انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 13 تیر1403 - 12:54am

پاسخ به موضوع  [ 27754 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2753 , 2754 , 2755 , 2756 , 2757 , 2758 , 2759 ... 2776  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
بله سیم لاکی 0.3 الی 0.4 میل مناسب هست.

ممنونم @};-

بیهوده نشین
وقت طلاست

چهارشنبه 1 شهریور1402 - 7:25pm

با درود بر استاد حمید عزیز و بزرگوار. استاد من فلزجو رو که می برم برای کاوش، هرجا بوق می زنه، بالانس رو میزنم،اگر عدد بالانس نسبت به جایی که بوق ندارم بیشتر بشه، نتیجه میگیرم فلزی هست و اگر عدد بالانس تغییر نداشت به جای بالانس اولیه ، رد میشم. به نظر شما این کار من درسته؟

یکشنبه 12 شهریور1402 - 5:18am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
متوجه نشدم منظور شما از عدد بالانس چی هست. احتمالا منظور شما دیلی لوپ موقع بالانس باشه. در هر صورت پاسخ منفی هست. شاید با این روش بشه متوجه قوی بودن سنس شد ولی اصلا نیاز به چنین کاری نیست و روش درستی هم نیست. اصولا در همه فلزیاب ها شرط اولیه کاوش این هست که جایی فلزیاب رو بالانس کنین که فلزی وجود نداشته باشه! حالا در فلزجو که میتر سنس مشخص بهمراه دو پارامتر تفکیک وجود داره نیازی به انجام کار دیگه ای نیست. اگر بوق اضافی دارین باید از تنظیمات مناسب استفاده کنین و بخصوص درجه حساسیت رو پایین بیارین و همینطور فاصله مناسب لوپ از زمین رو رعایت کنین. باقی آنالیز سنس از روی میتر سنس و اعداد تفکیک و البته توجه به بزرگی ناحیه سنس و داشتن مرکزیت برای سنس براحتی امکانپذیره.

یکشنبه 12 شهریور1402 - 1:12pm

درود برشما.بله منظورم همون بود.خیلی لطف کردید مثل همیشه

سه شنبه 14 شهریور1402 - 7:15pm

سلام به مهندس بزرگ آقا حمید که خیلی مرده
دوستای گل من یه موضوعیو دیدم خیلی ناراحت شدم خواستم در اینجا مطرح کنم تا بشه جلوی کلاهبرداری نامردارو گرفت، یه نفر اومد و ادعا کرد که برنامه فلزجو رو تغیر داده و چون برنامه فلزجو طرح مهندس حمید مشکل داشته من برنامه رو عوض کردم و مشکل مدار حل شده با برنامه جدیدی که نوشتم. حالا خبر دار شدم این آغا شروع به فروش هگز جدید کرده به قیمت شصت میلیون، اونایی که خریدن و سرشون کلاه رفته بعد شاکی شدن که هگز جدید ثبات نداره، این آغا هم گفته به من چه فلزجو از اول بی ثبات بوده. من خواستم به این نامرد بگم نمک میخوری ولی نمکدون نشکن از دوستای گل خواهش دارم هواستون جمع باشه گول این نامردارو نخورید. مدار فلزجو خواستید بسازید فقط همینجا از مهندس حمید کمک بگیرید مدار اصلی همینجاس بقیه میخوان سرتون کلاه بزارن

یکشنبه 19 شهریور1402 - 11:37pm
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون. خواهش میکنم. @};-
متاسفانه سودجویی توام با دروغ و کلاهبرداری و حتی توهین به صاحب اصلی اثر زیاد هست. حالا کسی هم ادعا داره که فلزجو مشکلی داره که میتونه برطرفش کنه معنیش این هست که دانش و همینطور تجربه بیشتری در این کار داره و بنابراین منطقی هست که خودش مداری طراحی کنه و بعد اون رو با فلزجو مقایسه کنه. وگرنه دستکاری فایل هگز که سورس اون در دسترس نیست و صدها فرمول خاص درش بکار رفته برای هیچ کس امکانپذیر نیست مگر در حد تغییر اسامی و امثالهم که اون هم بلحاظ تله های امنیتی متعددی که من در برنامه در نظر گرفتم قطعا مشکلات زیادی ایجاد خواهد کرد. جالب اینجاست طبق چیزهایی که طی چند سال اخیر دیدیم حتی یکی از این مدعیان سودجو چیزی رو عرضه نکردن که نکات متعدد قید شده در فایل راهنمای فلزجو درش بطور کامل رعایت شده باشه! لذا دوستان برای ساخت فقط از اطلاعات پست اول تاپیک استفاده کنن و اگر هم کسی نیاز به نسخه فول داشت فقط میتونه از طریق آقا مجتبی اقدام بکنه.

یکشنبه 19 شهریور1402 - 11:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خیلی ممنون. خواهش میکنم. @};-
متاسفانه سودجویی توام با دروغ و کلاهبرداری و حتی توهین به صاحب اصلی اثر زیاد هست. حالا کسی هم ادعا داره که فلزجو مشکلی داره که میتونه برطرفش کنه معنیش این هست که دانش و همینطور تجربه بیشتری در این کار داره و بنابراین منطقی هست که خودش مداری طراحی کنه و بعد اون رو با فلزجو مقایسه کنه. وگرنه دستکاری فایل هگز که سورس اون در دسترس نیست و صدها فرمول خاص درش بکار رفته برای هیچ کس امکانپذیر نیست مگر در حد تغییر اسامی و امثالهم که اون هم بلحاظ تله های امنیتی متعددی که من در برنامه در نظر گرفتم قطعا مشکلات زیادی ایجاد خواهد کرد. جالب اینجاست طبق چیزهایی که طی چند سال اخیر دیدیم حتی یکی از این مدعیان سودجو چیزی رو عرضه نکردن که نکات متعدد قید شده در فایل راهنمای فلزجو درش بطور کامل رعایت شده باشه! لذا دوستان برای ساخت فقط از اطلا عات پست اول تاپیک استفاده کنن و اگر هم کسی نیاز به نسخه فول داشت فقط میتونه از طریق آقا مجتبی اقدام بکنه.

:ymapplause: :ymapplause: @};-

شنبه 25 شهریور1402 - 9:56am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان
اینقدرموضوع بحث دراین تایپیک داغ بوده که نمیدونم توی کدوم صفحه جواب سوالهام روجستجوکنم.
1-فلزیابم بیثبات شده حتی باتغییرعددگروندویاکم وزیادکردن حساسیت و...
لازم به توضیحه که این موردبعدازقطع ووصل شدن کابل رابط لوپ که قطعی داشت بوجوداومده ،سنس داره اماکاملابیثبات حتی اگه لوپ هم جابجانشه .تجربه دوستان چیه؟ کدوم قطعه احتمال خرابیش بیشتره؟
2-ضمناازاون زمانی که ساخته بودم حذف اهنش عملکردمناسب نداشت اون اعداد3گانه هم دررنج مناسب نبود،لوپش بنظرم مناسبه اهمش حدودیک اهمه وظرفیتش400میکروهانری ،اگه علت این موردروهم جداتوضیح بدین ممنون میشم.

یکشنبه 26 شهریور1402 - 8:28am
مدیر کل
مدیر کل

اگر مشکل بی ثباتی در اثر قطعی در کابل ایجاد شده قاعدتا هنوز به همون مربوط هست. کابل رابط کویل در فلزیاب پالسی بلحاظ عبور جریان لحظه ای بالا و وجود ولتاژ چند صد ولتی باید از کیفیت خوبی برخوردار باشه و بعلاوه تمام اتصالات در مسیر محکم باشن. این چیزی نیست که با یک تست ساده اهم متر بتونین ازش مطمئن بشین. اما اگر قطعه ای در اثر اتصالی در خروجی معیوب شده باشه فقط میتونه ماسفت ؛ مقاومتهای 2 وات یا دیودهای 4148 باشه.
در مورد تفکیک و حذف آهن هم در راهنما توضیح مفصل دادم. مناسب نبودن رنج اعداد 3 گانه میتونه دلایل مختلفی از جمله تقلبی بودن آیسی 357 ؛ نامناسب بودن شرایط کویل یا کابل اتصال و حتی اشتباه بودن برخی مقادیر قطعات رو داشته باشه. کلا سعی کنین توضیحات فایل راهنما رو با دقت مطالعه کنین. تقریبا محال هست همه نکات رو در نظر بگیرین و باز مشکلی وجود داشته باشه.

یکشنبه 26 شهریور1402 - 12:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
اگر مشکل بی ثباتی در اثر قطعی در کابل ایجاد شده قاعدتا هنوز به همون مربوط هست. کابل رابط کویل در فلزیاب پالسی بلحاظ عبور جریان لحظه ای بالا و وجود ولتاژ چند صد ولتی باید از کیفیت خوبی برخوردار باشه و بعلاوه تمام اتصالات در مسیر محکم باشن. این چیزی نیست که با یک تست ساده اهم متر بتونین ازش مطمئن بشین. اما اگر قطعه ای در اثر اتصالی در خروجی معیوب شده باشه فقط میتونه ماسفت ؛ مقاومتهای 2 وات یا دیودهای 4148 باشه.
در مورد تفکیک و حذف آهن هم در راهنما توضیح مفصل دادم. مناسب نبودن رنج اعداد 3 گانه میتونه دلایل مختلفی از جمله تقلبی بودن آیسی 357 ؛ نامناسب بودن شرایط کویل یا کابل اتصال و حتی اشتباه بودن برخی مقادیر قطعات رو داشته باشه. کلا سعی کنین توضیحات فایل راهنما رو با دقت مطالعه کنین. تقریبا محال هست همه نکات رو در نظر بگیرین و باز مشکلی وجود داشته باشه.

ممنونم ازشمابابت مدیریت خوب این تایپیک
مشکل لوپم روباعوض کردن کابل رابط مرتفع کرده ام ،اماپس ازاینکارحتی برای لوپ یک متری هم عدم ثبات رودارم ،فکرکنم قطعه ای خراب شده باشه.
درخصوص اعدادسه گانه، مقادیرطبق لیست قطعات انتخاب شده وایسیهم ازشماره157فلزی،فکرکنم این یکی اصل تقلبی باشه،ایکاش مدارساده ای بودکه بااطمینان میشداین ایسی روچک کرد،بهرجهت بهتره که ابتدافایل راهنمارومرورکنم شایدمشکلش چیزپیش پاافتاده ای باشه.
بازهم ممنونم

دوشنبه 27 شهریور1402 - 10:43am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27754 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2753 , 2754 , 2755 , 2756 , 2757 , 2758 , 2759 ... 2776  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , parparvazsofi و 151 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure