انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 9 تیر1403 - 7:05pm

پاسخ به موضوع  [ 27754 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 427 , 428 , 429 , 430 , 431 , 432 , 433 ... 2776  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان گل !
بنده هم مدارو مونتاژ کردم ولی از اونجائی که سررشته ای از این کار ندارم قطعاتو بدونه تست چسبوندم روی مدار :))
میکرو رو خوشبختانه با توضیح جامعی که مهندس حمید در فایل ضمیمه دادن بدون هیچ مشکلی با ورژن 1.50 پروگرام کردم ولی برای ولتاژ گیری تو فایل ضمیمه فقط روش گرفتن ولتاژ 12 و 9.5 ولت نوشته شده و در مورد چگونگی انجام این کار برای 5 ولت توضیحی داده نشده ...البته بنده فایل ضمیمه ی 1.35 رو دارم و نمیدونم تو بقیه ی ورژنها هم بهمین صورت هست یا فقط در این ورژن روش کار گفته نشده ...
وقتی مدارو به باطری وصل میکنم متاسفانه هیچ عکس العملی از جانب مدار یا السیدی نشون داده نمیشه و اصلا نمیشه فهمید مشکل از کجاست اگه دوستان لطف کنن و بفرمایند که چجوری ایرادشو پیدا کنم بینهایت ممنون میشم ...
جالب اینجاست که 4 تا فیبری که داشتمو مونتاژکردم به این امید که بالاخره یدونش جواب بده که متاسفانه چون اولی جواب نداد و ولتاژ گیری رو نتونستم کامل انجام بدم به بقیشون دست نزدم منتظرم ببینم اشکال کار کجاست چون هر چهارتا رو به یک شکل مونتاژ کردم برای همین تصویر یدونشو گذاشتم تا اساتید نظر بدن ...
در پناه حق...

زاستی دوستان یه لطفکنید و بفرمائید با مولتی متر دیجیتال چطور میشه فهمید مقاومتها سالم هستن یانه و در مدار چطور باید تست بشن...با تشکر فراوان.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

آخرین بار توسط majid_famali در چهارشنبه 5 اسفند1393 - 1:15am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

چهارشنبه 5 اسفند1393 - 1:11am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محمد کیا نوشته است:
دوستان خواهش میکنم راهنمای بفرمائید سوال من داره تکراری میشه چندین باره میپرسم چرا من در جامپر بین دو خازن و لپ یک و دو سر مقاومت 13 و 14 و مقاومت 4 جریان 11/89 ولتی. دارم. لطفا جواب دهید

از سر باطری تا اون جامپر فقط دیود محافظ D3 و ای سی 7812 قرار گرفته
یا امپر باطری شما پایین هست یا ای سی رگولاتور 7812 خروجی واقعی اون همین اندازه هست یا ولتمتر شما اندازه واقعی نشون نمیده .
خروجی رگولاتور 7805 بگیرید اگر 5 ولت بود و از امپر کافی باطری اطمینان دارید ای سی 7812 مرغوب نیست عوضش کنید .
از چه نوع باطری استفاده میکنید؟

چهارشنبه 5 اسفند1393 - 1:14am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مجيد جان فاميل عزيز شما مطمئن هستی عکسی که از مدارت گذاشتی درسته آخه مگه امکان داره همه چى برعکس باشه نکنه فيبر رو برعکس چاپ کردى؟

خدايا مددی کن

چهارشنبه 5 اسفند1393 - 2:08am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مجيد جان اگه عکسى که گذاشتی توسط گوشی يا کامپيوتر توسط نرم افزارهای گرافيکی مثل فتو ايمپکت يا فتوشاپ و کورل و امثالهم برگردان شده که هيچ اما اگه اصل مدار رو به اين شکل که گذاشتى منتاژ کردى بايد خدمت شما عرض کنم که متاسفانه اين مدار به هيچ وجه من الوجوه روشن نخواهد شد چراکه طرز چاپ فيبر کاملا اشتباهه داداش من متاسفم

خدايا مددی کن

چهارشنبه 5 اسفند1393 - 2:19am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درسته آقا حميد

خدايا مددی کن

چهارشنبه 5 اسفند1393 - 2:28am
مدیر کل
مدیر کل

بله درسته حق با غضنفر عزیز هست! مجید جان اگر تصویر فیبر شما دقیقا این باشه که کلا همه چیز رو برعکس زدین و این البته خیلی عجیبه! چرا که بنده مشخصا ذکر کردم تصویر فیبر قرار داده شده مناسب برای روش اطو هست و دلیلی نداره به این صورت برعکس در بیاد! :D ضمن اینکه تصویر 3 بعدی از قرارگیری قطعات روی فیبر هم که گذاشتم برای برطرف کردن شبهات جزئی از این دست بوده.

چهارشنبه 5 اسفند1393 - 2:37am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

غضنفر نوشته است:
shakib نوشته است:
باجناب محمودموافقم این قسمت سوت وکور شده هیچکس هم جواب سوالاتونمیده بنده هرلوپی باکابل شبکه ساختم نشد چون اهموکه میارم پایین وطول سیموکم میکنم دیلی رو32میره و وقتی اهموزیادمیکنم دیلی میره رو20تا22

شکيب جان بهتره رک و راست حسينی بپرسم و شما هم جواب درست رو بده شما مثلا با تنظيمات چطور کار ميکنی مثلا استفاده از فرکانس در کنار ديلی دستی ؟وقتی با تنظيمات کار نميکنيد مشگل ميشه همين و يه سوال ديگه شما برای رسيدن به ديلی اتومات مناسب اصلا بيرون و در محيط واقعی تست کردين ،بنده يک لوپ ساختم يک در يک که در منزل با ديلى 95شناخته شد اما با تنظيمات ديلی رو رسوندم به 73برای منزل اونم 1*1تا 140نتيجه گرفتم حالا لوپ رو بردم توى حيات ديلی رو روى 32شناخت اما بازهم با تنظيمات مناسب به برد 230رسيدم برای 35سانت استيل حالا بردمش بيرون و باديلی 18شناخت و بازهم باتنظيمات خاصى به برد3.30برای سينی 55استيل رسيدم بنابراين بايد روی تنظيمات تمرکز کنی ولى حالت کلی داره بيرون از منزل برای لوپ بزرگتر اگه ديلی بالاتر شناخته شد دليلش بد پيچيده شدن لوپه و واجبه که با فرکانس و و کم کردن پهنا به ديلى پايين ترو به برد مناسب لوپ برسى اما اگه ديلی مناسب بود بايد برای سنس بهتر اجسام کوچکتر براى لوپ بزرگتر ازديلى دستی کمپر. و از تنظيمات براى سکوت دستگاه استفاده بشه

درضمن ديلی بالا نشان از وجود فلزات مزاحم اطراف هم هست

خدايا مددی کن

چهارشنبه 5 اسفند1393 - 2:38am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محمد کیا نوشته است:
دوستان خواهش میکنم راهنمای بفرمائید سوال من داره تکراری میشه چندین باره میپرسم چرا من در جامپر بین دو خازن و لپ یک و دو سر مقاومت 13 و 14 و مقاومت 4 جریان 11/89 ولتی. دارم. لطفا جواب دهید

دوست من ولتاژ 12 ولت روی جامپر بین دوخازن و سر لوپ1باید 12 ولت باشه و این نشون میده رگولاتور 12 ولتی شما سالمه و داره در مدار کار میکنه و مشکلی نداره ولی در مورد ولتاژ 12 ولت روی دوسر مقاومت 13و14 که باید 9 ولت باشه و مقاومت شماره4 که باید 5 ولت باشه خدمت شما عرض کنم که متاسفانه هم رگولاتور 7805 شما و در صورتی که میکروتون رو هم روی مدار اگر قرار داده باشید ای سی میکرو سوخته و باید هم رگولاتور 7805 و هم میکرو تعویض بشه تا مدار روشن بشه موفق باشی :YMPEACE:

چهارشنبه 6 اسفند1393 - 5:05am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

:D :)) =)) =))
بابا دم خودم گرم ...
کدوم یکی از شما میتونه مدارو به این قشنگی قرینه سازی کنه ؟ =))
خوب دیگه وقتی اپراتور میخواد سازنده بشه همین میشه دیگه ... @-)
جدا چطوری اینجوری میشه ؟

چهارشنبه 6 اسفند1393 - 7:53am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: بهشت ایران
binava نوشته است:
این دیگه چه قانون شکنیه !!این چه رسمیه!!! این اقا فیبر را برعکس زده 2 تا ستاره داره !!!!!!!!! من هیچی ندارم !!!! :((
پس ستاره های من کو ؟!!!!! :(
صرفا باید به پست های مفید ستاره داده بشه نه اینجوری پارتی بازی بشه !!!
تازه صبح ها من اولین نفر میام حاضری خودم را میزنم و میرم!!!! عجبناکه :ymdevil:
به نظرم کار این اقا مجید درسته خیلی هم درست کار کرده چون کلا سایت هم برعکسه :ymtongue: :ymdevil:

چه ستاره داشته باش چه نداشته باشی هیچ فرقی نمیکنه همه اومدن اینجا تا یه چیزی یاد بگیرن و شما هم اصلا حق نداری دیگران رو تمسخر کنی
به ستاره نیست که به شعور و مرام و معرفته!
اگه به اولین نفر اومدن و آنلان بودنه که فک نکنم کسی تو این انجمن باشه که در طول 24ساعت شبانه روز بیشتر از من آنلاین باشه!
آقا حمید ستاره های منو بده به این آقای بینوا!

چهارشنبه 6 اسفند1393 - 7:59am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27754 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 427 , 428 , 429 , 430 , 431 , 432 , 433 ... 2776  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , Majestic12 و 169 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure