاشتم هر جا میدیدم اعداد کمتر بالا وپایین میشد همونجا ثابت نگه میداشتم تا نمونه برداری تموم بشه

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

جمعه 26 مهر1392 - 10:57am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

roshik نوشته است:
جناب کاوشگرممنون ازاموزش های مفیدشما
فرمودین اگه پراب گیرنده باگیرنده وهمچنین فرستنده بافرستنده یکمترباشه عمق کاوش تا3الی4متره
1) حالااگه عمق بیشترمدنظرباشه چه بایدکرد(حدس من اینه که اگه روشی باشه دقت عملکردوپایین میاره)
2)یابالعکس اگه جنس سطحی باشه ونیازنباشه که عمق 3تا4مترروجستجوکنیم ایادراین حالت روشی برای بالابردن دقت ویاسرعت کار وجودداره

در جواب
1- برای اهداف باعمق بیشتر باید اندازهای مربع رو به صورت تناسبی بیشتر کرد مثلا 2*2 ولی اینکار باعث میشه دقت کار پایین بیاد
2- برای اهداف با عمق کم هم بالعکس شما باید اندازهای مربع رو کمتر کنین که باعث دقت بالای نمونه برداری میشه

باد می وزد …
تصمیم با تو است . . .

جمعه 26 مهر1392 - 11:02am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان و اساتید عزیز
ببخشید کسی لطف میکنه و بگه این قسمت RA5 که تو شکل زیر هست دقیقا کجا میشه و اون سیم شاسی SAVE باید به کجا وصل بشه ؟؟
ممنون از لطف همه

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 26 مهر1392 - 11:36am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام حامد جان جواب سوال شما در صفحه 14 داده شده

باد می وزد …
تصمیم با تو است . . .

جمعه 26 مهر1392 - 12:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنونم کاوشگر جان . ندیده بودم . خیلییییی ممنون

جمعه 26 مهر1392 - 1:04pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام ممنون از لطف شما و اموزش خوبت من دیروز قبل اینکه این اموزش رو بخونم تو زمین روشی رو آقای کاوشگر گفته بود رو تست کردم یجا ردیاب من قیچی شد بعد سه بار پراپ زدم روی زمین و وقتی به هدف اصلی رسیدم 250 تا افزایش اعداد داشتم ولی نشد حفاری کنییم این دستگاه رو شما به عنوان یه نقطه زن قوی میتونیید استفاده کنیید

شنبه 27 مهر1392 - 1:02pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
mojtaba gold جان ممکنه دقیقا روشی که استفاده کردی توضیح بدی؟
یاحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

شنبه 27 مهر1392 - 1:27pm
کاربر فعال
کاربر فعال

همون روشی که آقای کاوشگر گفت بهترین روشه از اون استفاده کنیید منم همون شکلی رفتم جولو

یکشنبه 28 مهر1392 - 10:33am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی
بنده ساخت فیزیکی این دستگاه رو تموم کردم اما هنوز نتونستم میکرو رو پروگرام کنم . دو تا میکرو دارم که هر دوشون نوع A هستن . یکیش از پروژه BRN برام مونده .
هر دو رو دادم بیرون پروگرام کردن . هم با فایل های اولیه و هم فایل های سازگار شده با نوع A که مهندس حمید عزیز زحمت کشیدن . اما هنوز روی ال سی دی همون یک ردیف مربع میاد و اثری از حروف و اعداد نیست . فیبر و قطعات رو چندید بار چک کردم . اتصالی و قطعی ندارم . حتی تمام آی سی ها رو عوض کردم . شماره پایه ال سی دی رو چندین بار چک کردم و با مولتی متر تمام اتصالات رو بررسی کردم . اثری از چیزی که علت کار نکردن مدار باشه وجود نداره . تنها چیزی که میمونه و نمیشه با چشم دید محتویات میکرو هستش و با توجه به اینکه این مشکل رو بعضی از دوستان داشتن خودم فکر میکنم اشکال از همین میکرو و نحوه پروگرام کردنش باشه .
حالا سوال من اینه که آیا پروگرام کردن این میکرو دستور العمل خاصی داره و آیا باید تنظیمات خاصی اعمال بشه یا نه ؟ نوع پروگرامر و نرم افزارش تاثیر داره یا نه ؟
تنها چیزی که میتونم بگم اینه که اون کسی که میخواست میکرو رو برام پروگرام کنه وقتی اونو تو پروگرامرش میذاشت برنامه میکرو رو نمیشناخت اما ایشون به صورت دستی اونو به برنامه شناسوند . آیا امکان داره میکرو با این نرم افزار و پروگرامر هم خوانی نداشته باشه و آیا حتما باید با پروگرامر PIC پروگرام بشه ؟

خیلی خیلی از لطف همه مخصوصا مهندس حمید ممنونم

یکشنبه 28 مهر1392 - 5:21pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6478 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 61 , 62 , 63 , 64 , 65 , 66 , 67 ... 648  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 37 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure