انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 15 مهر1403 - 2:55am

پاسخ به موضوع  [ 6478 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 76 , 77 , 78 , 79 , 80 , 81 , 82 ... 648  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

امیر جان برای تست کریستال نیاز به تستر کریستال هست. وگرنه با مولتی متر معمولی نمیشه! بهرحال احتمال آسیب دیدگیش کم هست فقط باید توجه کنین کریستال به حرارت حساسیت بیشتری داره نسبت به قطعات دیگه. بنابراین موقع لحیم کاری باید حواستون باشه کریستال بصورت طولانی در معرض حرارت هویه قرار نگیره.

یکشنبه 8 دی1392 - 6:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
امیر جان برای تست کریستال نیاز به تستر کریستال هست. وگرنه با مولتی متر معمولی نمیشه! بهرحال احتمال آسیب دیدگیش کم هست فقط باید توجه کنین کریستال به حرارت حساسیت بیشتری داره نسبت به قطعات دیگه. بنابراین موقع لحیم کاری باید حواستون باشه کریستال بصورت طولانی در معرض حرارت هویه قرار نگیره.

سلام ممنون از راهنمايتون عوضش ميكنم نتيجه رو اعلام ميكنم

اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد. پیامبر (ص)

دوشنبه 9 دی1392 - 8:36am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
سلام دوستان اگه همه صفحه هارو یه بار مرور کنید و موارد مهم و تغییراتو یادداشت کنید فکر نکنم دیگه جای سوالی باشه من خودم کل صفحاتو سه بار مرور کردم برای ساخت کمی همت کنید حتما نتیجه میگیرید اینم بگم توی سایتای دیگه اولا مدار بدرد بخور نمیزارن اگرم بزارن اینقدر کامل راهنمایی نمیکنن با ساخت این مدار یه نتیجه گرفتم که هر مداری مهندس حمید قرار بدن میشه اون مدارو ساخت و حتما کارایی داره با تشکر از مهندس حمید عزیز خدا خیرت بده

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

سه شنبه 10 دی1392 - 12:55pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم alirezaii21 عزیز. :ymhug:
خب متاسفانه یا خوشبختانه شاید حق با شما باشه و به همین دلیل هم بنده نمیتونم هر مداری رو خودم در انجمن بذارم چون مطمئنا خیلیا به سمتش میرن و از طرفی هم تمام بار سوالات مربوطه بیشتر متوجه بنده میشه که باید بتونم پاسخگو باشم! پس این مسائل رو باید از ابتدا در نظر بگیرم.

سه شنبه 10 دی1392 - 4:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خواهش میکنم alirezaii21 عزیز. :ymhug:
خب متاسفانه یا خوشبختانه شاید حق با شما باشه و به همین دلیل هم بنده نمیتونم هر مداری رو خودم در انجمن بذارم چون مطمئنا خیلیا به سمتش میرن و از طرفی هم تمام بار سوالات مربوطه بیشتر متوجه بنده میشه که باید بتونم پاسخگو باشم! پس این مسائل رو باید از ابتدا در نظر بگیرم.

مهندس عزیز منم رفتم قطعات brn گرفتم بریم سراغ ساختش

سه شنبه 10 دی1392 - 8:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

nader76 نوشته است:
سلام به دوستان

بخدا از خستگی نمیتونم راه برم
تست گرفتم ولی از تست ها اصلا عکس تهیه نکردم فقط دوتا عکس از داخل مدار و بیرونش براتون گذاشتم
هر کاری کردم نشد مدار رو در بیارم یکم دیگه زوزر میزدم فکر کنم میشکست :D
ولی اون طور که از سیم ها معلوم بود مدار کوچک به خروجی کامپیوتر وصل شده و مدل بزرگ تر رو نمیشه فهمید.

با توجه به تست هایی که من کردم با توجه به دستور کار از روش خطی عمل کنی اگه فاصله پراپ ها از هم یک متر باشه یک حفره خیلی کوچک تر از نیم متر رو خیلی راحت تا حدود 2 متر میزنه من اینو هر طوری که آزمایش میکردم راحت جواب میداد .

تا الان به صورت واقعا عجیب با این دستگاه یک بیل زنگ زده رو از80 سانتی زیر خاک در آوردم که از روش تخمین عمق یا کم کردن فاصله پراپ ها عمل کنی فاصله پراپ رو 40 سانت کنی بازم راحت آشکار میکرد . بیل رو با این حساب اگه فاصله پراپ ها یک متر باشه حدود 2 تا 2.5 میتونه بگیره! هر چند طبق توضیحات دستگاه عمل کنی خیلی بیشتر باید بگیره .
هنوز هم من قانع نشدم هر چند زیاد تست کردم همین نتیجه و بهتر بوده ولی اگه خدا یاری کنه طی این ماه اگه باشم یک فیم 20 دیقه ای براتون میزارم
یک نکته ای هست باید بگم قبل این که شما شروع کنین کندن باید دو بار از دو جهت مختلف تست کنن چون اگه بکنین دیگه نمیتونین تست بگیرین چون همون حفره شما رو هم میگیره که باید اعداد رو عقب جلو کرد تا فهمید چی به چی هست.

سلام به همه دوستان یه سوالی که برام پیش اومده اینکه توی همه صحبتای دوستان گفته شده که عمق هدف برابر نصف فاصله پرابهاست اما این دوستمون که دستگاهو آماده خریدن فروشنده بهش گفته عمق 2.5 برابر فاصله پرابها خواهد بود حالا نظرتون چیه کدوم قابل روش درسته؟

سه شنبه 10 دی1392 - 11:02pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام به دوستان و استادان بزرگوار من هم دستگاه رو ساختم فقط مونده پراب هاش و پروگرام کردنش اینم دوتا عکس از دستگاه بنده , خیلی سلیقه به خرج دادم ولی آخر سر حوصلهم نکشید و چندتا سیم از کنار زدن بیرون :-J
پیوست:
IMG_19800108_141608.jpg

پیوست:
IMG_19800108_141627.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

خوشبخت کسی است که خوشبختی دیگران را فراهم سازد

زرتشت

چهارشنبه 11 دی1392 - 2:44pm
مدیر کل
مدیر کل

بسیار عالی سلطان عزیز خسته نباشین. :ymapplause:

چهارشنبه 11 دی1392 - 4:08pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
بسیار عالی سلطان عزیز خسته نباشین. :ymapplause:

:x خواهش میکنم استاد عزیز.
داشتم صفحات رو مطالعه میکردم که دیدم کریستال رو اشتباهی تهیه کردم =(( ببینم تو شهر میشه پیدا کرد یا دوباره باید سفارش بدم .
باز خوبه فایل هگز برای نوع آ میکرو تهیه کردین وگرنه باید دنبال اون هم میگشتم :-* صفحات رو فعلا کامل مطالعه نکردم ایشاا.. که تغییرات کمی توش باشه :D

خوشبخت کسی است که خوشبختی دیگران را فراهم سازد

زرتشت

چهارشنبه 11 دی1392 - 4:56pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم سلطان عزیز. :ymhug:
در مورد کریستال بله توضیح داده بودیم. البته دستگاه برای تست نیاز به کریستال دقیق نداره و کار میکنه. اما برای استفاده واقعی و حساب و کتاب زمین شناسی ؛ خیر باید کریستالش دقیق باشه! :D

چهارشنبه 11 دی1392 - 5:05pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6478 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 76 , 77 , 78 , 79 , 80 , 81 , 82 ... 648  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Aliavazpour و 49 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure