انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 15 مهر1403 - 3:04am

پاسخ به موضوع  [ 6478 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 77 , 78 , 79 , 80 , 81 , 82 , 83 ... 648  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

احیانا کریستال در صفحات آتی دوباره تغییر کرده یا همون 3.6864MHz هستش؟ :D :-\
من فعلا صفحه 13 رو مطالعه میکنم @};-

خوشبخت کسی است که خوشبختی دیگران را فراهم سازد

زرتشت

چهارشنبه 11 دی1392 - 5:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با درود فراوان خدمت دوستان و اساتید گرامی بویژه مهندس حمید عزیز
مهندس جان در رابطه با این دستگاه من دچار یه مشکل عجیب شدم که طی این یکی دو ماه که از ساختش میگذره نتونستم حل کنم . بعد از تموم شدن دستگاه و روشن شدنش به ظاهر همه چیز رو به راه بود . چون نشونه ای از اختلال تو سیستم و به هم ریختگی فونت ها تو ال سی دی دیده نمیشد و من به قول معروف پرونده دستگاه رو بستم تا تو اولین فرصت براش پراب درست کنم و تست بگیرم . بعد از درست شدن پراب ها ( البته با کمی تاخیر ) متوجه شده که هنگام تست دستگاه ، وضعیت نرمال نیست . زمانی که پراب ها به دستگاه وصله و اون طرف هم تو زمین قرار گرفته ، با روشن شدن دستگاه ، گاهی وقتا فونت به هم ریختگی داره و سیستم تو همون پیام اولیه soil resistivity هنگ میکنه و دیگه چیزی تغییر نمی کنه . وقتی هم که شانس بیارم و به هم نریزه و هنگ نکنه همیشه مقدار صفر رو برای مقاومت نشون میده و با روشن شدن کلید test عبارت 0L 0480L ظاهر میشه و تغییری هم با تعویض کلید های سلکتور نداره . با تحقیقی که تو انجمن ژئوتک داشتم متوجه شدم که این مشکل برای برخی دیگه هم پیش اومده و پیشنهادشون تعویض کریستال و دو خازن کنار اون بود و البته با انجام این کار هم ، مشکل هنوز پا بر جاست . تمامی تست ولتاژ ها رو هم از مدار گرفتم و همگی درست هستن . فیبر مدار هم که کاملا درسته و قطعی و اتصالی ندارم . تمام آی سی ها رو هم عوض کردم ( به غیر از میکرو ) ولی چیزی تغییر نکرد . چون اسکوپ ندارم ، با وصل کردن یه بلندگو به دو سر فرستنده خواستم از وجود خروجی مطمئن بشم که اونم درست بود و با تغییر سلکتور 5 حالته صدای بلندگو کم و زیاد میشد که از سلامت سلکتور و مقاومت های هم ردیف با اون خبر میداد . خلاصه هر تستی کردم چیزی پیدا نکردم . حالا میخوام بپرسم که با این تفاسیر آیا امکان داره مشکل از میکرو یا نحوه پروگرامش باشه ؟ ( میکرو با فایل اصلاح شده توسط خودتون پروگرام شده ). و آیا شما روشی رو برای شناسایی مشکل پیشنهاد میکنین ؟
بی نهایت از لطف شما استاد عزیز ممنونم @};-

جمعه 13 دی1392 - 9:19am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم حامد عزیز.
با توجه به اینکه ظاهرا این مشکل تا حالا برای چند نفر پیش اومده ؛ بنظر میرسه که اشکالی در کار هست! بنده نکاتی رو عرض میکنم لطف کنین به ترتیب انجام بدین و در هر مرحله بررسی کنین ببینین آیا مشکل برطرف شده یا نه و نتیجه رو اطلاع بدین.
1- خازنهای سیستم تغذیه رو مطابق اون چیزی که در صفحات قبل عرض کردم تغییر بدین تا اگر مشکل از بابت نویز تغذیه هست برطرف بشه.
2- خازن 8 و 9 که 10 پیکو هستن رو به مقداری بین 10 تا 22 پیکو تغییر بدین و ترجیحا از نوع مولتی لایر باشن.
3- بدنه فلزی کریستال رو با یک سیم بسیار کوتاه به زمین مدار یا 0V وصل کنین.
4- پایه 1 میکرو (متصل به مقاومت 25) رو با یک خازن 100 نانو به زمین مدار یا 0V وصل کنین.
5- با اینکه بعید هست ایراد از میکرو باشه ؛ ولی در نهایت سعی کنین با هر دو برنامه چند بار پروگرام کنین و اگر میتونین میکروی دیگری که سری ساختش فرق داشته باشه تهیه کنین و تست کنین. متاسفانه اگر اشکال خاصی در برنامه اصلی وجود داشته باشه که منجر به این مشکل بشه دیگه کاری نمیشه کرد.
6- کریستال رو به عدد دیگری که بسیار نزدیک به عدد اصلی هست تغییر بدین. البته این کار متاسفانه فرکانس 137 هرتز رو عوض میکنه اما اگر مشکل رو حل بکنه چاره دیگه ای نیست!

جمعه 13 دی1392 - 5:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهندس جان سلام
چهار مرحله اول رو به ترتیب و با آزمایش بعد از هر مرحله انجام دادم . متاسفانه مشکل حل نشده . فقط میمونه دو تا مرحله آخر که همونطور که فرمودین به نظرم بعیده که اشکال از پروگرام میکرو باشه . خلاصه حسابی این علامت سوال داره به مغزم فشار میاره :-ss

جمعه 13 دی1392 - 8:42pm
مدیر کل
مدیر کل

در نهایت اگر این مشکل حل نشد باید از شماره اصلی میکرو یعنی 16F876 استفاده بشه. هر چند بنده فایل هگز رو دی اسمبل و مجدد برای میکروی 16F876A اسمبل کردم ولی ممکنه این کار کافی نبوده باشه و لازم باشه از شماره اصلی استفاده بشه.

جمعه 13 دی1392 - 11:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام استاد لازم نیست از فایل قدیمی استفاده بشه همین فایلی رو که شما درست کردین با نوع آیسی aخیلی خوب جواب میده ماشالاه مثل تراکتور کار میکنه :D

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

شنبه 13 دی1392 - 12:22am
مدیر کل
مدیر کل

کاوشگر عزیز با توجه به اینکه دستگاه چند تن از دوستان تا حالا این مشکل رو داشته من فکر میکنم قطعا نکته ای در ساخت ؛ قطعات یا نحوه پروگرام میکرو وجود داره! حالا که شما میفرمایین دستگاهتون مثل تراکتور! :D کار میکنه ؛ بنده از شما خواهش میکنم ابتدا یک تصویر بسیار واضح و با کیفیت از روی فیبرتون تهیه کنین جوری که قطعات و شماره میکرو دقیقا مشخص باشه و در اختیار دوستان بذارین. بعد هم نحوه دقیق پروگرام میکرو با نرم افزاری که شما کار کردین رو توضیح بدین بلکه این قضیه حل بشه. :x

شنبه 13 دی1392 - 12:48am

سلام حمید ومجتبی عزیز
بنده دوست قدیمی شما در سایتهای مختلفی بودم وهستم .
توباکس ساشو یک نمونه از آن در سایت آقا مهدی میباشد.این بردی که گذاشتین همونAUSنیست.؟

شنبه 14 دی1392 - 2:38pm
مدیر کل
مدیر کل

سامان عزیز به فلزجو خوش اومدین. :ymhug: پس شما چطور تازه ما رو پیدا کردی؟! :D
در مورد اینکه این مدار همون مدار هست خیر بنده نظری ندارم! اما اصول کاری این نوع دستگاههای زمین شناسی همگی بر یک مبناست و تفاوت زیادی نداره. بهرحال این مدار از این حیث که قابلیت اتصال به کامپیوتر رو داره و به نوعی حالت تصویری پیدا میکنه ارزش بیشتری داره. وگرنه با هیچ سیستم زمین شناسی بدون قسمت تصویریش کار زیادی نمیشه کرد و تا حدی ارزش خودشونو از دست میدن.

شنبه 14 دی1392 - 3:49pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

با سلام :ymhug:
استاد حمید من هم رفتم تو نخ این دستگاه .. تو 2 ساعت تمومش کردم البته فعلا کریستال 3.57 برای تست انداختم
استاد تو پروگرم کردن میکرو دچار مشکل شدم میکروی بدون a استفاده کردم هر کدوم از هگز ها را که می زنم همین ارور را میده . :( (-|

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

هیچ وقت به گمان اینکه وقت دارید ننشینید زیرا در عمل خواهید دید که همیشه وقت کم و کوتاه است.

شنبه 14 دی1392 - 6:42pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6478 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 77 , 78 , 79 , 80 , 81 , 82 , 83 ... 648  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Aliavazpour و 73 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure