انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 6 مهر1403 - 2:16am

پاسخ به موضوع  [ 1370 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 73 , 74 , 75 , 76 , 77 , 78 , 79 ... 137  بعدی
 علائم در حین حفاری مانند:کوزه شکسته-استخوان-زغال-سنگهای تراش 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دنیا عجیبیه اگه بگی که دعا و رمالی در دفینه یابی تاثیری نداره میگن تو کافری ، چیزی حالیت نیست یه حاجیه خانمی بود توی کار رمالی ودعا نویسی بود با یکی از دوستانم رفتیم در مورد محل یک گنج سوال کنیم چند تا سنگ از محل اطراف اون گنج برده بودیم این دوستم خیلی زیرک بود یکی جلوی دروازه خونش برداشت اونهایی که از جاهای دیگه برده بودیک گفت خبری نیست اما اونی که جلوی دروازشون بر داشته بودیم گفت خینجا خبری هست . به یزدان که گر ما خرد داشتیم ..............
این ودیو هم خالی از لطف نیست
http://www.aparat.com/v/Oprdb

چهارشنبه 16 مهر1393 - 12:06pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

mirza2546 نوشته است:
mirza2546 نوشته است:
با سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان و اساتید
سوالی برای من پیش آمده که از سرورانی که تجربه عملی در این مورد را دارند تقاضای راهنمایی دارم و آن اینست که لایه ای از خاکی بسیار سبک و مثل ماسه بادی و پودر مانند به رنگ نقره ای و به ضخامت تقریباً پنجاه سانت به چه مفهوم است؟
(توضیح اینکه در بعضی از قسمتهای این لایه که آب به آن رسیده به رنگ سیمان امروزی شده و مقداری سفت شده ولی با کلنگ به سختی قابل کندن می باشد، و این لایه در عمق حدوداً یک متری یا کمتر از یک تل خاکی کوچک به ابعاد تقریباً 2*3 در آمده که در چند قدمی آن چند چشمه قدیمی قرار دارد و یکه و تنها نگاره موجود در حوالی چشمه ها یک عدد بز می باشد که از فاصله حدوداً پانصد متری به سمت چشمه ها حرکت می کند).
سپاس.

سلام مجدد
از بین اساتید یعنی هیچکس جوابی برای این سوال من ندارد؟؟؟ :-s

سلام دوست من
نظر قابل قبولی با این توصیف نمیشه داد.چون اطلاعات کافی از مکان جنس خاک و....نداده ااید

***به اندازه ی شناختمان ازدنیا ،بهره مندیم***

چهارشنبه 16 مهر1393 - 12:15pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

arash22 نوشته است:
دنیا عجیبیه اگه بگی که دعا و رمالی در دفینه یابی تاثیری نداره میگن تو کافری ، چیزی حالیت نیست یه حاجیه خانمی بود توی کار رمالی ودعا نویسی بود با یکی از دوستانم رفتیم در مورد محل یک گنج سوال کنیم چند تا سنگ از محل اطراف اون گنج برده بودیم این دوستم خیلی زیرک بود یکی جلوی دروازه خونش برداشت اونهایی که از جاهای دیگه برده بودیک گفت خبری نیست اما اونی که جلوی دروازشون بر داشته بودیم گفت خینجا خبری هست . به یزدان که گر ما خرد داشتیم ..............
uote]

سلام. دوست عزیز
حرف وعقیده شما برای من نوعی قابل قبول تثبیت شده است.
ولی یه جای کار میلنگه.اونم احترام به عقاید دیگران.
تنها با سکوت میشه .......
چون خواننده نکات مورد استفاده را برداشت وبقیه را حذف میکنه.به واکنش ما هم کاری نداره.

درپناه حق باشید

چهارشنبه 16 مهر1393 - 12:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

عقاید دیگران تا جایکه به دیگران اسیب نرسونه قابل احترام هست چه ایرادی داره یکی بخواد از این راهها دنبال گنج بره ولی نظر من اینه که من این راهها رو رفتم نتیجه نگرفتم راه زیاد ه حالا فرد مختاره از بین راهای مختلف انتخاب کنه گردن خروس دعا میزاشتن تا دفینه پیدا کنه یعنی عقل ادمی هیچی به عقل خروس متوسل شدن ، من هرگز برای دیگران دستگاه نمیزنم چون میدونم دستگاه من خطا داره خوشم نمیاد از دیگران بیگاری بکشم اما یک دعا نویس از هزارن کیلومتری تشخیص میده بار کجاست پدر مردم رو در میاره جالب اینجاست بعضی از دستگاه دار ها خصوصا قشر جوان هم در گیر این رفتار ها شدن دستگا هش زرات رو زده اینقدر شهامت نداره بگه دستگاهم زرات میزنه میگه موکل داشت جنس پا در ورد حرکت کرد . یک انگشتر یه جا بزار صد سالم بگذره تا کسی برش نداره خودش حرکت بکن نیست اخه این کار ها چیه خصوصا از قشر جوان بالای پنجاه این حرفا رو بزنن ایرادی نداره بالاخره با اون جور رفتار ها بزرگ شدن. خلاصه امیدوارم همه توی کارشون موفق بشن

چهارشنبه 16 مهر1393 - 12:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام یکی از دوستانم به یک سنگ بزرگ یک متری بر خوردند که زیر سنگ یک پروانه کوچک هست این به چه معنی هست و باید چکار کرد ممنون

چهارشنبه 16 مهر1393 - 4:15pm

tehrani39111355 نوشته است:
mirza2546 نوشته است:
mirza2546 نوشته است:
سوالی برای من پیش آمده که از سرورانی که تجربه عملی در این مورد را دارند تقاضای راهنمایی دارم و آن اینست که لایه ای از خاکی بسیار سبک و مثل ماسه بادی و پودر مانند به رنگ نقره ای و به ضخامت تقریباً پنجاه سانت به چه مفهوم است؟
(توضیح اینکه در بعضی از قسمتهای این لایه که آب به آن رسیده به رنگ سیمان امروزی شده و مقداری سفت شده ولی با کلنگ به سختی قابل کندن می باشد، و این لایه در عمق حدوداً یک متری یا کمتر از یک تل خاکی کوچک به ابعاد تقریباً 2*3 در آمده که در چند قدمی آن چند چشمه قدیمی قرار دارد و یکه و تنها نگاره موجود در حوالی چشمه ها یک عدد بز می باشد که از فاصله حدوداً پانصد متری به سمت چشمه ها حرکت می کند).
سپاس.

سلام مجدد

سلام دوست من
نظر قابل قبولی با این توصیف نمیشه داد.چون اطلاعات کافی از مکان جنس خاک و....نداده ااید

با سلام و عرض ادب
ابتدا با تشکر از توجهتان، به خدمتتان عارضم که مکان در چند قدمی چند چشمه قدیمی است که به شکل یک برآمدگی و تل خاکی است که بدلیل اینکه در شیب قرار دارد در اثر گذشت زمان و بارندگی از قسمت پایین تل ریزش کرده و شسته شده، به طوریکه لایه های تل به وضوح قابل تشخیص است که حدود یک متر از خاک روی آن همانند خاک منطقه است سپس حدود پنجاه سانت یا کمتر یک لایه خاک نقره ای رنگ میباشد که همانطور که قبلا هم توضیح دادم پودر مانند و شبیه ماسه بادی است که جاهایی از آن که در معرض آب و بارندگی بوده سفت است ولی قسمت های داخلی نرم است و لایه بعدی حدود یک متر از خاکی است که شبیه لایه رویی است که پس از آن تل به کف زمین و سطح هم عرض چشمه ها رسیده.
و علائم نگاره نیز در کل منطقه فقط یک بز است که به این تل اشاره دارد.
1- آیا این تل مکان دفینه است؟ ( با توجه به وجود چشمه های قدیمی و اشاره نگاره بز)
2- آیا لایه خاک نقره ای رنگ که در عمق یک متری تل میباشد و کل تل را در بر دارد و در کل منطقه منحصر به فرد است، همان لایه خاکی است که به جهت محافظت از دفینه به روی آن می ریختند؟
با سپاس.

چهارشنبه 16 مهر1393 - 5:19pm
کاربر فعال
کاربر فعال

جناب hamidkازحرفات معلومه شما طعم دعا و التماس از خدا روتاحالا نچشیدی ولی امیدوارم اینجوری نباشه هرکس بارویه خودش بره .انشالله همه موفق باشن ..من که واسم ثابت شده توهمه مراحل زندگی ..... فقط خاستم کمک کنم دیگه هم این مبحث رو ادامه ندیم بهتره ...................دوست عزیزmirza ببین در مرحله اول به چه خاکی خوردی.بعد تل خاکیت چقدریه ....کنارچشمه توخاکشناسی باید خیلی دقیق باشی ...سند دیگه ای نداره اطرافش ؟

چهارشنبه 16 مهر1393 - 6:05pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

سلام mirza2546 گرامی .
خاک نقره ای یا همون خاکستری یه نوع خاک دست سازه ودر لایه گذاری ومسیر یابی ازش استفاده شده.
اطلاعی از داشتن رگه ی طبیعیه این خاک ندارم .چون چنین رگه ای ندیده ام.
نماد بز توی ایران زیاده .مخصوصا نزدیک چشمه ها.اگر این علامت دلالت بر قبر ویا بار باشه ،علاءم کمکی دیگری خواهد داشت.
حقیقتا نمی توان نظر قاطعی خدمتتان عرض کنم.چون نمی خواهم عامل بیگاری دوستان بشم.

پنج شنبه 16 مهر1393 - 12:15am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mirza2546 نوشته است:
mirza2546 نوشته است:
سپاس.

سلام مجدد

با کسب اجازه از محضر استاد عزیزم جناب تهرانی:

سلام آقا میرزا !
در برخی موارد در لایه گذاریها بجای ساروج از نوعی شفته آهکی استفاده میشد که تقریبا با نشانه هائی که شما فرمودید همخوانی داره ...
این لایه بیشتر در جاههائی که احتمال داشته آب به لایه گذاریهانفوذ کنه و به بارآسیب برسونه استفاده میشد که نوعی عایق بحساب میومده و با نفوذ آب به این لایه شفته شروع به سفت شدن میکنه و تقریبا مثل ساروج یا بتون میشه ... البته این لایه در اوایل لایه گذاریها استفاده میشده و در بار های با عمق بیشتر از 5 متر احتمال تکرار این لایه هم هست ... احتمالا در زیر این لایه ذغال و خاک پخته بکار میرفته و در مواردی هم زیر این لایه از سنگ چین و ماسه هم استفاده میشده...
در پناه حق.

پنج شنبه 17 مهر1393 - 10:08pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام آقای تهرانی.وقتتوتن بخیر.دیشب در حال حفاری در یک زمین کشاورزی بودیم در عمق 3 متری به یک سنگ مربع شکل برخوردیم که در وسط آن یک سوراخ مستطیل به ضلع 5سانت در 8 سانتی متر برخوردیم.کار را تعطیل کردیم تا با شما مشورت کنیم ،در طول حفاری به سفال زخیم زیادی برخورده ایم.ذغال یا چیز دیگری نداشته ایم..../مکان با ردیاب آنتنی دوستان زده شده است.....
ممنون @};- @};-

جمعه 18 مهر1393 - 8:06pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1370 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 73 , 74 , 75 , 76 , 77 , 78 , 79 ... 137  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 42 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure